Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είναι απόγευμα και ο μπάρμπας απο το ωραιο νησάκι του Αιγαίου έχει πάει για ψάρεμα στην αμμουδιά. Αφού ρίχνει την πετονιά ξαπλώνει προς τα πίσω στηριζόμενος στους αγκώνες του και αρχίζει να αγναντεύει περιμένοντας κάποιο τσίμπημα. Σε λίγο εμφανίζεται ένας επιχειρηματίας στην αμμουδιά που είχε πάει βόλτα για να αποβάλει λίγο από το στρες που του δημιουργούσαν οι δουλειές του.

Βλέποντας τον ψαρά να ψαρεύει τόσο νωχελικά, τον πλησιάζει και του λέει:

- Δεν κάνεις καλά, με αυτό τον τρόπο δεν θα πιάσεις ψάρια. Πρέπει να βρέξεις κώλο αν θέλεις να πιάσεις ψάρια...

- Για ποιο λόγο; τον ρωτάει ο ψαράς.

- Θα τα πουλάς και θα βγάζεις κέρδος.

- Για ποιο λόγο;

- Μετά από λίγο καιρό με τα κέρδη θα πάρεις δίχτυα ώστε να πιάνεις περισσότερα ψάρια...

- Για ποιο λόγο; λέει και πάλι ο ψαράς.

Λίγο ενοχλημένος, ο επιχειρηματίας αποκρίνεται:

- Πιάνοντας περισσότερα ψάρια θα μπορέσεις να πάρεις μία βάρκα και να βγάλεις περισσότερα χρήματα...

- Για ποιο λόγο; ξαναλέει ο ψαράς.

Έχει αρχίσει να του την δίνει του επιχειρηματία η μονότονη απάντηση του ψαρά αλλά υπομονετικά του εξηγεί:

- Με τα χρήματα θα αγοράσεις ένα μεγαλύτερο πλοίο και θα προσλάβεις ανθρώπους να σε βοηθούν!

- Για ποιο λόγο; ρωτάει και πάλι ο ψαράς.

Ο επιχειρηματίας είναι πλέον κατακόκκινος, γεμάτος θυμό!

- Μα δεν καταλαβαίνεις; Σε λίγα χρόνια θα έχεις έναν ολόκληρο στόλο από ψαράδικα, με πολλούς υπαλλήλους, που θα ψαρεύουν σε όλες τις θάλασσες του κόσμου, για λογαριασμό σου!!

- Για ποιο λόγο;

- 'Ετσι, θα μπορέσεις να εισάγεις την εταιρεία σου στο χρηματιστήριο. Θα θησαυρίσεις και μετά, χωρίς να σκας, το μόνο που θα έχεις να κάνεις είναι να κάθεσαι στην αμμουδιά και να βλέπεις το ηλιοβασίλεμα!!

- Γιατί, τώρα τι κάνω;...

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανέκδοτο, αλλά έχει πλάκα. Είναι η ζωντανή κάλυψη της συνέντευξης του Κλοπ από δημοσιογράφο της Telegraph, που δεν μιλάει γερμανικά!

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/11537367/Jurgen-Klopp-quits-Borussia-Dortmund-live.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνει μια ξανθιά τηλέφωνο στον ΕΟΠΥΥ:
 Γειά σας ΕΟΠΥΥ εκεί; Ένα ραντεβού θα ήθελα.
 Τι ειδικότητα;
 Δεν με νοιάζει. Όμορφος να ’ναι :cry: 

 

 

O Chuck Norris έχει αρρωστήσει τη σοκολάτα υγείας. :shock: 

 

Μπαμπά Μπαμπά θέλω και εγώ λαμπάδα Μπάρμπι!
 Μα Μήτσο είσαι 28 χρονών!!!
 Με κράζεις….... Με θαυμάζεις :-D 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Να βάλω καφέ κυρα Ουρανία;

- Ανεβάζει την πίεση.

- Γλυκό;

- Έχω ζάχαρο.

- Χυμό;

- Δεν κάνει.

- Να σκάψω ένα λάκκο στην αυλή;

Μου θυμησες το αλλο που ειχε παει ενας γερος στο γιατρο κ εκανε ενα σωρο εξετασεις κ ολες ηταν χαλια,ετσι ρωταει τον γιατρο τι να κανει;;Ο γιατρος του λεει κανε πολλα αμμολουτρα,οσα πιο πολλα μπορεις!Γιατι ρωταει ο γερος!Γιατρος:Για να συνηθιζεις το χωμα...
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πήγα στο live ήπια 10 μπύρες γνώρισα ένα γκομενάκι

της λέω πως σε λένε; Σονια μου λέει.

