Προς το περιεχόμενο

Roger Waters touring The Wall Live in Athens (σε ανοιχτό) - 31/07/2013


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόπερσυ ήσουν;

 

Μπροστά μπροστά, δηλαδή στο Pitch A δε θα το πρότεινα. Ναι μεν είσαι κοντά και θα δεις το Roger απ' όσο πιο κοντά γίνεται, αλλά θα χάσεις ένα μέρος του show.

 

Η καλύτερη θέση για να το παρακολουθήσεις σφαιρικά, νομίζω και λένε ότι είναι κάπου στο κέντρο. Στο κλειστό του μπάσκετ πρόπερσυ, όπου οι αποστάσεις ήταν μικρότερες, πολλοί που βρίσκονταν στο πέταλο ακριβώς απέναντι απ' τη σκηνή, είπαν ότι τα είδαν όλα, δεν τους ξέφυγε τίποτα.

Τώρα η απόσταση θα είναι τουλάχιστον διπλάσια, οπότε δεν ξέρω αν αξίζει στις 1/35, και μετά 2/34 και 3/33.

 

Τώρα, έτσι όπως φαίνεται στο σχεδιάγραμμα, αν είσαι στο πίσω μέρος του Pitch A ή στο μπροστά μέρος του Pitch B, φαντάζει ιδανικό. Αλλά πληρώνεις το τίμημα του να μην έχεις κάθισμα ν' αράξεις και του να πρέπει να πας εκεί περισσότερες ώρες πριν και να σπρώξεις για να βρεις καλό σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρόπερσυ ήσουν;

 

Μπροστά μπροστά, δηλαδή στο Pitch A δε θα το πρότεινα. Ναι μεν είσαι κοντά και θα δεις το Roger απ' όσο πιο κοντά γίνεται, αλλά θα χάσεις ένα μέρος του show.

 

Η καλύτερη θέση για να το παρακολουθήσεις σφαιρικά, νομίζω και λένε ότι είναι κάπου στο κέντρο. Στο κλειστό του μπάσκετ πρόπερσυ, όπου οι αποστάσεις ήταν μικρότερες, πολλοί που βρίσκονταν στο πέταλο ακριβώς απέναντι απ' τη σκηνή, είπαν ότι τα είδαν όλα, δεν τους ξέφυγε τίποτα.

Τώρα η απόσταση θα είναι τουλάχιστον διπλάσια, οπότε δεν ξέρω αν αξίζει στις 1/35, και μετά 2/34 και 3/33.

 

Τώρα, έτσι όπως φαίνεται στο σχεδιάγραμμα, αν είσαι στο πίσω μέρος του Pitch A ή στο μπροστά μέρος του Pitch B, φαντάζει ιδανικό. Αλλά πληρώνεις το τίμημα του να μην έχεις κάθισμα ν' αράξεις.

όχι δυστυχώς δεν ήμουν(είχα ξενερώσει τόσο πολύ που δεν μπορούσα να πάω )

τώρα σε τέτοιο live το τελευταίο πράγμα που θα με ένοιαζε είναι να κάθομαι :P

μπορούμε να κάνουμε booking απο τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προπώληση όπως είπα έχει ξεκινήσει απ' το Δεκέμβρη.

 

Εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο με το booking.

 

Πριν 2 εβδομάδες που ήμουν στο κέντρο, πέρασα απ' το Ticket House να ρωτήσω τι παίζει με τα εισιτήρια και συγκεκριμένα των ανέργων, και μου είπαν ότι έχει μείνει μόνο το Pitch B και η 33.

 

Φυσικά και δεν είναι να τους πιστέψεις, συνέχεια λένε ό,τι να 'ναι. Απ' την άλλη, ποτέ δεν ξέρεις, απλά δεν έχει γίνει ο ντόρος που είχε γίνει πέρσυ που έτρεχαν όλοι ν' αγοράσουν και λέγανε ότι είχε γίνει sold out σε λίγες ώρες (άλλες πίπες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προπώληση όπως είπα έχει ξεκινήσει απ' το Δεκέμβρη.

 

Εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο με το booking.

 

Πριν 2 εβδομάδες που ήμουν στο κέντρο, πέρασα απ' το Ticket House να ρωτήσω τι παίζει με τα εισιτήρια και συγκεκριμένα των ανέργων, και μου είπαν ότι έχει μείνει μόνο το Pitch B και η 33.

 

Φυσικά και δεν είναι να τους πιστέψεις, συνέχεια λένε ό,τι να 'ναι. Απ' την άλλη, ποτέ δεν ξέρεις, απλά δεν έχει γίνει ο ντόρος που είχε γίνει πέρσυ που έτρεχαν όλοι ν' αγοράσουν και λέγανε ότι είχε γίνει sold out σε λίγες ώρες (άλλες πίπες).

