Προς το περιεχόμενο

Αρτεμης Σωρρας-Αποπληρωμη χρεους.


vagelis81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μία οικο

 

 

Ναι οι αμερικάνοι αυτό κάνουν....μαζεύουν όποιον καραγκιόζη που γελάει το σύμπαν μαζί του από όλες τις χώρες...εσύ για αυτό δεν αναφέρεις τα ονόματα των οικογενειών αυτώ?Για να μην σε τσουβαλιάσουν?

 

Βγες εσυ σε μαζικα μεσα ενημερωσης και πες ακριβως που ειπε ο Σωρρας και θα δεις για ποτε θα σε τσουβαλιασουν οι Αμερικανοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ιιιιιιιιιιι ΕΙΠΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!! Αντίο Michael92...αν ακούσεις έναν θόρυβο σιγά σιγά είναι το μαύρο ελικόπτερο με σήμα μια ασπίδα που προσγειώνεται στην ταράτσα σου...το ποδοβολητό στις σκάλες έρχεται στην πόρτα σου...είναι η blackwater...

 

To Rothschild estate έχει δωρίσει δεκάδες από τα ακίνητα του σε φιλανθρωπίες τον περασμένο αιώνα. Παίζει να ήταν δεκάδες φορές πιο πλούσιοι πριν και ίσως να μπορούσαν να μας σώσουν τον 19ο αιώνα  :P

 

Και όσο και να απαιχθάνομαι τις φιλανθρωπίες άλλο είναι να δίνεις cash και άλλο να αποχωρίζεσαι τα κάστρα και τα παλάτια σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.Και μετά θάρθουνε πολλοί σιλβεράδοι και θα βάλουνε εσένα στη μπουζού.

 

Αυτοί οι αφορισμοί να λείπανε,όλοι καλά θάμασταν.

Ελπιζω να καταλαβες οτι ηταν χιουμορ  η προταση που quotares  ξαναδιαβασε το μηπως το πιασεις .

Βεβαια εδω καπου πρεπει να πουμε πως αν εξαιρεσουμε τα σεναρια φαντασιας για αμορφωτους  και το μεταναστευτικο  σε ολα τα αλλα ιδια επιχειρηματολογια εχετε με αυτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Rothchild estate έχει δωρίσει δεκάδες από τα ακίνητα του σε φιλανθρωπίες τον περασμένο αιώνα. Παίζει να ήταν δεκάδες φορές πιο πλούσιοι πριν και ίσως να μπορούσαν να μας σώσουν τον 19ο αιώνα  :P

 

Τι δεν σε μπουζουριάσανε ακόμα? Ποιες πλάτες έχεις michael από πίσω σου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπαρχει σκοπιμοτητα, η διατηρηση της ισορροπιας στα συμφωνημενα, γιατι εχει διαταραχθει τα τελευταια χρονια με προσχημα την οικονομικη κριση.

 

Κοίτα να δεις τώρα, θεωρώ κι εγώ πως πίσω από τέτοιες ιστορίες παίζονται συμφέροντα. Αλλά αυτό με την ισορροπία στα συμφωνημένα δε μπορώ να το καταλάβω. Δηλαδή, είναι οι δύο "φατριές" αντίπαλες τελικά; Τι είδους κόντρα έχουν από τη στιγμή που κάνουν συμφωνίες;

 

 

Ρε παιδιά ούτε οι Rothchilds που έχουν τρις $ σε ακίνητα δεν μπορούν να εκταμιεύσουν τέτοιο πόσο, μην λέμε και ότι θέλουμε. Τα λεφτά αυτά κανείς ιδιώτης δεν μπορεί να τα δώσει ακόμα και να τα έχει σε περιουσία γιατί δεν υπάρχουν σε ρευστό. ΤΕΛΟΣ

 

Το θέμα είναι πως παρότι κανείς δε μπορεί λογικά να διαθέτει τόσα χρήματα, πόσο μάλλον απλά να τα χαρίσει σε ένα κράτος γνωστό για την κακή διαχείριση των οικονομικών του (γιατί να μην τα δώσουν καλύτερα στο Αφγανιστάν ή το Ιράκ στην τελική; ), πιθανόν μια τέτοια ιστορία από μόνη της να αποτελεί πολιτικό "όπλο".

 

Λαμβάνοντας δηλαδή υπόψιν την περηφάνια, την απόγνωση, αλλά κυρίως την ευπιστία μιας πληθυσμιακής ομάδας, φαντάζομαι πως κάποιοι μπορούν να προπαγανδίσουν και να κατευθύνουν την κοινή γνώμη σύμφωνα με τα συμφέροντά τους.

 

Μια συνωμοσία, ή αν θέλετε μια απόπειρα χειραγώγησης της κοινής γνώμης, δεν έχει να κάνει αποκλειστικά με "ψεκασμένους" και "ομάδες Ε". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν ότι ο Σώρρας θα μας σώσει? :wacko: :blink:

Μιλάμε για νούμερα τεράστια. 600.000.000.000 *(όχι στραγάλια, Ευρώ)

+του ότι αν είχε τέτοια δύναμη κάποιος θα έκανε ότι ήθελε στο παρασκήνιο και προφανώς θα έπεζε μπάλα αλλιώς για να "σώσει" την Ελλάδα ως "πατριώτης".

