Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπαρχει τιποτα να καψεις..Οταν καποιος δεν ξερει μπαλα δεν ξερει μπαλα .Ο Σιοβας και ο Παπαζογλου μπαλα δεν ξερουν ειναι απλο και οσο και να περιμενεις με τα χρονια δεν θα μαθουν ποτε .Ο Παπαζογλου σημερα μονο προς τα πισω εδιωχνε την μπαλα ενω η πλευρα του ειχε τρικυμια .Οσο για τον Σιοβα μολις θα βρει απεναντι του λιγο πιο δυσκολους αντιπαλους θα καταλαβεις.Δεν ειναι θεμα ταλεντου ...Αν βλεπεις αγγλικο πρωταθλημα θα δεις τι παει να πει ταλεντο .Οι δικοι μας αμυντικοι τουλαχιστον ειναι αμπαλοι ,δεν ξερουν κοντρολ ,δεν εχουν σουτ μονο ενα ξεροκεφαλο εχει ο Σιοβας για κεφαλια μεχρι εκει .Απλα καποιοι θελουν να βαφτιζουν καποιους παιχτες "ταλεντα"¨με το ετσι θελω αλλα ολα στο χορταρι φαινονται και τιποτα δεν μπορει να κρυφτει .

Ενα ταλεντακι ειχε ο Ολυμπιακος τον Παπαδοπουλο και αυτον τον πουλησε για ενα κομματι ψωμι και μεγαλουργει το παλικαρακι ,ολοι οι υπολοιποι ειναι "ταλεντα" των εφημεριδων και των δημοσιων υπαλληλων του Ολυμπιακου .Εχουν περασει "ταλενταρες" σαν τον Σιοβα και τον Παπαζογλου ουκ ολιγες απο τον Ολυμπιακο ολα αυτα τα χρονια που τον παρακολουθω ...Ο Κροιφ ειχε πει οτι το ταλεντο ενος ποδοσφαιριστη ξεκιναει απο το μυαλο του ,οποτε νομιζω μπορεις να κρινεις και μονος σου .

 

Δεν ξέρει μπάλα ο Σιοβας? Νταξ τι καθόμαστε και συζητάμε, οτι να ναι λέμε

Μιλάμε για τον Παπαδόπουλο μετά Χριστόν προφήτες βέβαια. Εγώ τον κόβω πως αν ειχε μείνει στον Ολυμπιακο θα τον είχαμε κάψει. Ειδικά εκείνη την περίοδο με τους Κετσπαγιες και τους Ζικους... τώρα θα ήταν δανικός σε κανένα Λεβαδειακο.

Δεν έχουμε ρε παΐδι μου υπομονή εμείς οι Ελληνες φίλαθλοι. Απο την μια θέλουμε ανανέωση και να παίζουν πιτσιρικάδες και από την άλλη στο δεύτερο ματς της Σεζον τους έχουμε βγάλει όλους άχρηστους.

Άμα φτιάξουμε ποτε σοβαρή ομάδα στα πρότυπα του Αγιαξ και της Πόρτο που λενε εμένα να με χεσεις. Μια ζωη στα ίδια επίπεδα θα μένουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • margaritagr

    1508

  • Cossutius.

    1324

  • Atallos1

    1240

  • MiDi_MiLiZ

    849

Εσυ απο που εχεις διακρινει οτι ξερει μπαλα ο Σιοβας δηλαδη ? Γιατι αν μπαλα για σενα ειναι να δωσεις μια πασουλα στα 3 μετρα ή να κανεις μια κατεβασια και να την δωσεις παραδιπλα ή να ριξεις καμια κεφαλια οκ πασο ,ξερει μπαλα τοτε.Εγω βλεπω εναν ποδοσφαιριστη που τουλαχιστον μεχρι στιγμης για τον Ολυμπιακο ειναι λιγος .Το οτι μπορει να κανει καριερα δεν θα σημαινει οτι ξερει μπαλα γιατι πολλοι παιχτες εκαναν καριερα στον Ολυμπιακο και δεν ξερανε μπαλα και αλλοι τοσοι που ξερανε χαθηκανε στο απειρο ...Φυσικα δεν φταιει το παιδακι ο Σιοβας γιατι οταν παιρνεις εναν παιχτη απο τον Πανιωνιο και τον πετας στην ενδεδακα για βασικο αμυντικο τι να σου κανει και αυτος .

