Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Info..

 

Ζω εδώ και 33 χρόνια.στα τρίκαλα

Ας έρθει o οποιοσδήποτε(του τύπου αθηναίος..) να δει πως μιλάμε και πως ζούμε.Όσοι έχουν έρθει ξέρουν

 

Όταν τα τρίκαλα ήταν από τις πρώτες ηλεκτρονικές πόλεις της ευρώπης,εσείς το μόνο που ξέρατε είναι αρθρώνετε σωστά τις λέξεις μην τυχών προδοθεί η καταγωγή σας..

 

Ευχαριστώ

 

@bele

Από που είσαι αγόρι μου;γιατί από μέσα από τα τρίκαλα αμφιβάλω

 

 

Όχι flame ρε παιδιά για ανέκδοτα. Δείτε το χιουμοριστικά, κάθε τόπος έχει και τις ιδιαιτερότητές του.

 

πχ. Σε γαμ'σαν σήμρα; ( Σε γάμο ήσουν σήμερα;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν έχεις ψάξει γυναικεία τσάντα για να βρεις κλειδιά, δε ξέρεις τι πάει να πει απόγνωση...

 

άμα δεν έχω κανα μύριο λαικ είστε pathetic :P

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δάσκαλος ζητάει από τα παιδιά να γράψουν μία ιστορία που να περιέχει τις έννοιες: θρησκεία, αριστοστοκρατία, έρωτας, μυστήριο.

Ο Τοτός σε πέντε λεπτά παραδίδει την έκθεσή του.

Διαβάζει ο δάσκαλος:

"Αχ Θεέ μου,(θρησκεία) είπε η πριγκίπισσα(αριστοκρατία), νομίζω ότι είμαι έγκυος(έρωτας), αλλά δεν ξέρω από ποιόν(μυστήριο)."

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σε ένα αεροπλάνο ένας Πόντιος,ένας παπάς και ένα πρεζόνι.Ξαφνικά χαλάει το αεροπλάνο και πρέπει να πηδήξουν στο κενό,αλλά υπάρχουν μόνο 2 αλεξίπτωτα.Λέει ο Πόντιος

-Εγώ θα πάρω το ένα,δεν την ξαναπατάω σαν μαλάκας.Το παίρνει και πηδάει.

Λέει ο παπάς στο πρεζόνι

-Εσύ τέκνον μου έχεις καταστραφεί από τα ναρκωτικά,αργά ή γρήγορα θα πεθάνεις.Θα πάρω εγώ αυτό που έχει μείνει και μη φοβάσαι,θα προσεύχομαι για σένα.

όση ώρα του μιλάει ο παπάς,το πρεζόνι έχει σκάσει στα γέλια.Ο παπάς απορημένος τον ρωτάει τι έχει;

Οπότε αποκρίνεται:

Παπά μου,ο μαλάκας ο Πόντιος πήρε το sleeping bag!

 

Off topic.Όχι άλλο κάρβουνο με τα δήθεν αστειάκια-ανέκδοτα που κυκλοφορούν σε συγκεκριμένες ιστοσελίδες!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-ΠΥΡΓΕ ΕΛΕΓΧΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 2500 ΠΟΔΙΑ, ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ 297 Nautical Miles ΜΑΚΡΙΑ & ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΓΟΝΑ ΚΑΥΣΙΜΑ. ΔΩΣΕ ΟΔΗΓΙΕΣ.

- ΕΠΑΝAΛΑΒΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ: ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ Ο ΕΝ ΤΟΙΣ ΟΥΡΑΝΟΙΣ!!!!....!!!!


Μπαίνει ένας τύπος φουριόζος στο σπίτι του...
- Γυναίκα, κερδίσαμε 10 εκατομμύρια ευρώ στο λαχείο!!!
Το ακούει η γυναίκα του, παθαίνει καρδιακή προσβολή και τέζα....
Τη βλέπει ο τύπος και λέει:
- Aμα σε θέλει η άτιμη η τύχη!!!


