Προς το περιεχόμενο

lyoness και τι παιζει?


ntinosterpsis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εεε οχι και μας... εγω δεν ειμαι στελεχος της lyoness. και δεν ειναι πυραμιδα.

Ναι οκ, ότι πεις, απλα ο κόσμος το χει τουμπανο κι εσείς κρυφό καμάρι ένα πράγμα.

Δηλαδή δεν είσαι ο ίδιος Braker που την προωθεί και σε αλλά φόρα ε; Εντελώς τυχαία η επιλογή nickname και προώθησης; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι οκ, ότι πεις, απλα ο κόσμος το χει τουμπανο κι εσείς κρυφό καμάρι ένα πράγμα.

Δηλαδή δεν είσαι ο ίδιος Braker που την προωθεί και σε αλλά φόρα ε; Εντελώς τυχαία η επιλογή nickname και προώθησης; :D

 

ειμαι κλωνος του (ειμαστε πολλοι ειμαστε ανεξαρτητοι.... lol)... καμια προωθηση το topic ήδη ηταν ανοιχτο. κουβεντα γινεται. αν σε ενοχλει κανε το report για να το σβησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι κλωνος του (ειμαστε πολλοι ειμαστε ανεξαρτητοι.... lol)... καμια προωθηση το topic ήδη ηταν ανοιχτο. κουβεντα γινεται. αν σε ενοχλει κανε το report για να το σβησουν.

Προσπερνώ το χαμηλής στάθμης αστειακι, ελπίζω να μην σε πειράζει.

Κουβέντα λες το πέταγμα ενός λινκ καθαρά διαφημιστικού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπερνώ το χαμηλής στάθμης αστειακι, ελπίζω να μην σε πειράζει.

Κουβέντα λες το πέταγμα ενός λινκ καθαρά διαφημιστικού;

Για μια δωρεάν υπηρεσία που δραστηριοποιείται κυρίως διαδικτυακά λογικό είναι αν θέλεις να ενημερώσεις για κάτι να ποστάρεις link.

 

Το διαφημιστικό-κατακριτέο θα ήταν αν ήταν referral link.

 

Βλέπω το σχόλιο σου πως η Lyoness είναι "πυραμίδα" το έκανες γαργάρα με το link που πόσταρα από την απόφαση του δικαστηρίου της Αυστραλίας πως η Lyoness ΔΕΝ είναι πυραμίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βλέπω το σχόλιο σου πως η Lyoness είναι "πυραμίδα" το έκανες γαργάρα με το link που πόσταρα από την απόφαση του δικαστηρίου της Αυστραλίας πως η Lyoness ΔΕΝ είναι πυραμίδα.

 

 

Πυραμίδα μπορεί να μην είναι με την ευρεία έννοια της λέξης, πάντως ξεκάθαρο scheme δεν το λες σε καμία περίπτωση.

 

Με πλησίασαν πρόσφατα για να «γράψω» το κατάστημά μου, να μου βγάλουν καρτούλες κλπ και μου ανέφεραν διάφορες εταιρείες που είναι στο πρόγραμμα μεταξύ των οποίων και ο ΑΒ Βασιλόπουλος. Χρειάστηκε να ρωτήσω 3-4 φορές «δηλαδή πάω στον Βασιλόπουλο με την κάρτα μου και ψωνίζω» για να πάρω την απάντηση «να, ξέρετε, στα S/M δεν πάει έτσι, πηγαίνετε στο ΤΑΔΕ κατάστημα (ρούχων - καμία σχέση δηλαδή με το S/M) και σας ανταλλάσουν τους πόντους σας με εκπτωτικά κουπόνια και με τα οποία ψωνίζετε στον ΑΒ». Επομένως, ο ΑΒ Βασιλόπουλος δεν είναι μέλος της Lyoness και ο φίλος που με ενημέρωνε έλεγε προφανώς ψέματα. Άρα, το scheme βρωμάει όταν σου λένε αναληθή πράγματα προκειμένου να σε εγγράψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πυραμίδα μπορεί να μην είναι με την ευρεία έννοια της λέξης, πάντως ξεκάθαρο scheme δεν το λες σε καμία περίπτωση.

