Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

-Ρε φίλε έχουμε παχύνει πολύ θα πάμε για καμιά μπαλίτσα;
-Ναι πάμε εγώ θα πάρω δύο. σοκολάτα-φράουλα
 
-Ποιο ζώο είναι άγριο, ζει στη ζούγκλα και χορεύει νησιώτικα;
-Το λιοντάρι-ντάρι-ντάρι-ντάρι-ντάρι!
 
-Μαμά, τα παιδιά στο σχολείο με λένε αλλήθωρο.
-Ο μπαμπάς είμαι.
 
 
-Τι κάνουν εκατό ξανθιές στην έρημο; Σκουπίζουν!!!
 
Καμάκι σε υπάλληλο δικαστηρίου:

Είσ'αγγελική παρέμβαση μανάρι μου! 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Πάει ένας τύπος σε μία καφετέρια και λέει:
 
- Χαίρετε! Θα ήθελα έναν καφέ που από την μέση και κάτω να είναι μέτριος,και από την μέση και πάνω να είναι γλυκός!
 
-Ώπα ρε φίλε, του κάνει ο σερβιτόρος.Για κάτσε...Μήπως είσαι πυροσβέστης;
 
-Nαι! Που το κατάλαβες;
 
-Aπό την στολή που φοράς.

 

Πες μου ότι τόκλεψες απ' τη μεγάλη μου αγάπη τον Σέλερζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πρωτοδιάβασα στα αγγλικά και είχα λίωσει. Νομίζω ακούγεται καλύτερα.

 

 

The awkward moment when your doctor is examining your balls and you run your fingers through his hair...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε μερικά ακόμη τώρα που βρήκα μια ξεχασμένη πηγή...

 

Έρωτας είναι να λες "θέλω γλυκό" στις 4 π.μ. και να έρχεται κάτω απ'το σπίτι σου.
Ενταξει, να σε γαμήσει θέλει, αλλα θα φας και γλυκο...

 

 

 

 

-Γιε μου που πας?
-Η Κόρη σου είμαι μάνα, πάω για λέιζερ στο μουστάκι...!

 

 

 

 

και τέλος, true story:

 

Δεν τακτοποιώ ποτέ τα χύμα καλώδια μέσα στο σπίτι γιατί θα μείνει ελεύθερος χώρος
και θα πάει να παραγγείλει κάνα σαλόνι η γυναίκα μου..

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκαεφτάρης νεαρός, τραβιέται κάνα τρίμηνο με μια πιτσιρίκα ένα χρόνο μικρότερή του, αλλά τα έχει βρει μπαστούνια μαζί της: Η τύπισσα δεν τον αφήνει να προχωρήσει πέρα από το «περίπατος στο πάρκο χεράκι-χεράκι» με καμία δύναμη. Τι γλύκες, τι ρομαντισμούς ο νεαρός, εκείνη βράχος.

 

Με τα πολλά πολλά, η μικρή κάποτε λύγισε και τού λέει: «Εντάξει, αλλά υπό έναν όρο: Θα έρθεις στο σπίτι μου να γνωρίσεις τους δικούς μου πρώτα». Ο νεαρός, προκειμένου να πηδήξει επιτέλους, δέχεται και η μικρή κανονίζει με τους γονείς της ένα δείπνο στο σπίτι της.

 

Φτάνει η πολυπόθητη ημέρα και ο νεαρός, μπανιαρισμένος, ξυρισμένος και ντυμένος στην πένα, ξεκινά για το σπίτι τής μικρής. Προλαβαίνει ένα φαρμακείο στο κλείσιμο και μπαίνει να πάρει προφυλακτικά για να είναι έτοιμος για τα καθέκαστα μετά το δείπνο.

 

«Δώστε μου σας παρακαλώ μια δωδεκάδα προφυλακτικά» λέει στο φαρμακοποιό «διότι σήμερα θα γίνει όργιο!»

 

«Τόσο πολύ σού 'φεξε;» τού λέει χαμογελώντας ο φαρμακοποιός.

 

«Επιτέλους!» λέει ο τύπος «Μού 'χει βγάλει την πίστη το πουτανάκι, αλλά απόψε θα τής αλλάξω τον αδόξαστο! Απλά πρέπει να υπομείνω καμιά ώρα με τους γέρους της, διότι το έθεσε ως προϋπόθεση να τους γνωρίσω τους μαλάκες. Μετά όμως, ξενοδοχείο και αγώνας μέχρι το πρωί!»

 

«Άντε, καλό βόλι, φιλαράκο!»

 

Φτάνει μετά από καμιά ώρα στο σπίτι τής μικρής και τον υποδέχονται ευγενικά οι γονείς της. Λένε πέντε μαλακίες στο σαλόνι και κάθονται για φαγητό, όπου ο πατέρας λέει: «Πριν αρχίσουμε, πρέπει να κάνουμε την προσευχή μας.»

 

Τελειώνουν την προσευχή κι αρχίζουν όλοι να τρώνε, εκτός από τον καλεσμένο, ο οποίος δε σταματά να σταυροκοπιέται και να μουρμουρίζει επικλήσεις σε όλους τους Αγίους, μη βάζοντας μπουκιά στο στόμα του.

