Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς το παρον Τζανετακος της Ευρωπης ειναι μονο ο θιασος σου!!

 

Οταν ξανακανεις νικη στην Ευρωπη τα ξαναλεμε!

Αμαρτια ενας τιτλος που εχει κατακτηθει με ιδρωτα και αιμα, με 20 χρονια συνεχων αποκλεισμων με καθε πιθανο και απιθανο τροπο και με καθε πιθανο και απιθανο αντιπαλο να χρησιμοποιειται ελαφρα τη καρδια....

 

Υπαρχει και copyright προσεξε μην φας καμια μηνυση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • margaritagr

    1508

  • Cossutius.

    1324

  • Atallos1

    1240

  • MiDi_MiLiZ

    849

Εγω σου εστειλα pm?

Αυτο και αν ειναι θρασος...

Στελνει ο τυπος pm σε μενα, αρχιζει το βρισιμο, τρωει τον αποκλεισμο και κατηγορει και απο πανω...

 

Την εχω ολη την συνομιλια και φαινεται ποιος βριζει πρωτος!

Τελος παντων, συνεχισε να μας προσφερεις γελιο!

 

ΥΓ: Περιμενω και νεο θεμα για Μουρινιο και οτι δεν εισαι προσωπολατρης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κολημα σου με τον Λασμε καθε αγωνιστικη ειναι ανεξηγητο (ή σχεδον ανεξηγητο γιατι κατι εχω στο νου μου...).

 

Τι περιμενες να κανει ο Λασμε σε ενα τσιρκο; Ενας κατεξοχην αμυντικος παιχτης ειναι. 30ρια PIR με ταπες;

Για να σταθει επιθετικα θελει μονο πικ εν ρολ ή τουλαχιστον ενα γκαρντ που να δημιουργει πανω απτη στεφανη, βασικα θελει γκαρντ επιπεδου Διαμαντιδη. Η Εφες για αρχη δεν εχει καν ασσο (περα απο ενα ανεκδοτο που τον ειχαν στην Ρεαλ Μαδριτης 3ο-4η αλλαγη). Αρα φταιει ο Λασμε που δε γινεται Πεκοβιτς για να ποσταρει 5 παιχτες μονος του.

Ακομα κι ο Κρστιτς, παιχτης δεδομενης αξιας κι απο τα πιο ικανα 5ρια στη διοργανωση στο να δημιουργουν για τον εαυτο τους, δεν αποδιδει οσα θα περιμενανε στην Τουρκια. Να μην πω για τον Σαριτς. Κι εσυ εκει, κολημα με τον Λασμε.

 

Και στην τελικη ο Λασμε 7-8 PIR εχει μεσο ορο. Την πρωτη του σεζον στον ΠΑΟ που βγηκε defender of the year, νομιζεις οτι ειχε πολυ περισσοτερο; Απορω με τις απαιτησεις που εχετε απο εναν 33χρονο ρολιστα.

 

Κραξε λιγο το κεφαλι για το τσιρκο που βλεπεις και μετα κραζεις και την ουρα και τοτε θα συμφωνσηουμε.

 

 

Για ευνοητους λογους. Εξαλλου παρα πολλοι το λεγανε και ευθαρσως οτι πανε ΣΕΦ για τον Ζοτς.

Γιατί παίζει άμυνα; Ποιος αναφέρθηκε στην επίθεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημιχρονο, χανει 15 ποντους η ΤΣΣΚΑ απο την Νιζνι. Αν και δεν αλλαζουν πολλα. Και σε περιπτωση ηττας της ΤΣΣΚΑ, ο ΟΣΦΠ πρεπει και παλι να περασει απτην Μοσχα.

 

Γιατί παίζει άμυνα; Ποιος αναφέρθηκε στην επίθεση;

Ε ναι, στην γενικα αμυντικογενη ομαδα της Εφες (πιο τσιρκο κι αποτι στην επιθεση) ας τα φορτωσουμε στον Λασμε που δεν καλυπτει τρυπες των υπολοιπων 11 που παιζουν αμυνα με τα ματια. Κι ολα αυτα σε ματς που ο Ιφκοβιτς του δινει 10 λεπτα χρονο. Διοτι χθες 8 λεπτα επαιξε και ριχνεις κραξιμο και τις προαλλες τον ξαναεκραζες παλι σε ματς που επαιξε 10 λεπτα (και ειχε 9 PIR).

