Προς το περιεχόμενο

Roger Waters touring The Wall Live in Athens (σε ανοιχτό) - 31/07/2013


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φθηνότερο δεν παίζει να είναι το εισιτήριο, ακριβότερο ίσως.

 

Επίσης παίζεται και το να μην είναι καλύτερα απ' ότι πέρσυ, δεν έχω δει τι παίζει στο ανοιχτό, αλλά έχω υψηλές προσδοκίες από αυτόν τον τύπο.

 

Εδιτ: Τελικά (ευτυχώς) διαψεύδομαι:

 

Λάβαμε μόλις και την επίσημη ανακοίνωση της διοργανώτριας εταιρίας DiDi Music, στην οποία επιβεβαιώνεται και τυπικά η συναυλία για την Τεταρτή 31 Ιουλίου, ενώ δεν υπάρχει ενημέρωση για τον χώρο διεξαγωγής, ο οποίος θα είναι πάντως σε Στάδιο, όπως και όλη η συγκεκριμένη περιοδεία.

Σύμφωνα με το δελτίο τύπου “Ο Roger Waters έχει επανασχεδιάσει και επεκτείνει την παραγωγή του The Wall σύμφωνα με τα δεδομένα των μεγάλων αυτών συναυλιακών χώρων ώστε όλοι οι θεατές να ζήσουν την μοναδική αυτή εμπειρία στον μέγιστο δυνατό βαθμό.

 

Ο Roger Waters δηλώνει: “Είμαι εξαιρετικά ενθουσιασμένος που επιστρέφουμε με το The Wall στην Ευρώπη. Έχω επανασχεδιάσει το show ειδικά για μεγάλους συναυλιακούς χώρους. Το αποτέλεσμα είναι πραγματικά πολύ καλό. Ακόμη πιο εντυπωσιακό, συγκινητικό και δραματικό από ποτέ. Η συγκεκριμένη παραγωγή δεν θα μπορούσε να πραγματοποιηθεί 40 χρόνια πριν. Δε θα μπορούσαμε να επιτύχουμε ικανοποιητικά την συναισθηματική, μουσική και θεατρική απόδοση του έργου. Με τη βοήθεια όμως της σύγχρονης τεχνολογίας αυτό είναι πλέον εφικτό.”

 

Η προπώληση των εισιτηρίων για την συναυλία της Αθήνας θα ξεκινήσει την Τρίτη 18 Δεκεμβρίου 2012, με τις τιμές των εισιτηρίων να κυμαίνονται από 28 ως 59 ευρώ.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένει να δούμε πώς χωρίζονται οι ζώνες αλλά ακόμη και τα 59 είναι μια χαρά τιμή. Επίσης κάνανε πολύ καλά που δε βάλανε VIP μαλακίες με 100-150 (ή και παραπάνω) ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ πέρσυ, τα VIP ήταν ακριβώς τα ίδια με τις απέναντι θέσεις των 88€.

 

Βέβαια είναι αλλιώς να έχεις εισιτήριο για VIP και να μπαίνεις 5 λεπτά πριν ξεκινήσει η παράσταση και να ξέρεις ότι θα βρεις να κάτσεις, απ' το να έχεις των 88 και να πρέπει να πας μερικές ώρες πριν για να είσαι σίγουρος.

 

Δηλαδή θεωρώ ότι αυτό κερδίζεις πληρώνοντας παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχω πάει σε κάτι δεκάδες συναυλίες στο ολυμπιακό στάδιο. Η συναυλία που έγινε όμως στο κλειστό μπάσκετ ηταν η καλύτερη όλων. Κλάσεις καλύτερη απ'ότι έχω ζήσει.

 

Δυστυχώς ο ανοιχτός χώρος του Ολυμπιακού σταδίου δεν προσφέρεται για ποιοτικό ήχο όπως ήταν στον κλειστό. Άνετα θα πλήρωνα 2πλό εισιτήριο για να πάω στο κλειστό ξανά.

 

Αν κάποιος έχει πάει στην προηγούμενη, σίγουρα θα απογοητευθεί με αυτή. Αν κάποιος δεν κατάφερε να πάει στην προηγούμενη, επιβάλλεται να πάει σε αυτήν.

 

Επίσης επιβάλλεται όποιος πάει, να έχει ακούσει όλο το δίσκο / τραγούδι και να έχει διαβάσει και την ιστορία του κάθε τραγουδιού, διαφορετικά έχει χάσει τη μισή μαγεία...

 

http://www.thewallanalysis.com/main/

 

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Wall

 

http://www.youtube.com/watch?v=Yo7HCOc4V04&list=PLXw8dfTzVH_mKj6SoHsFFv1CW7hbUVrqy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ εν μέρει, αλλά στο θέμα του ήχου, πιστεύω ότι θα σπείρει πάλι.

 

Και το 2006 στη Μαλακάσα ο ήχος ήταν εκπληκτικός, απ' ότι είπανε τουλάχιστον.

 

Μάλιστα, υπήρξε κόσμος που μεταξύ των 2 περιπτώσεων, του άρεσε περισσότερο ο ήχος στη Μαλακάσα, παρά στο κλειστό ΟΑΚΑ.

 

Όπως και να 'χει, έχω εμπιστοσύνη στον Roger Waters και τους τεχνικούς του στο θέμα του ήχου (και όχι μόνο εννοείται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Σιγά μην έρθει ο θείος..

 

Καλά θα ήταν βέβαια, αλλά εκείνη την ώρα μόνο αυτόν δε θα 'χουμε στο μυαλό μας.

καλά ναι με το που αρχίσει η μουσική=eargasm. για μένα οι pink floyd είναι ίσως απο τα καλύτερα συγκροτήματα που υπήρξαν ποτέ τόσο για την υπέροχη μουσική που έγραψαν(ήταν απο τους πρώτους που χρησιμοποιησαν φυσικούς ήχους στα τραγούδια τους) όσο και για τους καταπληκτικούς στίχους !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

areawat.jpg

 

Ας το έχουμε σε μεγαλύτερη εικόνα btw...

 το pitch a αξίζει το 60αρι? θέλω να είμαι κάπου που να βλέπω καθαρά την σκηνή,δεν έχω ξαναδεί live στο οακα(δεν έτυχε ποτέ δλδ)

οπότε που αξίζει να κλείσω ticket?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...