 

Η μικρή, προβληματισμένη, του ψιθυρίζει στο αυτί: «Καρδούλα μου! Δε μου είχες πει ότι είσαι τόσο θεοσεβούμενος!», οπότε ο νεαρός τής απαντά μέσα από τα δόντια του:

 

«Πολλά δε σού έχω πει, πολλά δε μού έχεις πει κι εσύ...

 

 

...όπως, ας πούμε, ότι ο μπαμπάς σου έχει φαρμακείο...»

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκαεφτάρης νεαρός, τραβιέται κάνα τρίμηνο με μια πιτσιρίκα ένα χρόνο μικρότερή του, αλλά τα έχει βρει μπαστούνια μαζί της: Η τύπισσα δεν τον αφήνει να προχωρήσει πέρα από το «περίπατος στο πάρκο χεράκι-χεράκι» με καμία δύναμη. Τι γλύκες, τι ρομαντισμούς ο νεαρός, εκείνη βράχος.

 

Με τα πολλά πολλά, η μικρή κάποτε λύγισε και τού λέει: «Εντάξει, αλλά υπό έναν όρο: Θα έρθεις στο σπίτι μου να γνωρίσεις τους δικούς μου πρώτα». Ο νεαρός, προκειμένου να πηδήξει επιτέλους, δέχεται και η μικρή κανονίζει με τους γονείς της ένα δείπνο στο σπίτι της.

 

Φτάνει η πολυπόθητη ημέρα και ο νεαρός, μπανιαρισμένος, ξυρισμένος και ντυμένος στην πένα, ξεκινά για το σπίτι τής μικρής. Προλαβαίνει ένα φαρμακείο στο κλείσιμο και μπαίνει να πάρει προφυλακτικά για να είναι έτοιμος για τα καθέκαστα μετά το δείπνο.

 

«Δώστε μου σας παρακαλώ μια δωδεκάδα προφυλακτικά» λέει στο φαρμακοποιό «διότι σήμερα θα γίνει όργιο!»

 

«Τόσο πολύ σού 'φεξε;» τού λέει χαμογελώντας ο φαρμακοποιός.

 

«Επιτέλους!» λέει ο τύπος «Μού 'χει βγάλει την πίστη το πουτανάκι, αλλά απόψε θα τής αλλάξω τον αδόξαστο! Απλά πρέπει να υπομείνω καμιά ώρα με τους γέρους της, διότι το έθεσε ως προϋπόθεση να τους γνωρίσω τους μαλάκες. Μετά όμως, ξενοδοχείο και αγώνας μέχρι το πρωί!»

 

«Άντε, καλό βόλι, φιλαράκο!»

 

Φτάνει μετά από καμιά ώρα στο σπίτι τής μικρής και τον υποδέχονται ευγενικά οι γονείς της. Λένε πέντε μαλακίες στο σαλόνι και κάθονται για φαγητό, όπου ο πατέρας λέει: «Πριν αρχίσουμε, πρέπει να κάνουμε την προσευχή μας.»

 

Τελειώνουν την προσευχή κι αρχίζουν όλοι να τρώνε, εκτός από τον καλεσμένο, ο οποίος δε σταματά να σταυροκοπιέται και να μουρμουρίζει επικλήσεις σε όλους τους Αγίους, μη βάζοντας μπουκιά στο στόμα του.

 

Η μικρή, προβληματισμένη, του ψιθυρίζει στο αυτί: «Καρδούλα μου! Δε μου είχες πει ότι είσαι τόσο θεοσεβούμενος!», οπότε ο νεαρός τής απαντά μέσα από τα δόντια του:

 

«Πολλά δε σού έχω πει, πολλά δε μού έχεις πει κι εσύ...

 

 

...όπως, ας πούμε, ότι ο μπαμπάς σου έχει φαρμακείο...»

 

 

 

 

τόση ώρα διάβαζα αυτή τη μαλακία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι σε αυτη τη διασταση του χωροχρονου.... :P σε μια αλλη διασταση ο Δογκανος ηταν super mod στο ινσομνια!!!

 

*πλακιζω :P *

 

Πλακατζή μου εσύ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαταράχθηκε το χρονικό συνεχές και διαβάσαμε ανέκδοτο απ το insomnia του 1990 :P

 

Τα ανέκδοτα - καλά ή κακά - δεν έχουν ηλικία αρχηγέ, ούτε τα μαθαίνουν όλοι ταυτόχρονα  ;) 

 

Από όσα έχω ακούσει και διαβάσει τον τελευταίο καιρό - στο insomnia και όχι μόνο - και τα οποία υποτίθεται ότι είναι καινούργια, δε θα πίστευες πόσα τα ξέρω από την εποχή που πήγαινα σχολείο (30 χρόνια πριν...)

 

τόση ώρα διάβαζα αυτή τη μαλακία?

 

Ας πρόσεχες! Ποιος σου φταίει;

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...