Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1η κόρη...
-Μπαμπά είμαι λεσβία...
-Oκ Επιλογή σου.

2η κόρη...
-Μπαμπάκα .. και γω λεσβία είμαι...
... -Πφφφ τι να πω?!

3η κόρη...
-Και εγώ είμαι λεσβία...!

-Υπάρχει κανείς σε αυτό το σπίτι που να θέλει άντρα?
-Εγώ μπαμπααααααα!!!!
-Σκάσε Βαγγέλη!

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Μηχανικός πεθαίνει κι ενώ όλοι οι μηχανικοί πηγαίνουν στον παράδεισο γιατί ο Θεός τους θέλει για να κατασκευάζει θεόπνευστα έργα, αυτός γίνετε ένα γραφειοκρατικό λάθος και πάει στην κόλαση.

 

Κατεβαίνει κάτω βλέπει φυλακές, καζάνια, βλέπει φωτιές διάσπαρτες, βλέπει και κάτι διαβολάκια να έρχονται προς το μέρος του έτοιμα να τον πιάσουν και να τον βασανίσουν.

 

Έτσι όπως έρχονται τους κόβει τη φόρα και λέει:

 

Μηχανικός: <<όπα όπα ρε παιδιά τι είναι αυτά που βλέπω εδώ, τι σπατάλη ενέργειας είναι αυτή, φωτιές εδώ φωτιές εκεί, τι είναι αυτά τα πράγματα;>> 

 

Τα διαβολάκια κοιτάνε απορημένα κι αυτός συνεχίζει :

 

Μηχανικός:<<θα σας φτιάξω εγώ ένα σύστημα με την μια φωτιά να παίρνει το ένα καζάνι απο το άλλο να έχετε ενέργεια παντού να βράζετε οικονομικά τους ανθρώπους>>

 

Φωνάζουν τα διαβολάκια τον Βελζεβούλ επειδή δεν ήξεραν τι να κάνουν, κατεβαίνει αυτός απο τις σκάλες :

 

 

Μηχανικός<< όπα όπα ρε μεγάλε , σκάλες; Που ζεις; 2013... θα σου βάλω εγώ κυλιόμενες, θα πετάξουμε και 2 φωτοβολταϊκά να έχεις ρεύμα απεριόριστο, να πουλάς κι όλας, να βγάζεις τα έξοδα , θα βάλουμε και ένα σύστημα εξαερισμού αιρκοντίσιον να φύγει η πολύ καπνίλα και ζέστη να μπορείς να μείνεις εδώ κάτω>>

 

Σαστισμένος ο Βελζεβούλ του λέει κάνε ότι νομίζεις ρε μεγάλε.

 

Του φτιάχνει αυτός κλιματισμό φωτοβολταϊκά κυλιόμενες και δεν συμμαζεύεται.

 

Ενθουσιασμένος ο Βελζεβούλ τον παίρνει τηλ ο Θεός να κανονίσουν για τα του Παράδεισου, Κόλασης γιατί λόγο εξ αδιαιρέτου ιδιοκτησίας έπρεπε να δουν τι θα γίνει με την εφορία, οπότε του λέει ο Βελζεβούλ:

 

Βελζεβούλ:<<Ρε τι διαμάντι μηχανικό μου έστειλες εδώ ρε, μου έχει φτιάξει κλιματισμό φωτοβολταϊκά κυλιόμενες και τι δεν έχει φτιάξει...

 

Θεός:<<Όπα όπα μηχανικός είπες; λάθος έχει γίνει αδερφέ στείλε τον επάνω οι μηχανικοί πάνε μόνο σε εμένα.>>

 

Βελζεβούλ:<< τι λες ρε μάγκα εδώ σου λέω έχει φτιάξει και της Παναγιάς τα μάτια δεν στο στέλνω να χτυπιέσαι>>

 

Θεός:<<Στείλε τον θα έχουμε κακά ξεμπερδέματα>>

 

Βελζεβούλ:<< Ρε δεν στο στέλνω λέμε>>

 

Θεός:<<Στείλε τον αμέσως διαφορετικά θα σου κάνω μήνυση!