Αλλά για την οικονομία της συζήτησης πες ότι έχει αυτά τα λεφτά, με τόσο χρήμα εν μέσω κρίσης γιατί να μην τα επενδύσει εδώ , αλλά να τα δώσει έτσι? :ph34r:

Με αυτά τα λεφτά στήνεις χώρα από την αρχή που λέει ο λόγος.

 

Σου ειπα οτι θελει να σωσει την Ελλαδα ?
Ακριβως επειδη το ποσο ειναι τεραστιο σε αυτο το παιχνιδι εχουν την δυναμη να παιζουν μονο δυο παικτες. Το επαθλο ειναι πολλαπλασιο και απο το συγκεκριμενο ποσο.

Κοίτα να δεις τώρα, θεωρώ κι εγώ πως πίσω από τέτοιες ιστορίες παίζονται συμφέροντα. Αλλά αυτό με την ισορροπία στα συμφωνημένα δε μπορώ να το καταλάβω. Δηλαδή, είναι οι δύο "φατριές" αντίπαλες τελικά; Τι είδους κόντρα έχουν από τη στιγμή που κάνουν συμφωνίες;

 

 

Μπηκε ο πρωτος στα χωραφια του δευτερου θελοντας να εκμεταλλευτει αυτος το πετρελαιο και το φυσικο αεριο της περιοχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Special%3ASearch&profile=default&search=artemis+sorras&fulltext=Search

 

Δεν υπάρχει καν στην wikipedia... Στο google μόλις 2 αποτελέσματα στα αγγλικά. Τι άλλο θέλουν μερικοί για να πιστούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σου ειπα οτι θελει να σωσει την Ελλαδα ?
Ακριβως επειδη το ποσο ειναι τεραστιο σε αυτο το παιχνιδι εχουν την δυναμη να παιζουν μονο δυο παικτες. Το επαθλο ειναι πολλαπλασιο και απο το συγκεκριμενο ποσο.

 

Μπηκε ο πρωτος στα χωραφια του δευτερου θελοντας να εκμεταλλευτει αυτος το πετρελαιο και το φυσικο αεριο της περιοχης.

 

 

Το πιο τρομακτικό είναι ότι το πιστεύεις τόσο πολύ όλο αυτό που πιστευώ πραγματικά ότι φοβάσαι να πεις τα ονόματα των δύο οικογενειών γιατί πιστεύεις όντως ότι κάτι θα πάθεις αν τα πεις...

 

PRICELESS!!!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περιμενω ακομα να μου πει καποιος εναν λογο που ειναι ακομα ελευθερος ο Σωρρος.

Γιατι δεν τον συνελαβαν ουτε οι Ελληνες ουτε οι Αμερικανοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περιμενω ακομα να μου πει καποιος εναν λογο που ειναι ακομα ελευθερος ο Σωρρος.

Γιατι δεν τον συνελαβαν ουτε οι Ελληνες ουτε οι Αμερικανοι.

Γιατι ειναι φαντομας κρυβεται στην σκια !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περιμενω ακομα να μου πει καποιος εναν λογο που ειναι ακομα ελευθερος ο Σωρρος.

Γιατι δεν τον συνελαβαν ουτε οι Ελληνες ουτε οι Αμερικανοι.

 

Πες μας εσυ γιατι ειναι ελευθερος ο Τσάκας?Γιατί είναι ελεύθερη η Δρούζα? Αφου θες εσυ να σου αποδειξουμε οτι ο ελεφαντας δεν πετάει πρώτα θα μας πεις εσύ γιατί δεν πετάει η φάλαινα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να καταλαβες οτι ηταν χιουμορ  η προταση που quotares  ξαναδιαβασε το μηπως το πιασεις .

Βεβαια εδω καπου πρεπει να πουμε πως αν εξαιρεσουμε τα σεναρια φαντασιας για αμορφωτους  και το μεταναστευτικο  σε ολα τα αλλα ιδια επιχειρηματολογια εχετε με αυτους.

Κοίτα,δεν εκπροσωπώ κάποια κοινωνική/πολιτική ομάδα,οπότε ο πληθυντικός που χρησιμοποίησες είναι άκαιρος.

 

Στα τσιτάτα που σας έμαθαν στη σχολή παπαγάλων δεν σας έβαλαν εναλλακτική,εκτός αν προσκυνάς το μεγαλείο μου,θεωρώντας με τρισμέγιστο δαίμονα,οπότε ναι,είμαι εγώ είμαστε πολλοί,είμαστε λεγεώνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ρωτάω του πρώτου γιατί φοβάμαι...

 

Ο πρώτος είμαι εγώ ρε! Αλλά δε σας σώνω που να χτυπάτε τον κώλο σας στα πατώματα!

 

Εγω περιμενω ακομα να μου πει καποιος εναν λογο που ειναι ακομα ελευθερος ο Σωρρος.

Γιατι δεν τον συνελαβαν ουτε οι Ελληνες ουτε οι Αμερικανοι.

 

Διότι δεν τέλεσε κάποιο αδίκημα. Αν διαφωνείς, πες συγκεκριμένα ποιο είναι το αδίκημα για το οποίο θα έπρεπε να τον συλλάβουν. Περιμένω κι εγώ, έτσι για να μην περιμένεις μόνος σου και βαριέσαι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...