Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πετγουει τραυματιας παλι; ποσο θα αντεξει ο πριντ μονος του δεν ξερω..

 

κυνηγος σκυλος χτες. μπραβο του. μας εκανε να ξεχασουμε λιγο τον χαινς.. ο οποιος χαινς ηταν τερμα αρνητικος. πρπει να εφαγε ισα με 4-5 ταπες.. εκανε αλλα 2-3 λαθη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • margaritagr

    1508

  • Cossutius.

    1324

  • Atallos1

    1240

  • MiDi_MiLiZ

    849

^ Η αλήθεια είναι ότι χθες ήταν πολύ δύσκολο παιχνίδι για τον Κάιλ (το είχα λατρέψει στον ΟΣΦΠ αυτό το παιδί και παρά που χάρηκα για τη χθεσινή νίκη, προσωπικά στενοχωρήθηκα για την αγωνιστική του αποκαθήλωση μέσα στο ΣΕΦ, ενώ μόλις ένα 2ωρο πριν είχε τιμηθεί...) - δεν τον άφησε κανένας σε χλωρό κλαρί (και καλά κάνανε βεβαίως).

 

Όμως δεν είναι σωστό το "τέρμα αρνητικός", διότι δεν ήταν αυτός που τα σκάτωνε στα καλά καθούμενα, αλλά το ότι έφαγε τόσο "ξύλο" που δεν του επέτρεψε να προκόψει. Θέλω να πω, να κάνει κανείς λάθος επιλογές, να είναι ψόφιος, να μην προσπαθεί κτλ, ε τότε να τον αποκαλέσεις έτσι. Άσε που δεν είχε καθόλου βοήθεια από συμπαίκτες, και βρέθηκε και σε πολλές φάσεις σκοτωμένες (σε μια-δυο μάλιστα τον αδίκησαν και οι διαιτητές). Πιο πολύ Δον Κιχώτης που πάλευε με φαντάσματα μου φάνηκε, παρά Πολυτεχνίτης & Ερημοσπίτης (και σίγουρα όχι Σούπερμαν).

 

Δεν ξέρω πώς θα ήταν η ΤΣΣΚΑ αν είχε Τζάκσον και νορμάλ τον Γουίμς χθες, αλλά τρουθ μπη τολντ, παρά μάλιστα και τις δικές του ελλείψεις (Αγραβάνης/Πέτγουέι, Πρίντεζης/Σλούκας ξεθεωμένοι, Λαφαγιέτ μετριοανύπαρκτος, Ντάνστον επιθετικά γιούχου) ο ΟΣΦΠ ήταν αρκετά αφρισμένος αμυντικά, ούτως ώστε να κέρδιζε ούτως ή άλλως. Σαν θηλυκό που υπερασπίζεται τη φωλιά του με νυχόδοντα ένα πράμμα. Ακόμη και ο συνήθως περαβρεχιτζής στην άμυνα Σπάμμερ, έκανε πολύ φιλότιμη προσπάθεια (για την ακρίβεια, φέτος τον χαίρομαι οβερώλ, καθώς μετά από ΠΟΛΛΑ χρόνια, είναι ικανοποιητικά αποδοτικός και "ζυγισμένος").

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o hines θεωρω ειναι λουκουμι για τα δυσκολα ματς. εκει που η μπαλα ειναι βαρια, εκει που αλλοι ειναι "χεσμεντεν", ο λιονταρης εχει αποδειξει οτι εχει κοχονες.

 

μπορει να παιζει σε αλλη ομαδα και να θελουμε να χανει, αλλα δεν πρεπει να ξεχναμε οσα προσεφερε. και χαιρομαι που και οι Αγγελοπουλαιοι δεν το ξεχνανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Αγγελοπουλοι εχουν χεσμενη τη φωλια τους στο θεμα Χαινς, δε θα μπορουσαν να κανουν τιποτα διαφορετικο χθες. Αν δεν το κανανε ουτε αυτο, θα τρωγαν γιουχα λογικα.

Ο παιχτης απτην πλευρα του προφανως και αξιζει τιμων απο τον ΟΣΦΠ.

 

Οσον αφορα τον ΟΣΦΠ, εγω αυτο που βλεπω στη φετινη ομαδα ειναι οτι παρουσιαζει συνοχη και χαρακτηρα νικητη στην Ευρωλιγκα. Οι καλες ομαδες αμυντικα, εχουν αυτο το χαρακτηριστικο γενικα. Ο Σφαιροπουλος απλουστατα καταλαβε οτι με τους παιχτες που εχει δεν μπορει να πονταρει σε ανοιχτο παιχνιδι, τρεξιματα, τρανζισιον, οπως εκανε ο προηγουμενος. Εστησε την ομαδα με αμυντικους προσανατολισμους και πλεον εχουμε να κανουμε με μια ομαδα που ξερει να νικαει καθε παιχνιδι. Μεγαλο πλεονεκτηματα οτι υπαρχουν παιχτες που μπορουν να καλυψουν κακες βραδιες συμπαικτων τους (περα απο τον Σπανουλη).