πηγε καποιος να αγορασει μια κουκλα μπαρμπι για την κορουλα του.
βλεπει τιμες:η μπαρμπι στην κουζινα, 19,90 ? η μπαρμπι σε διακοπες 19,90 ?
η μπαρμπι νυφη 19,90 ? η μπαρμπι με διαζυγιο 149,90 ?.
ρωταει την πωλητρια: γιατι εχει τοση διαφορα η διαζευγμενη?
γιατι κυριε η μπαρμπι αυτη συνοδευεται απο το σπιτι του ΚΕΝ, τα αυτοκινητα του ΚΕΝ, το κοτερο του ΚΕΝ,τη βιλλα του ΚΕΝ,και ενα ΦΙΛΟ του ΚΕΝ!!!! :-



BLACK HUMOR: Τι κάνεις αν δεις την πρώην σου (που σε απάτησε) να τρέχει στην αυλή σου φωνάζοντας βοήθεια και είναι γεμάτη αίματα;

Καταρχήν ηρέμησε.

Ξαναγέμισε. Και σημάδεψε καλύτερα.




Βομβιστής μπαίνει σε pet shop, αφήνει μιά βόμβα πάνω σε ένα τραπέζι και λέει :
- Η βόμβα θα εκραγεί. Έχετε μόλις 60 δευτερόλεπτα γιά να φύγετε!
Και από το βάθος του καταστήματος ακούγεται μία χελώνα :
-Ε είσαι και πολύ καραγκιόζης...!


Γιατί οι άντρες είναι σαν τα σαλιγκάρια;
Γιατί έχουν κέρατα, τους τρέχουν τα σάλια και νομίζουν ότι το σπίτι είναι δικό τους......!!


Τέσσερις άνθρωποι έμειναν στην ιστορία λόγω ενός μήλου: Η Εύα, ο Νεύτωνας, ο Γ. Τέλλος και ο Steve Jobs.. Από τους 4, τη γκέλα την έκανε η γυναίκα...

 

Μια μέρα o γάιδαρος ενός αγρότη έπεσε σε ένα πηγάδι.

Το ζώο φώναζε απελπισμένα για ώρες κι ο αγρότης προσπαθούσε να καταλάβει τι έπρεπε να κάνει.

Τέλος, αποφάσισε ότι το ζώο ήταν γέρικο, και τα έξοδα που απαιτούνταν για να το βγάλει από το πηγάδι ήσαν πολλά.

Δεν άξιζε τον κόπο να προσπαθήσει να σώσει τον γάιδαρο. Το μόνο που σκέφτηκε να κάνει ήταν να τον θάψει ζωντανό.

Κάλεσε όλους τους γείτονές του να έρθουν και να τον βοηθήσουν. Πήραν όλοι από ένα φτυάρι και άρχισαν να πετάνε χώματα στο πηγάδι. Στην αρχή, ο γάιδαρος συνειδητοποίησε τι συνέβαινε και φώναξε φρικτά. Μετά όμως, προς έκπληξη όλων, ησύχασε.

Λίγα φορτία χώμα αργότερα, ο γεωργός κοίταξε κάτω το πηγάδι κι έμεινε έκπληκτος με αυτό που είδε.

Ήταν κάτι καταπληκτικό!!!!

Με κάθε φτυαριά χώμα που έπεφτε στην πλάτη του, ο γάιδαρος τιναζόταν και έκανε ένα βήμα προς τα πάνω.

Οι γείτονες του αγρότη συνέχισαν να πετάνε φτυαριές χώμα πάνω στο ζώο, κι αυτό κάθε φορά τιναζόταν κι έκανε ένα βήμα προς τα πάνω. Πολύ σύντομα, όλοι ήταν έκπληκτοι με το γαϊδούρι να έχει φτάσει στην επιφάνεια του πηγαδιού.

 

Ηθικό δίδαγμα 1: Η ζωή μπορεί να φέρει σε σας πολλές φτυαριές από σκουπίδια μέσα στο πηγάδι της ζωής σας. Να θυμάστε όμως πως κάθε ένα από τα προβλήματά σας αυτά είναι ένα εφαλτήριο. Μπορούμε να βγούμε από τα βαθύτερα πηγάδια απλά με ένα τίναγμα.

