Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό μου θύμησε το άλλο :

 

Πάει ένας τύπος σε ένα εστιατόριο και παραγγέλνει ψαρόσουπα.

Του την πάει ο σερβιτόρος και του λέει:

"Προσέξτε μόνο γιατί εδώ κυκλοφορεί ο Νεσαμπουλιάτα".

Δεν δίνει πολλή σημασία ο τύπος οπότε εκεί που πάει να φάει την πρώτη κουταλιά έρχεται τρέχοντας ο Νεσαμπουλιάτα και του χύνει την ψαρόσουπα στο κουστούμι. Τσαντισμένος ο τύπος φεύγει.

Την άλλη μέρα πάει στο ίδιο εστιατόριο. Παραγγέλνει ψαρόσουπα και όταν του την πάει ο σερβιτόρος του λέει φάτε τη γρήγορα πριν έρθει ο Νεσαμπουλιάτα.. Δεν προλαβαίνει όμως γιατί έρχεται ο Νεσαμπουλιάτα και του τη ρίχνει πάνω του. Τσαντισμένος ο τύπος φεύγει.. Αυτό γινόταν επί ένα μήνα.. Αποφασισμένος ο τύπος να προλάβει τον Νεσαμπουλιάτα πάει στο ίδιο εστιατόριο και παραγγέλνει ψαρόσουπα. Του την πάει ο σερβιτόρος, η ίδια προειδοποίηση και εκεί που πάει ο Νεσαμπουλιάτα να του χύσει την ψαρόσουπα φωνάζει ο τύπος:

ΦΕΥΓΑ ΝΕΣΑΜΠΟΥΛΙΑΤΑ ΨΑΡΟΚΑΗΚΑ

 

Για να μη μιλήσουμε για τις τιμές τις ψαροταβέρνας "Η Άνοιξη" .... ;)

 

ας το γράψει κάποιος που το ξέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σωτήρης παίρνει τηλέφωνο τον φίλο του το Γιάννη στην Θεσσαλονίκη και του λέει:
- Φίλε Γιάννη έρχομαι εκτάκτως για δουλειά, θα φτάσω αργά το βράδυ, μπορείς να με φιλοξενήσεις για μία βραδιά?
- Καλά ρε Σώτο και το συζητάς?
Φτάνοντας ο Σωτήρης κατά τις 1:30 το βράδυ στο σπίτι του Γιάννη:
- Φιλε Σώτο θες να κοιμηθείς με το μωρό στο δωμάτιο ή στο σαλόνι να σου στρώσω κάτω?
- Aσε μην ανησυχήσω το μωρό θα κοιμηθώ στο σαλόνι. Το πρωί ο Σωτήρης σηκώθηκε πιο νωρίς από τους άλλους και πήγε στην κουζίνα να φτιάξει ένα καφέ και τι να δει? Μια ψήλη ξανθιά διμετρη με το στήθος έξω φορώντας μόνο ένα εσώρουχο!!!! Τα ψιλοχάνει για λίγο και ρωτάει γεμάτος απορία:
- Συγγνώμη εσύ ποια είσαι?
- Εγώ είμαι το μωρό, εσύ ποιος είσαι?
-Εγώ είμαι ο μαλ@@ας (!) που ήρθε χθες..

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη μιλήσουμε για τις τιμές τις ψαροταβέρνας "Η Άνοιξη" .... ;)

 

ας το γράψει κάποιος που το ξέρει.

 

Στο περίπου γιατί δεν το θυμάμαι καλά .

 

Ήταν μια φορά ο Π.Α.Ο.Κ και έπαιζε εναν σημαντικό αγώνα για το κύπελλο (πχ)

Νίκησε αυτό τον αγώνα και προκρίθηκε , και ως ένδειξη χαράς , η ομάδα και ο Δώνης πήγαν στην ταβέρνα "η Άνοιξη" για να το γιορτάσουν .

Πάει να παραγγείλει ο Δώνης , αλλά επειδή πήγαν αργά το μεσημέρι , δεν είχε μείνει τίποτα απο κρέας ή ψάρι , παρα μόνο σαλάτες και ένα (1) τελευταίο χέλι που έμεινε στο ψυγείο.

Δε γαμιέται , λέει ο Δώνης , φέρτο και θα το φάμε .

Έρχεται το χέλι , το κόβουν , το μοιράζουν και το τρώνε .

Ε , έρχεται η ώρα να πληρώσουν , και η τιμή ήταν 600 ευρώ . 

Παραξενεύεται ο Δώνης , κάνει φασαρία , απορεί κλπ και εν τέλει το πληρώνουν και φεύγουν.

 

Ποιο το ηθικό δίδαγμα ;

 

 

Ένα το χέλι Δώνη , και η Άνοιξη , ακριβή

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κοινο εχουν το σπαθι με το μουνι?

 

Τιποτα, μεχρι που η Βανα μπαρμπα δηλωσε: Οτι εχω κανει, το εχω καταφερει με το σπαθι μου  :P 

 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κοινο εχουν το σπαθι με το μουνι?

 

Τιποτα, μεχρι που η Βανα μπαρμπα δηλωσε: Οτι εχω κανει, το εχω καταφερει με το σπαθι μου  :P 

 

 

Θα την γλωσσοφάς την κοπέλα και δε θα πάνε καλά οι ... επαφές της στο Κατάρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει ένας τύπος σε ένα εστιατόριο και παραγγέλνει ψαρόσουπα.

Του την πάει ο σερβιτόρος και του λέει:

"Προσέξτε μόνο γιατί εδώ κυκλοφορεί ο Νεσαμπουλιάτα".

Δεν δίνει πολλή σημασία ο τύπος οπότε εκεί που πάει να φάει την πρώτη κουταλιά έρχεται τρέχοντας ο Νεσαμπουλιάτα και του χύνει την ψαρόσουπα στο κουστούμι. Τσαντισμένος ο τύπος φεύγει.

Την άλλη μέρα πάει στο ίδιο εστιατόριο. Παραγγέλνει ψαρόσουπα και όταν του την πάει ο σερβιτόρος του λέει φάτε τη γρήγορα πριν έρθει ο Νεσαμπουλιάτα.. Δεν προλαβαίνει όμως γιατί έρχεται ο Νεσαμπουλιάτα και του τη ρίχνει πάνω του. Τσαντισμένος ο τύπος φεύγει.. Αυτό γινόταν επί ένα μήνα.. Αποφασισμένος ο τύπος να προλάβει τον Νεσαμπουλιάτα πάει στο ίδιο εστιατόριο και παραγγέλνει ψαρόσουπα. Του την πάει ο σερβιτόρος, η ίδια προειδοποίηση και εκεί που πάει ο Νεσαμπουλιάτα να του χύσει την ψαρόσουπα φωνάζει ο τύπος:

ΦΕΥΓΑ ΝΕΣΑΜΠΟΥΛΙΑΤΑ ΨΑΡΟΚΑΗΚΑ

 

πρέπει να είναι ότι πιο καμένο έχω διαβάσει εδώ μέσα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Τί έπαθες ρε;

-´Ενας βλάκας σε είπε αδερφή , πλακωθήκαμε & με χτύπησε στο πούτ@@ !

-Το έκανες αυτό για μένα;Έλα να το κάνω μάκια να περάσει!

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...