Εμενα προσωπικα αυτη η καραμελα να παιζουν οι πιτσιρικαδες δεν μου αρεσει .Εγω θελω να βλεπω παιχτες ικανους να σηκωνουν το βαρος της φανελας ,γιατι σου επαναλαμβανω και το εχω ξαναπει αν παιζαμε με καμια Μπαρτσελονα στο Καμπ Νου με τον Σιοβα πισω και επεφτε ταλιρο στο πρωτο ημιχρονο να δω τι θα εβγαινες να ελεγες μετα .Εκ του ασφαλους για ταλεντα και παιχταραδες ολοι μιλανε χρονια τωρα στον Ολυμπιακο αλλα ολα τα ταλεντα χανονται καπου στην μεταφραση οπως ο Σιοβας που δεν ηξερε αγγλικα και δεν καταλαβε τον Καρολ που του ειπε διωξε συμφωνα με το ρεπορταζ παντα...Τι να λεμε τωρα. Χορτασαμε ταλεντα στον Ολυμπιακο τοσα χρονια ....Μπαλα ομως με πιτσιρικαδες εχεις να δεις απο την εποχη του Μπαγεβιτς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον σιοβα/παπαζογλου η αληθεια ειναι κατα την γνωμη μου καπου στην μεση. οκ, ειδικα ο πρωτος δεν ειναι και τοσο αμπαλος. ειναι και ατυχοι ομως γιατι δεν εχουν διπλα τους καποιον να βασιστουν, μια και το νεαρο της ηλικιας αλλα και το βαπτισμα του πυρος που εχουν φαει ολομοναχοι δεν ειναι οτι καλυτερο. οταν τον μαιο παιζεις με 100 φιλαθλους και να κανεις λαθος δεν σου λεει και κανεις τπτ, και ξαφνικα βρεθεις ολομοναχος μετα απο 4 μηνες με 20,000 φιλαθλους στον λαιμο σου, νταξει, σε παιρνει και λιγο απο κατω.

 

και ο αβρααμ οταν πρωτοπηγε στον ολυμπιακο, δεν επαιζε σαν τον βιντιτς...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πιστέψω οτι 6 μήνες πρίν έβλεπα στον Ολυμπιακό Αβραάμ και Μέλμπεργκ, και τώρα κάνουμε συζήτηση για τον άτεχνο Σιόβα και τον ανώριμο Μανωλά. Στο CL θα πέσουν κορνέδες, το πρωτάθλημα είχε ήδη τελειώσει απο την προηγούμενη αγωνιστική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πιστέψω οτι 6 μήνες πρίν έβλεπα στον Ολυμπιακό Αβραάμ και Μέλμπεργκ, και τώρα κάνουμε συζήτηση για τον άτεχνο Σιόβα και τον ανώριμο Μανωλά. Στο CL θα πέσουν κορνέδες, το πρωτάθλημα είχε ήδη τελειώσει απο την προηγούμενη αγωνιστική.

 

Να υπενθυμίσω ότι ο Αβρααμ είναι ακόμα στην ομάδα και σε 1-2 μήνες θα βλέπεις Αβρααμ, Σιοβα, Μανολα, Κοντρερας, Παπαζογλου. Ε δεν είναι και τόσο απελπιστική η κατάσταση. Την τρίτη πάντως έχει CHL. Για να δούμε, θα πέσουν κορνεδες τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρεσει η αμυνα μας,πολλα λαθη κανουν γενικα αλλα ενταξει αναπληρωματικοι ειναι,πιστευω με την ελευση του Αβρααμ θα ειναι διαφορετικα τα πραγματα.

