Προς το περιεχόμενο

Φόρτωση PAYPAL (OXI ΚΑΡΤΑ OXI PAYSAFE)


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρωταω πως μπορω να μεταφερω ολα τα χρηματα μιας καρτας στον λογαριασμο paypal ! Ας υποθεσουμε οτι εχω 2 καρτες που εχει η καθε μια απο 30 ευρω και θελω να κανω μια αγορα 50 ευρω. Θελω να βαλω τα λεφτα απο τις 2 καρτες στον paypal και να προχωρησω στην αγορα.

Γινεται;

 

Ναι φυσικα.. κανεις TOP UP .

 

howto-paypal09.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα εχω καταφερει ακομη...

Πρεπει να πατησω πρωτα "link and confirm my card" ;; Αυτο το λεει στο "add or edit credit card" .

Παντως κανω κανονικα παραγγελιες χωρις να εχω κανω confirm στην καρτα.

Στο Top up μου εμφανιζει αυτα:

Move money from your bank to your PayPal account

You can transfer money from your bank account in EUR to your PayPal account just as you would when making a domestic payment transfer. You'll need to use your PayPal Customer Reference /ID and enter it exactly as it appears below.

  • Step 1 - Log in to your bank to make a domestic payment to PayPal. Follow your bank's online instructions
    Important!
    • The money must come from a bank account that's in the same name as your PayPal account, which we have as Giannis V. Read more
    • Use your PayPal Customer Reference/ID exactly as it appears below and enter it into the payment description field when transferring money from your bank to PayPal. Read more
    Beneficiary name PAYPAL PTE LTD Bank Bank of America N.A., Athens HEBIC (Hellenic Bank Identification Code) 0810001 IBAN / Arithmos Logariasmou GR98 0810 0010 0006 0181 7360 023 Transfer ID F1APQYN3LRJYN9N   Enter this as a payment referenceYou must enter this reference so we can identify you and transfer the money into your PayPal account. You must enter the reference into the correct field online. Banks refer to this field differently.
  • Step 2 - We'll send you an email when the money is in your PayPal account. It usually takes 1-2 business days to complete a transfer. Find out more
  • Don't forget to complete your transaction

    Making a purchase or sending money? You'll need to return to finish what you were doing.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν τα εχω καταφερει ακομη...

Πρεπει να πατησω πρωτα "link and confirm my card" ;; Αυτο το λεει στο "add or edit credit card" .

Παντως κανω κανονικα παραγγελιες χωρις να εχω κανω confirm στην καρτα.

Στο Top up μου εμφανιζει αυτα:

Move money from your bank to your PayPal account

You can transfer money from your bank account in EUR to your PayPal account just as you would when making a domestic payment transfer. You'll need to use your PayPal Customer Reference /ID and enter it exactly as it appears below.

  • Step 1 - Log in to your bank to make a domestic payment to PayPal. Follow your bank's online instructions
    Important!
    • The money must come from a bank account that's in the same name as your PayPal account, which we have as Giannis V. Read more
    • Use your PayPal Customer Reference/ID exactly as it appears below and enter it into the payment description field when transferring money from your bank to PayPal. Read more
    Beneficiary name PAYPAL PTE LTD Bank Bank of America N.A., Athens HEBIC (Hellenic Bank Identification Code) 0810001 IBAN / Arithmos Logariasmou GR98 0810 0010 0006 0181 7360 023 Transfer ID F1APQYN3LRJYN9N   Enter this as a payment referenceYou must enter this reference so we can identify you and transfer the money into your PayPal account. You must enter the reference into the correct field online. Banks refer to this field differently.
  • Step 2 - We'll send you an email when the money is in your PayPal account. It usually takes 1-2 business days to complete a transfer. Find out more
  • Don't forget to complete your transaction

    Making a purchase or sending money? You'll need to return to finish what you were doing.

