Προς το περιεχόμενο

Αρτεμης Σωρρας-Αποπληρωμη χρεους.


vagelis81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αφου τα ξερεις και τα δυο ονοματα γιατι ρωτας ?
Ο δευτερος ειναι το αντιπαλο δεος του πρωτου. Ο πρωτος ειναι αυτος που εδωσε τα πρωτα δανεια στην Ελληνικη Επανασταση.
Εγω περιμενω ακομα να πειτε αλλη εξηγηση για τον λογο που ο Σωρρας ειναι ελευθερος.

 

Για κατι τετοια ποστ αγαπαω φορουμ! Πες μας ντε ρε σιλβεραντο ποιοι ειναι αυτοι οι δυο να μαθουμε και εμεις. Και εγω παντως αν ειχα καμια 600δισ, με αυτα θα πληρωνα τα χρεη της ψωροελλαδας. Πρεπει να ειναι καλη επενδυση...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο δευτερος ειναι το αντιπαλο δεος του πρωτου. Ο πρωτος ειναι αυτος που εδωσε τα πρωτα δανεια στην Ελληνικη Επανασταση.

 

Αναφέρεσαι σε κάποιο οργανισμό ή ίσως οικογένεια; Γιατί προφανώς δε γίνεται να ζει σήμερα κάποιος που ήταν ενήλικας επί Ελληνικής Επανάστασης...

 

Επίσης, επειδή δεν έχω καταλάβει ακριβώς τη θέση σου, εκτιμάς πως υπάρχει κάποια πολιτική σκοπιμότητα πίσω από την ιστορία του Σώρρα; Γιατί ευεργέτη σίγουρα δεν τον θεωρείς, άλλωστε και τα "επαναστατικά δάνεια" απ' όσο ξέρω δόθηκαν με κακούς για την ελληνική πλευρά όρους.

 

Ειλικρινείς είναι οι απορίες, μου δεν τρολάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρεσαι σε κάποιο οργανισμό ή ίσως οικογένεια; Γιατί προφανώς δε γίνεται να ζει σήμερα κάποιος που ήταν ενήλικας επί Ελληνικής Επανάστασης...

 

 

 

Ενώ αν ήταν ανήλικος? Το τοπικ μετατρέπεται σε επικό σιγά σιγά...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα.

Αν ηταν απλος απατεωνας θα ηταν στην φυλακη απο την αρχη απο τους ιδιους τους Αμερικανους.

Αρα το απατεωνας δεν παιζει. Υπαρχει πιθανοτητα να εχει δικα του τα λεφτα που ισχυριζεται ?

Με τιποτα. Αρα ειναι βιτρινα καποιου αλλου. Ποιανου βιτρινα μπορει να ειναι ?

Λογικα ειναι βιτρινα του δευτερου μεγαλου παικτη για την παγκοσμια κυριαρχια.

Θα εχει η Ελλαδα ωφελεια απο την εμπλοκη του στο Ελληνικο χρεος  ?

Οχι. Γιατι ο ιδιος ο Σωρρας εχει πει οτι οταν ο ιδιος αποπληρωσει το Ελληνικο χρεος η Ελλαδα θα εχει παλι πιστοληπτικη ικανοτητα ΑΑΑ και αυτος ετσι την ιδια στιγμη θα παρει πισω τα λεφτα του πουλωντας τα Ελληνικα ομολογα που πηρε για να αποπληρωσει το Ελληνικο χρεος.

Αρα η Ελλαδα θα βρεθει παλι να χρωσταει, αλλα σε αυτον που θα επιλεξει ο Σωρρας.

Για να ξεχρεωσει το Ελληνικο χρεος αρχικα αφησε να εννοηθει οτι θελει και τον ελεγχο των χρηματων που εχει η Ελλαδα στο Παγκοσμιο Καταπιστευμα ,αρα ο μονος ουσιαστικα κερδισμενος ειναι αυτος που κρυβεται πισω απο τον Σωρρα.

 

 

 Τι δεν καταλαβαινεις ?

Ειναι ο ενας απο τους δυο μεγαλους και δεν ειναι η πρωτη φορα που κανει επενδυση στην χωρα μας.

Και τον ενδιαφερει η αντληση του πετρελαιου και του φυσικου αεριου που θα γινει στην περιοχη.

 

 

 

 
Υπαρχουν δυο, οχι ενας.  Γιαυτο ειπα οτι η λογικη λεει οτι ο Σωρρας ειναι βιτρινα του δευτερου.
Οσοι ακομα εξακολουθειτε να πιστευετε οτι η υποθεση ειναι μπαρουφα, εξηγηστε γιατι ειναι ακομα ελευθερος ο Σωρρας. Δεν θα την βρειτε γιατι απλως εχει πλατες και μαλιστα τις δευτερες ποιο ισχυρες στον κοσμο.

