Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημερα! νεος στο τοπικ
εχω σε steam funds 140$ περιπου. θελω να ρωτησω αν μπορω να τα κανω  withdraw με καποιο τροπο...ξερει κανεις αν γινεται κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Νόμιμα" δεν μπορείς.

Παλαιότερα θα σου έλεγα ότι θα ήταν πολύ εύκολο να πραγματοποιήσεις Online αγοραπωλησίες. Δηλαδή κάνεις gift παιχνίδια εισπράττοντας το αντίστοιχο ποσό (ή λίγο λιγότερο για να είναι πιο ελκυστική η προσφορά) από τον αγοραστή.

Όμως η Valve έχει βάλει ένα αυτόματο σύστημα για να καταπολεμήσει αυτό που περιγράφω, και είναι αρκετά αυστηρό ώστε να παίρνει σβάρνα και να μπλοκάρει ακόμα και ανθρώπους που πραγματικά θέλουν να κάνουν δώρα σε φίλους τους (πόσο μάλλον σε εσένα που θα ήθελες να πουλήσεις).

Η μόνη σίγουρη λύση που μπορώ να σκεφτώ είναι να βρεις στον περίγυρό σου άτομα που θέλουν παιχνίδια steam και να τους τα κάνεις δώρο, εισπράττοντας στο χέρι το αντίστοιχο ποσό. Μπορεί και πάλι να φας block σε gifts κάποια στιγμή. Απλά επειδή θα είσαι face to face με το φίλο που συναλλάσσεσαι θα μπορεί να υπάρχει συνεννόηση αν συμβεί αυτό.

Υπάρχει επίσης και κάτι άλλο που δεν το προτείνω: αγοράζεις κάποιο ακριβό skin από το market. Μετά ψάχνεις σε κάποιο third party trading site να πουλήσεις το skin αυτό με δυνατότητα ανάληψης των λεφτών σου. Μπορεί να το πουλήσεις φθηνότερα και να χάσεις λεφτά. Ουσιαστικά  πρόκειται για "ξέπλυμα" χρήματος κατά κάποιο τρόπο και έχει αρκετό ρίσκο μιας και Α) θα πρέπει να βρεις αγοραστή που να θέλει να αγοράσει αυτό που έχεις Β) μπορεί να  φας scam γιατί κατά τη γνώμη μου κανένα third party site δεν είναι 100% εμπιστεύσιμο. Κυρίως λόγω του Β) εγώ δεν θα ακολουθούσα τη μέθοδο αυτή.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
14 ώρες πριν, dalan2007 είπε

εγω τα χανω δυστυχως...ελπιζω των χριστουγεννων

Πλάκα έκανα προφανώς, δε νομίζω να χάνεις κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
27 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Τα Steam awards τελείωσαν;

Δεν τελειώνουν σήμερα στις 20:00?

Ναι τελείωσαν τα nominations μαζί με τα autumn sales,  δηλαδή χθες 28/11 στις 20.00.

2 Γενάρη θα ανακοινωθούν οι νικητές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραια πηγε και φετος λιγοτερα παιχνιδια απο περσι αλλα περισσοτερος χρονος σε καποια. Καλα το lawn mowing χτυπαει λιγακι. Ελπιζω σε μια ακομα καλυτερη χρονια gaming για το 2024. To 21 νεα παιχνιδια ειναι απο αυτα που ξεκινησαμε να παιζουμε φετος και οχι αυτα που αγορασαμε προφανως μιας και προσθεσα πανω απο 300 παιχνιδια για το 2023 στη συλλογη. Γενικα επειδη τα κανω 100% τα περισσοτερα δεν παιζω πολλα ειδικα αν πιασω μεγαλα εξου και τα μονο 32 που επαιξα.

4e923469-2ab5-49c4-a01e-aad5e5336b5c.png

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...