 

Βελζεβούλ:<< Αχαχαχαχαχα σοβαρά; Και που θα βρεις δικηγόρο;>>

 

 

 

 

 

 

Όσο τέλεια ξεκίνησε, τόσα ξενέρωτα τελείωσε... Κρίμα!

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ελαφρώς καλύτερη παραλλαγή γιατί το πρωτότυπο ήταν λίγο άθλιο προς το τέλος.

 

 

 

Μηχανικός πεθαίνει κι ενώ όλοι οι μηχανικοί πηγαίνουν στον παράδεισο γιατί ο Θεός τους θέλει για να κατασκευάζει θεόπνευστα έργα, αυτός γίνετε ένα γραφειοκρατικό λάθος και πάει στην κόλαση.

 

Κατεβαίνει κάτω βλέπει φυλακές, καζάνια, βλέπει φωτιές διάσπαρτες, βλέπει και κάτι διαβολάκια να έρχονται προς το μέρος του έτοιμα να τον πιάσουν και να τον βασανίσουν.

 

Έτσι όπως έρχονται τους κόβει τη φόρα και λέει:

 

Μηχανικός: <<όπα όπα ρε παιδιά τι είναι αυτά που βλέπω εδώ, τι σπατάλη ενέργειας είναι αυτή, φωτιές εδώ φωτιές εκεί, τι είναι αυτά τα πράγματα;>> 

 

Τα διαβολάκια κοιτάνε απορημένα κι αυτός συνεχίζει :

 

Μηχανικός:<<θα σας φτιάξω εγώ ένα σύστημα με την μια φωτιά να παίρνει το ένα καζάνι απο το άλλο να έχετε ενέργεια παντού να βράζετε οικονομικά τους ανθρώπους>>

 

Φωνάζουν τα διαβολάκια τον Βελζεβούλ επειδή δεν ήξεραν τι να κάνουν, κατεβαίνει αυτός απο τις σκάλες :

 

 

Μηχανικός<< όπα όπα ρε μεγάλε , σκάλες; Που ζεις; 2013... θα σου βάλω εγώ κυλιόμενες, θα πετάξουμε και 2 φωτοβολταϊκά να έχεις ρεύμα απεριόριστο, να πουλάς κι όλας, να βγάζεις τα έξοδα , θα βάλουμε και ένα σύστημα εξαερισμού αιρκοντίσιον να φύγει η πολύ καπνίλα και ζέστη να μπορείς να μείνεις εδώ κάτω>>

 

Σαστισμένος ο Βελζεβούλ του λέει κάνε ότι νομίζεις ρε μεγάλε.

 

Του φτιάχνει αυτός κλιματισμό φωτοβολταϊκά κυλιόμενες και δεν συμμαζεύεται.

 

Ενθουσιασμένος ο Βελζεβούλ με το μηχανικό, κάποια στιγμή τον παίρνει τηλέφωνο ο θεός να στείλε το μηχανικό στον παράδεισο γιατί είχε γίνει λάθος.

 

Βελζεβούλ<< Δεν τον στέλνω, τον χρειάζομαι.

 

Θεός<< Στείλτον λέμε, έχει γίνει λάθος.

 

Βελζεβούλ<< Να σου στείλω 10 δικηγόρους;

 

Θεός<< Στείλε το μηχανικό

 

Βελζεβούλ<< Να σου στείλω 10 δικηγόρους και 10 πουτάνες; Τίποτε από τα δύο δεν έχεις πάνω...

 

Θεός<< Στείλε το μηχανικό

 

Βελζεβούλ<< Να σου στείλω 10 δικηγόρους, 10 πουτάνες και έναν αρχιεπίσκοπο;

 

Θεός<< Deal !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Aλλά συνεχίστε να ποστάρετε εσείς κανονικά τα ανεκδοτάκια σας (δεν υπάρχει λειτουργικό πρόβλημα αν έχω καταλάβει καλά) και θα το δούμε το bug...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάει ένας αδύναμος τυπάκος σε ένα μπαρ και ρωτάει:

- Τίνος είναι το πίτ-μπουλ έξω από το μπαρ;

Τότε σηκώνεται ένας παλικαράς και του λέει με άγριο ύφος:

- Δικό μου, ρε φίλε. Γιατί, έχεις κανά πρόβλημά;

- Ο.. όχι απλώς θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη γιατί το σκότωσε ο σκύλος μου...

