Προς το περιεχόμενο

Forthnet - Nova Christmas offer 2012


vixos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν εισαι συνδρομητης 4νετ πληρωνης μονο 49 € τον δεκτη . Εγω που η 32 αρα δεν εχει mpeg4 απο μονη της θα ηθελα 40 ευρω για να παρω δεκτη με HDMI δεν θελω να το συνδεσω με scart αφου HD δεν μπορω να δω απο εκει ( οχι οτι θα παιξει ποτε mega , ant1 κτλπ ) αλλα ας υπαρχει. Εδωσα αλλα 9 λοιπον και πηρα nova και δορυφορικα καναλια . Γιατι να μην εχει αποιχηση . Λογικο ειναι ολοι οι συνδρομητες forthnet να το εκαναν . Εστω και μετα απο 2 μηνες να ερθουν οι δεκτες . Δεν σε χαλαει . Εξαλου απο τοτε θα ξεκινησει το επιπλεον 5 ευρω . Γιατι να σε ενοχλησει να κανεις προκρατηση σημερα ;

Full HD αποκοδικοποιητπής από 28Ευρω με HDMI, πήρα χθες από μακρο.

Δεν ειμαι συνδρομητης της νοβα, γιαυτο η ελειψη των συσκευων απλα με χαλασε. Ολη αυτη η κατασταση και η ανεχεια του καταναλωτη Mου θυμιζει την ελληνική πραγματικότητα.:(.

Σίγουρα η προσφορα ειναι καλη , αλλα αν κανετε λιγο γκουγκλαρισμα για τις συσκευες που δίνουν ισως να αποκτήσετε άλλη αποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλά με την εγκατάσταση! Ηρθαν χθες (ναι, Σάββατο που μπορούσα κι εγώ να είμαι σπίτι) 2 άτομα και σε 50 λεπτά είχαν τελειώσει!!! Ολα κομπλέ! Χαμός γίνεται, ο συγκεκριμένος ήταν εξουσιοδοτημένος και είχε και δεύτερο συνεργείο για να στήνει πιάτα και χθες Σάββατο είχε συνολικά καμιά 15αριά ραντεβού!

Και το κυριότερο:θα δω σήμερα και το Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός!!! και HD, έτσι? :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διευκρίνιση από όποιον γνωρίζει....

 

Το πακέτο περιλαμβάνει και 30 λεπτά το μήνα σε κινητά? (εμένα έτσι μου είπε η υπάλληλος του καταστήματος που έκανα την αίτηση)

 

Επίσης μου είπε ότι περιλαμβάνει από αθλητικά τα novasports highlights και novasports1....Ισχύουν και τα δυο κανάλια... έτσι δεν είναι?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 30 λεπτά προς κινητά έχουν αφαιρεθεί απο την τηλεφωνία (είναι το double play economy). Ετσι μου είπε εμένα η υπάλληλος (λες να έχω και 30 προς κιν. και να μην το ξέρω???).

Τα κανάλια είναι αυτά που είπες συν το Eurosport.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορα, σαν προσφορα και μονο αν την δουμε σε σχεση μετον ανταγωνισμο ειναι καλη.

 

Αλλα απο κει περα εεχουμε μερικα θεματακια. Αυτος που θα αγορασει βγαινει κερδισμενος?

Γνωμη ειναι οτι μονο το 10% αυτων που αγορασαν θα ειναι πραγματικα κερδισμενοι.

Τι εννοω?!!!!!!

Η προσφορα ειναι για νεους συνδρομητες. Δηλαδη απευθηνεται σε αυτους που δεν ειχαν ποτε νοβα.

Ολοι αυτοι (μιλαω για το 90% των περιπτωσεων) δεν θα εβαζαν ποτε νοβα γιατι απλα, ουσιαστικα δεν

δεν εχουν αναγκη απο το προιον της νοβα, δεν εχουν ενδιαφερον για το προιον της νοβα.

Αν τους ρωτησεις γιατι το βαζεις θα σου πουν οτι: γιατι ειναι φτηνη, γιατι εχει δωρο την τηλεφωνια, κτλ

δεν θα σου πει οτι ειμαι σινεφιλ(ετσι κι αλλιως ταινιες δεν παιζει), δεν θα σου πει για τις σειρες του φοξ (γιατι απλα δεν τις γνωριζει)

δεν θα σου πει για το ποδοσφαιρο (εκτος αν ειναι τοσο ασχετος και δεν ξερει για το λειψο σπορτς1) δεν θα σου πει για τα ντοκιμαντερ (οι ψαγμενοι θα ειναι ηδη συνδρομητες).

Ουσιαστικα η εταιρια κανει καποιους συνδρομητες και θα παιρνει τα ωραια ευρουλια τους που δεν θα τα εβλεπε ποτε απ'αυτους.

(Αυτοι που βλεπουν συστηματικα τη νοβα φροντισαν ηδη να κανουν παχυλες συνδρομες.)

 

Παμε και στο δωρο της τηλεφωνιας.

1. 24αρι ιντερνετ. Ξεπερασμενο σε ολη την ευρωπη (ακομα και σε Βουλγαριες-Ρουμανιες) αλλα χρησιμο στο 90% των οικογενειων στη Ελλαδα σημερα. Θα κανουν ολη τη δουλεια τους και θα μεινουν ευχαριστημενοι. Ακριβο αλλα σημασια εχει οτι ο καταναλωτης νομιζει οτι εχει τη σουπερ ταχυτητα στη φτηνη τιμη. Ο εμπαιγμος ισχυει απ ολες τις εταιριες.

2. Δωρεαν απεριοριστα σταθερα. Συγνωμη υπαρχουν ακομη καποιοι που καλουν σε σταθερα για να πουν την ιστορια της ζωη τους?

