Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχατε Βασιλοπουλο τοτε και πηρατε και Τσιλντρες ενω υπαρχαν Γιανκοβιτς κ Γιανοπουλος για μενα το Hype που δημιουργηθηκε εκεινη την περιοδο βοηθησε στο να δαπανηθει τοσο μεγαλο ποσο.. Βεβαια το 93 ο Παοκ εδινε 1.2Μ για να παρει τον 16χρονο Ρεντζια, υπερβολες παντα γινονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • margaritagr

    1508

  • Cossutius.

    1324

  • Atallos1

    1240

  • MiDi_MiLiZ

    849

Η υποθεση Παπανικολαου ηταν ξεκαθαρα χαλαστρα στον ΠΑΟ ρε σεις. Ο ΠΑΟ διαμηνυε και μεσω ΜΜΕ αλλα και στον ιδιο τον παικτη οτι δινει μεχρι ενα Α ποσο να τον παρει. Ο Αρης εβλεπε ενδιαφερον απο τον ΟΣΦΠ για να κανει χαλαστρα και ανεβαζε το κασε του οσο σηκωναν οι "αιωνιοι". Εκει που ο ΠΑΟ ειπε "στοπ μεχρι εδω", οι Αγγελοπουλοι τα σκασανε, τον πηρανε (σε μια θεση που ομολογουμενως ηταν θεωρητικα πληρεις εκεινη τη περιοδο) και τελος.

 

Αντικειμενικα αν το δει καποιος, ηταν υπερβολικο ποσο γιατι ως παιχτη τον ειχαμε δει μονο με την εθνικη Νεων, οπου ομολουγουμενως ηταν μεσα στους καλυτερους μαζι με Παππα, Σαρικοπουλο, Μαντζαρη, Σλουκα, Κασελακη, ισως και ο καλυτερος ολων. Και δεν ειναι μονο θεμα "ο καλυτερος", ειναι θεμα πως ηταν (και ειναι) ο πιο ενθουσιωδης απο ολους, ο πιο αθλητικος και αυτος που σε πειθει οτι το γουσταρει το μπασκετ περισσοτερο απο τους παραπανω. Παρολα αυτα σε επιπεδο αντρων δεν ειχε κανει τιποτα, δεν ειχε καν δοκιμαστει παρα μονο 5 λεπτα στην Α1 σε μια ολοκληρη σεζον (πραγμα που φανηκε την πρωτη σεζον του στον ΟΣΦΠ) και προφανως ηταν υπερβολη το 1μυριο με τα τοτε δεδομενα και προφανως θα ηταν πολυ λιγοτερα αν δεν υπηρχε η "κοντρα" ΠΑΟ-ΟΣΦΠ στα μεταγραφικα, ανεξαρτητως σε ποια ομαδα θα κατεληγε. Και παρα το μπαμ που εκανε στο φ4 (στο οποιο ηταν ο MVP, ασχετα αν ΕΠΡΕΠΕ να δωσουν τον τιτλο στο Σπανουλη με το ζορι) και τους τελικους περυσι, καταλαβαινει κανεις οτι οφειλει να δωσει πολλα περισσοτερα για να πουμε οτι εβγαλε το μυριο που ξοδεψαν οι Αγγελοπουλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τον καββαδα παντως εχει πολυ γελιο. Αυτος ο προεδρος του Πανιωνιου ειναι μεγαλο ταλεντο. Για παικτη που του ληγει το συμβολαιο το καλοκαιρι, και με εναν βασικα διεκδικητη ζηταει τον ουρανο με τ'αστρα. Οταν του χρονου θα τον παρει τσαμπα, να δω τι θα κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Η μισή Ελλάδα είναι Ολυμπιακός»

 

To 50% των Ελληνων ειναι Ολυμπιακοι.Απο το αλλο 50% που μενει οι μισοι ειναι απλα αντιολυμπιακοι και οι αλλοι μισοι δεν ασχολουνται καθολου ...

 

ps προς τους admins

βγαλτε την παρενθεση με τη χρονολογια διπλα απο τον τιτλο του καθε νηματος..

ειναι σπαστικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για τον Περπερογλου θα ελεγα οτι σε αντιθεση με τον Σπανουλη, κραταει πιο χαμηλους τονους για αρχη. Ο Σπανουλης απτη πρωτη στιγμη που πηγε στον ΟΣΦΠ μεχρι και τωρα εξαργυρωνει μερος των 2.4εκ ευρω πουλωντας μεταξυ αλλων και φθηνο οπαδιλικι.