- Τι λες ρε φίλε;;λέει γελώντας..δεν υπάρχει σκύλος που νικάει τον πρωταθλητή μου. τι σόι σκύλο έχεις που σκότωσε το πιτ-μπουλ μου;

- Ένα μικρό κανίς, κύριε...

- Χαχαχα..!Καλά, με δουλεύεις; πιωμένος είσαι;πως στο καλό σκότωσε το δείγμα σκυλιού σου τον σκύλαρό μου;

 

 

- Του κάθισε στο λαιμό, κύριε...

 

Καλή ανάσταση και καλό πάσχα να έχετε!!

Επεξ/σία από Superuser
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή και η παραλλαγή φίλε andreasl , εγώ το ήξερα μόνο με δικηγόρο.

 

Σπίτι του Τοτού, η αδερφή του καθόταν με μια φίλη της και μιλούσανε στο δωμάτιο και ο πατέρας του Τοτού, του ζητάει να του φέρει τις παντόφλες του. Μπουκάρει στο δωμάτιο της αδερφής του ο Τοτός:

 

-Ο μπαμπάς μου είπε να σας γ@μήσω και τις δύο

 

-Τι λες ρε βλ@μενο γ@#ω το σ@#τι σου φύγε μέσα από το δωμάτιο τώρα!

 

-Καλά αφού δεν με πιστεύεις άκου το και μόνη σου, ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΜΙΑ;

 

-Και τις δύο ρε βλ@μένε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή και η παραλλαγή φίλε andreasl , εγώ το ήξερα μόνο με δικηγόρο.

 

 

Ήταν ωραίο, αλλά με ξενέρωσε τόσο το τέλος που σκέφτηκα πρόχειρα ένα εναλλακτικό. Φυσικά χαζομάρα είναι και πάλι. Ας περιμένουμε τον χακέρω να δώσει τη δική του καμμένη βερσιόν!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας τύπος πάει στο ζωολογικό κήπο με την γυναίκα του.Κάποια στιγμή φτάνουν μπροστά σε ένα κλουβί με έναν τεράστιο άγριο γορίλα. Μια ταμπέλα μπροστά στο κλουβί έγραφε: ΑΓΡΙΟΣ ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ ΓΟΡΙΛΑΣ. ΜΗΝ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ. ΠΟΛΎ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ .

Ο τύπος πρόσεξε πως ο γορίλας κοίταζε την γυναίκα του και άρχισε να πηδάει πάνω-κάτω στο κλουβί του.

- Ρε γυναίκα , δεν βγάζεις την μπλούζα σου να δούμε τι θα κάνει ο γορίλας όταν σε δει με το σουτιέν ?

- Τι λες τώρα ?Κι αν μας δουν ?

- Ποιος να μας δει ? Ελα, βγάλτη . Δεν είναι κανείς τριγύρω . Θα έχει πλάκα .

Τι να κάνει λοιπόν κι αυτή η άμοιρη , την βγάζει . Λύσσαξε ο γορίλας . Χοροπηδούσε σαν τρελός και κουνούσε τα κάγκελα έτοιμος να τα σπάσει .

- Για βγάλε και το σουτιέν να δούμε τι θα κάνει .

- Ε όχι, έχει κόσμο σου λέω .

- Έλα μωρέ, δεν μας βλέπει κανείς .

Για να μην τα πολυλογούμε, βγάζει το σουτιέν, το παντελόνι, βγάζει και το βρακί , και μένει ολόγυμνη. Ο γορίλας μασούσε τα κάγκελα απ’ την λύσσα του. Με μια αστραπιαία κίνηση ο τύπος ανοίγει το κλουβί,σπρώχνει την γυναίκα του γυμνή μέσα, κλειδώνει και της λέει :

-Τώρα πες του μωρή πουτ@να ότι έχεις πονοκέφαλο ...  

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...