-Ναι ειναι η κατηγορια των συνταξιουχων.

 

Σημ. ειμαι συνδρομητης νοβα-φορθνετ με 33,8€ παιρνοντας καποια πακετακια με εκπωση. Νομιζα οτι εκανα και εγω μια καλη επιλογη αλλα μετα απο χρηση λιγων μηνων κατεληξα να βλεπω ενα ποδοσφαιρο την εβδομαδα, και 2 ταινιες το μηνα.

Το σταθερο τηλεφωνο δεν το χρησιμοποιω- ουτε με παιρνουν ουτε παιρνω- αφου με το κινητο καλυπτω ολες τις αναγκες μου.

Το ιντερνετ, 24αρι, δεν ειναι αυτο που περιμενω αλλα να δωσω ενα ακομη 10αρικο, ειναι κοροιδια.

Τελικα νομιζω σαν καταναλωτης δινω (33,8€)περισσοτερα απο αυτα που παιρνω απο την εταιρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε λίγο και το κέρδος το δικό μας (και όχι μόνο της nova): λοιπόν εγώ πριν πλήρωνα 28 ευρώ στην hol μόνο για την τηλεφωνία (ακριβώς το ίδιο πακέτο με αυτό που έδωσε τώρα η forthnet) επομένως με μόλις 2 ΕΥΡΩ/μήνα αναβαθμίζομαι τηλεοπτικά (και μόνο που θα δώ σήμερα Παναθηναικό-Ολυμπιακό κατευθείαν κέρδισα 5 μήνες δώρο που θα έδινα έξω για να το δώ).

Τώρα το τηλέφωνο που αναφέρεις και συγκεκριμένα η χρήση του, ούτε εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ (άλλωστε και στο κινητό μου έχω απεριόριστα σε σταθερά) ΑΛΛΑ τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειάς μου το χρησιμοποιούν!!! και η γυναίκα μου και τα 2 μου παιδιά! και υπάρχει ακόμα πολύς κόσμος που μας καλεί στο σταθερό μας τηλέφωνο! Πιστεύω εντελώς άκυρο αυτό που είπες για την τηλεφωνία.

Επομένως εγώ προσωπικά με τα ίδια χρήματα με πριν έχω περισσότερα απ' ότι πριν!

Τώρα εάν μελλοντικά φτάσει στην Ελλάδα το double play 15 ευρώ/μήνα τότε πολύ απλά κόβω την forthnet και μου μένει και το πιάτο για...άλλους δορυφόρους ;)! Δεν δεσμεύθηκα και για μια ζωή, μόλις για 12 μήνες...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορα ειναι για νεους συνδρομητες. Δηλαδη απευθηνεται σε αυτους που δεν ειχαν ποτε νοβα.

Ολοι αυτοι (μιλαω για το 90% των περιπτωσεων) δεν θα εβαζαν ποτε νοβα γιατι απλα, ουσιαστικα δεν

δεν εχουν αναγκη απο το προιον της νοβα, δεν εχουν ενδιαφερον για το προιον της νοβα.

Αν τους ρωτησεις γιατι το βαζεις θα σου πουν οτι: γιατι ειναι φτηνη, γιατι εχει δωρο την τηλεφωνια, κτλ

Ειχα εδω και λιγο καιρο την απορια πώς και τωρα τελευταια τοση αβαντα σε νεους πελατες και τοσο γραψιμο σε παλιους...

Τελικα διαβασα κατι και μου λυθηκε...

Και μαλιστα μου φαινεται οτι Wind-ιζει επικινδυνα (και δεν εννοω το ενδεχομενο συγχωνευσης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σε μερικους συμφερει.. Εδινα 46 ευρω στον οτε για double play με 24αρι ιντερνετ απεριοριστα αστικα και υπεραστικα και 60 κινητα... Τωρα με τη forthnet παιρνω τα ιδια(εκτος απο κινητα) συν μια nova, και εστω οτι βαζω και τον εξοπλισμο μεσα σε 3 διμηνα εχω κανει αποσβεση... Α και γιαυτα που ακουγονται για συγχωνευσεις δεν ισχυουν αλλα και αν ισχουσαν εχουμε υπογραψει συμβολαια δεν χανουμε απολυτος τιποτα.

 

p.s. προλαβα το τελευτεο πακετο! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει κάνει κανείς άλλος αίτηση τηλεφωνικά ?

 

Ότι βανς είναι . Πήρα να κάνω την αίτηση τηλεφωνικά τις πρώτες μέρες και μου είπαν μόνο δε κατάστημα. Μετά διάβασα ότι πόλοι την έκαναν από τι τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι συνδρομητής της Hol και πριν λίγο καιρό ζήτησα την έκπτωση του παγίου και πριν λιγες μέρες την έστειλα.....δεν τη είχα διαβάσει και αποτι λεει παρατεινει την σύμβαση για 12 μήνες.....την πάτησα.....???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι συνδρομητής της Hol και πριν λίγο καιρό ζήτησα την έκπτωση του παγίου και πριν λιγες μέρες την έστειλα.....δεν τη είχα διαβάσει και αποτι λεει παρατεινει την σύμβαση για 12 μήνες.....την πάτησα.....???

Αν έχεις πάνω από 12 μήνες στην HOL τότε για τους επιπλέον μήνες που είχες έκπτωση θα πληρώσεις την διαφορά του παγίου. Εγώ είμαι στον δεύτερο χρόνο εδώ και τρεις μήνες και από 25 ευρώ πληρώνω 21,5. Αν φύγω τώρα θα πληρώσω έξτρα 3χ3,5=10,5 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...