Προς το περιεχόμενο

Νέο διαφημιστικό για το F2G


geekas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε κάρτα σαφώς και δεν υπάρχει. εγώ μιλάω για αυτούς που πάνω στον ενθουσιασμό τους τρέξουν να φύγουν για καλύτερα απο συμβόλαιο και τελικά είναι χειρότερα. γτ αν ο άλλος κάνει πχ 180 κλήσεις του ενός λεπτού, στο τέλος θα βρεθεί να πληρώνει περισσότερα στο f2g από το να έμενε στον συμβόλαιο που ήταν.

 

Σωστή η παρατήρηση. Βασικά πρέπει να ζυγίσεις τι ακριβώς θέλεις. Νομίζω πάντως ότι αν π.χ. μιλάς πολύ με συγκεκριμένους αριθμούς (γυναίκα, οικογένεια κ.λπ.) το πακέτο του f2g συμφέρει. Περιορίζεις τη συχνότητα και αυξάνεις τη διάρκεια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νομίζω συμφέρει έτσι κι αλλιώς σε σχέση με τα συμβόλαια, στα οποιά πληρώνεις μίνιμουμ 25αρια και 30 αρια, αν με 10E αποκτάς άλλα 300 λεπτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη συζητάμε για πακέτα με 3' ελάχιστη διάρκεια.

Α πα πα...

Αυτό από μόνο του, αποτελεί λόγο να μην το επιλέξεις.

Για αυτό και δίνει πολλά λεπτά, επειδή τα πετσοκόβει η ελάχιστη διάρκεια χρέωσης.

Σάπιο το μήλο...

 

νομίζω συμφέρει έτσι κι αλλιώς σε σχέση με τα συμβόλαια' date=' στα οποιά πληρώνεις μίνιμουμ 25αρια και 30 αρια, αν με 10E αποκτάς άλλα 300 λεπτά...[/quote']

 

Στα συμβόλαια των άλλων 2 πάροχων υπάρχουν και οι επιδοτήσεις που σου ρίχνουν το μηνιαίο πάγιο καθώς και άλλο τρόποι (βλ. Οικογενειακά πακέτα, αιτήσεις φορητότητας/αποσύνδεσης κλπ) που το ρίχνουν ακόμη περισσότερο.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη συζητάμε για πακέτα με 3' ελάχιστη διάρκεια.

Α πα πα...

Αυτό από μόνο του, αποτελεί λόγο να μην το επιλέξεις.

Για αυτό και δίνει πολλά λεπτά, επειδή τα πετσοκόβει η ελάχιστη διάρκεια χρέωσης.

Σάπιο το μήλο...

 

 

 

Στα συμβόλαια των άλλων 2 πάροχων υπάρχουν και οι επιδοτήσεις που σου ρίχνουν το μηνιαίο πάγιο καθώς και άλλο τρόποι (βλ. Οικογενειακά πακέτα, αιτήσεις φορητότητας/αποσύνδεσης κλπ) που το ρίχνουν ακόμη περισσότερο.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Είναι αναλόγως τι ζητάει ο καθένας. Προσωπικά δεν τα χρειάζομαι τόσα λεπτά. Πιστεύω όμως ότι είναι η καλύτερη προσφορά στην καρτοκινητή αυτή την στιγμή. Θα ήθελα όσοι δεν τους αρέσει να προτείνουν ένα συμβόλαιο να το συζητήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι θέμα αναγκών. βλέπεις τι χρειάζεσαι, βλέπεις τι λεφτά χαλάς και αναλόγως επιλέγεις. Εξάλλου οι χρεώσεις σε όλα τα καρτοκινητά είναι και ήταν πάντα 3λεπτες. οπότε σαν μέτρο σύγκρισης σε αυτούς που έχουν καρτοκινητά είναι αυτό.

 

Προσωπικά ήμουν σε what's up μέχρι πρόσφατα. Πλέον δεν με σύμφερε να έχω γιατί έπρεπε να μιλάω και με φίλους που δεν ήταν στο what's up. Kάθησα και υπολόγισα πόσα λεπτά μιλούσα σε what's up σύνολο και αυτό που με σύμφερε ήταν να το κάνω cosmoκαρτα.

 

Εδώ είδα ότι μέχρι 31/01/13 δίνει και η cosmoκάρτα 300 λεπτά... Η f2go έχει διευκρινήσει για πόσο θα έχει αυτή την προσφορά;

 

Eπίσης η f2go έχει κάποια υπηρεσία αντίστοιχη με αυτη της vodafone και της cosmoκάρτας που μπορείς να μιλάς με 0,01€ το λεπτό με 2 επιλεγμένους αριθμούς του ίδιου παροχού που είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν έχει διευκρινίσει, αλλά μην τσιμπάς. δεν είναι χαζή να το λήξει πριν το ληξει το f2go... επίσης, όχι δεν έχει τέτοια υπηρεασία προς 2 αγαπημένους αριθμούς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι με ελάχιστη διάρκεια 3 λεπτά και μετά το 3λεπτο είναι ανά δευτερόλεπτο. Και πάλι η προσφορά δεν παίζεται, δεν υπάρχει κάτι άλλο πιο οικονομικό σε άλλο δίκτυο

 

και η cosmokarta έβγαλε το ίδιο πακέτο.... κ φαντάζομαι θα ακολουθήσει κ η vodafone..