Παντως, ειναι και ανθρωπινη αναγκη να κανουν αυτο που κανουν (δηλωσεις που προκαλουν κλπ). Κι εγω αν ριξω ακυρο σε μια γκομενα (η οποια μπορει να ειναι καθ'ολα ενταξει μαζι μου και κυρια με ολα τα γραμματα κεφαλαια), προκειμενου να πεισω τον εαυτο μου οτι η αποφαση μου ειναι σωστη θα λεω τα αντιθετα (οτι ειναι τανα, οτι δεν με γεμιζε, οτι δεν μου φεροταν καλα). Ποσω δε μαλλον αυτοι που λειτουργουν υπο συνθηκες μεγαλυτερης ψυχολογικης πιεσης και ποσω δε μαλλον οταν το κανουν για τα ευρωπουλα και οχι για συναισθηματισμους. Μηχανισμος αμυνας ειναι να βγαινουν και να λενε παπαριες στα ΜΜΕ μπας και τα πιστεψουνε οι ιδιοι και αποβαλλουν απτο μυαλο τους περιτες σκεψεις τυπου: μηπως τελικα εκανα μαλακια που αλλαξα στρατοπεδο? τι να πω οταν με ρωτανε γιατι εφυγα απτον ΠΑΟ για να μην πω οτι το εκανα για τα ευρω? κλπ.

 

Φυσικα ο Στρατουλης δεν εφυγε για τα ευρω, εφυγε για αλλους δικους του λογους τους οποιους η επιστημη δεν εχει εξηγησει ακομα. Μονη πιθανοτητα που δινω ειναι η φυγοπονια τυπου "που να τρεχω στα εξωτερικα τωρα", δεδομενου παντα οτι ο Τρακης δεν του εκανε σοβαρη προσφορα. Διοτι αν του εκανε, τοτε η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.

 

ΥΓ. Οι δηλωσεις Λιανου για την περιπτωση Καββαδα ξεκαθαριζουν το τοπιο οσον αφορα τις συζητησεις και τις υποθεσεις που γινονταν στα παραπανω ποστ. Πολυ ενδιαφερουσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για τον Περπερογλου θα ελεγα οτι σε αντιθεση με τον Σπανουλη, κραταει πιο χαμηλους τονους για αρχη. Ο Σπανουλης απτη πρωτη στιγμη που πηγε στον ΟΣΦΠ μεχρι και τωρα εξαργυρωνει μερος των 2.4εκ ευρω πουλωντας μεταξυ αλλων και φθηνο οπαδιλικι.

Παντως, ειναι και ανθρωπινη αναγκη να κανουν αυτο που κανουν (δηλωσεις που προκαλουν κλπ). Κι εγω αν ριξω ακυρο σε μια γκομενα (η οποια μπορει να ειναι καθ'ολα ενταξει μαζι μου και κυρια με ολα τα γραμματα κεφαλαια), προκειμενου να πεισω τον εαυτο μου οτι η αποφαση μου ειναι σωστη θα λεω τα αντιθετα (οτι ειναι τανα, οτι δεν με γεμιζε, οτι δεν μου φεροταν καλα). Ποσω δε μαλλον αυτοι που λειτουργουν υπο συνθηκες μεγαλυτερης ψυχολογικης πιεσης και ποσω δε μαλλον οταν το κανουν για τα ευρωπουλα και οχι για συναισθηματισμους. Μηχανισμος αμυνας ειναι να βγαινουν και να λενε παπαριες στα ΜΜΕ μπας και τα πιστεψουνε οι ιδιοι και αποβαλλουν απτο μυαλο τους περιτες σκεψεις τυπου: μηπως τελικα εκανα μαλακια που αλλαξα στρατοπεδο? τι να πω οταν με ρωτανε γιατι εφυγα απτον ΠΑΟ για να μην πω οτι το εκανα για τα ευρω? κλπ.

 

Φυσικα ο Στρατουλης δεν εφυγε για τα ευρω, εφυγε για αλλους δικους του λογους τους οποιους η επιστημη δεν εχει εξηγησει ακομα. Μονη πιθανοτητα που δινω ειναι η φυγοπονια τυπου "που να τρεχω στα εξωτερικα τωρα", δεδομενου παντα οτι ο Τρακης δεν του εκανε σοβαρη προσφορα. Διοτι αν του εκανε, τοτε η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.

 

ΥΓ. Οι δηλωσεις Λιανου για την περιπτωση Καββαδα ξεκαθαριζουν το τοπιο οσον αφορα τις συζητησεις και τις υποθεσεις που γινονταν στα παραπανω ποστ. Πολυ ενδιαφερουσες.

Εγω για τον Περπερογλου θα ελεγα οτι σε αντιθεση με τον Σπανουλη, κραταει πιο χαμηλους τονους για αρχη. Ο Σπανουλης απτη πρωτη στιγμη που πηγε στον ΟΣΦΠ μεχρι και τωρα εξαργυρωνει μερος των 2.4εκ ευρω πουλωντας μεταξυ αλλων και φθηνο οπαδιλικι.

