Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 minutes ago, plr77 said:

Δεν εχει σημασια αν ειναι απο αλλο δικτυο μπορεις να μοιραστεις το λογαριασμο σου χωρις ακποιο προβλημα?

Προς το παρόν ελέγχει μόνο αν είστε στην ίδια χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μένει τωρα για τους steam deck users να μπορουν να τρέχουν καποιο παιχνιδι οταν το main acc ειναι ήδη σε παιχνιδι στο pc / αλλο family library.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/3/2024 στις 10:08 ΜΜ, xtrmsnpr είπε

Spring Steam sales από σήμερα μέχρι τις 21/3.

Πλέον δεν τελειώνουν 20.00 οι εκπτώσεις όπως παλιά έ;
Μπήκα να πάρω κάτι που θυμήθηκα και είχε τελειώσει η φάση τους. Δε πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, xtrmsnpr said:

Πλέον δεν τελειώνουν 20.00 οι εκπτώσεις όπως παλιά έ;

Μέχρι να αλλάξει η ώρα και σε εμάς, πρακτικά «η μέρα στο Steam αλλάζει» στις 19:00 αντί του συνηθισμένου 20:00. Η Αμερική αλλάζει λίγες μέρες νωρίτερα κάθε φορά (10 Μαρτίου για τη θερινή ώρα).

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, infin1tyGR είπε

Μέχρι να αλλάξει η ώρα και σε εμάς, πρακτικά «η μέρα στο Steam αλλάζει» στις 19:00 αντί του συνηθισμένου 20:00. Η Αμερική αλλάζει λίγες μέρες νωρίτερα κάθε φορά (10 Μαρτίου για τη θερινή ώρα).

οκ δε το είχα υπολογίσει, είχα μείνει στο κλασικό 20.00 όπως και να χει.
Οκ next time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

1. Αγόρασα το Fallen Order απ' το Steam. Για να παίξει θέλει και το EA Launcher;

2. Τα steam points σε τι εξυπηρετούν; Για backgrounds και avatars και τέτοια ή μπορείς να πάρεις και κάτι ουσίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, just_a_dude είπε

1. Αγόρασα το Fallen Order απ' το Steam. Για να παίξει θέλει και το EA Launcher;

2. Τα steam points σε τι εξυπηρετούν; Για backgrounds και avatars και τέτοια ή μπορείς να πάρεις και κάτι ουσίας;

Ολα τα ea ubisoft Rockstar παιχνιδια θελουν και το launcher τους. Εδω το dead island 2 θέλει και τον epic αλλιώς δεν τρέχει. 

Τα steam points εγώ κυρίως τα χρησιμοποιώ για τα showcases να φτιάξεις το προφίλ σου όταν κάποιος μπαίνει στο προφίλ σου. Τώρα να δώσεις πόντους για να πάρεις ένα Avatar δεν αξίζει μιας και όλα τα παιχνίδια όταν φτιάξεις badges κάνουν drop απο ολα. Πέρα από αυτά έχει κάποια seasonal badges που βοηθάνε να αυξήσεις το level σου ανεβάζοντας 100-100xp. Εγώ προτείνω showcase βέβαια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Ολα τα ea ubisoft Rockstar παιχνιδια θελουν και το launcher τους. Εδω το dead island 2 θέλει και τον epic αλλιώς δεν τρέχει. 

Τα steam points εγώ κυρίως τα χρησιμοποιώ για τα showcases να φτιάξεις το προφίλ σου όταν κάποιος μπαίνει στο προφίλ σου. Τώρα να δώσεις πόντους για να πάρεις ένα Avatar δεν αξίζει μιας και όλα τα παιχνίδια όταν φτιάξεις badges κάνουν drop απο ολα. Πέρα από αυτά έχει κάποια seasonal badges που βοηθάνε να αυξήσεις το level σου ανεβάζοντας 100-100xp. Εγώ προτείνω showcase βέβαια. 

Πράγματι μου εγκατέστησε τον ΕΑ launcher αλλά εντάξει ανοίγει μόνο όταν ανοίγεις το game μέσα από το steam και μετά το game κλείνει μόνος του. Δεν χρειάζεται να τρέχει όλη την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just_a_dude είπε

Πράγματι μου εγκατέστησε τον ΕΑ launcher αλλά εντάξει ανοίγει μόνο όταν ανοίγεις το game μέσα από το steam και μετά το game κλείνει μόνος του. Δεν χρειάζεται να τρέχει όλη την ώρα.

Ναι ανοίγουν στιγμιαία μόλις τρέχεις το παιχνίδι και αυτόματα κλείνουν όταν το κλείνουν. Διαχείριση σε όλα από το steam. Πάντως αφού ξεκίνησες fallen order ετοιμάσου για παιχνιδαρα. Στην αρχή θα νιώθεις λίγο νουμπας ειδικά αν έβαλες μεγαλύτερη δυσκολία από τη μεσαία αλλά οσο προχωράς θα νιώθεις όλο και πιο πολύ πραγματικός jedi. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...