 

πάντα να ξέρετε ότι "καλό" βγαίνει είναι συμφωνημένο κ από τις 3εταιρίες και σταδιακά το πλασάρουν και οι τρείς...

 

το ίδιο έκανε κ με τα 10 ευρώ δώρο 100' λεπτά παλιότερα η cosmokarta έλεγε ισχύει μέχρι 31/10/2012 και το ανανεώνανε μετά ανά 2μηνο ,3μηνο.. ( και ίσχυε πάνω από χρόνο) εκτός αν αποφασίσουν οι εταιρίες ότι δεν τους συμφέρει πια κ τα ξαναγυρίσουν σε 100 λεπτά από 300..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η cosmokarta έβγαλε το ίδιο πακέτο.... κ φαντάζομαι θα ακολουθήσει κ η vodafone..

 

πάντα να ξέρετε ότι "καλό" βγαίνει είναι συμφωνημένο κ από τις 3εταιρίες και σταδιακά το πλασάρουν και οι τρείς...

 

το ίδιο έκανε κ με τα 10 ευρώ δώρο 100' λεπτά παλιότερα η cosmokarta έλεγε ισχύει μέχρι 31/10/2012 και το ανανεώνανε μετά ανά 2μηνο ,3μηνο.. ( και ίσχυε πάνω από χρόνο) εκτός αν αποφασίσουν οι εταιρίες ότι δεν τους συμφέρει πια κ τα ξαναγυρίσουν σε 100 λεπτά από 300..

H Vodafone το έχει στο Καρτοκινητό της εδώ και μέρες(Bonus All).

http://www.vodafone....on?pageId=10485

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω συμφέρει έτσι κι αλλιώς σε σχέση με τα συμβόλαια, στα οποιά πληρώνεις μίνιμουμ 25αρια και 30 αρια, αν με 10E αποκτάς άλλα 300 λεπτά...

 

Εκτός του ότι η διαφήμιση τα σπάει, έχει δίκιο το Αριαννάκι. Εγώ πληρώνω κάτι πενηντάρες κάθε μήνα - δεν θα σας αποκαλύψω σε ποια εταιρεία- και σίγουρα οι κλήσεις μου δεν φτάνουν ούτε κατά διάνοια τα 300 λεπτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός του ότι η διαφήμιση τα σπάει, έχει δίκιο το Αριαννάκι. Εγώ πληρώνω κάτι πενηντάρες κάθε μήνα - δεν θα σας αποκαλύψω σε ποια εταιρεία- και σίγουρα οι κλήσεις μου δεν φτάνουν ούτε κατά διάνοια τα 300 λεπτά...

 

300 ψευδολεπτά. 100 κλήσεις των 3 λεπτών μάξιμουμ.... Να το προσέξεις πριν αποφασίσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη συζητάμε για πακέτα με 3' ελάχιστη διάρκεια.

Α πα πα...

Αυτό από μόνο του, αποτελεί λόγο να μην το επιλέξεις.

Για αυτό και δίνει πολλά λεπτά, επειδή τα πετσοκόβει η ελάχιστη διάρκεια χρέωσης.

Σάπιο το μήλο...

 

 

 

Στα συμβόλαια των άλλων 2 πάροχων υπάρχουν και οι επιδοτήσεις που σου ρίχνουν το μηνιαίο πάγιο καθώς και άλλο τρόποι (βλ. Οικογενειακά πακέτα, αιτήσεις φορητότητας/αποσύνδεσης κλπ) που το ρίχνουν ακόμη περισσότερο.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Όλοι 3λεπτά χρεώνουν, άρα είναι άκυρο αυτό που λες. Το πλεονέκτημα λοιπόν παραμένει: η Wind έχει μακράν το καλύτερο πακέτο στην καρτοκινητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωστόσο η Vodafone δεν έχει τα υπόλοιπα πακέτα του F2G όπως 1GB ίντερνετ με 5 ευρώ κλπ

Στο CU υπάρχουν τα Just Surf Bonus όπου:
α) Με 10€ κάρτα ανανέωσης παίρνει δωρεάν 500MB, δηλαδή τα 10€ μένουν στην κάρτα.
β) Με 20€ παίρνεις 1GB με τον ίδιο τρόπο.

Και μέχρι τέλος Γενάρη το πακέτο Surf & Mail 100 με κόστος 5€ σου δίνει 500ΜΒ.

Υπάρχουν και άλλα πακέτα για ΜΒ σε CU που δεν τα γνωρίζω.
Μπες εδώ για τα δεις.
http://www.vodafonecu.gr/
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλά όπως το what's up που με 3 ευρώ έδινε τότε 1500 λεπτά και 1500 μηνύματα και μόλις μάζεψε όλο τον κόσμο την έκοψε την προσφορά. Εγώ θα βάλω f2g μόνο και μόνο γιατί η cosmote με έχει απογοητεύσει οικτρά όσο αφορά το σήμα της που για να δω καμπάνα πρέπει να πάω σε καμπαναριό ορεινού χωριού αλλά και γιατί όταν το έχω κλειστό και με παίρνουν τηλέφωνο λέει "ο αριθμός δεν υπάρχει" και ΔΕΝ με ειδοποιεί για τις κλήσεις αυτές και ως τώρα η κοσμοτέ ΔΕΝ μου το έλυσε...

 

Αν μένω για κάποιο λόγο είναι γιατί όλοι έχουν what's up. άντε να φύγουμε όλοι στη wind να βρω την υγειά μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...