Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • margaritagr

    1508

  • Cossutius.

    1324

  • Atallos1

    1240

  • MiDi_MiLiZ

    849

Ποια η διαφορά μας τότε από αυτούς που κραζουμε τόσα χρόνια;

 

 

...ότι οι Αγγελόπουλοι δεν έχουν βρίσει/απειλήσει διαιτητές/τραμπουκίσει γενικώς; (ναι ξέρω για ποδόσφαιρο μιλάς)

Ότι πρέπει κάποια στιγμή να συμμαζευτεί λίγο ο αλητοεφευρέτης, έστω κι αν αυτό γίνει εις βάρος της φανέλας της ιδρωμένης και της αδίκως χαμένης πρόκρισης από τους παίκτες του ΠΑΟ;

Ότι δεν περιμένουν από τέτοια ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ για να παίρνουν προκρίσεις στα χαρτιά;

 

Επίσης, σαν τί θα έπρεπε να κάνει ο ΟΣΦΠ; Να μείνει με σταυρωμένα τα χέρια στην προκληΣΑΡΑ του; Καλά έκαναν και χρησιμοποίησαν το χαρτί που μπορούσαν. Το οποίο μια χαρά προβλεπόμενο ήταν από τους κανονισμούς. (Τί να πουν κι αυτοί δηλαδή πέρσι όταν ζήταγε μια απ' τα ίδια, όχι επειδή ήταν τιμωρημένοι, αλλά επειδή ήταν...υπεράριθμοι κατά μισή ντουζίνα άτομα...). Μια χαρά τίμιο και δίκαιο είναι λοιπόν να χάσει την πρόκριση από δικαστική απόφαση. Στο κάτω-κάτω, τί άλλο μπορεί να γίνει για την φάση του; Να του βάλουν...απαγόρευση εισόδου στα γήπεδα, όπως είχε πει κάποιος εδώ παλιότερα;

 

Όχι, δεν πρέπει να την πανηγυρίσετε την διαφαινόμενη πρόκριση έναντι του ΠΑΟ/πιθανή κάτακτηση του κυπέλλου, διότι όντως υπάρχει το ψεγάδι της εκτός παρκέ απόφασης. Αλλά ούτε και να σας φάνε αι τύψαις. Όλοι το ξέρουν ότι στο παρκέ η ομάδα του ΟΣΦΠ έχασε από τον ΠΑΟ. Το θέμα δεν είναι να θυμάστε την πρόκριση ως νίκη έναντι της ομάδας, αλλά έναντι της ασυδοσίας του αλητοεφευρέτη. Διότι σαν πολύ το παραγάμησε φέτος.

Άντε να δούμε αν θα συμμαζευτεί κομμάτι μετά από το εν λόγω "μάθημα".

 

Τέλος, ούτε να ακυρωθεί το κύπελο για φέτος, που λένε κάποιοι. Το θέμα είναι ΝΑ πονέσει ο Ζάκης (....λέμε δηλαδή, διότι όλους στα παπάρια του μας έχει γραμμένους στην τελική. Και πράσινους, και κόκκινους, κι ουδέτερους...Όπως περίπου έλεγε κι ο Μίκης στην Τρελλή Οικογένεια, γιατί να στεναχωρεθεί; Αφού ο μπαμπάς του έχει λεφτά...)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε όλα, εκτός από το θέμα των πανηγυρισμών.

 

Μιλάω πάντα για εμένα προσωπικά, οποιοσδήποτε άλλος μπορεί και να στεναχωρηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος αγαπαει το μπασκετ σημερα πανηγυριζει για τη νικη εναντια στο κατεστημενο.ο τιτλος θα πανηγυριστει εξαλα γιαυτο το λογο μονο.ειναι η πρωτη σφαλιαρα που τρωει το συστημα και δυστυχως γιαυτους ενω εψαχναν τοσες μερες να βρουν κανενα παραθυρακι να την γλιτωσουν παλι δεν τα καταφεραν.σημερα νικησε ο αθλητισμος την βρωμια και την μποχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που πέρασε στο ντούκου..