ναι αυυτό φοβάμαι., με το booking ενοώ αν μπορώ να κλείσω-αγωράσω εισητηριο online ή τηλεφωνικά γιατί ξέρω απο άλλα live οτι λένε παπάτζες του τύπου έχουν εξαντληθεί και πλασάρουν τα ακριβά ticket

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε Ticket House είναι αυτό, τι να σου πω, δεν το αποκλείω να τ' ακούσεις κι αυτά.

 

Δεν έχεις κάποιον να σου πάρει εισιτήριο για να μην πληρώνεις και το ανεκδιήγητο και τραγελαφικό καπέλο του 10%;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε Ticket House είναι αυτό, τι να σου πω, δεν το αποκλείω να τ' ακούσεις κι αυτά.

 

Δεν έχεις κάποιον να σου πάρει εισιτήριο για να μην πληρώνεις και το ανεκδιήγητο και τραγελαφικό καπέλο του 10%;

θα το κοιτάξω μπας και γλυτώσω το νταβατζιλίκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο Pitch B δε θα 'χεις πρόβλημα να βρεις λογικά, φαίνεται και πολύ μεγαλύτερος χώρος.

 

Γενικότερα δεν πιστεύω ότι θα πουληθούν πολλά εισιτήρια αυτή τη φορά. Εδώ πρόπερσυ και την τρίτη μέρα έμπαζαν κόσμο μέσα για να φαίνεται γεμάτο μιας και γινόταν βιντεοσκόπηση ελέω BluRay (πού 'σαι ρε BluRay επιτέλους...).

 

Προσωπική εκτίμηση είναι ότι θα γίνει τρελό ντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Προσωπικα την πρώτη φορα προπερσυ, ισα ισα ειχα προλάβει εισιτήριο μετα απο μια βδομάδα πωλήσεων, βεβαια τοτε ειχε γίνει μεγάλος ντορος, μεχρι και στις ειδήσεις το ειπανε. Φετος πήγα την 3ή μερα και πήρα το 302 του pitch A. Αμα γίνει σωστή διαφήμιση οπως και προπερυση, θα γινει μακελιο.

Anyway δεν ειναι και κατι που με καίει, απλα δεν μπορω να περιμενω τοσο :P

Μενω ακομα με την ελπιδα για κατι τετοιο:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Η Didi μόλις ανακοίνωσε ότι άλλαξε η ημερομηνία και ο χώρος.

 

Απ' ότι φαίνεται πάμε για 1 Αυγούστου στο Terra Vibe.

 

http://www.didimusic.gr/

 

http://www.didimusic.gr/el/news/the_wall__allagi_xorou__imerominias.html

 

The Wall - Αλλαγή χώρου & ημερομηνίας

 

Το βασικό στοιχείο του σχεδιασμού της παράστασης είναι η στενή επαφή του καλλιτέχνη με το κοινό με τρόπο που να μπορέσει ο θεατής να ζήσει τα συναισθήματα του έργου και την αυθεντική θεατρική μαγεία της παράστασης.

Λόγω της σημερινής συγκυρίας ο χώρος που είχε ανακοινωθεί αρχικά, δεν μπορεί να λειτουργήσει ώστε το καλλιτεχνικό αποτέλεσμα και η εμπειρία που καλούνται να ζήσουν οι θεατές να είναι στο μέγιστο βαθμό.

Έτσι η συναυλία θα διεξαχθεί στο TERRA VIBE PARK στο 37ο ΧΙΛ. Ε.Ο Αθηνών Λαμίας, στον κόμβο της Μαλακάσας, ένα χώρο που πληροί απολύτως τις προδιαγραφές και τις ανάγκες της παράστασης και είναι γνώριμος τόσο στον καλλιτέχνη, από το 2006 με την παραγωγή του “The Dark Side of The Moon” όσο και στο κοινό του.

Η μετάθεση του χώρου δεν επιφέρει καμία απολύτως αλλαγή στην ποιότητα και το είδος της παραγωγής και είναι απολύτως η ίδια με αυτή που θα παρουσιαστεί και στις υπόλοιπες εμφανίσεις της περιοδείας του Καλλιτέχνη.

Τα εισιτήρια που έχουν αγορασθεί για το Ο.Α.Κ.Α ισχύουν και για το νέο χώρο σε αντίστοιχες θέσεις και διαζώματα και δεν εξαργυρώνονται.

Το TerraVibe Park χωρίζεται σε δύο Ζώνες. ΖΩΝΗ Α’ και ΖΩΝΗ Β’.
Στην ΖΩΝΗ Α΄ αντιστοιχούν τα εισιτήρια των 59 ευρώ.

