Προς το περιεχόμενο

Το Facebook διαγράφει τους ψεύτικους λογαριασμούς και τα αντικανονικά like


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφορετικά ο τίτλος : "Τα παρόντα στοιχεία που βρίσκονται στην κατοχή σας δεν επαρκούν για την ολοκλήρωση του φακελώματός σας . Παρακαλείστε να αλλάξετε στάση άμεσα διότι μόνη της η αστυνομία και το κράτος δεν μπορεί να ολοκληρώσει το έργο αυτό . "

 

Εγώ δηλαδή που δεν έχω βάλει το αληθινό μου επίθετο θα μου σβήσουν το account? Με το καλό να το κάνουν. Το επίθετο και το κινητό μου δεν τα παίρνουν.

Απλά πρέπει να σβήσεις το account σου . Επίσης πρέπει να καταλάβεις ότι αν θέλουν μπορούν να τα βρουν όλα για σένα (τηλ,επώνυμο κλπ) ή μέσω τον δημοσιεύσεών σου , είτε μέσα από τα chat που έχεις κάνει που καταγράφονται όπως και το κάθετι που έχεις σβήσει . Το λέει εξάλλου και στους κανόνες μόλις γράφεσαι στο site . To θέμα είναι να μην δίνεις τα στοιχεία σου οικειοθελώς , Σκέψου το λιγάκι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλά πρέπει να σβήσεις το account σου . Επίσης πρέπει να καταλάβεις ότι αν θέλουν μπορούν να τα βρουν όλα για σένα (τηλ,επώνυμο κλπ) ή μέσω τον δημοσιεύσεών σου , είτε μέσα από τα chat που έχεις κάνει που καταγράφονται όπως και το κάθετι που έχεις σβήσει . Το λέει εξάλλου και στους κανόνες μόλις γράφεσαι στο site . To θέμα είναι να μην δίνεις τα στοιχεία σου οικειοθελώς , Σκέψου το λιγάκι .

Καλά αυτό είναι λίγο υπερβολικό.Με την ίδια λογική το fb φακελώνει και κάποιον που δεν μπήκε ποτέ στο fb.Πχ εγώ ζητάω το τηλ του Μάκη(που δεν είχε ποτέ fb) από τον Τάκη μέσω chat.Ο Τάκης μου το δίνει και μου λέει και που μένει ο Μάκης κτλ.

Γενικά τα δεδομένα που αφήνουμε σήμερα όλοι εντός και εκτός fb είναι πάρα πολλά σε σχέση με παλαιότερες δεκαετίες.Πρόσφατα είδα ένα ντοκιμαντέρ με τα συμπεράσματα που μπορούσε να βγάλει η αστυνομία έχοντας στα χέρια της μονο ένα εισιτήριο από το μετρό.

Η ουσία είναι να χρησιμοποιούμε σωστά και με μέτρο τα κοινωνικά δίκτυα.Βέβαια πάντα περισσότερη προσοχή θέλει στο ποιός διαχειρίχεται τα προσωπικά μας δεδομένα(διαφημιστικές κτλ) και αν γίνετε με την συγκατάθεση μας η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που διαβάσατε αυτό με το επώνυμο;ΠΟΥ;Και αμέσως αρχίζετε να λέτε ράδιο αρβύλες ! Αμέσως να πείτε κάτι,που δεν αναφέρετε πουθενά..

Το άρθρο (αγγλικό)από μόνο του έχει ανακρίβειες..ούτε προσδιορίζει τί είναι το αντικανονικό like ,ούτε για τα ψεύτικα account.

 

Γιαυτό σταματήστε να λέτε ότι θέλετε για μια φορά.Ηρεμήστε και σκεφτείτε .Μην τρελαίνεστε και μην τρελαίνετε και μας δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι να κρατησουν λογαριασμους με φυσικα προσωπα και οχι μπειτε στην σελιδα του insomnia στο facebook μπειτε στην σελιδα του νεου Corsa στο facebook κλπ κλπ και ολα αυτα για τα χαζα like

 

εμ,

 

αυτά τα χαζά Likes το συντηρούν..

