Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει έχεις δίκιο, κανείς δεν είναι αναντικρατ...
... ανταντικατ ...
... αντιντακατ ...
... άντε γαμήσου χωρίζουμε!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Γυναίκα τις παντόφλες ...
- Δεν σου φέρνω τίποτα σήμερα γιορτάζω ...
- Ωραία φέρε τις παντόφλες και κάτι να με κεράσεις !!!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

-Αγάπη μου, μου βάζεις λίγο αντηλιακό στον κώλο γιατί δε φτάνω ...;
-Γιατί το αντηλιακό ρε Μαρία , θα φτάσει  ;;;

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

-Με είπε κολλημένο με τη μπάλα !
-Και τι της είπες ;
-Ότι την θέλω και την αγαπώ  πω πω πω πω πω πω πω τι τσιμπούκι ήταν αυτό !!!
 

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάνε οι «Metallica» να εξομολογηθούν. Τούς λέει ο ιερέας:

«Λοιπόν, για πείτε μου, τέκνα μου, τι έχετε κάνει; Είμαι έτοιμος ν’ ακούσω τις αμαρτίες σας. Πείτε τα όλα…».
«Να, πάτερ…», τού λέει ο Ούλριχ, «…έχουμε κάνει πολλές φορές χρήση ναρκωτικών…».
«Μμμ, το περίμενα…», λέει ο ιερέας. «Και τι άλλο; Τι άλλο;».
«Να, πάτερ…, τού λέει ο Χέτφιλντ, «…έχουμε κάνει και πολλές παρτούζες…».
«Μμμ, το περίμενα…», λέει ο ιερέας. «Και τι άλλο; Τι άλλο;».
«Τίποτ’ άλλο…», τού απαντούν όλοι μαζί.
«Πώς “τίποτ’ άλλο”;», αντιδράει εκνευρισμένος ο ιερεύς.

«Δεν μπορεί να μην έχετε κάνει τίποτ’ άλλο. Εσείς είστε τσογλαναράδες· σίγουρα θα έχετε κάνει κι άλλα…».
«Όχι, πάτερ…», τού λένε μ’ ένα στόμα, μια φωνή. «Δεν έχουμε κάνει τίποτ’ άλλο…».
Ποιο είναι το συμπέρασμα;
Nothing else, πάτερ…

 

 

γύρισα απο διακοπες.

αυτο ηταν απειλή

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται παγκόσμια έρευνα για τις συνήθειες και τον τρόπο σκέψης των διαφόρων λαών.

Σε ένα δωμάτιο είναι μια ξανθιά γκομενίτσα, και ένα τραπέζι, στο οποίο βρίσκονται ένα μισοτελειωμένο πλεκτό κι ένα σάντουιτς.

Θα πρέπει ο κάθε εξεταζόμενος να τελειώσει το πλεκτό, να φάει το σάντουιτς και να. μοντάρει τη γκομενίτσα. Με όποια σειρά θέλει.

Μπαίνει ο Αμερικανός. Τρώει πρώτα το σάντουιτς, μετά. μοντάρει τη γκομενίτσα, και τέλος τελειώνει το πλεκτό.

Εξηγεί μετά ότι έτσι συνηθίζεται στην Αμερική: Το πρωί ξεκινάς με ένα καλό πρωινό, μετά... μοντάρεις τη γκόμενά σου, και μετά δουλειά.

Μπαίνει ένας Γερμανός... Τελειώνει πρώτα το πλεκτό, μετά τρώει το σάντουιτς, και στο τέλος. μοντάρει τη γκομενίτσα.

Εξηγεί μετά ότι έτσι συνηθίζεται στη Γερμανία: Πρώτα η δουλειά, μετά φαγητό για να δυναμώσεις, και τελευταία η διασκέδαση.

Μπαίνει κι ένας Έλληνας. Βάζει τη γκομενίτσα να πλέκει, και την... μοντάρει τρώγοντας ταυτόχρονα το σάντουιτς. Αφού έχει εντυπωσιάσει τους πάντες με τη σύλληψη, εξηγεί ότι έτσι συνηθίζεται στην Ελλάδα: για να φας καλά, πρέπει να μοντάρεις τον εργαζόμενο!

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει ένας τύπος σε δύο κοπέλες που καθόταν στο μπάρ και λέει στην μία :
- Χορεύεις;
- Ναι! Χορεύω!
- Ωραία! Δεν πας να χορέψεις να τα πώ λίγο με την φίλη σου;;

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άντρας γύρισε  στο σπίτι από τη δουλειά, κάθισε στην πολυθρόνα του, άνοιξε την τηλεόραση και λέει στην σύζυγό του, "Γρήγορα! Φέρε μου μια μπύρα πριν αρχίσει!"

Η σύζυγος δεν τον κατάλαβε , αλλά έφερε μια μπύρα.

Όταν την τελείωσε, είπε, "Γρήγορα! Φέρε ακόμη μια μπύρα! Θα ξεκινήσει!"

Αυτή τη φορά τον κοίταξε λίγο αγριεμένα, αλλά του ξανάφερε μια μπύρα.

Όταν τελείωσε, είπε, "Γρήγορα! Μια μπύρα! Θα ξεκινήσει όπου να ‘ναι!"

"Αυτό ήταν!" Ξεφυσά η σύζυγος. "Μπά%%%%δε! Έχεις βάλει τον κώλο σου κάτω, δεν με χαιρετάς καν όταν έρχεσαι και στην συνέχεια περιμένεις από εμένα να τρέχω από πίσω σου σαν σκλάβα.! Δεν έχεις συνειδητοποιήσει ότι σου μαγειρεύω, σου καθαρίζω, σου πλένω και σιδερώνω όλη μέρα."