Στην τελικη δεν μας εχεις πει ακομα τι ακριβως περιμενεις απο τον παιχτη Λασμε, ωστε να μην τον κραζεις καθε αγωνιστικη. Οι λογοι για το κρακρα ειναι προφανεις βεβαια (τα κανες και παλιοτερα σε ολοκληρο ΔΔ, η και Ζοτς αυτο ελειπε να σκαλωνες στον Λασμε), αλλα σε μια προσπαθεια συζητησης ας υποθεσω αυθαιρετα οτι τον κρινεις το ιδιο αντικειμενικα με τον Ιφκοβιτς για το καταντημα του καραβιου που οδηγει (τον οποιο ως τωρα δεν βλεπω να τον εχεις κρινει πουθενα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι φαντάσματα κυνηγας σε σημείο που βαριέμαι εντελώς να ανοίξω κουβέντες μαζί σου.

 

Για να τελειώνει το θέμα, όσο τον έβλεπα χτες σκέφτηκα πως όλοι οι σέντερ που παίζουν με τα αθλητικά τους προσόντα και μόνο, έχουν ημερομηνία λήξης και πως ο παο τον άφησε να φύγει στο σωστοτερο δυνατό timing, έχοντας πάρει ότι καλύτερο μπορούσε να του δώσει ο συγκεκριμένος παίκτης (με βάση τα λεφτά που ζητούσε βέβαια).

 

Θα κραξω τον ιβκοβιτς στην πρώτη του χρονιά στην Τουρκια, όσο εκραξα και τον ομπραντοβιτς. Δηλαδή καθόλου. Τώρα θα αρχίσουν να στρωνουν οι τουρκικές, που καταργηθηκαν οι νόμοι για την υποχρεωτική παρουσία Τούρκων στην πεντάδα.

 

Υ.γ.δες και τι έλεγα για τη φενερ όταν κραζατε όλοι πως δεν έχει σέντερ δεν έχει πλευμεικερ δεν έχει πράσινα άλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα που ειναι το θεμα σου; Ενα αθλητικο 5ρι πατησε τα 33 του και φαινεται να εχει κανει τον (συντομο) κυκλο του, αφου το σωμα καθε μερα που περνα γινεται βαρυτερο. Ποιο το νοημα λοιπον σχεδον καθε αγωνιστικη να επισημαινεις την τραγικοτητα ενος παιχτη που απο μονος σου λες οτι ο χρονος ειναι ο παραγοντας που τον αποδυναμωνει (δεν συμφωνω απολυτα βεβαια, καθως η εικονα της ομαδας στην οποια βρισκεται τον παιρνει παραμαζωμα).

YΓ. ξαναλεω, τραγικος οταν λες, εννοεις το 7-8 PIR μεσο ορο που εχει φετος, στο τσιρκο που αγωνιζεται. 9 ειχε τη σεζον που βγηκε defender of the year, σε ομαδα κομενη και ραμενη στα μετρα του (σκληρη αμυνα απο ολους τους συμπαικτες του, οπου για να καταληξει πανω του αντιπαλος πρεπει πρωτα να περασει συμπληγαδες, συνεχομενες βοηθειες και αλληλοκαλυψεις και φυσικα ΔΔ να τον κανει αρχοντα με π&ρ plays).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα μου είναι προφανώς ότι κάνατε καλή επιλογή που τον αφήσατε και κακιστη η εφες που τον πήρε..

 

Αντιθέτως πιστεύω - αν και πολλοί δε θα συμφωνήσουν - πως ο κριστιτς ή τα ταγαροπενταρια της φενερ μπορούν να έχουν χρησιμότητα ακόμη και αν δεν είναι αθλητικοι παίκτες. Πχ με μας ο σαβας έπαιξε πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Λασμε ειχε τουλαχιστον αλλη 1 καλη σεζον να δωσει στον ΠΑΟ. Το αν καναμε καλα να παιζουμε με τον Μαυροκεφαλιδη για αντιΛασμε, ο τροπος που χανουμε τα παιχνιδια σε συνδυασμο με τη συνεισφορα του Ρωσου δεν με πειθουν και τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω ολη την συνομιλια και φαινεται ποιος βριζει πρωτος!

Τελος παντων, συνεχισε να μας προσφερεις γελιο!

 

ΥΓ: Περιμενω και νεο θεμα για Μουρινιο και οτι δεν εισαι προσωπολατρης!

Ποιος εστειλε σε ποιον pm αγορι μου? Για ποιο λογο μου εστειλες pm? Τι εγραφες στο pm?