 

Ερωτηματικο παραμενει το πως θα προχωρησει στα κρισιμα. Στο τοπ16 πηρε κεφαλι απο νωρις και δεν εχει ιδιαιτερο αγχος πια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o hines θεωρω ειναι λουκουμι για τα δυσκολα ματς. εκει που η μπαλα ειναι βαρια, εκει που αλλοι ειναι "χεσμεντεν", ο λιονταρης εχει αποδειξει οτι εχει κοχονες.

 

...από τους αξιολογότερους ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ (από κάθε άποψη) που έχω "γνωρίσει". Και θα ήθελα να είχα γνωρίσει και από κοντά, σε φάση να κάνουμε παρέα κλπ. Παιδί διαμάντι, υπεύθυνο, δουλευταράδικο, ήρεμο, που ξέρει ποιά στιγμή να κονταροχτυπιέται κλπκλπ.

Και κοχονατζίδικο και χαμογελαστό και τα πάντα όλα.

 

 

Oι Αγγελοπουλοι εχουν χεσμενη τη φωλια τους στο θεμα Χαινς, δε θα μπορουσαν να κανουν τιποτα διαφορετικο χθες. Αν δεν το κανανε ουτε αυτο, θα τρωγαν γιουχα λογικα.

Ο παιχτης απτην πλευρα του προφανως και αξιζει τιμων απο τον ΟΣΦΠ.

 

Δε νομίζω να τρώγανε γιούχα. Δεν είναι Σάρας/Μπατίστ/κλπ ο Κάιλ για τους ΟΣΦΠιακούς. Θυμάμαι όταν εγώ έγραφα πρόπερσι "διθυράμβους" για πάρτη του, μέχρι και με δουλεύανε οι περισσότεροι κοκκινόπετσοι (και όχι μόνο αυτοί...) εδώ, ενώ η γενική γραμμή ήταν "υπερβολικά τα λες, ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΑΜΙΟΥΛΗΣ - Ο ΒΑΣΙΛΗΣ Ο ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ!". Τον Κάιλ τον εκτιμήσανε καθολικά (αφού τον θάβανε κι όλας, σε παιχνίδια που είχε κάνει πολλή αθόρυβη δουλειά, αλλά δεν είχε πάρει μόνος του παιχνίδια/δεν είχε βάλει 15+ πόντους... ) κάπου προ του τέλος του Τ16 του 2013. Και κυρίως νιώσανε τί χάσανε όταν τον χάσανε (παρ' ολ' αυτά, στην αρχή, οι μισοί σανοβοσκούντες πέσανε να τον φάνε αποκαλώντας τον μισθοφόρο και λοιπές τραγικότητες).

 

Από την άλλη, δε νομίζω να είχανε και λόγο (παρ' όλο που τους "άδειασε" -δικαίως βέβαια- ο Χάινς) να μην τον τιμήσουν, ειδικά αφού έκανε 2 χρόνια να πατήσει ΣΕΦ (πέρασε κι ο καιρός δηλαδή, οπότε...). Την αξία του, είπαμε, την είχαν καταλάβει - πρώτοι και καλύτεροι αυτοί (παρά τη γυφτιά με την οποία πήγαν να δουν το ζήτημά του). Γύφτοι μπορεί να είναι, σκατόψυχοι όχι (πιθανώς έχεις τις αντιρρήσεις σου, αλλά σε αυτλην την περίπτωση, σε διαβεβαιώ πως είναι επειδή είσαι...πρασινοκατειλλημένος :ρ)

Όχι ότι σκοτωθήκανε κι όλας χθες βέβαια - σιγά την "γιορτή" (άξιζε πολύ περισσότερα ο Κάιλ), αλλά εν το κάνανε και με το "ζόρι".

 

 

 

 

Επίσης μεγάλη ανάγκη για PF/C. Πρέπει να βρουν καποιον οπωσδήποτε.

 

Ο Πετ μάλλον είναι στα όρια της "απόλυσης", λόγω μέσης (τί θα κάνει, θα στρώσει του χρόνου; Δεν γίνεται), και με Αγραβάνη έξω, ΛΟΓΙΚΑ θα πάρουν ένα 4άρι. 

Άλλο είναι το θέμα όμως : τα τελευταία 2 χρόνια οι περισσότερες προσθήκες τελευταίας στιγμής, ήταν πολύ "γύφτικες" (...). Ή έστω όχι πετυχημένες, ως ρίσκα. Τέτοιον καιρό, να 'χαμε να λέγαμε βέβαια........

Τεσπα λογικά είναι δεδομένο ότι θα φέρουν. ΤΙ θα φέρουν όμως να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ξέρω, μη σκάσει κανας Τζαμάρι Μουν ξέρω γω. Έλα όμως που ήρθαν έτσι τα πράγματα.

Άσε που ο Πετ ποτε δεν ήταν για πολλά σαν παίχτης, απλα έχει στρώσει (λίγο) απ'τον Σφαιρό αμυντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα λογικά είναι δεδομένο ότι θα φέρουν. ΤΙ θα φέρουν όμως να δούμε...

