Προς το περιεχόμενο

Αγορά 27αρας Yamakasi


Sotosgl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έλεγε και στην περιγραφή της οθόνης ότι έχει Hdmi 1.4...

Δουλεύει σίγουρα, το δοκίμασα...

 

Επίσης την δοκίμασα με όλο μαύρο Background. Έχει ένα πράσινο καμένο πίξελ και 1 μπλε subpixel, και τα 2 στην δεξιά άκρη. Τώρα δηλαδή που ξέρω που βρίσκονται και κοιτάζω να τα δω δεν φαίνονται.

 

Όσο για Backlight bleeding, τι να πω. Με κλειστό το φως και όλο μαύρο έχει μια λάμψη. Σε γενικές γραμμές δεν ενοχλεί. Οι καλές εντυπώσεις παραμένουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει vesa 10χ10. Είχα συνεννοηθεί μαζί του πριν αγοράσω και μου είχε πει οταν πληρώσω να του θυμίσω το EMS. Έτσι και έκανα και την έστειλε με ΕΜS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έλεγε και στην περιγραφή της οθόνης ότι έχει Hdmi 1.4...

Δουλεύει σίγουρα, το δοκίμασα...

 

Επίσης την δοκίμασα με όλο μαύρο Background. Έχει ένα πράσινο καμένο πίξελ και 1 μπλε subpixel, και τα 2 στην δεξιά άκρη. Τώρα δηλαδή που ξέρω που βρίσκονται και κοιτάζω να τα δω δεν φαίνονται.

 

Όσο για Backlight bleeding, τι να πω. Με κλειστό το φως και όλο μαύρο έχει μια λάμψη. Σε γενικές γραμμές δεν ενοχλεί. Οι καλές εντυπώσεις παραμένουν...

 

Σκέψου ότι παρόμοια μικρο-issues παρατηρείς και σε ακριβότερα/επώνυμα μοντέλα, δεν είναι δηλαδή θέμα φθηνής υλοποίησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ίδια με τον kgian αγόρασα σήμερα και αναφέραν αναχώριση την ίδια μέρα

Link.png Site: http://www.ebay.co.uk/itm/CROSSOVER-NEW-2730MD-LED-27-2560x1440-HDMI-1-4-LG-S-IPS-Overclockable-Monitor-/110965732231?pt=Computer_Monitors&hash=item19d612b387">CROSSOVER NEW 2730MD LED 27" 2560x1440 HDMI 1.4 LG S-IPS Overclockable Monitor

To DVI καλώδιο τι μήκος έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μήκος δεν το ξέρω γιατί δεν την έχω μπροστά μου αλλά φαντάσου έχω το κουτί στο πάτωμα και αυτή στο γραφείο σχετικά μακρυά και φτάνει.

 

Την "δικιά μου" την παρήγγειλα για έναν φίλο που θα την  πάρει την Παρασκευή. Όταν έρθει η δικιά σου δώσε εντυπώσεις γιατί σκέφτομαι να παρω και μια για εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μου εξηγησει καποιος εν συντομία τι μονιτορ ειναι αυτα; ψαχνω ενα μονιτο 23''+ αναλυσης> 1920x1440 για gaming και καμιά ταινιούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοράνε τα panels των επώνυμων (Dell, Apple κ.λπ.) που είναι κάτι σαν Β' διαλογής ας πούμε.

 

Όχι ότι έχουν απαραίτητα κάποιο πρόβλημα, απλά για κάποιους λόγους εταιρείες όπως η Apple τα απορρίπτουν.

 

Επίσης η χαμηλή τιμή τους επηρεάζεται και από την έλλειψη features/συνδέσεων σε σχέση με τα ακριβά μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H οθόνη μου έχει το εξής πρόβλημα: Όταν ρυθμίζω το brightness από το OSD δεν αλλάζει τίποτα. Ο μόνος τρόπος για να αλλάξω το brightness είναι μέσω της ρύθμισης του contrast. Μίλησα με τον πωλητή και μου είπε πως ίσως έχει πρόβλημα η πλακέτα. Μου είπε να μου στείλει καινούρια (πλακέτα) ή αν ήθελα έκπτωση. Του είπα να στείλει καινούρια. Είναι πολύ γρήγορος στην εξυπηρέτηση.

 

Πάντως και έτσι η οθόνη είναι φανταστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα που έχει μήνει στο αεροδρόμιο, παίζει να περιμένω και καμιά έξτρα χρέωση;

    Παρασκευή, 31 Μαΐου 2013, 7:49:01 μμ
        Τόπος Σάρωσης:  ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
        Περιγραφή:  Αποστολή Συσκευασίας
        Κατάσταση Επίδοσης:  
    Σάββατο, 01 Ιουνίου 2013, 11:56:55 πμ
        Τόπος Σάρωσης:  ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
        Περιγραφή:  Αποστολή Συσκευασίας
        Κατάσταση Επίδοσης:
elta-courier.gr:
Κατασταση	Ημερομηνια	Ωρα	Περιοχη
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ	31-05-2013	13:16	IPS
ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ	31-05-2013	12:51	IPS
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS	29-05-2013	18:00	IPS
ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ	28-05-2013	19:28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HamerZ , από την 1η Ιουνίου δεν έχει ανανεωθεί το Tracking? 

 

phanispal, μια χαρά είναι η οθόνη. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως η ρύθμιση contrast ελέγχει την φωτεινότητα (άσχετα αν γράφει contrast). Πάντως μίλησα με τον πωλητή και μου είπε πως ίσως έχει πρόβλημα η πλακέτα (AD board την είπε) και θα μου στείλει άλλη να δω...

 

Περιμένουμε ενημέρωση από HamerZ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γκαντεμιασμένος με Θεσσαλονίκη και Λάρισα μαζί;

Τηλεφωνόντας σήμερα στο Ελτα Courier => 800-11-83 000 μου είπε ότι είναι για εκτελονισμό στην Θεσσαλονίκη και "θα περάσει διασάφηση". Μάλιστα η κοπέλα που μίλησα με ρώτησε τι ήταν και όταν της είπα οθόνη 2ης κατηγοράις είπε ότι "ωχ, σίγουρα θα πληρώσεις δασμούς και ότι μην με ρωτήσεις πόσο"

Κλάφτα Χαράλαμπε να υποθέσω; Δεύτερης κλάσης οθόνη είναι και με όνομα με έκαψες.

 

Και σήμερα μου ήρθε δέμα πάλι από EMS με παράδοση από Ελτά Courier (gps tracker, με 220 κινεζονομίσμα γραμμένο στο χαρτί) και δεν είχα δασμούς κτλ. Δίχως άλλη χρέωση.

 

[update]

Κατασταση	Ημερομηνια	Ωρα	Περιοχη
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ	10-06-2013	15:17	ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ	10-06-2013	14:34	ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ	10-06-2013	09:17	ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ	31-05-2013	13:16	IPS
ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ	31-05-2013	12:51	IPS
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS	29-05-2013	18:00	IPS
ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ	28-05-2013	19:28	IPS
Επεξ/σία από HamerZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...