Τα εισιτήρια PITCH A τοποθετούνται στην Ζώνη Α’ – PITCH A’ (Front of Stage) του Terra Vibe Park έχοντας άμεση επαφή με τον καλλιτέχνη.

Τα εισιτήρια των 59 ευρώ στις θύρες 7,8,11Α,25Β,27(PA-PB),29, τοποθετούνται σε VIP οριοθετημένο σημείο καθήμενων και ιδανική ορατότητα.

Ο χώρος των V.I.P. είναι εξοπλισμένος για την ειδική μεταχείριση τους με κεντρικό μπαρ και όλες τις ανέσεις.

Οι θεατές της ΖΩΝΗΣ Α’ έχουν την δυνατότητα να σταθμεύουν τα οχήματα τους στο Parking 1 & 2 και θα εισέρχονται στον χώρο από την Δυτική Πύλη (Παλαιά Πύλη) του Terra Vibe Park που βρίσκεται στον παράδρομο της εθνικής οδού.


Τα εισιτήρια των 40 ευρώ και τα εισιτήρια των ανέργων τοποθετούνται στην ΖΩΝΗ Β’ καθήμενων και όρθιων αντίστοιχα.

Οι θεατές της ΖΩΝΗΣ Β’ έχουν την δυνατότητα να σταθμεύουν τα οχήματα τους στο Parking 3 και θα εισέρχονται στον χώρο από την Ανατολική Πύλη του Terra Vibe Park.

Τιμές Εισιτηρίων
ΖΩΝΗ Α’
ΖΩΝΗ Α’ - F.O.S. Εισιτήρια μπροστά στην σκηνή ανέρχονται στα 59 ευρώ
ΖΩΝΗ Α’ - VIP Εισιτήρια καθήμενων με ιδανική ορατότητα ανέρχονται 59 ευρώ
ΖΩΝΗ Β’
ΖΩΝΗ Β’ - Εισιτήρια ορθίων ανέρχονται στα 40 ευρώ
ΖΩΝΗ Β’ - Εισιτήρια ανέργων ανέρχονται στα 28 ευρώ.
Τα εισιτήρια της ΖΩΝΗΣ Β’ εξασφαλίζουν θέσεις ορθίων.

Η ΜΠΙΓΚ ΣΤΑΡ ΠΡΟΜΟΣΙΟΝ λόγω της οικονοµικής κρίσης, που έχει πλήξει ιδιαίτερα τους νέους ανθρώπους, έχει καθιερώσει µειωµένα εισιτήρια για ανέργους σε ειδικές τιµές για τις συναυλίες που διοργανώνει. Για την αγορά τους είναι υποχρεωτική η επίδειξη κάρτας ανεργίας και ταυτότητας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας κοροϊδεύουν; Εγώ που πήρα το εισιτήριό μου για να πάω στο ΟΑΚΑ,με ρωτάει η αξιότιμη εταιρεία αν μπορώ/διαθέτω μέσο να πάω στο βουνό, ή ακόμα κι αν θέλω να τρέχω εκεί; Βάζουν κάνα πούλμαν, τουλάχιστον; 

 

Επίσης, εγώ αγόρασα εισιτήριο για να κάτσω (Ζώνη Β). Το "ΖΩΝΗ Β’ - Εισιτήρια ορθίων ανέρχονται στα 40 ευρώ" τι ακριβώς σημαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περίμενα λίγο να δω τι άλλο θα ανακοινώσουν τις προσεχείς μέρες.

 

Τους ευχαριστώ πάντως που με βοήθησαν να αποφασίσω να μην πάω αυτή τη φορά.

 

Θα γεμίσουν οι αγγελίες με εισιτήρια, πούλα το κι εσύ :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως που δεν ειχα παρει ακομα εισιτηριο,στο τσακ γλιτωσα.

Μετα την απιστευτη ταλαιπωρια που ειχα περασει το καλοκαιρι του 2007,εχω παρει ορκο πως δεν ξαναπαταω στο χωραφι.

Μια φορα τον εσπασα για ΤOOL,αλλα εξακολουθει να ισχυει για τα ολα τα υπολοιπα :-D

 

Ελπιζω η Didi music να δωσει τα λεφτα πισω στο κοσμο που δεν θελει ή δεν μπορει να τρεχει Μαλακασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιανοητο αυτο που εγινε, ειδικα τοσο λιγο χρονο πριν τη συναυλια. Δε θα υπηρχε θεμα αν τη πηγαιναν παλι στο κλειστο οπως προπερσι, αλλα οχι και Μαλακασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...