Προς το περιεχόμενο

Forthnet - Nova Christmas offer 2012


vixos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλ. Τι εννοεις.

 

πχ, καποιοι θελουν να βλεπουν τα παιχνιδια που παιζει το νοβασπορτς 2....αλλα αν εχω δει σωστα το πακετο περιλαμβανει μονο το ΝΣ1.

κατι τετοιες λεπτομερειες δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πχ' date=' καποιοι θελουν να βλεπουν τα παιχνιδια που παιζει το νοβασπορτς 2....αλλα αν εχω δει σωστα το πακετο περιλαμβανει μονο το ΝΣ1.

κατι τετοιες λεπτομερειες δηλαδη[/quote']

 

Καλά και αυτό είναι προφανές φίλε μου! Το λέει ξεκάθαρα ποια δίνει!

 

Καιρός να ξυπνήσουν και οι άλλες εταιρίες ΜΠΑΣ και δούμε καλύτερες τιμές / προσφορές στα πλαίσια του ανταγωνισμού!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες παντου υπαρχει παγιδα....δεν ειναι χαζοι αυτοι να μοιραζουν ετσι...

γνωμη μου οτι .....καποια στιγμη οι μηνιαιες χρεωσεις θα ξεφτιλιστουν και θα πεσουν απιστευτα.....ή θα μεγαλωσουν οι ταχυτητες του ιντερνετ που θα προσφερουν οι αλλες εταιρειες.

ετσι, πχ, θα προσφερει μια εταιρεια ιντερνετ 50mbs με 18 ευρω το μηνα....και εσυ ΔΕΝ θα μπορεις να αλλαξεις τα 30 ευρω που θα δινεις , για 24mbs, μιας και θα ειναι για παντα :)

 

Φίλε η προσφορά αυτή είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτήν την περίοδο. Μπορεί σε 1, 2, 4 ... χρόνια να δίνουν τα 100mbs με 10 ευρώ.

Τι πάει να πει αυτό; Εγώ ξέρω ότι το πακέτο της τηλεφωνίας και ίντερνετ αυτήν την στιγμή κοστίζει από 24 ευρώ (αν είσαι νέος πελάτης) μέχρι 35 ευρώ για παλιούς που δεν κάνουν νέο συμβόλαιο.

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος. Εγώ είμαι στη Wind και πληρώνω 27,2 ευρώ (από 34 ευρώ που είναι η κανονική τιμή).

Με την πρόταση της 4νετ θα πληρώνω 28,20 ευρώ το μήνα (δηλαδή ένα ευρώ παραπάνω) και θα έχω επιπλέον 30' προς κινητά και μία ΄΄κουτσονόβα΄΄. Οπότε δεν βλέπω καμιά παγίδα στο όλο εγχείρημα.

Και στην τελική μπορείς να μείνεις ένα χρόνο και μετά αν βρεις κάτι καλύτερο στην αγορά μπορείς να την κάνεις και να σου μείνει το ρούτερ, το πιάτο και ο αποκωδικοποιητής.

Το vdsl που διαφημίζεται δεν νομίζω ότι συγκινεί πολλούς, όταν σου έχουν κόψει όλους τους σημαντικούς ελληνικούς τράκερς. Για σερφάρισμα και καμιά ταινία/σειρά από τους πειρατές μπορώ να βολευτώ με τα 10mbs.

Εγώ πιστεύω ότι η 4νετ κρατάει μεγαλύτερα όπλα (απλώς κοιμόταν τόσα χρόνια) από τις άλλες εταιρείες (εξαιρείται ο ΟΤΕ) και μετά την απήχηση που είχε η χριστουγεννιάτικη προσφορά, μπορεί να επανέλθουν με πακέτο που να περιέχει τα καλά τους κανάλια.

Ίσως τώρα πια καταλάβουν ότι πρέπει να ποντάρουν στην ποσότητα για να χτυπήσουν τις άλλες εταιρείες ή την πειρατεία ή ένα καλό deal συγχώνευσης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την πρόταση της 4νετ θα πληρώνω 28,20 ευρώ το μήνα (δηλαδή ένα ευρώ παραπάνω) και θα έχω επιπλέον 30' προς κινητά και μία ΄΄κουτσονόβα΄΄. Οπότε δεν βλέπω καμιά παγίδα στο όλο εγχείρημα.

 

29.90 θα πληρώνεις , και δεν έχεις δωρεάν χρόνο για κινητά ...... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο οτι βλεπω εχει φτιαξει το πακετο start pack, ουσιαστικα ειναι πλεον ολα τα καναλια νοβα (εκτος απο τα novacinema και novasports) παλια δεν ηταν ετσι, απλα σου εδινε τα ελληνικα και κανα 3ρι απο τα αλλα του "μπουκετου"

 

Επειδη ακομα μερικοι δεν εχουν καταλαβει τι προσφερει αν και για μενα ειναι ολοκαθαρο προσφερει...

 

Start pack

Novasports 1 και μονο (To Novasports highilights ειναι ηδη απο το start pack)

Απεριοριστα σταθερα (ολα τα δικτυα)

24ρι Ιντερνετ

 

Στα 29,90 το μηνα, συν κοστος ενεργοποιησης, συν 50 ευρω αποδικοποιητη, εγκατασταση δωρεαν...

