Προς το περιεχόμενο

Πολιτική ορθότητα, υπάρχουνε όρια;


tsifotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχουν βεβαια μερικοι λαοι που μου αρεσουν περισσοτερο απο αλλους καθαρα λογω κουλτουρας.

 

Συμφωνω.Αυτο ισως γινεται γιατι καποιες κουλτουρες ειναι πιο "συμβατες" με καποιες αλλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Απο ποτε ειναι φυσιολογικο πραγμα το μισος. Και να μισουμε καποιον; Επισης ξεκαθαριστε τι εννοειται δεν θα παντρευομουν Κινεζο. Δεν θα τον παντρευοσουν για ποιον λογο; Επειδη δεν σου αρεσει σαν αμφανιση; Αν ηταν κουκλος και καλος χαρακτηρας παλι δεν θα τον παντρευοσουν επειδη ειναι Κινεζος; Η ολοι οι κινεζοι πχ σου φαινονται ασχημοι; Γιατι αντικειμενικα ολοι ασχημοι αποκλειεται να ειναι. Αρα κατι εχεις με την φυλη.

 

ναι ειναι φυσιολογικοτητο το μισος, δεν ειμαι αγια και εχω καθε δικαιωμα να μισω οποιον θελω εφοσον αυτο βασιζεται στην λογικη. δεν μισω εναν ινδο γτ ειναι ινδος αν ομως ενας ινδος μου ειχε κανει κακο με οποιονδηποτε τροπο θα ηταν φυσιολογικο να μισω το συγκεκριμενο ατομο.

 

δεν θα παντρευομουν κινεζο γτ δεν μου αρεσουν εμφανισιακα τα χαρακτηριστηκα τους. δικαιωμα μου ειναι. επισης τα προσωπικα προτυπα ομορφιας που εχω κατα νου αποκλεινουν απο την μεση εμφανιση ενος οποιουδηποτε ασιατη. επισης και κουκλος να ηταν και καλο παιδι παλι δεν θα τον παντρευομουν γτ θελω να μπορω να μιλαω την γλωσσα μου και να εκφραζω σε αυτη τα συναισθηματα μου, επισης η διαφορα κουλτουρας και ο τροπος ζωης κτλ νιωθω οτι θα περιεπλεκαν απλες καταστασεις οπως πχ το να θελω να γιορτασω το πασχα κι αυτος να μην μπορει να συμμετεχει οπως θα συμμετηχε ενας ομοεθνης μου.

 

δεν εχω τπτ με την φυλη εν τελη. δεν με ενοχλουν και δεν τρεφω καποιο μισος γι αυτους. δικαιωμα μου ειναι να κανω τις επιλογες μου.

 

σε αντιδρασεις σαν την δικη σου αναφερομουν οταν εγραφα για πολιτικη ορθοτητα, αφελεια και ελλειψη κριτικης σκεψης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγαπη για την πατριδα ειναι ο εθνισμος. Ο εθνικισμος ειναι ενα σταδιο προ του φασισμου. Ο Χιτλερ ηταν σιγουρα εθνικιστης.

 

Σωστο. Ο εθνισμος δεν σε κανει κακο αριστερο ομως η γενικα δεν σημαινει οτι εχεις εθνικιστικες τασεις,ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπη μου καλη αν δεν παντρευοσουν καποιον ενω ειναι κουκλος , καλο παιδι ,κτλ λογω φυλης εισαι ρατσιστρια , δηλωμενα.Αφου δεν τον θες λογω φυλης.Αλλο να πεις εγω γενικα εμφανισιακα δεν προτιμω Κινεζο , αυτο δεν σε κανει ρατσιστρια. Αν πεις ομως εγω με Κινεζο ποτε.. οτι και να ναι. Τοτε εισαι ρατσιστρια.Οχι αυτο δεν ειναι θεμα πολιτικα ορθου . Ειναι ο ορισμος του ρατσισμου , αυτο.Αν μου ελεγες οτι δεν θα παντρευομουν Κινεζο λογω αλλης θρησκειας πχ να το καταλαβω . Αλλα να μην τον παντρευτεις μονο λογω φυλς ειναι ξεκαθαρος ,καραμπινατος ρατσισμος.

 

εδω γελαμε πολυ! αν σταματαει εκει η ματια σου τοτε δεν φταιω εγω που δεν καταλαβενεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνω.Αυτο ισως γινεται γιατι καποιες κουλτουρες ειναι πιο "συμβατες" με καποιες αλλες.

 

Σιγουρα ενας λογος ειναι και αυτος.Αλλα οχι απαραιτητα.Για παραδειγμα παντα αγαπουσα τους Ιταλους αλλα μου αρεσουν πολυ και οι Ινδιανοι της Νοτιου Αμερικης και η κουλτουρα τους καθως και η υπεροχη μουσικη τους.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν σου αρέσουν οι κινέζοι γιατί φημολογείται ότι είναι μικροτσούτσουνοι.

Τέλος.

 

Φαλλορατσιστη! :devil:

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι φυσιολογικοτητο το μισος, δεν ειμαι αγια και εχω καθε δικαιωμα να μισω οποιον θελω εφοσον αυτο βασιζεται στην λογικη. δεν μισω εναν ινδο γτ ειναι ινδος αν ομως ενας ινδος μου ειχε κανει κακο με οποιονδηποτε τροπο θα ηταν φυσιολογικο να μισω το συγκεκριμενο ατομο.