 

Με πλησίασαν πρόσφατα για να «γράψω» το κατάστημά μου, να μου βγάλουν καρτούλες κλπ και μου ανέφεραν διάφορες εταιρείες που είναι στο πρόγραμμα μεταξύ των οποίων και ο ΑΒ Βασιλόπουλος. Χρειάστηκε να ρωτήσω 3-4 φορές «δηλαδή πάω στον Βασιλόπουλο με την κάρτα μου και ψωνίζω» για να πάρω την απάντηση «να, ξέρετε, στα S/M δεν πάει έτσι, πηγαίνετε στο ΤΑΔΕ κατάστημα (ρούχων - καμία σχέση δηλαδή με το S/M) και σας ανταλλάσουν τους πόντους σας με κουπόνια». Επομένως, ο ΑΒ Βασιλόπουλος δεν είναι μέλος της Lyoness και το μέλος που με ενημέρωσε έλεγε προφανώς ψέματα. Άρα, το scheme βρωμάει όταν σου λένε αναληθή πράγματα προκειμένου να σε εγγράψουν.

 

 

ξεκάθαρο scheme είναι… αλλά ο καθένας για να εγγράψει επιχείρηση και να πάρει τα ψιλά που τους δίνουν ως bonus μπορεί να πει ανακρίβειες (οι οποίες βέβαια κάποια στιγμή θα του γυρίσουν μπούμερανγκ και κάνει κακό και στην ίδια τη Lyoness).

 

o AB είναι μέλος (δεν γίνεται να δίνει έκπτωση, να χρησιμοποιούν τα λογότυπα του, τα κουπόνια του κτλ, έχουν υπογράψει σύμβαση συνεργασίας) απλά δεν δέχεται την κάρτα.

 

βέβαια και εσύ αν πας και του πεις οτι θα του αγοράζεις κάθε μήνα 100.000 euro σε δωροεπιταγές, θα του δίνεις ζεστό μετρητό και απλά αυτός θα σου δίνει μια μικρή έκπτωση δεν θα σου πει όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Για μια δωρεάν υπηρεσία που δραστηριοποιείται κυρίως διαδικτυακά λογικό είναι αν θέλεις να ενημερώσεις για κάτι να ποστάρεις link.

Το διαφημιστικό-κατακριτέο θα ήταν αν ήταν referral link.

 

Βλέπω το σχόλιο σου πως η Lyoness είναι "πυραμίδα" το έκανες γαργάρα με το link που πόσταρα από την απόφαση του δικαστηρίου της Αυστραλίας πως η Lyoness ΔΕΝ είναι πυραμίδα.

Όταν παραδεχτεις ότι είσαι αυτός που διαχρονικά με αυτό το nickname προωθεί τη lyoness σε διάφορα φορα και δεν λες γελοιους αστεισμους περί κλώνων κτλ, έλα να μιλήσουμε.

Μέχρι τότε ασε να μιλάνε αυτοί που προσεγγίζονται με ψέμματα (ήδη με πρόλαβε ένας ακόμα και σχολίασε) κι αυτοί που έχουν εξαπατηθεί από το τύπου πυραμίδας σχήμα σας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν παραδεχτεις ότι είσαι αυτός που διαχρονικά με αυτό το nickname προωθεί τη lyoness σε διάφορα φορα και δεν λες γελοιους αστεισμους περί κλώνων κτλ, έλα να μιλήσουμε.