Απ' το μορταλ κομπατ της λέω; και γυρισα μονος σπιτι

 

 

Μάλλον πρέπει να απενεργοποιείς το chip σου πριν πας στο live, δες αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει ένα άλογο σ'ένα σινεμά και λέει στον ταμία
- Δώσε μου ένα εισιτήριο
Και λέει ο ταμίας:
- ΩΧ! ΜΙΛΑΣ;
- Α μην ανησυχείτε, όταν αρχίσει η ταινία θα είμαι αμίλητος
Ο ταμίας τότε, με την εξυπνάδα που τον διέκρινε, κατάλαβε ότι στην ουσία το άλογο ήταν 2 άνθρωποι ντυμένοι με στολή αλόγου που προσπαθούσαν να μπουν στο σινεμά με ένα εισιτήριο.
- Είστε κουτοί! Η στολή αλόγου που αγοράσατε κοστίζει περισσότερο από ένα εισιτήριο.

Κι έτσι οι δύο αυτοί άνθρωποι αφού έμαθαν από το πάθημά τους, αποφάσισαν να γραφτούν στην ΑΣΟΕΕ για να μάθουν κάποιες αρχές οικονομικών. Σήμερα είναι κι οι δύο καλά. Ο ένας έχει κι ένα υγιέστατο κοριτσάκι 7 ετών

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει ένα άλογο σ'ένα σινεμά και λέει στον ταμία

- Δώσε μου ένα εισιτήριο

Και λέει ο ταμίας:

- ΩΧ! ΜΙΛΑΣ;

- Α μην ανησυχείτε, όταν αρχίσει η ταινία θα είμαι αμίλητος

Ο ταμίας τότε, με την εξυπνάδα που τον διέκρινε, κατάλαβε ότι στην ουσία το άλογο ήταν 2 άνθρωποι ντυμένοι με στολή αλόγου που προσπαθούσαν να μπουν στο σινεμά με ένα εισιτήριο.

- Είστε κουτοί! Η στολή αλόγου που αγοράσατε κοστίζει περισσότερο από ένα εισιτήριο.

Κι έτσι οι δύο αυτοί άνθρωποι αφού έμαθαν από το πάθημά τους, αποφάσισαν να γραφτούν στην ΑΣΟΕΕ για να μάθουν κάποιες αρχές οικονομικών. Σήμερα είναι κι οι δύο καλά. Ο ένας έχει κι ένα υγιέστατο κοριτσάκι 7 ετών

 

Ναι αλλά τη στολή μπορούν να την χρησιμοποιήσδουν περισσότερες από μία φορές.

 

Κατά τα άλλα φοβερό ανέκδτοτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις πύλες του παραδείσου περιμένουν 3 άνθρωποι για να μπουν μέσα. Ο ένας ήταν ληστής, ο άλλος δολοφόνος και ο τρίτος ομοφυλόφιλος. Έρχεται ο Άγιος Πέτρος και ρωτάει τον ληστή:
- Εσύ τέκνων μου τι έχεις κάνει στη ζωή σου;
- Τίποτα μωρέ, καμιά δεκαριά διαρρήξεις και 5-6 ληστείες...
- Λοιπόν, θα κάνεις 20 μετάνοιες, θα πληρώσεις και 20000 Ευρώ και μπορείς να περάσεις.
Έπειτα στρέφεται στον δολοφόνο:
- Εσύ μου έχεις αμαρτήσει;
- Ε, έχω κάνει μια δεκαριά φόνους μόνο...
- Μάλιστα... Θα κάνεις 40 μετάνοιες, θα πληρώσεις και 30000 Ευρώ και πέρνα
Τέλος ρωτάει και τον ομοφυλόφιλο:
- Εσύ τι έχεις κάνει στη ζωή σου;
- Ε, τίποτα... ήμουνα μόνο λιγο πουστης..
- ; Χέσε 30 φορές και πήγαινε στον απόστολο Ιωάννη!
Τι να κάνει ο καημένος, χέζει 50 φορές και πάει στον απόστολο Ιωάννη, ο οποίος μόλις ακούει το ποιων του, τον βάζει να χέσει άλλες 200 φορές και τον παραπέμπει στον απόστολο Παύλο:
- Τι έχεις κάνει και σε στέλνουν σε μένα;
- Ε, ήμουνα λιγο ξερεις...
- Χέσε 400 φορές και πήγαινε στο Θεό!
Τι να κάνει ο άνθρωπος, ζορίζεται 25 μέρες και τέλος πάντων πηγαίνει στο Θεό.
- Θεέ μου του λέει, γιατί τον ληστή και τον δολοφόνο τους άφησες έτσι απλά να περάσουν και μένα με ξεκόλωσες στο χέσιμο;
- Για να μάθεις ρε πουστη για ποιο λόγο σου έδωσα εγώ τον κόλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...