Προς το περιεχόμενο

lyoness και τι παιζει?


ntinosterpsis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν ξέρεις πως παίζουνε πολλά λεφτά σε μια "δουλειά" δεν το λες παντού κανόνας!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Όταν όμως αυτά τα πολλά λεφτά βασίζονται στη συμμετοχή του πολύ κόσμου τότε το λες :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταρχήν απάτη δεν είναι καμια από αυτές τις εταιρίες.

 

 

Απάτη είναι όταν σε ξεγελάνε κάπως και σου κλέβουν χρήματα παρα την θέληση σου....

 

 

Εδώ όλα γίνονται νόμιμα σου δίνουν ένα κάποιο είδος προϊόν η υπηρεσία να πουλήσεις και όντως αν την πουλήσεις παίρνεις το ποσοστό που σου υπόσχονται...

 

 

Το θέμα είναι όμως ότι είναι πολύ ανούσια τα προϊόντα και δύσκολος ο τρόπος με τον οποιο προωθούνται οποτε δεν πρόκειται ποτε να βγάλεις μεροκάματα και πολλές φορες ούτε τα έξοδα για να αγοράσεις κάποιο απαραίτητο εξοπλισμό η προϊόντα (ανάλογα μερικές τέτοιες εταιρίες το απαιτούν)

 

 

οποτε βγάζουν κέρδος αυτοί που σου πουλάνε τον εξοπλισμό η τα εκπαιδευτικά CD κτλ...

 

 

αλλα δεν είναι απάτη μιας και ολοκληρώνουν την συμφωνία.. παίρνουν λεφτά για να σου δώσουν προϊόντα η εκπαιδευτικά βιβλία/cd.. και όντως στα δίνουν...

 

δεν είναι μέσα στην συμφωνία το ότι μετά από την συγκεκριμένη δοσοληψία εσύ θα βγάλεις σίγουρα ένα συγκεκριμένο κέρδος....

 

 

είναι σαν να πας σε ένα βιβλιοπωλείο και να αγοράσεις ένα βιβλιο που λέγεται "πως να γίνεις πλούσιος" να το διαβάζεις και μετά να μην καταφέρεις να γίνεις πλούσιος... θα πας μετά να ζητήσεις τα χρήματα σου πίσω από το βιβλιοπωλείο? θα φταίνε αυτοί αν δεν στα δώσουν?

 

άκυρο τώρα είδα στο google ότι πρόκειται για ένα είδος κάρτας που έμποροι διαθέτουν τα προϊόντα τους και πελάτες τα αγοράζουν? η τα ανταλλάσσουν κάπως μεταξύ τους? δεν έχω ιδέα... πάντως με μια γενική πρώτη ματια εγώ βλέπω υλοποιήσιμο ένα τέτοιο project πάντα αν υπάρχει καλή πρόθεση... αλλα "σκαμμερς" υπάρχουν παντού γιαυτο κρατα μικρό καλάθι

 

ρίξε μια ματια εδώ: http://questions-lyo...om/english.html

Ειναι μια απατη που λειτουργει με νομιμοφανη τροπο και με βαση την αφελεια των ενδιαφερωμενων. Ηδη εδω στη Γερμανια εχει αρκετα νομικα προβληματα που εχει να κανει με εκμεταλευση ξενου χρηματος κτλ. Ηδη αρκετες συμβεβλημενες εταιρειες αποχωρουν για την προστασια της φημης τους και πελατιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εχει τυχη προσφατα σε μια αμερικανια σελιδα και καλα για να ανοιξεις κωδικο αρχινας με 25$ τα οποια τα βαζεις απο την τσεπη σου κλπ χωρις φορους και μαλακιες που θα κραταει η εταιρεια, δηλαδη θα βγαζεις καθε 30 μερες 500$ καθαρα χωρις να σου αφαιρεσουνε κανενα τις %. Αν συνεχεισεις π.χ. τον εναν μηνα παρεις 500$ τον αλλον μηνα θα παρεις 1000 τον παρααλλον 1500 και παει λεγοντας...φυσικα δεν πιστευω σε κατι τετοιο ενα ειδος απατης θα ειναι...δεν θυμαμαι και το ονομα πως λεγεται μπας και την γνωριζει κανεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εχει τυχη προσφατα σε μια αμερικανια σελιδα και καλα για να ανοιξεις κωδικο αρχινας με 25$ τα οποια τα βαζεις απο την τσεπη σου κλπ χωρις φορους και μαλακιες που θα κραταει η εταιρεια, δηλαδη θα βγαζεις καθε 30 μερες 500$ καθαρα χωρις να σου αφαιρεσουνε κανενα τις %. Αν συνεχεισεις π.χ. τον εναν μηνα παρεις 500$ τον αλλον μηνα θα παρεις 1000 τον παρααλλον 1500 και παει λεγοντας...φυσικα δεν πιστευω σε κατι τετοιο ενα ειδος απατης θα ειναι...δεν θυμαμαι και το ονομα πως λεγεται μπας και την γνωριζει κανεις..

