Προς το περιεχόμενο

ZYXEL PLA4201 500MBPS POWERLINE (crazy sundays - 43.90 €)


karetsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιά η γνώμη σας για αυτό ζευγάρι powerplugs?

 

ZYXEL PLA4201 500MBPS POWERLINE MINI ETHERNET ADAPTER KIT

 

υποτίθεται από 59.90 € στα 43.90 €

 

το θέμα είναι αν είναι της προκοπής.

 

επίσης βλέπω στις φωτογραφίες του προϊόντος στο eshop ότι έχουν αγγλικό βύσμα, λέτε απλά να είναι λάθος οι φωτογραφίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του eshop ειναι σιγουρα με "δικο" μας βυσμα. του αμαζον ειναι σιγουρα με αγγλικο. και παλι ομως καλη προσφορα.

 

edit. 35ευρω που ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος pantpesl2, το είχα πάρει κι εγώ πριν από δύο βδομάδες που ήταν ξανά lightning deal.

 

Μην ξεχάσετε να παραγγείλετε μαζί αντάπτορες από αγγλική πρίζα αν δεν έχετε ήδη!

 

Επίσης νομίζω είχε βγει, πάλι στο lightning deals, και η έκδοση με passthrough ρεύμα, λίγο πιο ακριβά απ'αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ρωτησω μιας και τα ειχες αγορασει. ειχες πληρωσει μεταφορικα?

 

επιπλεον, μιας και το ειδα, του eshop ειναι 10/100/1000 ενω το συγκεκριμενο του αμαζον ειναι 10/100. θεωρητικα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικα δεν γινεται να λεει 500Mbps και να ειναι με προφιλ.... 100αριου! Απλη παραλειψη φαινεται να ειναι καθως στην ιδια περιγραφη αναφερει "802,3ab" δηλαδη 1000BASE-T Gbit/s Ethernet over twisted pair at 1 Gbit/s (125 MB/s)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε προφανως απο εκει τα εχουν αντιγραψει στο αμαζον, αφου κι εκει παλι λεει "802.3ab"! Πώς θα πουλαγαν κατι για "500Μbps" οταν αυτοπεριοριζεται στα 100;

 

edit: Τωρα παντως σε μια φωτογραφια βλεπω (αν βλεπω καλα γιατι ειναι λιγο υπο γωνια) οτι και στο κουτι 10/100 γραφει... στα sites των κατασκευαστων εχω δει παμπολλες φορες ελλειψεις και αρλουμπες αλλα και πανω στο κουτι;;;

http://www.tp-link.com/resources/images/products/large/TL-PA411%201.0%28EU%29-P.jpg

Στην περιγραφη λενε για multiple-hd-streaming χαρη στα 500Mbps του πώς θα το κανουν αυτο με 100αρι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TP-Link 500Mbps Powerline Adapter στα 35€

είναι από τα Today's Lightning Deals του Amazon και ισχύει για τις επόμενες 8 ώρες

Αν το βάλεις σε πολύμπριζο παίζει; Τι απώλειες υπάρχουν από τους αντάπτορες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τριφασικό παιζει?

 

Νομίζω κανενα απο αυτα δεν παιζει σε πολύμπριζο

Εννοώ οτι κανενας κατασκευαστης δεν λεει οτι θα παιξει αν το βαλεις σε πολύμπριζο

 

Το αν θα παιξει είναι αλλο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα με αυτο το μαραφετι μπορεις να εχει δυο υπολογιστες και να ειναι σε δικτυο(αν τα λεω σωστα)?

Η συνδεσμολογια ποια ειναι δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειναι μια "μπαλαντεζα εθερνετ" στην ουσια η οποια χρησιμοποιει τα καλωδια των 230V της εγκαταστασης σου. Αντι να περνας καλωδια ριχνεις 2 τετοια, ενα εκει που εχεις το ρουτερ δινοντας του απο μια πορτα data, και απο το αλλο σε αλλο δωματιο/χωρο, παιρνεις αυτη την "πορτα" του ρουτερ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν θελησω να εχω 2 υπολογιστες σε δικτυο αυτο που θα πρεπει να κανω ειναι: απο το ρουτερ να συνδεσω μ'ενα καλωδιο δικτυου το μαραφετι που θα ειναι στην πριζα και μετα να παρω αλλα δυο μαραφετια για καθε χωρο που εχω υπολογιστη να τα βαλω στην πριζα και απο εκει να φευγει ενα καλωδιο που θα συνδεεται με τον υπολογιστη?

Δεν ξερω αν τα λεω σωστα αλλα προσπαθω να καταλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν ειναι σε αλλους χωρους τα pc και το ρουτερ ναι θες 3 κομματια, οπως τα ειπες. Μπορεις ομως να κανεις τη δουλεια σου με ενα τετοιο σετ (2 τεμ) , αν βαλεις το ρουτερ σου κοντα στον ενα Η/Υ αν εχεις εκει γραμμη τηλεφωνου και ο αλλος να παρει με το σετακι. (εκτος αν κολλας στο οτι εχεις ρουτερ με μια μονο εθερνετ, οποτε θες απλα ενα μικρο hubακι/switchακι των 5-10 ευρω.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν θελησω να εχω 2 υπολογιστες σε δικτυο αυτο που θα πρεπει να κανω ειναι: απο το ρουτερ να συνδεσω μ'ενα καλωδιο δικτυου το μαραφετι που θα ειναι στην πριζα και μετα να παρω αλλα δυο μαραφετια για καθε χωρο που εχω υπολογιστη να τα βαλω στην πριζα και απο εκει να φευγει ενα καλωδιο που θα συνδεεται με τον υπολογιστη?

Δεν ξερω αν τα λεω σωστα αλλα προσπαθω να καταλαβω.

 

Ακριβως ετσι.

 

Αποστολή από το κινητό με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...