Γιορτη δεν ειχα να μου ευχηθεις, να ρωτησεις κατι δεν ηθελες...

Μην πας να βγεις και απο πανω και μας το παιζεις και θιγμενος....

 

Γελιο περισσοτερο απο τους υποστηρικτες της καταντιας του ελληνικου ποδοσφαιρου δεν μπορει να προσφερει κανενας περισσοτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος εστειλε σε ποιον pm αγορι μου? Για ποιο λογο μου εστειλες pm? Τι εγραφες στο pm?

Γιορτη δεν ειχα να μου ευχηθεις, να ρωτησεις κατι δεν ηθελες...

Μην πας να βγεις και απο πανω και μας το παιζεις και θιγμενος....

 

Γελιο περισσοτερο απο τους υποστηρικτες της καταντιας του ελληνικου ποδοσφαιρου δεν μπορει να προσφερει κανενας περισσοτερο...

Και ομως υπαρχει. Ο ΜΗ προσωπολατρης του Μουρινιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαει και ο πιτας για γελιο... Με ενα προς ενα τα ποστ να πεφτεις απο την καρεκλα....

Αν με τα δικα μου πεφτεις απο την καρεκλα,με τα δικα σου πεφτουμε απο το Φεγγαρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.γ.δες και τι έλεγα για τη φενερ όταν κραζατε όλοι πως δεν έχει σέντερ δεν έχει πλευμεικερ δεν έχει πράσινα άλογα.

 

...αν εννοείς ότι έλεγες καλά πράγματα για τη Φενέρ ΠΡΙΝ πάρει Ζήση, ήσουν άστοχος.

 

Όσο για σέντερ, γιατί, ΕΧΕΙ; Δε νομίζω να πιστεύεις ότι "με μισό Βέσελι" θα κάνει κάτι -ενδεχομένως να μην περάσει καν Φ4- διότι δεν παίζει να συνεχίσει η ανάνηψη των Ερντέν και Σαββάς στα τελευταία παιχνίδια (μπράβο που το προσπαθάνε, αλλά δνε πιστεύω ότι γίνανε ξαφνικά παίκτες).

Ζωγραφίζει ο Μπιέλιτσα Χρήστο, έχει ξεσκιστεί ο Γκούντλακ, και ο Μπογδάνος επίσης κάνει παπάδες. ΑΥΤΗ είναι η Φενέρ - συν τον Ζήση που την "προστατεύει" από τις τρικυμίες εν κρανίω. Και προφανώς οι γκαρίδες του Ζοτς έχουνε πιάσει κάποιον τόπο μεν (όπως και τα πλέις που προσπαθεί να επιβάλλει), αλλά γενικά έχει το ταβάνι της αυτή η ομάδα. Συν ότι πρόσφατα έχασε και Χίκμαν (όχι κανέναν θεό βέβαια -έτσι όπως έχει παίξει σε αυτήν φέτος- αλλά σίγουρα κάθε αποσταθεροποίηση θα την πληρώσει. Ακόμη και την ελάχιστη).

Η Φενέρ εν ολίγοις παίζει με μισή ντουζίνα αξιόλογους, με άλλη μισή από κάποιους που έχουν υποστεί ηρωική αναβάθμιση (αλλά θα κλατάρουν κάποια στιγμή), και με κάτι συμπληρώματα. Όλα βέβαια πιθανά είναι (ποιός περίμενε πχ την περσινή Μακ να πάρει τίτλο), αλλά το θέμα είναι τί δεδομένα ΥΠΑΡΧΟΥΝ αυτή τη στιγμή. Και τα δεδομένα της Φενέρ ΔΕΝ είναι δεδομένα "ομαδάρας", αλλά μπαλονιού που μπράβο του που έχει φουσκώσει, αλλά.

Πριν και από τον 1ο γύρο του Τ16, "Φενέρ" ΔΕΝ υπήρχε καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, ο Ζήσης έκανε 11 παίκτες να βρούν ξαφνικά τον ρόλο τους, ή ο χρόνος που κυλούσε υπερ μιας σωστά δομημένης ομάδας?

 

Ήταν μια χάλια ομάδα και ο Ζήσης την απογείωσε? Ωστε να είμαι άκυρος που μου άρεζε και πριν την έλευση του?

 

Γιατί, επειδή το λένε οι ΑΡΔ?