 

Θυμάστε τον αγώνα Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ. Που πετάγανε οι υπάνθρωποι φωτοβολίδες στον Γλύκο και τον πέτυχαν αλλά επειδή δεν είναι κότα, δεν έκανε τον πεθαμένο και έπαιξε τον αγώνα κανονικά;

 

Τα καπνογόνα τα θυμάστε;

Τα αντεθνικά συνθήματα;

Την είσοδο φιλάθλων στο τέλος με τον Περέιρα να παίζει σούτια με έναν κουκουλοφόρο;

 

Η τιμωρία του Ολυμπιακού για όλα αυτά ήταν... 7000€

 

Πέρυσι ο ΠΑΟΚ στον ημιτελικό, είχε καπνογόνα, σαφώς περισσότερα, κανένα όμως δεν πετάχτηκε σε παίκτη του Ολυμπιακού, είχε και μια κακόγουστη φάρσα με γαύρους, είχε και είσοδο φιλάθλων για πανηγυρισμό (ξεκάθαρο, ο παοκ κέρδισε) και εκτός από την αγωνιστική τιμωρία (κόκκινη σε νάτχο και κίτρινη-απουσία απ'τον τελικό σε κατσουρ και κλάους) είχε και εξωαγωνιστική τιμωρία που του κόστισε τα προκριματικά του τσ.λ.

 

Ο ολυμπιακός για ΟΛΑ τα παρπάνω, μείον την κακόγουστη φάρσα, 7000€.

 

Sounds fair to you?

Εσύ θυμάσαι το γυάλινο μπουκάλι που έφαγε ο Μιραλάς στην άδεια (λογω τιμωριας) τούμπα;

Για θυμισε μου τι τιμωρία είχατε φάει;

 

 

Στα της ομάδας, ο Μαρινάκης έκανε μεγάλη μαλακία με τον Μίτσελ. Ακόμα δεν το χω χωνέψει που τον απέλυσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ θυμάσαι το γυάλινο μπουκάλι που έφαγε ο Μιραλάς στην άδεια (λογω τιμωριας) τούμπα;

Για θυμισε μου τι τιμωρία είχατε φάει;

 

 

Στα της ομάδας, ο Μαρινάκης έκανε μεγάλη μαλακία με τον Μίτσελ. Ακόμα δεν το χω χωνέψει που τον απέλυσε.

Θα γυρισει και ο Αβρααμ στο τσαμπα τωρα.. Την εβγαλε πριμα και στα στοπερ ο Χοντρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα 'ναι ντροπή να γυρίσει ο Αβραάμ στην ομάδα.

 

Πέρα από την (ομολογουμένως κακή) αγωνιστική του κατάσταση, η συμπεριφορά του απέναντι στον σύλλογο ήταν απαράδεκτη. Όταν επί δυο σεζόν, έπαιξε ελάχιστα, αλλά παρ' όλα αυτά στηρίχτηκε από πρόεδρο, προπονητή και κόσμο, αυτός ζήτησε να φύγει τελευταία μέρα των μεταγραφών (γνωρίζοντας ότι δεν προλάβαινε η ομάδα να βρει αντικαταστάτη του), επειδή δεν ξεκίνησε βασικός σε έναν αγώνα πρωταθλήματος (ενώ αν έκανε έστω λίγη υπομονή, θα έπαιρνε σίγουρα τις ευκαιρίες του, έτσι όπως εξελίχθηκε η κατάσταση στα στόπερ). Και μέσα στο δίμηνο έδωσε και συνέντευξη καρφώνοντας τον Μίτσελ. Το ότι δεν τον υπολογίζουν ΟΥΤΕ στην Τράμπζονσπορ, μάλλον και γι' αυτό ο Μίτσελ φταίει.

 

Αυτός λοιπόν είναι ο Αβραάμ, η "ψυχάρα", η "αρχηγάρα". Ας πάει σε καναν ΠΑΟΚ η καμιά ΑΕΚ, εγώ στον Ολυμπιακό ούτε ζωγραφιστό δεν θέλω να τον βλέπω πλέον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως οπως τα λες

Ο Βαγγελας ομως που δεν καταλαβαινει απο αυτα θα τον φερει σαν ηρωα και σουπερ μεταγραφαρα

ΠΙστευω πως με τις πραξεις του θα ειναι ενας απο τους χειροτερους προεδρους στην ιστορια του Θρυλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα 'ναι ντροπή να γυρίσει ο Αβραάμ στην ομάδα.

