Προς το περιεχόμενο

Turn Based RPGs


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

Μιας και πηρε το ματι μου ενα αναλογο thread ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις κανα καλο τετοιο παχνιδακι

Turn based rpg στυλ Heroes η Kings Bounty , σχετικα καινουριο κατα προτιμηση

 

Οποιος εχει κατι να προτεινει lemme know , ακομα και turn based strategy αν υπαρχει κανα καλο θα το κοιτουσα

 

Thanks in advance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια που αναφέρεις είναι περισσότερο υβρίδια TBS/RPG παρά turn - based RPG. Αφού ξέρεις ήδη τα Heroes και το ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ remake του King's Bounty μπορώ να προτείνω μόνο παλιότερα παιχνίδια.

 

Age of Wonders: Shadow Magic. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ, αν και πάσχει από τη μόνιμ ασθένεια όλων των παιχνιδιών με μάγο - στο τέλος είσαι παντοδύναμος.

Τα Lands of Lore, αν αντέχεις retro καταστάσεις

 

Δε μου έρχεται κάτι άλλο αλλά πιο μετά σίγουρα θα σκεφτώ κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις προτασεις παληκαρια

 

Για το fallout για καποιο λογο δεν τρελαινομαι , θα κοιταξω μερικες απο τις προτασεις σας αλλα βλεπω οτι μετα το Heroes κ το Kings Bounty λιγο πολυ μετα ειναι το χαος..

Το arcanum σιγουρα το ειχα παιξει , πολυ fun game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θέλεις turn base strategy πήγαινε στα Civilization για χαλάρωση και Total War για σοβαρό gaming. Προτείνω τα τελευταία των σειρών (Civ V, Shogun 2+Expansions) για turn base rpgs είπαν πιο πριν τα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Medieval 2 Total War Kingdoms με ενσωματωμένο το Third Age Mod....ό,τι καλύτερο έχω παίξει τελευταία... http://www.twcenter....ad.php?t=500418 μετά τις εικόνες έχει οδηγίες εγκατάστασης και links για κατέβασμα..

 

α...έχει βγει τελευταία καινούριο King's Bounty... http://www.1cpublishing.eu/game/king-s-bounty-warriors-of-the-north/overview

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν πάμε σε καθαρά RPG, να προτείνω με την ευκαιρία τα εξαιρετικά Drakensang: The Dark Eye και Drakensang: The River of Time (από τα αγαπημένα μου το δεύτερο). Είναι, όμως, σε άλλη κατηγορία από το HoMM και το King's Bounty.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...