 

 

 

 

Αφου τα ξερεις και τα δυο ονοματα γιατι ρωτας ?
Ο δευτερος ειναι το αντιπαλο δεος του πρωτου. Ο πρωτος ειναι αυτος που εδωσε τα πρωτα δανεια στην Ελληνικη Επανασταση.
Εγω περιμενω ακομα να πειτε αλλη εξηγηση για τον λογο που ο Σωρρας ειναι ελευθερος.

 

Ευτυχως ειναι αγαθιαρης και ξαναεκδηλωθηκε .

Τα ελεγα εγω οτι   εχει προβλημα αλλα μερικοι ειχατε αμφιβολια(δεν ειχατε προλαβει ολες τις τοποθετησεις του ).Μετα τους ψεκασμους και την παγκοσμια συνομωσια κατα των Ελληνων απο τα γνωστα κεντρα της μασσονιας ,των σιωνιστων και των Ιπποτων της στρογγυλης τραπεζης (το τελευταιο ειναι δικο μου) ηρθε να υποστηριξει και τον Σωρας .

Οντως σε κατι τετοιες στιγμες τεινω να συμφωνησω μαζι του  ,φταιει η Δημοκρατια που δεν στερει σε ορισμενους τα πολιτικα τους δικαιωματα.

post-237837-0-66999600-1383638029_thumb.jpg
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρεσαι σε κάποιο οργανισμό ή ίσως οικογένεια; Γιατί προφανώς δε γίνεται να ζει σήμερα κάποιος που ήταν ενήλικας επί Ελληνικής Επανάστασης...

 

Επίσης, επειδή δεν έχω καταλάβει ακριβώς τη θέση σου, εκτιμάς πως υπάρχει κάποια πολιτική σκοπιμότητα πίσω από την ιστορία του Σώρρα; Γιατί ευεργέτη σίγουρα δεν τον θεωρείς, άλλωστε και τα "επαναστατικά δάνεια" απ' όσο ξέρω δόθηκαν με κακούς για την ελληνική πλευρά όρους.

 

Ειλικρινείς είναι οι απορίες, μου δεν τρολάρω.

 
Ναι αναφερομαι σε 2 οικογενειες.
Ναι υπαρχει σκοπιμοτητα, η διατηρηση της ισορροπιας στα συμφωνημενα, γιατι εχει διαταραχθει τα τελευταια χρονια με προσχημα την οικονομικη κριση.

Να σου το χαλάσω λιγάκι.... Ο Άγιος Βασίλης δεν υπάρχει. Μην κλάψεις όμως.

 

Να σου το χαλασω και εγω λιγακι ... καποτε υπηρξε. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ αν ήταν ανήλικος? Το τοπικ μετατρέπεται σε επικό σιγά σιγά...

 

Έλα, μια μαλακία έγραψα και πέσατε να με φάτε... :P

 

Φαντάσου μάλιστα ότι το σκεφτόμουν κιόλας, επίτηδες αναφέρθηκα στην ηλικία για να δώσω έμφαση...I guess μου αξίζει το τρολάρισμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τι δεν καταλαβαινεις ?

Ειναι ο ενας απο τους δυο μεγαλους και δεν ειναι η πρωτη φορα που κανει επενδυση στην χωρα μας.

Και τον ενδιαφερει η αντληση του πετρελαιου και του φυσικου αεριου που θα γινει στην περιοχη.

 

και θεωριες συνομωσιας, και μεγαλοι παικτες και ελληνορωμαικη παλη στο αβαταρ ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πραγματικά δεν ξέρω..για αυτό σε ρωτάω...δεν κάνει να πεις?Μας διαβάζει?

 

Εδώ ήταν ελεύθερος ο Μάκαρος ο Ψωμιάδης 40 χρόνια ρε φίλε με 20 κακουργήματα στην πλάτη του...που υπάρχουν κασέτες να βιάζει άνθρωπο με μπουκάλι..πλάκα μας κάνεις?

 

 

ΥΓ Η Δρούζα που εξαπάτησε πόσο κόσμο με την φραπελιά έχει τις δεύτερες πιο δυνατές πλάτες και αυτή ή αυτή έχει τις πρώτες και είναι έξω?

 

Οταν ο Σωρρας αναφερει στα λεγομενα του, το Υπουργειο Οικονομιας των ΗΠΑ και συγκεκριμενα προσωπα που ασκουσαν την εξουσια στις ΗΠΑ ,αν ειχε κανει οτιδηποτε παρανομο την αλλη στιγμη θα τον ειχαν τσουβαλιασει οι Αμερικανοι και θα τελειωνε εκει το θεμα. 
Δεν υπαρχει περιπτωση να μην αντιδρουσε η Αμερικανικη δικαιοσυνη.

Ευτυχως ειναι αγαθιαρης και ξαναεκδηλωθηκε .