Πατάμε πάνω στο πρόβλημα και κάνουμε ένα βήμα πάνω.

 

Ηθικό δίδαγμα 2: Προσοχή!  Όταν πρόκειται για γαϊδούρια (πολιτικούς) ρίχνουμε τσιμέντο ταχείας πήξεως 

 

 

 

 

Για όσους δεν γνωρίζουν τι θα πει Έλληνας και Ελλάδα που "τάχα" πάει για φούντο....

 

1. Είμαστε μια χώρα που ελέγχει μια χερσαία και θαλάσσια έκταση όση είναι η Γερμανία και η Αυστρία μαζί (450.000 τετρ. χιλιόμετρα), αφού εκτεινόμαστε από την Αδριατική ως τις ακτές του Λιβάνου (περιλαμβανομένης της Κύπρου μας) και από το τριεθνές στον Έβρο ως ανοιχτά της Λιβύης. Θέλεις ΔΥO ώρες ταξίδι με το αεροπλάνο για να πας από το πιο δυτικό (Κέρκυρα) στο πιο ανατολικό άκρο του Ελλαδικού χώρου (Λάρνακα).

Σαν να πετάς δηλαδή από τις Βρυξέλλες προς τη Μασσαλία.

 

2. Στον κόσμο ζουν συνολικά 17.000.000 Ελλαδίτες, Κύπριοι, Βορειοηπειρώτες, Κωνσταντινουπολίτες, Ίμβριοι, Τενέδιοι κλπ.


3. Είμαστε 2οι στον κόσμο σε καταθέσεις στην Ελβετία.


4. Δεχόμαστε 16.000.000 τουρίστες τον χρόνο και διαθέτουμε μια σημαντική τουριστική βιομηχανία.


5. Έχουμε τρία πολύ μεγάλα ναυπηγεία που κατασκευάζουν κάθε  είδος πλοίου .


6. Έχουμε βιομηχανίες αμαξωμάτων που κατασκευάζουν  βαρέα φορτηγά, λεωφορεία, τρόλεϊ, βαγόνια τραίνων, επικαθήμενα, μπετονιέρες, βυτία κλπ.


7. Διαθέτουμε 2.400 υπερδεξαμενόπλοια και μεγάλα φορτηγά πλοία  είμαστε έτσι 1οι στον κόσμο στην εμπορική ναυτιλία, ενώ άλλα 1.500 τεράστια τάνκερ και φορτηγά έχουν οι Κύπριοι πλοιοκτήτες -5οι στον κόσμο.


8. Είμαστε 2οι παγκοσμίως στο πρόβειο γάλα, 3οι στις ελιές, 3οι παγκοσμίως στον κρόκο, στα ακτινίδια, στα ροδάκινα.


9. Είμαστε 1οι στον κόσμο σε νικέλιο, 1οι σε λευκόλιθο, 1οι στον κόσμο σε υδρομαγνησίτη, 1οι στον κόσμο σε περλίτη, (1.600.000 τόννοι), 2οι παγκοσμίως σε μπετονίτη (1.500.000 τόννοι), 1οι στην ΕΕ σε βωξίτη (2.174.000 τόννοι), 1οι και σε χρωμίτη, 1οι και σε ψευδάργυρο, 1οι και σε αλουμίνα.


10. Έχουμε την 2η καλύτερη Πολεμική Αεροπορία στο ΝΑΤΟ (μετά τις ΗΠΑ, ενώ οι Τούρκοι είναι προτελευταίοι), ενώ έχουμε και το 2ο καλύτερο Πολεμικό Ναυτικό στο ΝΑΤΟ, με την Τουρκία να είναι ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!


