Προς το περιεχόμενο

Καταλάθος Format σε εξωτερικό δίσκο. Ανάκτηση?


mihalis19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά πήγα να κάνω format σε ένα pc και είχα ξεχάσει ότι είχα συνδέσει το σκληρό τον εξωτερικό. εκει είχα πολύ σημαντικά αρχεία. καθώς έκανα την διαδικασία του format (windows xp) με το που τελείωνε η διαμόρφωση του υποτιθέμενου σκληρού δίσκου (εσωτερικού) κατάλαβα ότι είχα συνδεδεμένο τον εξωτερικό.. τι κάνω? πρόγραμμα για ανάκτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου έβγαλε επιλογή για εσωτερικό ή εξωτερικό. ΜΟυ έβγαλε κανονικά τις επιλογές για να κάνω format. Εκει έκανα γρήγορη διαμόρφωση (ntfs) όπως πάντα και στο 90% κατάλαβα την βλακεία. Είδα μετά ότι είχε περάσει κάποια αρχεία windows. Φαντάζομαι είναι τα πρώτα. Το κακό είναι ότι μετά πέρασα κάτι photo κτλ και λογικά έχει γράψει από πάνω. Άρα ακόμα δυσκολότερο. Έχω βάλει τώρα το get data back . το μόμο που με νοιάζει είναι να βρω μερικές photo από τον στρατό. πολύ σημαντικές

 

Μετά θα κάνω απόπειρα και με το easy recovery prof.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου έβγαλε επιλογή για εσωτερικό ή εξωτερικό. ΜΟυ έβγαλε κανονικά τις επιλογές για να κάνω format. Εκει έκανα γρήγορη διαμόρφωση (ntfs) όπως πάντα και στο 90% κατάλαβα την βλακεία. Είδα μετά ότι είχε περάσει κάποια αρχεία windows. Φαντάζομαι είναι τα πρώτα. Το κακό είναι ότι μετά πέρασα κάτι photo κτλ και λογικά έχει γράψει από πάνω. Άρα ακόμα δυσκολότερο. Έχω βάλει τώρα το get data back . το μόμο που με νοιάζει είναι να βρω μερικές photo από τον στρατό. πολύ σημαντικές

 

Εμενα αυτο δε μου εχει τυχει ποτε. Μου εχει τυχει να μην βγαλει ποτε επιλογη για το αν θελω διαμορφωση, αλλα οχι να μη με ρωτησει σε ποιο δισκο θελω να κανω εγκατασταση windows και να κανει μονο του καπου. Ποσο μαλλον σε εναν εξωτερικο που δεν εχει και προηγουμενη εγκατασταση πανω.

 

Εγω χρησιμοποιω το easeus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxaxaxa έλεος... δεν γίνεται αυτό....!

 

πάντως το get data back φαινεται εχει πολυ ωρα μπροστα του....νομιζω οτι κατι θα κανει... ειναι αρκεα καλο!

ερωτηση στο easy recovery σε ποια επιλογη παω? recover files from a formated volume ή find and recover deleted files?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστώ! για να δουμε θα σωθω?? εκανα βλακεια....εκει μεσα ειχα ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολλα τραγουδια...μεχρι πριν 1 χρόνο έπαιζα μουσική.. αλλα οι φωτογραφίες πονανε πολυ.... ειναι πολυ σημαντικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν διαφόρων ειδών προγράμματα ανάκτησης δεδομένων.

Τα καλά ειναι επι πληρωμής.

Δοκίμασε to recuva που ειναι free.

αν δε τα καταφέρεις πες μου να σου πω άλλες λυσεις.

το κυριότερο τον δίσκο αυτον άστον στην ακρη... και μη βαλεις αλλα δεδομενα μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Respect στο get data back! Σωτήριο.. Έχω βρεί τα πάντα ότι είχε μέσα. Τουλάχιστον είδα οπτικά όλους τους φακέλους. Ακόμα δεν ξέρω αν θα παίζουν τα τραγούδια μετά από αυτό. Έχω ξεκινήσει ήδη το copy στον υπολογιστή μου και οι φωτογραφίες μου φαίνονται να είναι όλες οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

λοιπον τελικα βρηκα σχεδον τα παντα εκτος απο τα τελευαια που ειχα αποθηκευσει...περιπου τα τελευταια... καποια cd μου δεν τα βρηκα. αν κανω την ιδια διαδικασια και με το easy recovery pro μπορει να μου φερει περισσοτερα πραγματα πισω??

και κατι ακομα.. καποιες φωτο τις ανακτησε αλλα δεν μπορει να τις ανοιξει καισ την προεπισκοπιση δεν βγαζει κατι.. μπορω να κανω κατι με αυτες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταστράφηκαν οι εικόνες δεν νομίζω να μπορέσεις να κάνεις κάτι.

Εμένα πάντως μου φαίνεται περίεργο που σου έδωσε την επιλογή για εγκατάσταση στον εξωτερικό. Τα xp τουλάχιστον και πιστεύω και τα vista/7 δεν μπορούν να εγκατασταθούν σε εξωτερικούς δίσκους και μου φαίνεται περίεργο που αναγνώρισε και τον δίσκο. Εδώ ούτε τους sata δίσκους δεν αναγνωρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...