Οσο παιζουν Σιοβας-Μανωλας-Παπαζογλου θα υπαρχει θεμα στην αμυνα ειδικα στην ευρωπη δεν τους εμπιστευομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο ειναι οτι δεν παιζει ο αβρααμ. Αν επςιζε κι ειχε διπλα του εναν απο τους αλλους, μια χαρα θα τον εφτιαχνε και θα μασταν αλοως τωρα. Επισης οπως ξαναπα δεν εχει μπορεσει ενα αμυντικο διδυμο να μεινει ιδιο κι ουτε αυτο βοηθαει στο να μαθουν ο ενας τον αλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλυτερο λαθος ηταν που αφησαμε τον Σουηδο (μεγαλυτερο επαγγελματια που περασε ποτε απο την Ελλαδα) να φυγει ενω τραυματιστηκε ο Αβρααμ

Ειναι τραγικοι αυτοι που το αποφασισαν αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υπενθυμίσω ότι ο Αβρααμ είναι ακόμα στην ομάδα και σε 1-2 μήνες θα βλέπεις Αβρααμ, Σιοβα, Μανολα, Κοντρερας, Παπαζογλου. Ε δεν είναι και τόσο απελπιστική η κατάσταση. Την τρίτη πάντως έχει CHL. Για να δούμε, θα πέσουν κορνεδες τελικά?

Mισο λεπτο επειδη βλεπω που το πας...Αν την Τριτη κερδισουμε 1-0 τι θα σημαινει ? Οτι κανει το διδυμο Σιοβας-Κοντρερας (Παπαζογλου αν παιξει στο ακρο ) ή Μανωλας ? Εγω θα στο παω αλλιως...Περιμενε τα εκτος εδρας παιχνιδια του CL για να βγαλεις συμπερασματα .Μακαρι να βγω εγω ψευτης ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο γκρεκο εκανε τιποτα; η μαπα το καρπουζι..;

 

Οχι και πολλα...Ολα περνουσαν απο τον Ιμπαγασα....

 

Νωρις ειναι ακομα να μαλωνουμε για την αμυνα.Αλλα μονο αμα παιζουν απο τωρα θα μπορεσουμε να βγαλουμε κανεναν ''νεο'' Αβρααμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο ειναι οτι δεν παιζει ο αβρααμ. Αν επςιζε κι ειχε διπλα του εναν απο τους αλλους, μια χαρα θα τον εφτιαχνε και θα μασταν αλοως τωρα. Επισης οπως ξαναπα δεν εχει μπορεσει ενα αμυντικο διδυμο να μεινει ιδιο κι ουτε αυτο βοηθαει στο να μαθουν ο ενας τον αλλον.

 

Αυτό ειναι το χειρότερο, αλλά τι να κάνει και αυτος ο Ζαρντιμ? Άργησαν να πάρουν τον Κοντρερας και μετα τραυματίστηκε κιόλας, είχε και τα ματς της εθνικής οπού έπρεπε να ξεκουράσει τον Τορο...

 

 

Mισο λεπτο επειδη βλεπω που το πας...Αν την Τριτη κερδισουμε 1-0 τι θα σημαινει ? Οτι κανει το διδυμο Σιοβας-Κοντρερας (Παπαζογλου αν παιξει στο ακρο ) ή Μανωλας ? Εγω θα στο παω αλλιως...Περιμενε τα εκτος εδρας παιχνιδια του CL για να βγαλεις συμπερασματα .Μακαρι να βγω εγω ψευτης ...

 

Μήπως να περιμένουμε να φάμε καμια τεσσάρα για να βγάλουμε συμπεράσματα? :P

Εγώ απλά λεω ότι και ο Σιοβας και ο Παπαζογλου και Μανωλας ειναι καλοί παίχτες και πρεπει να τους βοηθήσουμε. Παίζουν κάτω απο υπερβολικά δύσκολες συνθήκες, ξαφνικά βασικοί σε μια ομάδα όπως ο Ολυμπιακός με καινούριο προπονητή, χωρίς κανέναν παλιό αμυντικό δίπλα τους να τους καθοδηγήσει... αν ειναι να τρώνε και κράξιμο και να έχουν τέτοια πίεση από τον κόσμο, ε τότε δεν μας βλέπω καθόλου καλά.

 

ο γκρεκο εκανε τιποτα; η μαπα το καρπουζι..;

 

Δεν φάνηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...