Προς το περιεχόμενο

Τι ισχύει με την απόσυρση;


Par1s*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη τι ισχύει με την απόσυρση.. Αλλού διαβάζω πως είναι μόνο για αυτοκίνητα με άδεια κυκλοφορίας έως 31/12/1998, και αλλού πως είναι ανά κλάση..

 

Εγώ τέλος πάντων θέλω να αποσύρω ένα αυτοκίνητο του 2002, ώστε να αγοράσω ένα καινούριο και να πάρω αυτή την επιδότηση που είναι κοντά στα 2000 ευρώ σύνολο. Μπορώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη τι ισχύει με την απόσυρση.. Αλλού διαβάζω πως είναι μόνο για αυτοκίνητα με άδεια κυκλοφορίας έως 31/12/1998, και αλλού πως είναι ανά κλάση..

 

Εγώ τέλος πάντων θέλω να αποσύρω ένα αυτοκίνητο του 2002, ώστε να αγοράσω ένα καινούριο και να πάρω αυτή την επιδότηση που είναι κοντά στα 2000 ευρώ σύνολο. Μπορώ;

 

Δεν πουλιεται αυτο το αμαξι ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, έχει πρόβλημα, αν ηταν σε καλη κατασταση θα επιανε πανω κατω 2000 €. Το πιθανοτερο ειναι πως θελει αλλαγη μοτέρ, άρα τι αξία να εχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, έχει πρόβλημα, αν ηταν σε καλη κατασταση θα επιανε πανω κατω 2000 €. Το πιθανοτερο ειναι πως θελει αλλαγη μοτέρ, άρα τι αξία να εχει..

 

Εξαρτάται τι αυτοκίνητο είναι και τι ζημιές έχει, από 0 ως 1000+ €. Όπως είπαν και παραπάνω δεν παίρνουν για απόσυρση αυτοκίνητα νεώτερα από το 1998.

 

Πάντως μπορείς να κερδίσεις την επιδότηση των 2000 που λες αγοράζοντας έτοιμο χαρτί απόσυρσης με τιμή 250-400€. Ακόμα και οι αντιπροσωπείες έχουν τέτοια χαρτιά διαθέσιμα προς πώληση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πάντως μπορείς να κερδίσεις την επιδότηση των 2000 που λες αγοράζοντας έτοιμο χαρτί απόσυρσης με τιμή 250-400€. Ακόμα και οι αντιπροσωπείες έχουν τέτοια χαρτιά διαθέσιμα προς πώληση.

 

Ναι και ειναι πολυ καλη λυση.Μεχρι και σε αγγελιες εχω δει να πουλανε τετοια χαρτια.Κοιτα στο car.gr και στο 4troxoi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Εγω που εχω ενα μεταχειρισμενο a class 140 του 2005 Μοντελο, δεν υπαρχει τροπος να το παω για αποσυρση; Να το πουλησω δε παιζει, γιατι εχει τα χαλια του τα μαυρα και θελει κανα 4000 ευρω για να το φτιαξω. Γρατζουνιες και λακουβες.. Καταραμενη Αθηνα.. 

 

Θα το εχω μια ζωη αυτο το αμαξι; Τι μπορω να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω ενα μεταχειρισμενο a class 140 του 2005 Μοντελο, δεν υπαρχει τροπος να το παω για αποσυρση; Να το πουλησω δε παιζει, γιατι εχει τα χαλια του τα μαυρα και θελει κανα 4000 ευρω για να το φτιαξω. Γρατζουνιες και λακουβες.. Καταραμενη Αθηνα.. 

 

Θα το εχω μια ζωη αυτο το αμαξι; Τι μπορω να κανω;

Για φέτος δέχονται προς απόσυρση αυτοκίνητα που κυκλοφόρησαν μέχρι 31-12-2000.

 

Όσο για το τι μπορείς να κάνεις, εφόσον δεν πουλιέται με τίποτα μπορείς να απαλλαχτείς αν το δώσεις σε διαλυτήριο για οριστική διαγραφή. Μόνο που έτσι δεν θα έχεις οικονομικό όφελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Luxx

Μπερδεύτηκα πριν, φαντάστηκα ότι δεν χρησιμοποιείς πλέον το αυτοκίνητο, πως σου είναι άχρηστο, και πως θέλεις να το ξεφορτωθείς. Αλλά και πάλι εφόσον σου είναι χρήσιμο και κάνεις ταξίδια με αυτό, γιατί να θέλεις να το δώσεις για απόσυρση αποκομίζοντας όφελος της τάξης των 200€?(τόσο έχει φτάσει πλέον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζα οτι επαιρνες πισω κανα διχιλιαρο.. Ε εννοειται οτι για 200 ευρω δε το δινω για αποσυρση.. Απλα σκεφτομουν να αγορασω καποιο αλλο μεταχειρισμενο.. Αλλα δε με συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...