 

Πέρα από την (ομολογουμένως κακή) αγωνιστική του κατάσταση, η συμπεριφορά του απέναντι στον σύλλογο ήταν απαράδεκτη. Όταν επί δυο σεζόν, έπαιξε ελάχιστα, αλλά παρ' όλα αυτά στηρίχτηκε από πρόεδρο, προπονητή και κόσμο, αυτός ζήτησε να φύγει τελευταία μέρα των μεταγραφών (γνωρίζοντας ότι δεν προλάβαινε η ομάδα να βρει αντικαταστάτη του), επειδή δεν ξεκίνησε βασικός σε έναν αγώνα πρωταθλήματος (ενώ αν έκανε έστω λίγη υπομονή, θα έπαιρνε σίγουρα τις ευκαιρίες του, έτσι όπως εξελίχθηκε η κατάσταση στα στόπερ). Και μέσα στο δίμηνο έδωσε και συνέντευξη καρφώνοντας τον Μίτσελ. Το ότι δεν τον υπολογίζουν ΟΥΤΕ στην Τράμπζονσπορ, μάλλον και γι' αυτό ο Μίτσελ φταίει.

 

Αυτός λοιπόν είναι ο Αβραάμ, η "ψυχάρα", η "αρχηγάρα". Ας πάει σε καναν ΠΑΟΚ η καμιά ΑΕΚ, εγώ στον Ολυμπιακό ούτε ζωγραφιστό δεν θέλω να τον βλέπω πλέον.

Νομιζεις οτι θα σε ρωτησει ο Βαγγελας? Εδω καρφωσε και αδειασε τον Μιτσελ χθες στην παρουσιαση (!!!!) του Περειρα,εκει θα κολλησει νομιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε όλα, εκτός από το θέμα των πανηγυρισμών.

 

Μιλάω πάντα για εμένα προσωπικά, οποιοσδήποτε άλλος μπορεί και να στεναχωρηθεί.

 

...προσωπικά λοιπόν, θεωρώ πως το να μην "πανηγυρίσουν" οι του ΟΣΦΠ, είναι ένα δείγμα καταννόησης των "απέναντι" που αισθάνονται από αδικημένοι έως κλεμμένοι (μιας και όπως είπαμε, στο παρκέ δεν έμειναν αμφιβολίες για το ποιά ομάδα άξιζε την νίκη του περί ου ο λόγος αγώνα). Κι εννοώ τους οπαδούς φυσικά, όχι την διοίκηση του ΠΑΟ. Οι οποίοι σε γενικές γραμμές ΚΑΚΩΣ το πάνε στο "βρε τους λιμανίσιους κλέφτες" - καλό θα ήταν να μείνουν στο γεγονός ότι ο αποκλεισμός είναι η τιμωρία όχι της ομάδας, ούτε του κόσμου, αλλά του φαρμακοτρίφτη. Αν ήμουν ΠΑΟ (ή οτιδήποτε άλλο), θα έλεγα "πολύ καλώς έγινε έτσι. Για να βάλει λίγο μυαλό ο κοκάκιας". Βέβαια κάπου εκεί ξεχωρίζουν και όσοι ταχαμουδήθεν τον ψέγουν κατά καιρούς, αλλά στο συγκεκριμένο ζήτημα κάνουν το κορόιδο σχετικά με την ταμπακιέρα, που δεν είναι ούτε καν οι νόμοι/κανονισμοί/νομιμοφροσύνες κλπκλπ, ΑΛΛΑ το ότι έτσι απλά κι αντικειμένικά, ο Ζάκουλας έχει ΞΕΦΥΓΕΙ κι ότι έστω και δε χαρντ γουέη, χρειάζεται μάζεμα λουριών...(Διότι άλλο να τον "κράζει" κανείς έτσι γενικά, κι άλλο να παίρνει θέση εντελώς εναντίον του, έχοντας τον φόβο ότι πάνω στην παράνοιά του μπορεί μέχρι και να παρατήσει σύξυλη την ΚΑΕ...)

 

Γενικά είναι πιο πολιτισμένη μια στάση "ηρεμίας", κι όχι πανηγυρισμών. Με το λάδι που ήδη υπάρχει στη φωτιά, δε νομίζω να χρειάζεται περισσότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...