Προς το περιεχόμενο

Γυναικείες ατάκες


aledjo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και ξερω οτι θα κλειδωσει και αυτο το θεμα, θα προσπαθησω να το σωσω για να ριξουμε γελιο.

Αφορμή που ανοιγω το θεμα ειναι μια κορυφαια ατάκα (μη το πω αλλιως) που ακουσα απο γυναικα και ετσι σκεφτηκα να συγκεντρωσουμε εδω οτι εχετε ακουσει και σεις.... στανταρ θα εχετε ακουσει και θα σας εχει μεινει.

 

Ξεκιναω λοιπον με μια κοπελα ετων 23 που μας ελεγε στη παρεα τη περιπετεια που εζησε με καποιον 30χρονο και ηθελε συμβουλες για το τι θα κανει απο δω και περα.

Σκοπο της ηταν καπως να τον "εκδικηθει" δηλαδη να τον κανει να νιωσει ασχημα γιατι αφου την π.... μετα εξαφανιστηκε! Ξαναεμφανιστηκε ομως και επιδιωκε ξανα συναντηση και καθοταν να σκεφτει καποιο τροπο για να τον "δουλεψει".... και πεταει το εξης κορυφαιο:

 

Το βρηκα τι θα κανω! θα παω σπιτι του, θα το κανουμε και μολις τελειωσουμε αμεσως θα φυγω!

ετσι θα πληγωθει ο εγωισμος του και θα τον κανω να νιωσει ασχημα ο μακακας!

 

για μιση ωρα εκλαιγα απο γελια....

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον ειχα σχεση με μια Αμερικανιδα και ειχαμε φωναξει σπιτι κατι φιλους. Τεσπα λεω στην κοπελα μου "make me a sandwich" ή κατι τετοιο και μου λεει μια φιλη μου "Μα καλα, πως θελεις να σε κανει σαντουιτς; Αφου εισαι ανθρωπος, οχι φαγητο!"

 

Εμεινα.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ξερω οτι θα κλειδωσει και αυτο το θεμα, θα προσπαθησω να το σωσω για να ριξουμε γελιο.

Αφορμή που ανοιγω το θεμα ειναι μια κορυφαια ατάκα (μη το πω αλλιως) που ακουσα απο γυναικα και ετσι σκεφτηκα να συγκεντρωσουμε εδω οτι εχετε ακουσει και σεις.... στανταρ θα εχετε ακουσει και θα σας εχει μεινει.

 

Ξεκιναω λοιπον με μια κοπελα ετων 23 που μας ελεγε στη παρεα τη περιπετεια που εζησε με καποιον 30χρονο και ηθελε συμβουλες για το τι θα κανει απο δω και περα.

Σκοπο της ηταν καπως να τον "εκδικηθει" δηλαδη να τον κανει να νιωσει ασχημα γιατι αφου την π.... μετα εξαφανιστηκε! Ξαναεμφανιστηκε ομως και επιδιωκε ξανα συναντηση και καθοταν να σκεφτει καποιο τροπο για να τον "δουλεψει".... και πεταει το εξης κορυφαιο:

 

Το βρηκα τι θα κανω! θα παω σπιτι του, θα το κανουμε και μολις τελειωσουμε αμεσως θα φυγω!

ετσι θα πληγωθει ο εγωισμος του και θα τον κανω να νιωσει ασχημα ο μακακας!

 

για μιση ωρα εκλαιγα απο γελια....

Το καλύτερο, θα ήταν να σηκωθεί να φύγει αμέσως αφού τον "φτιάξει" (απόλυτο ξενέρωμα) και να επιστρέψει ντυμένη με νυφικό!!! :devil: :devil: :devil:

Αλλά μικρή είναι, θα μάθει :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλη:

 

αλλο πραγμα η σελήνη και αλλο το φεγγαρι

Έχει ένα δίκιο!! Αν αναλογιστείς πως το σελήνη είναι το όνομα (ένα αναγνωριστικό στοιχείο δηλαδή) ενός πλανήτη, που το "φεγγάρι" υποδηλώνει συγκεκριμένες ιδιότητές του...

 

Δες το αλλιώς, το "σελήνη" καταδικνύει ενώ το "φεγγάρι" περιγράφει...

 

 

edit: Δεν είμαι ξανθός :P

edit2: Να το πω και σαν σε παλιά διαφήμηση: Φεγγάρια υπάρχουν πολλά, Σελήνη όμως μία :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειχε πει καποια το πραγματικα ανηκουστο και εξαιρετικα πρωτοτυπο "σε βλεπω σαν φιλο". Εκει λοιπον και εγω της απαντησα "μπορω να ειμαι και φιλος και εραστης σου ταυτοχρονα". Δεν θυμαμαι να πηρα απαντηση μετα απο αυτο αλλα σιγουρα θυμαμαι τις μπυρες που κατεβασα αργοτερα οποτε μαλλον το εφαγα το μανγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ένα δίκιο!! Αν αναλογιστείς πως το σελήνη είναι το όνομα (ένα αναγνωριστικό στοιχείο δηλαδή) ενός πλανήτη, που το "φεγγάρι" υποδηλώνει συγκεκριμένες ιδιότητές του...

 

Δες το αλλιώς, το "σελήνη" καταδικνύει ενώ το "φεγγάρι" περιγράφει...

 

 

edit: Δεν είμαι ξανθός :P

edit2: Να το πω και σαν σε παλιά διαφήμηση: Φεγγάρια υπάρχουν πολλά, Σελήνη όμως μία :P

 

μηπως εννοεις τη σεληνη απο τη λαμψη του αντεννα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...