Παντως, ειναι και ανθρωπινη αναγκη να κανουν αυτο που κανουν (δηλωσεις που προκαλουν κλπ). Κι εγω αν ριξω ακυρο σε μια γκομενα (η οποια μπορει να ειναι καθ'ολα ενταξει μαζι μου και κυρια με ολα τα γραμματα κεφαλαια), προκειμενου να πεισω τον εαυτο μου οτι η αποφαση μου ειναι σωστη θα λεω τα αντιθετα (οτι ειναι τανα, οτι δεν με γεμιζε, οτι δεν μου φεροταν καλα). Ποσω δε μαλλον αυτοι που λειτουργουν υπο συνθηκες μεγαλυτερης ψυχολογικης πιεσης και ποσω δε μαλλον οταν το κανουν για τα ευρωπουλα και οχι για συναισθηματισμους. Μηχανισμος αμυνας ειναι να βγαινουν και να λενε παπαριες στα ΜΜΕ μπας και τα πιστεψουνε οι ιδιοι και αποβαλλουν απτο μυαλο τους περιτες σκεψεις τυπου: μηπως τελικα εκανα μαλακια που αλλαξα στρατοπεδο? τι να πω οταν με ρωτανε γιατι εφυγα απτον ΠΑΟ για να μην πω οτι το εκανα για τα ευρω? κλπ.

 

Φυσικα ο Στρατουλης δεν εφυγε για τα ευρω, εφυγε για αλλους δικους του λογους τους οποιους η επιστημη δεν εχει εξηγησει ακομα. Μονη πιθανοτητα που δινω ειναι η φυγοπονια τυπου "που να τρεχω στα εξωτερικα τωρα", δεδομενου παντα οτι ο Τρακης δεν του εκανε σοβαρη προσφορα. Διοτι αν του εκανε, τοτε η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.

 

ΥΓ. Οι δηλωσεις Λιανου για την περιπτωση Καββαδα ξεκαθαριζουν το τοπιο οσον αφορα τις συζητησεις και τις υποθεσεις που γινονταν στα παραπανω ποστ. Πολυ ενδιαφερουσες.

 

Και που ξερεις εσυ προσωπικα τι πεαρσε σε αυτη την ομαδα και ξεσπαθωνει τωρα ετσι εναντιον της??? Η οτι δεν υποστηριζε απο μικρος τον Ολυμπιακο και ειναι οντως οπαδος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ανανεωνε συμβολαια με τον ΠΑΟ εδω και χρονια θα επρεπε να ειχε απαντησει στην, ουτως η αλλως, αφελη απορια σου. Οτι ηταν σακατης κ δεν ηξερε κανεις αν θα ξαναπαιξει μπασκετ κ του δωσανε 500χιλιαρικα κ φυσικα υπεγραψε, παλι θα επρεπε να εχει απαντησει στην απορια σου. Μπορω να σου πω και αλλα, ομως τα παραπανω αρκουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οτι ανανεωνε συμβολαια δεν σημαινει κατι....Φυσικα και εκεινη την χρονικη περιοδο καθε παιχτης θα διαλεγε τον Παο αντι του Ολυμιακου...Επομενως ηταν απολυτως φυσικο που παρεμεινε εκει...Τωρα οριμασαν οι καταστασεις και ηρθε στον ΟΣΦΠ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οτι ανανεωνε συμβολαια δεν σημαινει κατι....Φυσικα και εκεινη την χρονικη περιοδο καθε παιχτης θα διαλεγε τον Παο αντι του Ολυμιακου...Επομενως ηταν απολυτως φυσικο που παρεμεινε εκει...Τωρα οριμασαν οι καταστασεις και ηρθε στον ΟΣΦΠ!

E αρα μην μου πετας υπονοουμενα οτι δεν περνουσε καλα στον ΠΑΟ γιαυτο επελεξε να φυγει, αφου εν τελει με το "ωριμασαν οι καταστασεις και ηρθε στον ΟΣΦΠ" συμφωνεις χοντρικα με οτι ειπα εξαρχης: Τον βολευε η επιλογη του ΟΣΦΠ, οχι οικονομικα αλλα απο αλλες αποψεις.

 

Και στον ΠΑΟ ο Περπε δεν ειχε λογο να μην περνα καλα. Ολα τα ειχε, χρονο συμετοχης, βιολι απτα πρωτα επι χρονια, συμβολαια ως σακατης ειχε ενω θα ηταν ακομα χωρις ομαδα αν δεν του προσφερε ο ΠΑΟ το περσινο συμβολαιο και φυσικα τα υπεγραφε (αν ηταν δυσαρεστημενος ειχε επιλογες αλλων ομαδων, σαφως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...