Ο άνδρας αναστέναζει. "Ωχ σκατά. Ξεκίνησε."
  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Δέχεσαι να είστε μαζί στα δύσκολα;
-Δέχομαι.
-Δέχεσαι να την αγαπάς και να τη φροντίζεις;
-Δέχομαι.
-Δέχ..
-Έλα πάτερ τέλειωνε microsoft κατάντησες...



Μου είπαν πως το λεμόνι βοηθάει στο αδυνάτισμα!
Το αραιώνω όμως με λίγη βότκα, για να σπάει λίγο την ξυνίλα του...
Δεν πειράζει, ε...?

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημερολόγιο ενός σκύλου

08:00 Σκυλοτροφή! Υπέροχα!
09:30 Βόλτα με το αυτοκίνητο! Υπέροχα
09:40 Βόλτα στο πάρκο! Υπέροχα!
10:30 Με χαϊδεύουν και παίζουν μαζί μου! Υπέροχα!
12:00 Μπισκότα με σχήμα κόκαλο! Υπέροχα!
13:00 Παιχνίδι στην αυλή! Υπέροχα!
15:00 Κυνήγησα την ουρά μου! Υπέροχα!
17:00 Δείπνο! Υπέροχα!
19:00 Πήγα να παίξω με το μπαλάκι μου! Υπέροχα!
20:00 Wow! Είδα τηλεόραση με ανθρώπους στον καναπέ! Υπέροχα!
23:00 Κοιμάμαι στο κρεβάτι μου! Υπέροχα!

Ημερολόγιο μια γάτας

Ημέρα 983 της αιχμαλωσίας μου

Οι απαγωγείς μου συνεχίζουν να με χλευάζουν με μικρά κρεμαστά αντικείμενα. Τρώνε αφειδώς φρέσκο κρέας, ενώ οι υπόλοιποι κρατούμενοι κι εγώ τρώμε ένα είδος κατακερματισμένων ξηρών κόκκων. Αν και έχω κάνει προφανή την απαξίωση μου για αυτό το είδος τροφής, παρόλα αυτά πρέπει να φάω κάτι για να διατηρήσω τις δυνάμεις μου.

Το μόνο πράγμα που με κρατάει είναι το όνειρο μου για απόδραση. Σε μια προσπάθεια να τους κάνω να αηδιάσουν μαζί μου, ξέρασα και πάλι πάνω στο χαλί. Σήμερα αποκεφάλισα ένα ποντίκι και πέταξα το ακέφαλο πτώμα του μπροστά στα ποδιά τους. Είχα την ελπίδα ότι αυτή μου η κίνηση θα έσπερνε τον φόβο στους απαγωγείς μου αφού φανερώνει τις ικανότητες μου, αντίθετα εισέπραξα συγκαταβατικά σχόλια για το πόσο καλή κυνηγός είμαι. Μπάσταρδοι!

Υπήρχε μια μάζωξη κάποιου είδους σήμερα. Με τοποθέτησαν στην απομόνωση για τη διάρκεια του συμβάντος, Παρόλα αυτά όμως μπόρεσα να ακούσω τις φωνές και να μυρίσω το φαγητό. Κατάφερα να μάθω ότι η απομόνωση μου ήταν αποτέλεσμα μια περίεργης δύναμης που ακούει στο όνομα «Αλλεργία». Πρέπει να μάθω τι σημαίνει και πως μπορώ να τη χρησιμοποιώ προς όφελος μου. Σήμερα παραλίγο να καταφέρω να εξουδετερώσω έναν από τους απαγωγείς με το να κουλουριάζομαι κοντά στα πόδια του. Θα το επαναλάβω αύριο όταν θα είναι κοντά σκαλοπάτια της σκάλας.

Είμαι πεπεισμένη ότι οι υπόλοιποι κρατούμενοι εδώ είναι λακέδες και καρφιά. Ο σκύλος απολαμβάνει ιδιαίτερα προνόμια. Αφήνεται ελεύθερος ανά τακτά χρονικά διαστήματα, και δείχνει μια περίεργη προθυμία να επιστρέψει πίσω. Είναι προφανώς χαμηλής νοημοσύνης. Το πουλί πρέπει να είναι πληροφοριοδότης . Παρακολουθώ την επικοινωνία του καθημερινά με τους φρουρούς. Είμαι σίγουρη ότι αναφέρει την κάθε μου κίνηση. Οι φρουροί του έχουν εξασφαλίσει μια υπερυψωμένη, καλά προστατευμένη θέση μέσα σε σιδερένιο κλουβί και έτσι νιώθει ασφαλής.Προς το παρόν.

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έκλεψαν το πορτοφόλι..

Αστα..ρεζίλι έγινα, ούτε ευρώ δεν είχε

 

-------------------------------------

 

Κορόιδευα το βάδην σαν άθλημα μέχρι που..

με έπιασε κόψιμο στον δρόμο και το σπίτι μου

ήταν στα 500 μετρα..

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έκλεψαν το πορτοφόλι..

Αστα..ρεζίλι έγινα, ούτε ευρώ δεν είχε

 

-------------------------------------

 

Κορόιδευα το βάδην σαν άθλημα μέχρι που..

με έπιασε κόψιμο στον δρόμο και το σπίτι μου

ήταν στα 500 μετρα..

Εμένα πάντως όταν με έπιασε στα αλήθεια στην πύλη του εργοστασίου 1 χλμ μακριά από τις τουαλέτες ξεφτίλισα στο τρέξιμο τον Γιουσέιν Μπολντ. Μιλάμε από το τρέξιμο χτυπούσαν οι φτέρνες στον σβέρκο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...