Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε το περιεχόμενο της παρουσίασης της Google στις 29 Οκτωβρίου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 2560Χ1600 Pixels, μας μαρανα!Βλεπεις δε μας φτανει η hd ή η fullhd ,σε 10" οθονη!?

Για να δουμε που θα φτασει αυτη η ιστορια με τις ρετινες και τα βιονικα ματια,που εχουμε αποκτησει τα τελευταια χρονια!

 

έλα πες το, χαλιέσαι που το surface έχει μόνο 1366x768 και το ρίξανε στις @@ περί contrast, MTF κλπ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα γκρίνια ακόμα και γιατί μια εταιρεία υποστηρίζει το προϊόν της και βγάζει αναβαθμίσεις ανά 6-7 μήνες.

 

Να το αφήσουμε 2-3 χρόνια αν είναι να ωριμάσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το hardware γίνει τόσο ισχυρό ώστε να μπορεί να δέχεται αναβαθμίσεις για ~10 χρόνια θα σταματήσουν οι εταιρείες να τις δίνουν με το σταγονόμετρο.

 

 

Τώρα τις προσφέρουν συνήθως ως καινούριο χαρακτηριστικό με νέα προϊόντα τους ενώ ξεχνάνε τα "παλιά". Μια καλή λύση είναι όντως οτιδήποτε τις σειράς "nexus".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε στοίχημα ότι σε σχετικά λίγα χρόνια (αν υπάρχουμε ακόμα σα παρέα) θα συζητάμε, μεταξύ των άλλων, για smart phones & tablets με αναλύσεις οθόνης στα... 8K;;;!!!

Και το πιο αστείο θα είναι ότι ΔΕ θα μας κάνει και ιδιαίτερα παράξενο τότε (στους περισσότερους τουλάχιστον)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τις βγαζει θελουμε κι εμεις...

Το ποτε τις δινει στον λαο ειναι το προβλημα μας.

 

Στο λαό αμέσως τις δίνει , οι εταιρείες αργούν

 

Δηλαδή οι συνεχείς αναβαθμίσεις της Google μπερδεύουν τις εταιρείες και δε μπορούν να έχουν σωστή υποστήριξη ?

 

Και πιο πριν που έβγαζε μια major το χρόνο , πάλι αργούσαν

 

Οπότε στο μόνο που θα εξυπηρετήσει αν αργούν είναι να μην αισθάνονται οι άλλοι χρήστες ότι οι συσκευές τους είναι outdated , οχι ότι θα προσφέρει κάτι ουσιαστικό στο λειτουργικό..

 

Στη πραγματικότητα όμως καλά κάνει γιατί έτσι και πίεση ίσως ασκεί στους υπόλοιπους και δείχνει ότι ακόμα και παλιές συσκευές όπως το nexus s είναι σε θέση να τρέξουν μια χαρά και τις τελευταίες εκδόσεις (σε αντίθεση με τις δικαιολογίες που πολλές φορές ακούμε )

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

έλα πες το, χαλιέσαι που το surface έχει μόνο 1366x768 και το ρίξανε στις @@ περί contrast, MTF κλπ :P

Το surface έχει την ανάλυση που έχει η τηλεόραση μου,για να έχω duplicate wireless hdmi σύνδεση!

Μόνο γι'αυτο μου χρειάζεται η fullhd ανάλυση!

Τα μη βιονικα μου ματια,είναι ευχαριστημενα και με HD,σε tablet των 10"!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ektor7, φαντάζομαι πως θα έχεις πάει σε κατάστημα να συγκρίνεις οθόνες διαφορετικών μοντέλων και εταιριών. Λοιπόν, δεν παίζει ρόλο μόνο η ανάλυση αλλά παίζει ρόλο ΚΑΙ αυτή.

 

Στο tablet, η ποιότητα της οθόνης είναι κεφαλαιώδους σημασίας και μπράβο στην apple που δείχνει το δρόμο εδώ και καιρό. Από το πρώτο ipad κιόλας. Μπράβο στη Google που ακολουθεί, κάποτε θα ακολουθησει και η Microsoft όταν θα μπορέσει να ρίξει τις τιμές.

 

 

Μην κάνουμε σαν την αλεπού με την κομμένη ουρά που αναρωτιόταν τί χρειαζόταν οι υπόλοιπες τις φουντωτές ουρές.

 

Κανένα μη-fanboy υπάρχει εδώ μέσα ή είμαι μόνος μου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ektor7, φαντάζομαι πως θα έχεις πάει σε κατάστημα να συγκρίνεις οθόνες διαφορετικών μοντέλων και εταιριών. Λοιπόν, δεν παίζει ρόλο μόνο η ανάλυση αλλά παίζει ρόλο ΚΑΙ αυτή.

Εχεις απόλυτο δίκαιο και από κεκτημένη ταχύτητα ξεχασα να το διευκρινησω!

Όπως και ότι,γενικά οι οθόνες των tablets,smartphones είναι πολύ καλυτερες σε ποιτητα εικόνας,ανεξαρτήτως ανάλυσης,σε σχέση με τη συντριπτική πλειοψηφία των οθονών,σε λαπτοπς!

Και προτιμώ αυτές τις αναλύσεις που ακουμε,να αρχισουν να βγαίνουν σε κανένα 17" λαπτοπ και στη πλειοψηφία των PC monitors,μαζί με την ips(μακράν πιο σημαντικό,κατ'εμεν) τεχνολογία,παρά να τις καμαρώνουμε,απλώς σ'ενα 10" ταπλετ ή ακομη και σε 7"/4" συσκευή!

 

 

Υ.Γ.Το πρώτο λαπτοπ/pc που χρησημοποιησα για πρώτη φoρα στη ζωή μου,ήταν ένα hp Compaq n9105 του 2004 με ανάλυση 1400x900 ips panel,παρακαλώ!

Που ήταν η πρωτοπόρος apple,εκείνον των καιρο,να δώσει επαγκελματικη οθόνη στα φορητά της "εργαλεία"???

 

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...