 

 

add κανεις και τις 2 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που θα βρω τον 4-ψηφιο κωδικο;

Για την visa μπαινω και ενημερωνομαι σχετικα με τις κινησεις της καρτας μεσω i-cardonline.gr αλλα και παλι δε μπορω να δω αναλυτικα κατι αμεσα.

Για την mastercard (πειραιως) το μονο που μπορω να κανω ειναι να δω το υπολοιπο μεσω ΑΤΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που θα βρω τον 4-ψηφιο κωδικο;

Για την visa μπαινω και ενημερωνομαι σχετικα με τις κινησεις της καρτας μεσω i-cardonline.gr αλλα και παλι δε μπορω να δω αναλυτικα κατι αμεσα.

Για την mastercard (πειραιως) το μονο που μπορω να κανω ειναι να δω το υπολοιπο μεσω ΑΤΜ.

 

Εκει που εχεις WEBBANKING μετα απο 2-3 μερες θα εμφανιστει

Εκει που δεν εχεις θα πας στο γκισε της τραπεζας σου και θα ζητήσεις αναλυση τελευταίων κινισεων (μετα απο 2-3 μερες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα, παιδια θα παω για πρωτη φορα να κανω μια καταθεση μεσω της alpha σε paypal,

τι στοιχεια πρεπει να παρω μαζι μου (εννοω απο το paypal) ?

 

1.Πας alpha

2.Bγάζεις καρτα

3.Bάζεις χρήμα στην κάρτα

4.Tην συνδέεις το παυπαλ

5.Aγοράζεις

6.End report

 

:-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννόω στην περιπτωση που δεν θελω να βγαλω καρτα ή να φτιαξω λογαριασμο και απλα να στείλω λεφτα στο paypal απευθειας

1.Πας alpha

2.Bγάζεις καρτα

3.Bάζεις χρήμα στην κάρτα

4.Tην συνδέεις το παυπαλ

5.Aγοράζεις

6.End report

 

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννόω στην περιπτωση που δεν θελω να βγαλω καρτα ή να φτιαξω λογαριασμο και απλα να στείλω λεφτα στο paypal απευθειας

 

Ξεχνα την alpha

 

 

 

Ο starter του θέματος περιγράφει ακριβώς πως θα βαλεις λεφτα στο παυπαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το β2 δηλαδη χωρις λογαριασμο και οχι αθηνα, παω στο τοπ απ περνω ολα τα στοιχεια(ξερω γω τα γραφω σε ενα χαρτι κατι) παω σε μια τραπεζα και λεω θελω να κανω καταθεση εδω?Πρεπει να κραταω ταυτοτητα? η απλα μου δινει ενα χαρτι και το συμπληρωνω + τα χρηματα?Πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι νουμπας με τραπεζες και τα σχετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το β2 δηλαδη χωρις λογαριασμο και οχι αθηνα, παω στο τοπ απ περνω ολα τα στοιχεια(ξερω γω τα γραφω σε ενα χαρτι κατι) παω σε μια τραπεζα και λεω θελω να κανω καταθεση εδω?Πρεπει να κραταω ταυτοτητα? η απλα μου δινει ενα χαρτι και το συμπληρωνω + τα χρηματα?Πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι νουμπας με τραπεζες και τα σχετικα.

 

Ναι αυτο κανεις.. τωρα για ταυτοτητα δεν ξερω.... λογικα για μικρα ποσα οχι αλλα δεν λεει κατι.. παρε την μαζι σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο κανεις.. τωρα για ταυτοτητα δεν ξερω.... λογικα για μικρα ποσα οχι αλλα δεν λεει κατι.. παρε την μαζι σου

Αχα,ευχαριστω, τοπικη τραπεζα υποθετω οποιαδιποτε τραπεζα σωστα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα αυτα που γραφετε και θελω να διευκρινισω, για να μου στειλει καποιος λεφτα απο την τραπεζα (εθνικη συγκεκριμενα) αυτο που πρεπει να του δωσω εγω ειναι το mail που εχω στο paypal σωστα; χρειαζεται κατι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...