 

Καλός, χρυσός, φιλότιμος, αλλά είναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ του παίκτη που δεν διαταράσσει τις ισορροπίες μιας ομάδας. Κατ'αυτή την έννοια, ναι, βοήθησε και ηρέμησε την ομάδα. Αλλά ως εκεί. Ένας ρολίστας είναι ο Ζήσης, άσχετα αν κάνει 1-2 μεγάλα ματς.

 

Η Φενέρ είναι η πιο αθλητική ομάδα, με τα μεγαλύτερα κορμιά. Είναι η ομάδα που έχει την δυνατότητα να παίξει την καλύτερη επίθεση ΚΑΙ την καλύτερη άμυνα στη διοργάνωση. Είναι η ομάδα με το καλύτερο 4άρι στη διοργάνωση. Η ομάδα με τον καλύτερο σκόρερ. Η ομάδα με τον καλύτερο mobile ψηλό. Η ομάδα με δυο πάρα πολύ καλούς δημιουργικούς πυλώνες που υπολείπονται μόνο του Τεοντοσιτς του ΔΔ του Χουερτας και του Ροντριγκεθ. Η ομάδα με ακόμα εναν τοπ5 σκόρερ.

 

Βέβαια δεν έπαιζε καλά, γιατί ο Ομπράντοβιτς δεν έχει κ'αποιο μαγικό ραβδάκι για να πείσει νβαερς, σκόρερς, ηγέτες κ.α. ξαφνικά να γίνουν αλτρουιστές, να παίζουν άμυνα, να πασάρουν σωστά. Ο μόνος τρόπος να παίξουν οι παίκτες έτσι, είναι να καταλάβουν πως αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να κερδίσουν - άρα μέσα απο τις ήττες. Δε θεωρώ τυχαίο δηλαδή πως στον Παο, ακόμα των τόσων εξαιρετικών χαρακτήρων που παίζαν τόσα χρόνια μαζι, τη μια χρονιά η ομάδα έκανε περίπατο και το σήκωνε, και τη δεύτερη μπορεί να μην έμπαινε καν στα πλευ οφφς.

 

Και στην τελική, αν θέλει κάποιος να κριτικάρει (μιλάω για "επαγγελματίες" δημοσιογράφους) ας βρεί να πεί πέντε πράγματα σωστά. Γράφαν πως δεν έχει pg και πού πάει με τον Χικμαν.. Βρε γίδια που πληρώνεστε κιόλας, ο Χίκμαν έχει τόση σχέση με την οργάνωση του παιχνιδιού, όση έχω και εγώ! Πως δεν παίζει αρκετά p&r (επειδή αυτό ξέρουν μόνο) - το μισό νβα ΔΕΝ παίζει έτσι!

 

Ακόμα και για μας χτες διάβασα πως "έπαιξε τέλεια το p&r o Mάτζαρης" ενώ η ομάδα έπαιζε συνέχεια φλεξ στην επίθεση για να δημιουργήσει κίνηση και απλά έπαιρνε και ένα πικ στο τελείωμα! Καμία σχέση με p&r!

 

Tι θέλω να πω? Μπορεί όντως να "ξεφουσκώσει" η Φενέρ και να μου λες, τι μαλακίες έλεγς τότε, έπεσες έξω κτλ. Δεκτό. Αλλά σε γενικές γραμμές, ομάδα που έχει τέτοιο μέγεθος, τέτοιο επιθετικό ταλέντο και τέτοιο athletism και δεν εξαρτάται απο το p&r που πίστεψε με ακόμα και οι παίκτες Γ εθνικής έχουν κάνει διατριβή πλέον στο πως να το αντιμετωπίζουν, ΔΕ μπορείς να τη λες (όχι εσύ, u know what i mean) άναρχα δομημένη, κακή, με ελλείψεις κτλ. Είναι μια ομάδα που ΡΙΣΚΑΡΕΙ στον τρόπο που έχει χτιστεί, μια ομάδα που πλεονεκτεί σε ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟΥΣ τομεις (athletism, μεγεθος) και μια ομάδα που πρωτοπορεί στον τροπο παιχνιδιού.

 

Υ.Γ. Αν συνεχίσει ο Ομπράντοβιτς να δουλεύει στο ίδιο στυλ στη Φενέρ, πιστεύω πως είναι ένα μπαλόνι που μόλις άρχισε να γεμίζει και θα καταλήξει αερόστατο. Είναι η λογική μετεξέλιξη του ευρωπαικού μπάσκετ να πάει σε πιο αθλητικό στυλ και να αφήσει πίσω του τη δεκαετία του π&ρ και την κλασσική δημιουργία απο τον pg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...