 

αυτά τα χαζά Likes αυξάνουν τα ποσά που δίνουν οι διαφημιστικές σε μια σελίδα για να βάλουν banner σε αυτήν , και πληρώνουν όλο αυτό το τέρας που λέγεται facebook.

 

για τις διαφημιστικές θέλουν τα αξιόπιστα στατιστικά , όχι για τον χαζοχαρούμενο χρήστη..

 

επίσης, τα αγορασμένα Likes έχουν κερδίσει διαγωνισμούς που δεν έπρεπε με πολύ ακριβά δώρα και πάει λέγοντας..

 

πολύ καλό βήμα για το ξεσκαρτάρισμα της σαβούρας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που διαβάσατε αυτό με το επώνυμο;ΠΟΥ;Και αμέσως αρχίζετε να λέτε ράδιο αρβύλες ! Αμέσως να πείτε κάτι,που δεν αναφέρετε πουθενά..

Το άρθρο (αγγλικό)από μόνο του έχει ανακρίβειες..ούτε προσδιορίζει τί είναι το αντικανονικό like ,ούτε για τα ψεύτικα account.

 

Γιαυτό σταματήστε να λέτε ότι θέλετε για μια φορά.Ηρεμήστε και σκεφτείτε .Μην τρελαίνεστε και μην τρελαίνετε και μας δηλαδή.

 

 

Γιατί δεν επιτρέπεται η χρήση εικονικών ονομάτων στο Facebook;

Το Facebook είναι μια κοινότητα όπου τα άτομα συνδέονται και μοιράζονται πληροφορίες χρησιμοποιώντας την πραγματική τους ταυτότητα. Όταν όλοι χρησιμοποιούν τα πραγματικά τους ονόματα και επώνυμα, οι χρήστες μπορούν να γνωρίζουν με ποιον συνδέονται. Αυτό συμβάλλει στη διατήρηση μιας ασφαλούς κοινότητας.

 

Το θέμα της ασφάλειας στην κοινότητά μας είναι εξαιρετικής σημασίας. Για το σκοπό αυτό, διαγράφουμε αμέσως τους εικονικούς λογαριασμούς που εντοπίζουμε.

 

https://www.facebook.com/help/?page=258984010787183

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τη λέξη <<ασφάλεια>> όλοι την έχουν στο τσεπάκι τους.Εδώ γίνανε πόλεμοι για δήθεν θέματα ασφαλείας,στο fb θα κολλήσουμε.

Από εκεί και πέρα η επιλογή είναι δική μας και φυσικά ότι αφορά την ασφάλεια μας καιρός είναι να αρχίσουν να δουλεύουν κι αυτοί της αρχής προστασίας προσωπικών δεδομένων και να έχουν παραπάνω απαιτήσεις από τα κοινωνικά δίκτυα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε FBI, μην καρφώνεσαι.

Άντε ρε να μην πω. Που θέλετε το κανονικό μου όνομα. Τι να το κάνετε ρε βλαχαμέρικανς? Εδώ βουλιάζουμε λέμε.

Ευχαριστώ πολύ για τις φοβερές υπηρεσίες σου fb.

Θα μου λείψεις... not.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι και καλα δεν θελετε το facebook αλλα ολοι μεσα ειστε. Αντε back 2 myspace με τα nickname σας. Δεν σας φταιει κανεις αν δεν ξερετε τι ειναι τα privacy settings

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πάντως εγώ σήμερα δεν μπορώ να μπώ

μου βγάζει error

 

Sorry, something went wrong.

 

We're working on getting this fixed as soon as we can.

Ελπίζω να μην έχουν κάνει καμια τσουρεκιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

b και c?? είσαι πολύ πίσω......... έχω πετύχει πρόσφατα F και G........

 

F & G ????? ρε παιδες πλακα κανετε τωρα;;; Ποιος το κανει αυτο;;; Ποσο στοκος πρεπει να εισαι για να εχεις απο καμια 10αρια profiles ;!;!;!;!;!;!;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...