Προς το περιεχόμενο

iPhone 5: έρχεται στις 2 Νοεμβρίου με ...i-φονικές τιμές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας είμαστε σοβαροί αξίζει να δώσεις 800 ευρώ για ένα κινητό τηλέφωνο?!

Δε με νοιάζει αν λέγεται apple ή samsung αλλά ειδικά στις μέρες μας για το μέσο Έλληνα είναι υπερβολικό ποσό για ένα προϊόν που αντίστοιχα του (τηλέφωνα που έχουν κλήσεις,sms,φωτογραφική κτλ ίσως και περισσότερα λέγε με ράδιο) κοστίζουν λιγότερο και από 100 ευρώ.

Είναι οξύμωρο να έχεις iphone και να κάνεις αναπάντητες ή να περιμένεις την Κυριακή για να πάρεις την εφημερίδα με τα κουπόνια για βενζίνη ή σούπερ μάρκετ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ ΡΕ....Μην το αγοράζετε όσοι δεν γουστάρετε!!!!!

 

Δεν είδασ κανέναν εδώ μέσα να κράζει την FIAT γιατί πουλάει την FERRARI 150.000 ευρώ!!!!

 

Αν δεν γουστάρετε μην το αγοράζετε....αλλά έτσι είναι πονάει!!!!!!!!

 

Επειδή ΟΛΟΙ γουστάρετε απο ένα iphone γιατί καλώς ή κακώς είναι ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ (αυτοί που κοιτάτε μόνο τα specs να πάτε να δηλώσετε ανικανότητα τεχνολογικής κρίσης διότι τα specs είναι άχρηστα...μετράει το σύνολο, software και hardware μαζί) επειδή σας φαίνεται πολύ ακριβό κράζετε επειδή δεν μπορείτε να το αποκτήσετε.

 

Σταματήστε να κράζετε. Όποιος θέλει το παίρνει ακόμα και με αυτήν την τιμή. Αυτή είναι η apple εδώ και χρόνια. Το ξέραμε. Δεν θα αλλάξει τώρα.

 

Δεν ειδες κανεναν να κραζει για τη FIAT μιας και δεν ειναι site για αυτοκινητα ποιος σου ειπε οτι δεν υπαρχει θεμα με τη τιμη της Ferrari....

Οσο για τη τεχνολογικη κριση... προφανως η πολυ χρηση Apple προιοντων απο πλευρας σου επεξηγει περιτρανα την εννοια "BRAINWASHED"

Υπαρχουν και ταμπλετες για τα αλατα ξερεις....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκρίνουν τη τιμή του iPhone 5 όπως πολλοί συγκρίνουν τι τιμή ενός cabrio σε σχέση με ένα πουλμανάκι

προσφορά και ζήτηση είναι

λίγα κομμάτια θα φέρουν και επειδή λίγοι θα είναι και οι αγοραστές η τιμή θα είναι τέτοια που θα τους βολεύει

στο κάτω κάτω αυτή που έχουν να τα διαθέσουν πήγαν στο Λονδίνο και το πήραν με τα ρέστα από το χιλιάρικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

Eσυ δηλαδη την θεωρεις λογικη αυτη την τιμολογηση;

 

Όχι προφανώς! Αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν μου αρέσει ως συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ ΡΕ....Μην το αγοράζετε όσοι δεν γουστάρετε!!!!!

 

Δεν είδασ κανέναν εδώ μέσα να κράζει την FIAT γιατί πουλάει την FERRARI 150.000 ευρώ!!!!

 

Αν δεν γουστάρετε μην το αγοράζετε....αλλά έτσι είναι πονάει!!!!!!!!

 

Επειδή ΟΛΟΙ γουστάρετε απο ένα iphone γιατί καλώς ή κακώς είναι ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ (αυτοί που κοιτάτε μόνο τα specs να πάτε να δηλώσετε ανικανότητα τεχνολογικής κρίσης διότι τα specs είναι άχρηστα...μετράει το σύνολο, software και hardware μαζί) επειδή σας φαίνεται πολύ ακριβό κράζετε επειδή δεν μπορείτε να το αποκτήσετε.

 

Σταματήστε να κράζετε. Όποιος θέλει το παίρνει ακόμα και με αυτήν την τιμή. Αυτή είναι η apple εδώ και χρόνια. Το ξέραμε. Δεν θα αλλάξει τώρα.

 

Φιλε,

 

τετοιες φανατικες λογικες και συμπεριφορές σα τη δικιά σου μας εφεραν εδω που ειμαστε...

 

κανε τη συνδεση και θα καταλαβεις......

 

που θα την κανεις τη συνδεση και γρηγορα γιατι εσύ δεν εχεις και lag σα μηλοκαταναλωτής...

 

 

 

 

την έκανες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Hal9000 Σημερα το πρωι περασα απο τον γερμανο και ειδα μια εικονα στην πορτα με το iPhone 5 και ελεγε αναμενεται συντομα.

Μπηκα να ρωτησω γιατι με ενδιαφερει η αγορα του νεου iPhone( το οποιο θα ειναι και το πρωτο μου apple προιον ) και μου ειπε ο πωλητης οτι θα εχει τις ιδιες τιμες με το 4s δηλαδη θα ξεκιναει απο 669 και θα φτανει εως και τα 889...

Τι να πει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου την δινει και εμενα η τιμολογιακη πολιτικη, ΣΑΦΩΣ...

 

Καποια στιγμη θα το παρω στα λευτα που "θελω" μεταχειρισμενο με καθε κοστος που αυτη η πραξη

συνεπαγεται... (δεν θα ανοιξω νεα συσκευη με αυτη την φοβερη μυρωδια, ιεροτελεστια, θα εχει σημαδια χρησης κτλ)

 

Πιστευω 100% οτι στο αμεσο μελλον θα ακολουθησουν και οι αλλοι κατασκευαστες την ανοδικη πορεια στις τιμες των συσκευων τους...