Μέχρι τότε ασε να μιλάνε αυτοί που προσεγγίζονται με ψέμματα (ήδη με πρόλαβε ένας ακόμα και σχολίασε) κι αυτοί που έχουν εξαπατηθεί από το τύπου πυραμίδας σχήμα σας :D

 

αν έχεις εξαπατηθεί στη δικαιοσύνη πήγες ;;; και αν ναι ποίο το αποτέλεσμα ;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

AB είναι μέλος (δεν γίνεται να δίνει έκπτωση, να χρησιμοποιούν τα λογότυπα του, τα κουπόνια του κτλ, έχουν υπογράψει σύμβαση συνεργασίας) απλά δεν δέχεται την κάρτα.

 

Βασικά -επειδή μάλλον είσαι άσχετος με το θέμα που συζητάμε- ξέρεις πότε μια εταιρεία είναι μέλος της Lyoness; Το ξέρεις ότι τα συνεργαζόμενα καταστήματα έχουν κάρτα με την επωνυμία τους που γράφει «Lyoness» επάνω; Εγώ ζήτησα κάρτα Lyoness από τρία διαφορετικά ΑΒ και σε όλα με κοίταζαν σαν χάνοι. Το ίδιο πράγμα όταν τηλεφώνησα στα κεντρικά και τους ζήτησα καρτούλα. Δεν ήξεραν καν για τι πράγμα τους μιλούσα. Οπότε, όχι φίλε μου, ο ΑΒ δεν είναι μέλος, έχεις λάθος πληροφόρηση ή μάλλον έχεις εξαπατηθή κι εσύ, είναι γνωστά λαμόγια στην πιάτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά -επειδή μάλλον είσαι άσχετος με το θέμα που συζητάμε- ξέρεις πότε μια εταιρεία είναι μέλος της Lyoness; Το ξέρεις ότι τα συνεργαζόμενα καταστήματα έχουν κάρτα με την επωνυμία τους που γράφει «Lyoness» επάνω; Εγώ ζήτησα κάρτα Lyoness από τρία διαφορετικά ΑΒ και σε όλα με κοίταζαν σαν χάνοι. Το ίδιο πράγμα όταν τηλεφώνησα στα κεντρικά και τους ζήτησα καρτούλα. Δεν ήξεραν καν για τι πράγμα τους μιλούσα. Οπότε, όχι φίλε μου, ο ΑΒ δεν είναι μέλος, έχεις λάθος πληροφόρηση ή μάλλον έχεις εξαπατηθή κι εσύ, είναι γνωστά λαμόγια στην πιάτσα.

 

οι κάρτες είναι για τα μικρομεσαια καταστήματα και όχι για τις μεγάλες αλυσίδες.

 

στην ιστοσελίδα τους γιατί τότε τον έχουν τον ΑΒ (και τον έχουν αρκετά χρόνια) όπως και άλλες γνωστές επιχειρήσεις ??? 

 

πόσα λεφτά σου ζήτησαν για να βάλεις την επιχείρηση σου ?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

στην ιστοσελίδα τους γιατί τότε τον έχουν τον ΑΒ (και τον έχουν αρκετά χρόνια) όπως και άλλες γνωστές επιχειρήσεις ??? 

 

Επειδή είναι λαμόγια και κοροϊδεύουν τον κόσμο;

 

 

πόσα λεφτά σου ζήτησαν για να βάλεις την επιχείρηση σου ?? 

 

1000 ευρώ για 200 κάρτες. Φυσικά, δεν τα έδωσα, δεν είμαι θύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εξαπατηση εχει δυο μερη. Ο συγκεκριμενος δεν έχει εξαπατηθεί λέμε, την προωθεί χοντρά σε διάφορα φορα επί χρόνια. Είναι στο "σωστό" μέρος της δουλειάς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι λαμόγια και κοροϊδεύουν τον κόσμο;

 

 

 

1000 ευρώ για 200 κάρτες. Φυσικά, δεν τα έδωσα, δεν είμαι θύμα.

 

1000 ευρώ για 200 κάρτες ;;; μονο για 200 κάρτες ;;; παλιά θυμάμαι έδιναν και ένα tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...