 

δεν θα παντρευομουν κινεζο γτ δεν μου αρεσουν εμφανισιακα τα χαρακτηριστηκα τους. δικαιωμα μου ειναι. επισης τα προσωπικα προτυπα ομορφιας που εχω κατα νου αποκλεινουν απο την μεση εμφανιση ενος οποιουδηποτε ασιατη. επισης και κουκλος να ηταν και καλο παιδι παλι δεν θα τον παντρευομουν γτ θελω να μπορω να μιλαω την γλωσσα μου και να εκφραζω σε αυτη τα συναισθηματα μου, επισης η διαφορα κουλτουρας και ο τροπος ζωης κτλ νιωθω οτι θα περιεπλεκαν απλες καταστασεις οπως πχ το να θελω να γιορτασω το πασχα κι αυτος να μην μπορει να συμμετεχει οπως θα συμμετηχε ενας ομοεθνης μου.

 

δεν εχω τπτ με την φυλη εν τελη. δεν με ενοχλουν και δεν τρεφω καποιο μισος γι αυτους. δικαιωμα μου ειναι να κανω τις επιλογες μου.

 

σε αντιδρασεις σαν την δικη σου αναφερομουν οταν εγραφα για πολιτικη ορθοτητα, αφελεια και ελλειψη κριτικης σκεψης.

Αν ειχε ιδια κουλτουρα με εσενα και μιλαγατε την ιδια γλωσσα .Θα τον παντρευοσουν ; Αν η απαντηση ειναι οχι γιατι ειναι Κινεζος , τοτε εισαι ρατσιστρια. Οχι σε σημειο, μεγαλο ,υπαρχουν πολυ πιο ρατσιστες. Αλλα παλι κανεις διακριση. Δεν ειναι τραγικο, αλλα παλι ειναι ρατσισμος.

 

Ε, να μισεις ενα ατομο το καταλαβαινω . αντε 10 .100. Αν μισεις ολους τους κινεζους εισαι ρατσιστρια..εχει μια διαφορα μεγαλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κολλημα με τους κινεζους. :P μια εθνικοτητα στην τυχη επιασα. θα μπορουσα να μιλαω και για σουηδο και αναφερω τα ιδια πραματα ακριβως.

 

Δεν σου αρέσουν οι κινέζοι γιατί φημολογείται ότι είναι μικροτσούτσουνοι.

Τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγαπη για την πατριδα ειναι ο εθνισμος. Ο εθνικισμος ειναι ενα σταδιο προ του φασισμου. Ο Χιτλερ ηταν σιγουρα εθνικιστης.

 

Saya γιατι γραφεις οτι εισαι 13 μονο? Εχεις ηλικιακο ρατσισμο? (Ageism) :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ενας λογος ειναι και αυτος.Αλλα οχι απαραιτητα.Για παραδειγμα παντα αγαπουσα τους Ιταλους αλλα μου αρεσουν πολυ και οι Ινδιανοι της Νοτιου Αμερικης και η κουλτουρα τους καθως και η υπεροχη μουσικη τους.

 

Καταλαβαινω τι λες.Σιγουρα μας συναρπαζουν και πιο εξωτικοι-πιο "περιεργοι" πολιτισμοι απο τον δικο μας.

 

Θα συμβιωνες ομως ιδανικα πιστευεις με μια ινδιανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Saya γιατι γραφεις οτι εισαι 13 μονο? Εχεις ηλικιακο ρατσισμο? (Ageism) :devil:

Οχι αλλα βαριομουν να βρω την σωστη ημερομηνια. Γιατι να την βρω ; θα μου στειλετε δωρο στα γεννεθλια μου; Επεξ/σία από saya
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχε ιδια κουλτουρα με εσενα και μιλαγατε την ιδια γλωσσα .Θα τον παντρευοσουν ; Αν η απαντηση ειναι οχι γιατι ειναι Κινεζος , τοτε εισαι ρατσιστρια. Οχι σε σημειο, μεγαλο ,υπαρχουν πολυ πιο ρατσιστες. Αλλα παλι κανεις διακριση. Δεν ειναι τραγικο, αλλα παλι ειναι ρατσισμος.

 

Ε, να μισεις ενα ατομο το καταλαβαινω . αντε 10 .100. Αν μισεις ολους τους κινεζους εισαι ρατσιστρια..εχει μια διαφορα μεγαλη.

 

νομιζα οτι θα διαβαζες τις λεξεις που λεω οτι δεν τους μισω. μαλλον σταματησες στην μεση της προτασης. κανω διακριση οπως κανω και αναμεσα σε μελαχρινους και ξανθους. ειμαι ρατσιστρια γτ δεν μου αρεσουν και οι μελαχρινοι; κι ας ειναι ελληνες. ειναι θεμα αισθητικης. δεν γινεται να μας αρεσουν ολοι και ολα τα πραματα.

 

γτ να ειναι ρατσισμος να μην μου αρεσουν εμφανισιακα οι χ,ψ εθνοτητες οταν δεν ειναι ρατσισμος να μην μου αρεσει ο χ,ψ συγγραφεας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευα τι το ψαχνεις τωρα ρε κοπελα μου? :-D Δεν πας με ξανθους,μελαχρινους η whatever ,εισαι ρατσιστρια.Τελος

Επεξ/σία από Millennium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγαπη για την πατριδα ειναι ο εθνισμος. Ο εθνικισμος ειναι ενα σταδιο προ του φασισμου. Ο Χιτλερ ηταν σιγουρα εθνικιστης.

 

Και για το μουσακά .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...