11. Έχουμε νοτίως της Κρήτης 175 δισεκατομμύρια βαρέλια πετρέλαιο, το 3ο μεγαλύτερο κοίτασμα παγκοσμίως. Εντωμεταξύ ο χρυσός που υπάρχει στην Θράκη μας αξίζει 38 δις ευρώ. Έχουμε εκεί, στην Μακεδονία και την Θράκη , τα 3 μεγαλύτερα κοιτάσματα χρυσού της Ευρώπης. Η αξία του πετρελαίου και του αερίου μας είναι - κρατηθείτε - 10.000.000.000.000 (10 ΤΡΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΔΟΛΆΡΙΑ !) όπως αναφέρει το Γεωλογικό Ινστιτούτο των ΗΠΑ, το ΥΣΓΣ.

Αυτή τη χώρα πάνε να ξεπουλήσουν για 340 δις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που δεν εχουμε ειναι μυαλο να τα διαχεριστουμε ολα αυτα ,και οπως ολοι οι λαοι βεβαια , εχουμε το διαιρει και βασιλευε , πιστευω πως εχουμε ολα τα θετικα σε υπερμετρο βαθμο αλλα και ολα τα αρνητικα σε υπερμετρο βαθμο επισης !

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις κι εσύ έναν συνάνθρωπό σου χαρούμενο. Άφησε το wifi σου ξεκλείδωτο 

 

 

Γράφει η άλλη back to reality. Πού ήσουν δηλαδή πριν; Στο μάτριξ;

 

 

-Kodak, Nikon, Canon, Olympus, Polaroid. 
-Πώς τα θυμάσαι όλα αυτά? 
-Έχω φωτογραφική μνήμη.

 

 

-Ναι, γεια σας, Πυροσβεστική εκεί; Χρειάζομαι βοήθεια.

-Τι πάθατε;

-Με πλημμύρισαν τυφλές ελπίδες...

 

 

Μου ήρθε ο λογαριασμός του ΟΤΕ μάλλον εκτός από το internet και το σταθερό μου έχουν χρεώσει και το θυροτηλέφωνο , το καρτοτηλέφωνο , το what's up και το viber

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Πούτσος (427 π.Χ.–347 π.Χ.) ήταν αρχαίος Έλληνας ανθοπώλης από την Αθήνα, ο οποίος έγινε γνωστός και έμεινε στην ιστορία για την ομορφιά, την γοητεία και το ευγενές του χαρακτήρος του. Παρόλο που υπήρξε φτωχός, ήταν ο πιο περιζήτητος γαμπρός της αρχαίας Αθήνας και όλοι πατεράδες προόριζαν τις ομορφότερες κόρες τους για τον Πούτσο. Εξού και η φράση: "Το κορίτσι αυτό είναι για τον Πούτσο". Όσο μεγάλωνε ο Πούτσος, οι γυναίκες τον λάτρευαν ακόμα περισσότερο. Όταν περπατούσε στο δρόμο, υπήρχαν ασυγκράτητες γυναίκες που τον φιλούσαν παντού, τον έγλυφαν, τον μύριζαν, τον χάιδευαν και τον έφτυναν. Όλες αυτές ήταν για τον Πούτσο. Πραγματικά ήταν αδύνατο να βγάλει κανείς τον Πούτσο από το μυαλό μιας γυναίκας. Κι απ'το 347 π.Χ που πέθανε κυκλοφορεί η φράση "Τον Πούτσο Κλαίγανε!!"

 

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να πιω και τι να δω? Είμαι ήδη μεθυσμένος

 

 

 

Πρέπει να δώσω ένα ζευγάρι αντικλειδιά στον ντελιβερα.. Μας έχει γ@@@ κάθε μέρα ντριν ντρουν με το θυροτηλεφωνο.
 
 
 
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριμία από το facebook, φλερτ από το msn, πρώτα βλέμματα στο skype, πρώτος καυγάς στο i-phone, χωρισμός με mail. Αχ!! Έρωτας αληθινός!!

 

-Άμα κρεμάσεις CD διώχνει λένε τα περιστέρια... Άμα είναι της Πάολα φυλάει και τα πρόβατα..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...