 

 

 

 

Τωρα για τους nerds με τα <=50 μυνηματα που γραφουν μονο στα apple θεματα, καθε φορα γεμιζω την ignore list!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια χρόνια η apple θα μας έχει πείσει ότι ένα κινητό κωστήζει 1.000 ευρώ! Ήδη μας έχει πήσει για τα 600..

Θυμάμαι τις εποχές που έδινα 100 ευρώ και πολλά ήταν για μια παντόφλα Sony Ericson που μπορούσες να ακούσεις μουσική ή ράδιοφωνο να στήλεις τα sms σου και να κάνεις τις κλήσεις σου, αντε και λίγο 2D Flash παιχνιδάκια που δεν είχαν και τα τέλεια γραφικά, αλλά ήταν πιο πωροτικό και απο γκόμενα.Μακάρι να έκανε 100 ευρώ το μαραφέτι να έκανα κυριολεκτικά ΘΡΑΥΣΗ παγκοσμίως..θα το είχαν όλοι τώρα ακόμα και οι πακιστανοί μαζί με τα CD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ημουν στο Υπουργειο Οικονομικων θα εβαζα 10% φορο για καθε αγορα iphone κατα την εξοδο απο το μαγαζι ως αγαθο πολυτελειας, να που βρισκεις τα χρηματα, τι χαρατσια και βλακειες.

Και εγω σε οσους εχουν 3 PC και μαλιστα i7.

 

Το iPhone ειναι απλα το καλυτερο κινητο και δεν συγκρινεται με κανενα αλλο πλαστικο. Ειναι μια κατηγορια μονο του. Και 1000€ τα αξιζει. Το θεμα ειναι γιατι στην Ελλαδα η τιμη του ειναι μεγαλυτερη σε σχεση με αλλες χωρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια χρόνια η απλ θα μας έχει πείσει ότι ένα κινητό κωστήζει 1.000 ευρώ! Ήδη μας έχει πήσει για τα 500..

 

 

παντως εγω πουλησα το φοβερο ομολογουμενως iphone 4 οταν ειδα την κοροιδια με το 4s, πουλησα και το -εξαιρετικο- ipad2 οταν ειδα που το πανε σε σχεση αναγκες\ τιμη με το ipad3 και απογαλακτιστηκα.

 

@ iced

 

το μεταχειρισμενο iphone πια πουλιεται τελικα πολυ χαμηλοτερα απο τη ζητουμενη τιμη και με πολλα παζαρια και τα χειροτερα ειναι μπροστα μας.

 

εαν εργαζεσαι δε θα ρωτησεις το γιατι...σαν εργαζομενο nerd σου γραφω...με σεβασμο γιατι εισαι και λαιουρας εσυ... <_<...ρε τι τραβαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω σε οσους εχουν 3 PC και μαλιστα i7.

 

Το iPhone ειναι απλα το καλυτερο κινητο και δεν συγκρινεται με κανενα αλλο πλαστικο. Ειναι μια κατηγορια μονο του. Και 1000€ τα αξιζει. Το θεμα ειναι γιατι στην Ελλαδα η τιμη του ειναι μεγαλυτερη σε σχεση με αλλες χωρες.

 

Και 2000 Ε μην σου πω... :-(

Το οτι θα έφτανα να ακούσω οτι το iPhone 5 θα ήταν λογικό να αξίζει 1 χιλιάρικο δε το περίμενα.Άρα η Apple μας κάνει τη χάρη που μας το δίνει τόσο φθηνά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άνθρωποι που θέλουν να λέγονται λογικά σκεπτόμενοι...θυμώνουν(!), βρίζουν(!!) και καταριούνται(!!!), επειδή δεν ...απαγορεύεται(!!!!!!!!!!!!) να κυκλοφορούν καταναλωτικά προϊόντα με τιμή απαγορευτική για τους περισσότερους...

 

...άνθρωποι που, αν είχαν τη δύναμη, θα ...νομοθετούσαν, προκειμένου να μην έχει το δικαίωμα οποιαδήποτε κατασκευάστρια να κοστολογεί όσο η ίδια κρίνει την έρευνα και την εξέλιξη των προϊόντων της και να τα τιμολογεί όπως και όσο θέλει, ασχέτως του ότι δεν υποχρεώνει κανέναν να τα αγοράσει...

 

...λες και πρόκειται για την τιμή του ψωμιού, ή του νερού...λες και πρόκειται για προϊόντα διατίμησης, για προϊόντα απαραίτητα σε όλους, τα οποία αδυνατούν να αποκτήσουν λόγω της υψηλής τους τιμής...και θέλουν τους ...προκλητικούς(!) οι οποίοι μπορούν και θα ...τολμήσουν(!) να τα αγοράσουν, να καταλήγουν με ...σπασμένα κεφάλια...

 

...όταν η ψυχιατρική σηκώνει τα χέρια ψηλά...

 

...και, όχι, δεν έχω, ούτε έχω σκοπό να αποκτήσω, ούτε smartphone, ούτε tablet, είτε της apple, είτε οποιασδήποτε άλλης εταιρείας. Όχι επειδή δεν αντέχω οικονομικά, κάθε άλλο θα 'λεγα...απλώς επειδή κρίνω ότι δε μου προσφέρουν κάτι που μου χρειάζεται. Η άποψή μου όμως αυτή και η απόφαση που συνεπάγεται, δε με οδηγούν στο να λέω ανοησίες...

Επεξ/σία από deesnider
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...