Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Nexus 299€ (Μονο για μελη) στο πλαισιο


alexx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

FYI , κατεβασα αυτο τον launcher https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tsf.shell&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS50c2Yuc2hlbGwiXQ.. (oχι απο εδω ομως :devil: )και απο τους 5 που εχω δοκιμασει ειναι ο πιο τελειος . Δεν κολλαει καθολου μαλλον επειδη κανει χρηση της GPU . Δεν μπορω να περιγραψω ποσο παραμετροποιησιμος ειναι για αυτο δειτε το βιντεο που εχει το URL και ενα ακομα : http://www.youtube.com/watch?v=RXvST9yGiQM&feature=related

Τα σπαει , ολοι οι αλλοι ειναι οδοντοκρεμες οπως θα δειτε και στα σχολια.

Δεχεται gestures , ακομα και λασο εχει οπως το photoshop. Απειρα animated widgets ειναι πορωση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

FYI , κατεβασα αυτο τον launcher https://play.google....2Yuc2hlbGwiXQ.. (oχι απο εδω ομως :devil: )και απο τους 5 που εχω δοκιμασει ειναι ο πιο τελειος . Δεν κολλαει καθολου μαλλον επειδη κανει χρηση της GPU . Δεν μπορω να περιγραψω ποσο παραμετροποιησιμος ειναι για αυτο δειτε το βιντεο που εχει το URL και ενα ακομα : http://www.youtube.com/watch?v=RXvST9yGiQM&feature=related

Τα σπαει , ολοι οι αλλοι ειναι οδοντοκρεμες οπως θα δειτε και στα σχολια.

Δεχεται gestures , ακομα και λασο εχει οπως το photoshop. Απειρα animated widgets ειναι πορωση .

 

Δεν μου στελνεις απο που το κατεβασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Patience my lord... εγω αφου ειδα τα tutorials πηρα το κολαι και τωρα το δουλευω με gestures και features πιο γρηγορα απο αλλους που τωρα μου φαινονται δυσχρηστοι... Το εφτιαξα στα μετρα μου και εσωσα και το customisation που του εκανα (home screens).Ειναι εξαρχης διαφορετικος σαν φιλοσοφια , το οποιο ειναι και το θετικο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το Offtopic:

 

Πώς μπορώ να προσθέσω χειροκίνητα επαφή, χωρίς να με αναγκάσει να την συγχρονίσω με το gmail?

 

Δεν θέλω να πηγαίνουν οι επαφές μου στο Gmail αλλἀ να βρίσκονται μόνο στο κινητό.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά μάλλον δεν γίνεται σε Nexus με JB 4.1.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσον αφορά την 4.1.2 που είπατε παραπάνω αν δεν θέλετε να περιμένετε το OTA update μπορείτε να το βάλετε χειροκίνητα. Το έχω βάλει εδώ και αρκετές μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πανε και γω χτες μεχρι τις 3am παλευα με επαφες ... αν δεν θες να συγχρονιζει και να σου γεμιζει το κινητο με Spam Google mail account γνωστων σου (αν και εχεις επιλογη : Φερε μου μονο τις επαφες που εχουν αριθμους) τοτε πας Settings-->accounts -->Google-->Sync is OFF , και απο κει να συγχρονιζεις με το χερι τα υπολοιπα (Calendar -Drive - Search -Google +)

 

Αν καταλαβα καλα θες να χωσεις μετα επαφες . Για να μην βγαλεις τα ματια σου παιρνα το AirDroid (δες videos) και μπες Contacts και χωσε πραμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα θες να χωσεις μετα επαφες . Για να μην βγαλεις τα ματια σου παιρνα το AirDroid (δες videos) και μπες Contacts και χωσε πραμα.

Ακριβώς,

έχω κάνει import τις επαφές μου με απλή μεταφορά ενός *.vcf file από το παλιό Android κινητό.Χωρίς Gmail!

 

Όλα οκ ως εδώ,

 

τώρα θέλω να αποθηκεύσω το κινητό πχ μιας γκόμενας που μόλις γνώρισα.Πατάω προσθήκη νέας επαφής και μου λέει ότι η επαφή θα συγχρονιστεί αυτόματα με το Gmail account μου.ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ.Θέλω μια επιλγή να μου λέει αποθήκευσέ το στο κινητό και τέρμα.

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Εννοείται ότι έχω απενεργοποιημένο το sync στα Contacts με Gmail.

Μάλλον θα κρατήσω το Samsung 1182 που ήταν δωράκι. Ούτε Sync ούτε Big Brother.

Χε,χε: πωλείται καινούριο Nexus 330€ χωρίς το Samsung 1182 αλλά με εγκατεστημένους χάρτες Dontpanic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς' date='

έχω κάνει import τις επαφές μου με απλή μεταφορά ενός *.vcf file από το παλιό Android κινητό.Χωρίς Gmail!

 

Όλα οκ ως εδώ,

 

τώρα θέλω να αποθηκεύσω το κινητό πχ μιας γκόμενας που μόλις γνώρισα.Πατάω προσθήκη νέας επαφής και μου λέει ότι η επαφή θα συγχρονιστεί αυτόματα με το Gmail account μου.ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ.Θέλω μια επιλγή να μου λέει αποθήκευσέ το στο κινητό και τέρμα.

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Εννοείται ότι έχω απενεργοποιημένο το sync στα Contacts με Gmail.

Μάλλον θα κρατήσω το Samsung 1182 που ήταν δωράκι. Ούτε Sync ούτε Big Brother.

Χε,χε: πωλείται καινούριο Nexus 330€ χωρίς το Samsung 1182 αλλά με εγκατεστημένους χάρτες Dontpanic[/quote']

 

Είσαι πολύ καλός άνθρωπος κοψοχρονιά το δίνεις

 

Swyped from my SII using Insomnia App, κλέβοντας wifi

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά σαρκαστικό ήταν το περι πώλησης γι΄αυτό βάζω και το χεχε μπροστά.

 

Πλάκα κάνω

 

Swyped from my SII using Insomnia App, κλέβοντας wifi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητο το παρελαβα χτες κ εχω 'φαει' ωρες να το ψαχουλευω!

'τα σπαει' που λενε και οι νεοι φιλοι μας :-)

 

Ευχαριστω τον papeipa για την συνεισφορα του εδω!

 

 

another tip:

Μην βαλετε το samsung kies (που διαθετει επισημα η samsung για αναβαθμισεις, αποστολη sms απο Η/Υ κλπ), μου εσκισε τα win 7 64-bit κ δεν μπορω να το ξηλωσω ουτε απο safe mode, παω για repair αν δεν βρω καποια αλλη λυση... Κατοπιν εορτης διαβασα οτι το προβλημα ειναι γνωστο..α ρε samsung...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...