 

Αυτό είναι Ponzi scheme.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Καλημερα

 

Δεν καταλαβαινω γιατι υπαρχει τοσο μεγαλη αντιπαραθεση στο θεμα. Πιστευω πως εξαρταται αποκλειστικα με το τι εχεις να προσφερεις. Αν εγω ειμαι το δεξι @ του Σκλαβενιτη και τον πεισω να μπει στο κυκλωμα τοτε θα βγαλω χρημα. Αν παλι οι γνωριμιες και ο κυκλος μου φτανουν απο τον μπακαλη μεχρι τον περιπτερα της γειτονιας τοτε ΟΚ.. που παω ο καραμητρος ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τελικά τι παίζει με αυτή την εταιρεία;;

 

Έχει χτίσει ενα τριώροφο κτήριο στην Περαία Θεσσαλονίκης και είναι αρκετό καιρό στην αγορά...Επίσης τελευταία βλέπω ολο και περισσότερα μαγαζιά με το σήμα της εν λόγω εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Δεν καταλαβαινω γιατι υπαρχει τοσο μεγαλη αντιπαραθεση στο θεμα. Πιστευω πως εξαρταται αποκλειστικα με το τι εχεις να προσφερεις. Αν εγω ειμαι το δεξι @ του Σκλαβενιτη και τον πεισω να μπει στο κυκλωμα τοτε θα βγαλω χρημα. Αν παλι οι γνωριμιες και ο κυκλος μου φτανουν απο τον μπακαλη μεχρι τον περιπτερα της γειτονιας τοτε ΟΚ.. που παω ο καραμητρος ..

 

Η αντιπαραθεση υπαρχει γιατι προσπαθουν να σε πεισουν οτι γνωριζωντας μονο το περιπτερα της γειτονιας σου, παλι θα βγαλεις χρημα με ουρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Δεν καταλαβαινω γιατι υπαρχει τοσο μεγαλη αντιπαραθεση στο θεμα. Πιστευω πως εξαρταται αποκλειστικα με το τι εχεις να προσφερεις. Αν εγω ειμαι το δεξι @ του Σκλαβενιτη και τον πεισω να μπει στο κυκλωμα τοτε θα βγαλω χρημα. Αν παλι οι γνωριμιες και ο κυκλος μου φτανουν απο τον μπακαλη μεχρι τον περιπτερα της γειτονιας τοτε ΟΚ.. που παω ο καραμητρος ..

Αν ήσουν το δεξι @ του σκαλβενίτη πρώτον δεν θα ήσουν τοσο κορόιδο να μπεις στην πυραμίδα της Lyons και δευτερον θα ήξερες τρόπους να βγάζεις (και οχι να χανεις) λεφτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά τελικά τι παίζει με αυτή την εταιρεία;;

 

Έχει χτίσει ενα τριώροφο κτήριο στην Περαία Θεσσαλονίκης και είναι αρκετό καιρό στην αγορά...Επίσης τελευταία βλέπω ολο και περισσότερα μαγαζιά με το σήμα της εν λόγω εταιρείας.

 

δεν παιζει κατι περιεργο.... η εταιρια απλά παρεχει μια δωρεαν καρτα στα μελη της και τα μελη εχουν επιστροφη χρηματων αν αγοραζουν απο τις συμβεβλημενες επιχειρησεις (ΑΒ, jumbo, κωτσοβολος, ΕΚΟ και αλλες 2.000 μικρομεσαιες σε ολη την ελλαδα)

 

καντε zoom in στην Ελλαδα να δειτε: https://www.lyoness.net/internal/gr/Public/PartnerSearch/WorldMap

 

απο εκει και περα αν συστησουν την καρτα (παντα δωρεαν) σε φίλους και γνωστούς εχουν επιπλεων οφέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Braker1

Ποιο είναι το προϊόν που φέρνει τα περισσότερα χρήματα στην εταιρεία; Οι κάρτες ή η εγγραφή νέων μελών στο πυραμιδικό σχήμα;

 

 

η εγγραφη ειναι δωρεαν (ουτε συνδρομες ουτε τπτ) αρα ο κατοχος της καρτας αν καταναλωσει σε συμβελημενη επιχειρηση εχει επιστροφη χρηματων στον τραπεζικο λογαριασμο του. με το "καλημερα σας" δλδ εχει κερδος.

 

το κερδος της Lyoness ειναι η προμηθεια 1% που παιρνει απο οποιαδηποτε καταναλωση γινεται σε συμβεβλημενη επιχειρηση. αλλα αυτο το 1% το παιρνει απο τον επιχειρηματια και οχι απο τον απλο καταναλωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διορθώσω λίγο το ερώτημα

Ποιο είναι το προϊόν που φέρνει τα περισσότερα χρήματα στην εταιρεία; Οι κάρτες ή η εγγραφή νέων premium μελών σε πυραμιδικό σχήμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...