Προς το περιεχόμενο

[INFO] XBMC media center


mandos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατι αλλο που μου ηρθε το απογευμα αλλα δεν εχω τροπο να το τσεκαρω. Μηπως φταιει το curl για το χαος που λεω? Το curl ειναι η εντολη με την οποια γινονται σχεδον τα παντα που αφορουν το ιντερνετ στο xbmc, πχ με curl τραβαει την ταδε λιστα που λεει ποια προσθετα εχει το ταδε repo...

 

Σε μενα ειναι στην εκδοση 7.38.0 και εκτος xbmc δουλευει κανονικα, ακομα και με τα urls του xbmc. Δεν ποσταρω κατι γιατι ειναι δεκαδες, ισως και εκατονταδες γραμμες το output. Οποιος θελει

curl http://ftp.cc.uoc.gr/mirrors/xbmc/addons/gotham/addons.xml
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το θεμα ειναι στο curl. Το σκεφτομουν χτες το απογευμα και σημερα επιβεβαιωθηκα, αφου το υποβαθμησα σε 7.37.1. Σχετικο θεμα στο archlinux.org > https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=187149

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει λογαριασμο στη σελιδα της διανομης του ή στο xbmc.org, ας κανει ενα κοπο να πει πως απαιτει curl μεχρι και 7.37.1, για να το εχουν σαν εξαρτηση οι pms των διανομων και να μην μπαινει μεχρι να φτιαχτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις "παίξει" με τις ρυθμίσεις του plugin; 

Στην 13 (Alpha 7)  σε άφηνε και login να δωσεις και auto download first "sync" και search next available service και  Default για ταινίες και για σειρές.

 

Θα κοιτάξω αν άλλαξε για την 13.2 το απόγεμα, ίσως να το έχουν στις ρυθμίσεις skin...

Στην 13.2 σε αφήνει ανα service να κανεις login , αλλα δέν κατάφερα να βρώ τις έξτρα ρυθίσιες, τελευταία ελπίδα ίσως είναι να λειτουργεί undocumented απο το παλιό xml.

Επεξ/σία από ppanagopo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι devs του xbmc λένε ότι φταίει το script, άρα δεν είναι θέμα xbmc και δεν το δέχτηκαν σαν depend curl <1.7

εαν ξερει καποιος που εχει ο dev του το git ας το πει να το πουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβαμαι πως επεσες, ή καλυτερα επεσαν (= οι devs του xbmc), στην περιπτωση αυτου που του δειχνανε το δασος και εβλεπε μονο το δεντρο. Δεν μπορω να το πιο κοσμια :/

 

Με το "προβληματικο" curl (ή εστω τη βιβλιοθηκη του curl που χρησιμοποιει το xbmc), το xbmc υπο-υπο-υπολειτουργει. Δεν εχει προβλημα καποιο προσθετο του που απλα δεν μπορει να βρει urls. ΟΛΟ το xbmc εχει προβλημα σε οτιδηποτε εχει να κανει με το ιντερνετ, ειτε αυτο ειναι εγκατασταση καποιου προσθετου, ειτε ειναι η απεικονιση των feeds, ειτε ειναι καποιο προσθετο που χρησιμοποιει το curl με καποιο "προβληματικο" τροπο. Δοκιμασε να ξεκινησεις με ενα φρεσκο xbmc σε συστημα που εχει την curl 7.38.0 και θα δεις τι εννοω.

 

Αν εχεις λογαριασμο στο xbmc.org, και την διαθεση να βοηθησεις φυσικα, μπορω να σου παρεχω πληροφοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαζί σου αλλά αφού πρέπει να βάλω xbmc 13.2 για να δω το πρόβλημα και να πάρω και log, το απόγευμα ίσως 

πρέπει να κάνω και downgrade (και δεν έχω το παλιό γιατί δεν τα κρατάει ο pacman) να βρω το παλιό pkgbuild και να το χτίσω με abs :P

σου λέω το δοκίμαζα χτες που το λέγαμε με τον ranger και "δεν" έχω πρόβλημα

έχω λογαριασμό και τους έστειλα ήδη στο irc το λογ μου ανέβασες προχτές, ότι σου είπα είναι από εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...