Προς το περιεχόμενο

Εντυπώσεις από ακουστικά beats by dr dre


Καρχαρίαςςς

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

Εχω βαλει στο ματι τα ασπρα beats studios αλλα δεν ειμαι σιγουρος για την ποιοτητα ηχου τους κτλ κτλ!

Αν μπορει καποιος να μου πει υπευθυνα αν ειναι καλα σε ποιοτητα ηχου(πως ειναι τα μπασα τα πριμα και τα μεσα) και αν ειναι ανετα θα ημουν υποχρεος μιας και μενω εκτος αθηνων ωστε να παω στο golden i να τα δοκιμασω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"καλή" ποιότητα, αλλά πιστεύω υπάρχουν καλύτερες επιλογές σε αυτά τα χρήματα. ένα 30-40% πληρώνεις το brand του ντι αρ ι.

Ναι αλλα ειναι και πανεμορφα! Για να καταλαβεις εγω εχω κατι σονυ ακουστικα των 8 ευρω και οτιδηποτε παραπανω θα μου φανει υπεροχο οποτε απο την στιγμη που ζω με ακουστικα για πεταμα δεν θα με πειραξει αν αλλα ειναι πιο καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σε ενοχλεί να πετάξεις τόσο χρήμα για το ότι είναι beats τότε goahead. τα χρήματα που ζητάει σε σχέση με τη ποίοτητα που προσφέρει στον ήχο είναι εξωπραγματική.

 

 

ναι σαν design ειναι απλώς ωραία

η ποιότητα του ήχου όμως δεν δικαιολογεί τα χρηματα που ζητάει ο ντρε.

 

υπό Apple Music product τα θεωρώ.

στην Αγγλία ο κάθε βλαμένος έχει και από ένα ζευγάρι χωρίς λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, συγνώμη αλλά...

 

...μιλάμε γι' αυτά;;; Σε αυτές τις τιμές;;;

 

http://www.skroutz.gr/s/1646856/Monster-Beats-by-Dr-Dre-Studio.html

 

Ποιος είναι ο κατασκευαστής «πίσω» από το όνομα, ξέρουμε; Διότι δε φαντάζομαι να είναι ...«handmade by dr. dre με γνώση και μεράκι»...

 

Αν τα κατασκευάζει κάποια σοβαρή εταιρεία ακουστικών και κάποιος γουστάρει το design τους, πάω πάσο. Αν όμως πρόκειται για καμιά τυχαία κινεζιά, δεν τολμώ να φανταστώ ότι κάποιος που έχει αποφασίσει να διαθέσει ±300 euro για ακουστικά, δε θα κοιτάξει π.χ. προς sennheiser μεριά, αλλά θα τα «χώσει» για το design του ...γιατρού και μόνο. Κρίμα θα είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, συγνώμη αλλά...

 

...μιλάμε γι' αυτά;;; Σε αυτές τις τιμές;;;

 

http://www.skroutz.g...Dre-Studio.html

 

Ποιος είναι ο κατασκευαστής «πίσω» από το όνομα, ξέρουμε; Διότι δε φαντάζομαι να είναι ...«handmade by dr. dre με γνώση και μεράκι»...

 

Αν τα κατασκευάζει κάποια σοβαρή εταιρεία ακουστικών και κάποιος γουστάρει το design τους, πάω πάσο. Αν όμως πρόκειται για καμιά τυχαία κινεζιά, δεν τολμώ να φανταστώ ότι κάποιος που έχει αποφασίσει να διαθέσει ±300 euro για ακουστικά, δε θα κοιτάξει π.χ. προς sennheiser μεριά, αλλά θα τα «χώσει» για το design του ...γιατρού και μόνο. Κρίμα θα είναι!

Οχι δεν ειναι κινεζια, ο dr dre ειναι rapper και φαντασου οτι αυτα τα ακουστικα ειναι τα signature του! Τα ακουστικα φτιαχνονται απο την monster. Δεν παω για dj απλα θελω να εχω ενα τουμπανο και ομορφο headset

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/440492/Sennheiser-HD-202-II.html

http://www.skroutz.gr/s/423170/Sennheiser-HD-229.html

 

πραγματικα οτι sennheiser εχω ακουσει εχουν ΑΡΙΣΤΟ ηχο.τωρα κατα ποσο θες για φιγουρα ενα ακουστικο ειναι αλλο θεμα.εγω προτιμώ να ακουω ποιοτητα παρα να φωσφοριζω στο σκοταδι :P

ps.

http://www.amazon.com/Sennheiser-Adidas-HD-Orginals-Headphones/dp/B0030T0QBG

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003FO3LI6/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=electronics

 

ΠΑιδες αυτα ειναι καινουρια ή μεταχειρισμένα; Αν ειναι καινουρια δεν ειναι πολυ καλη τιμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Έχω πάρει εδώ και 3 μήνες τα Beats by Dre Pro.

Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι πως έχουν εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, στιβαρότητα, ανθεκτικότητα και εξαιρετικό ήχο. Και φυσικά υπέροχο design!

 

Ο ήχος είναι γεμάτος και δυνατός. Πολύ καλά για χρήση σε studio (πριν τα αγοράσω, πήρα γνώμη από δύο παιδιά που γράφουν μουσική ), απαραίτητο αξεσουάρ για κάποιον που παίζει μουσική σαν dj, ενώ είναι υπεραρκετά για κάποιον που τα θέλει για να ακούει μουσική στο smartphone του ή το mp3 player.

 

Αν θέλετε τη γνώμη μου, αξίζουν μόνο τα μοντέλα pro και studio. Οι σειρές mixr και solo, μπορεί να είναι πιο προσιτές οικονομικά, αλλά χάνουν αρκετά σε ποιότητα ήχου και κατασκευής, τόσο ώστε ένα οποιοδήποτε ζευγάρι ακουστικά των €50 να έχει μεγαλύτερο value for money.

 

Οπότε, όποιος θέλει ένα ζευγάρι ακουστικά, τόσο για επαγγελματική χρήση, αλλά και για καθημερινή χρήση, μη το σκεφτεί καν να τα αγοράσει. Για μένα, είναι στο ίδιο επίπεδο ήχου με τα HDJ2000 της Pioneer, αλλά με ακόμη καλύτερη ποιότητα κατασκευής.

 

Όποιος όμως τα θέλει απλά για να κάνει τη μόστρα του και να ακούει μουσική από το iPhone, απλά θα πετάξει ένα μάτσο λεφτά χωρίς λόγο...

 

ΥΓ: Στην Αμερική όπου και βρίσκομαι πουλάνε σαν τρελά. Αν είχαν την ίδια ποιότητα ήχου και κατασκευής και κόστιζαν 30%-40% λιγότερο, πιστεύω πως θα είχαν ξεπουλήσει σε όλο τον κόσμο.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παραπανω απο τα μισα παιρνεις καποιο σετ της Sennheiser με πολυ καλύτερη ποιοτητα κατασκευης και σωστό ηχο. Στα ιδια χρηματα σε Sennheiser παλι παιρνεις state of the art ακουστικό. Δεν υπαρχει λογος να υποκύψουμε σε μαρκετιστικες προωθήσεις των εταιριων. Τα DR Dre Pro τα εχω ακουσει. ΠΟΛΥ χαμηλο...Οι υπολοιπες συχνότητες σε μετριο επιπεδο μιας και οι χροιες τους ηταν σκληρες και ηχητικα δεν υπηρχε μαζα και καθαροτητα. Αλλα μολις καποιος ακουσει τοσο μπασο εντυπωσιάζεται!!

 

Υπαρχουν σοβαρες εταιριες στο χωρο που ασχολούνται αποκλειστικά με το αντικειμενο. Οπως η προαναφερθείσα Sennheiser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε graphist83, τυγχάνει να ήμουν κάτοχος των HD 25-1 της Sennheiser. Ο λόγος που αναγκάστηκα να αγοράσω καινούριο σετ ακουστικών ήταν επειδή το σημείο που καταλήγει το καλώδιο στο κυρίως σώμα των ακουστικών, διαλύθηκε μετά από μόλις 2μιση μήνες μέτριας χρήσης... Με τον ήχο τους ήμουν πολύ ικανοποιημένος, αλλά από ποιότητα κατασκευής ούτε καν! Και πως μπορώ να συγκρίνω κάτι φουλ στο κακής ποιότητας πλαστικό με κάτι το οποίο είναι κατασκευασμένο σχεδόν αποκλειστικά από αλουμίνιο και κράμα μετάλλου;

 

Και επίσης, μάλλον αγνοείς πως τα Beats κατασκευάζονται από αμερικάνικη εταιρία, η οποία ειδικεύεται στην παραγωγή και πώληση υψηλής ποιότητας προιόντων ήχου και εικόνας, την Monster Cable Products και όχι από κάποιο τυχάρπαστο κινέζικο εργοστάσιο.

 

Όπως γράφω και πιο πάνω, η τιμή τους είναι αρκετά τσιμπημένη και το θέμα ποιότητας ήχου μπορεί να είναι εντελώς υποκειμενικό (ανάλογα με τα γούστα του καθενός, αλλά και της χρήσης για την οποία προορίζει το κάθε προιόν). Το ιδανικό για μένα ήταν η τιμή να ήταν 30 -40% χαμηλότερη. Αλλά, σε αυτό φταίει και το γεγονός ότι κατασκευάζονται στην Αμερική όπου το κατώτερο ωρομίσθιο είναι $8 ενώ αν φτιάχνονταν στην Κίνα ή την Ταιβάν $8 είναι τρία ημερομίσθια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...