Τα ελεγα εγω οτι   εχει προβλημα αλλα μερικοι ειχατε αμφιβολια(δεν ειχατε προλαβει ολες τις τοποθετησεις του ).Μετα τους ψεκασμους και την παγκοσμια συνομωσια κατα των Ελληνων απο τα γνωστα κεντρα της μασσονιας ,των σιωνιστων και των Ιπποτων της στρογγυλης τραπεζης (το τελευταιο ειναι δικο μου) ηρθε να υποστηριξει και τον Σωρας .

Οντως σε κατι τετοιες στιγμες τεινω να συμφωνησω μαζι του  ,φταιει η Δημοκρατια που δεν στερει σε ορισμενους τα πολιτικα τους δικαιωματα.

 

Πες για ποιον λογο δεν ειναι στην φυλακη ο Σωρρας περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μία οικο

 

 

Οταν ο Σωρρας αναφερει στα λεγομενα του, το Υπουργειο Οικονομιας των ΗΠΑ και συγκεκριμενα προσωπα που ασκουσαν την εξουσια στις ΗΠΑ ,αν ειχε κανει οτιδηποτε παρανομο την αλλη στιγμη θα τον ειχαν τσουβαλιασει οι Αμερικανοι και θα τελειωνε εκει το θεμα. 
Δεν υπαρχει περιπτωση να μην αντιδρουσε η Αμερικανικη δικαιοσυνη.

 

 

Ναι οι αμερικάνοι αυτό κάνουν....μαζεύουν όποιον καραγκιόζη που γελάει το σύμπαν μαζί του από όλες τις χώρες...εσύ για αυτό δεν αναφέρεις τα ονόματα των οικογενειών αυτώ?Για να μην σε τσουβαλιάσουν?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν ότι ο Σώρρας θα μας σώσει? :wacko: :blink:

Μιλάμε για νούμερα τεράστια. 600.000.000.000 *(όχι στραγάλια, Ευρώ)

+του ότι αν είχε τέτοια δύναμη κάποιος θα έκανε ότι ήθελε στο παρασκήνιο και προφανώς θα έπεζε μπάλα αλλιώς για να "σώσει" την Ελλάδα ως "πατριώτης".

Αλλά για την οικονομία της συζήτησης πες ότι έχει αυτά τα λεφτά, με τόσο χρήμα εν μέσω κρίσης γιατί να μην τα επενδύσει εδώ , αλλά να τα δώσει έτσι? :ph34r:

Με αυτά τα λεφτά στήνεις χώρα από την αρχή που λέει ο λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί η ηλιθιότητα δεν τιμωρείται. Οποιοσδήποτε μπορεί να γράψει και να ισχυριστεί ότι κοτσάνα θέλει. 

Η καλύτερη απόδειξη είσαι εσύ, κυκλοφορείς και γράφεις ακόμη ελεύθερα.

Γμτ,δεν έχει dislike.

Γιατί του τη πέφτεις τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί η ηλιθιότητα δεν τιμωρείται. Οποιοσδήποτε μπορεί να γράψει και να ισχυριστεί ότι κοτσάνα θέλει. 

Η καλύτερη απόδειξη είσαι εσύ, κυκλοφορείς και γράφεις ακόμη ελεύθερα. 

 

Του εκανε μηνυση Ο Αδωνης και δικαιωθηκε ο Σωρρας. Σου λεει τιπατα ?

1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ούτε οι Rothschilds που έχουν τρις $ σε ακίνητα δεν μπορούν να εκταμιεύσουν τέτοιο πόσο, μην λέμε και ότι θέλουμε. Τα λεφτά αυτά κανείς ιδιώτης δεν μπορεί να τα δώσει ακόμα και να τα έχει σε περιουσία γιατί δεν υπάρχουν σε ρευστό/ δεν είναι άμεσα ρευστοποιήσημα. ΤΕΛΟΣ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως σε κατι τετοιες στιγμες τεινω να συμφωνησω μαζι του  ,φταιει η Δημοκρατια που δεν στερει σε ορισμενους τα πολιτικα τους δικαιωματα.

Ναι.Και μετά θάρθουνε πολλοί σιλβεράδοι και θα βάλουνε εσένα στη μπουζού.

 

Αυτοί οι αφορισμοί να λείπανε,όλοι καλά θάμασταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ούτε οι Rothchilds που έχουν τρις $ σε ακίνητα δεν μπορούν να εκταμιεύσουν τέτοιο πόσο, μην λέμε και ότι θέλουμε. Τα λεφτά αυτά κανείς ιδιώτης δεν μπορεί να τα δώσει ακόμα και να τα έχει σε περιουσία γιατί δεν υπάρχουν σε ρευστό. ΤΕΛΟΣ

 

ιιιιιιιιιιι ΕΙΠΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!! Αντίο Michael92...αν ακούσεις έναν θόρυβο σιγά σιγά είναι το μαύρο ελικόπτερο με σήμα μια ασπίδα που προσγειώνεται στην ταράτσα σου...το ποδοβολητό στις σκάλες έρχεται στην πόρτα σου...είναι η blackwater...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...