 

Εγώ άκουσα στο ραδιόφωνο ότι δεν θα φέρουν πάντως. Θα μείνει η ομάδα ως έχει. Μακάρι να διαψευστώ, γιατί στο 4 πονάμε πολύ.

 

Ας φέρουν τον Άντιτς πίσω στην ανάγκη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άκουσα στο ραδιόφωνο ότι δεν θα φέρουν πάντως. Θα μείνει η ομάδα ως έχει. Μακάρι να διαψευστώ, γιατί στο 4 πονάμε πολύ.

 

Ας φέρουν τον Άντιτς πίσω στην ανάγκη :P

 

Δεν ξέρω αδερφέ, δεν πολυπαρακολουθώ "αθλητικές ειδήσεις" (κι ό,τι βλέπω, καθυστερημένα το βλέπω).

Αυτό που ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ όμως, είναι ότι ο Πετ έχει ρημάξει (η μέση του δλδ), και πώς θα βγάλει τη χρονιά...;

Ο δε Πρινς, που κι εκείνος ακριβώς με τη μέση είχε θέματα εδώ και ένα χρόνο και, είναι ήδη κι αυτός ΚΑΙ "εκτός" (όχι εντελώς βέβαια) ρυθμού, αλλά και όχι σε καλή φυσική. Μάλιστα αν συνεχίσει έτσι, κινδυνεύουν να κλατάρει κι αυτός από μέση και πάλι.

 

...η δε πλάκα είναι ότι κι ΕΓΩ τον...Άντιτς σκέφτηκα, όταν έγραφα από νωρίς το προηγούμενο ποστ... :P

(...σοβαρά τώρα, καλά θα ήταν, αλλά δεν το κόβω, ούτε καν για...αστείο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο θα χουμε κι άλλο ψηλό στη δώδεκα, έτσι γράφεται.

 

Το κέρδος του τοπ16 είναι κατά την άποψή μου, ο Λαφαγιετ. Τεράστια βελτίωση.

 

Ο Νταρντεν δυστυχώς πολύ κακός, αλλά από τραυματισμό προέρχεται, λογικό.

 

Ο Πετγουει απλά δεν είναι γι αυτό το επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστο (πάνω), ο Πετ "μια χαρά" θα ήταν για τον φετινό ΟΣΦΠ και το επίπεδο της Γιουρολίγκας. Έχει βελτιωθεί σημαντικά, "τεχνικά".

 

Η ΜΕΣΗ του είναι που έχει κατέβει επίπεδο...(χθες, αν παρατηρήσει κανείς το παιχνίδι, ξαναβάζοντάς το, θα δει ότι ΕΣΕΡΝΕ στην κυριολεξία τα πόδια του και στο κατέβασμα και στις επιστροφές. Όχι σούρσιμο βαρεμάρας, αλλά διακριτικότητας στο τρέξιμο. Πρέπει να τραβάει πολύ ζόρι).

 

Κι ο Μάντζαρης είδα, ειδικά σε μία φάση κάπου στην αρχή που έκανε μπάσιμο και άφησε μπάλα στο ταμπλώ, σχεδόν το...κουβάλαγε μαζί του το πόδι που είχε την προπέρσινη ρήξη. Το προσέχει εμφανώς, με την έννοια ότι το μυαλό του πιο πολύ εκεί το έχει, παρά να παίξει...Κρίμας, αν όντως είναι στο βαθμό που το διακρίνω. Δεν ξέρω αν έχει και ζόρι, ή είναι απλώς ψυχολογικό το θέμα. Πάντως κι αυτός δεν τον βλέπω να έχει βοηθήσει τον εαυτό του, χτίζοντας σώμα και δη τους τετρακέφαλους που είναι μαστ για να ξεπεράσει κανείς αυτό το είδος τραυματισμών. Γενικά πολύ αδύναμα τα πόδια του και ΑΤΣΑΛΑ τα χρησιμοποιεί (σε σύγκριση πχ με τον Ντε Κολό, η μέρα με τη νύχτα).

Κι ο Κατσίβελης μια απ' τα ίδια - δεν κοιτάει να χτίσει σώμα (το πάνω μέρος του είναι για κλάμματα, στην ηλικία του) τουλάχιστον, όσο "κάθεται".

Μόνο ο Σλούκας έχει ΚΑΠΩΣ φροντίσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wash δεν αντιλέγω, έχει βελτιωθεί. Αλλά σ έναν αθλητή κοιτάς και πως τα πάει με τους τραυματισμούς. Και ο συγκεκριμένος, απλά δεν είναι υγιής.

 

Σωστός για τον Ματζαρη.

http://basketball.eurobasket.com/player/Efstratios_Kalogerias/Greece/Olympiacos_SFP_Pireus/334271 ?

 

Εκτος αν ειναι μαλακια του Μελαγιες.

Εγώ για τον τσαιρελη είχα ακούσει. Αλλά αυτός ταιριάζει περισσότερο στις φήμες.

 

Ωραία προσθήκη.. Για το εφηβικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...