 

Τιποτα παρανω τιποτα λιγοτερο, ουτε 30' κινητα, ουτε μονο σταθερα φορθνετ, ουτε τιποτα αλλο...

 

Αντικειμενικα το μονο που μπορει να το χτυπησει ειναι ενα πακετο connex double play με ΟΤΕ TV, αλλα δεν δειχνει τετοια προθεση ο ΟΤΕ να την κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

29.90 θα πληρώνεις , και δεν έχεις δωρεάν χρόνο για κινητά ...... ;)

 

Με τα κινητά έχεις δίκιο φίλε μου! Λάθος μου! Τα 28,20 ευρώ ανά μήνα ισχύει για την περίπτωσή μου λόγο μειωμένου φπα της περιοχής που κατοικώ (κάτι που δεν υιοθετεί η Wind). Όπως και για τον εξοπλισμό που μου έδωσαν εχθές πλήρωσα 46,21 ευρώ αντί 49 ευρώ. Έτσι και αλλιώς η διαφορά του συντελεστή του φπα είναι αμελητέα για μικρά ποσά. Αν κρίνω από το username τα ίδια θα ισχύουν και για την περιοχή σου :).

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον eko13.

Άποψή μου είναι ότι για κάποιον που δεν έχει συμβόλαιο και πληρώνει 34-35 ευρώ (για την τηλεφωνία και ίντερνετ) ή του λήγει το συμβόλαιο (όπως εμένα), το πακέτο αξίζει.

Επεξ/σία από pikolini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τόσο καιρό ο ΟΤΕ υποτίθεται έχει φθηνή TV αλλά σε συνδυασμό με τηλ και νετ χτύπαγες το 50 το μήνα για πλάκα. Τώρα που η νοβα έχει βάλει και νετ και τηλ και tv στη μισή σχεδόν τιμή από τον ΟΤΕ δικαιολογείται ο χαμός εξω από τα καταστήματα της forthnet.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.digitalli...e-ti-nova-37492

 

μηπως την πατησαμε την μπανανοφλουδα?

 

Τέτοιες μπανανόφλουδες κυκλοφορούν εδώ και 2 χρόνια... οπότε πρόταση μου είναι να ΜΗΝ δίνεις βάση σε τέτοια δημοσιεύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά μπανανόφλουδα ρε παιδιά;;;

Αν εξαγοραστεί ή συγχωνευτεί με κάποια άλλη εταιρία γιατί

να πάψουν να ισχύουν τα συμβόλαιά σας;

Τα δημοσιεύματα αυτά έχουν βάση εδώ και πολύ καιρό.

Απλά δεν έχουν βρεθεί ακόμα οι ισορροπίες που επιζητούν όλες

οι μεριές για να γίνουν τα deals. To οτι θα γίνουν

για μένα προσωπικά είναι το πλέον σίγουρο.

 

Αλήθεια χρειάζεται να πάρουμε εμείς τηλέφωνο τον τεχνικό της nova;

Αν ξέρει κάποιος κάτι ας ενημερώσει μην περιμένουμε αδίκως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρεσκα νεα!Απο χτες το μεσημερι εχω και εγω Νοβα σπιτι μου!Στις 4/12 εκανα αιτηση και 6/12 ηρθε ο τεχνικος και με συνδεσε.Με πειραν τηλεφωνο για ραντεβου με τον τεχνικο.Δεν πειρα εγω.Μου ειπαν επισης οτι ο πρωτος λογαριασμος θα ερθει σε κανα μηνα διπλος.Θα προπληρωσω και τον γεναρη.Επισης μου ηρθε σημερα μηνυμα απο φορθνετ οτι πιθανη μερα ενεργοποιησης ειναι 20/12.Δηλαδη σε 2 βδομαδες.Καλα ειναι αν ειναι αληθινο!Επισης με πειραν σημερα και απο την wind να με ρωτησουν γιατι φευγω.Και μου λενε οτι αν εχει να κανει με την Νοβα,δυστυχως δεν εχουμε καποια προσφορα να σας κανουμε!μπουχαχαχαχα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 50 τα πληρωνεις οταν παιρνεις τον εξοπλισμο? Η' μηπως ερχονται ολα μαζι στον πρωτο λογαριασμο...

Τα 35 στον πρωτο λογαριασμο? Οσοι εχουμε ηδη φορθνετ τα γλυτωνουμε?

Ο δεκτης πιανει και dvb-t, οταν ληξει η συνδρομη θα πιανει δωρεαν digea?

 

Οποιος ξερει ας απαντησει αλλιως καποια στιγμη θα παρω στην εξυπηρετιση πελατων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια χρειάζεται να πάρουμε εμείς τηλέφωνο τον τεχνικό της nova;

Αν ξέρει κάποιος κάτι ας ενημερώσει μην περιμένουμε αδίκως.

 

Εγώ εχθές το απόγευμα έκανα το συμβόλαιο και σήμερα το πρωί μου τηλεφώνησε ο τεχνικός και αυτήν την ώρα κάνει την εγκατάσταση.

Λογικά θα σου τηλεφωνήσουν, όπως και εμένα.

Η πλάκα είναι ότι με πήρε και 2ος τεχνικός αλλά του είπα ότι έχω ήδη κλείσει ραντεβού...

 

Τα 50 τα πληρωνεις οταν παιρνεις τον εξοπλισμο? Η' μηπως ερχονται ολα μαζι στον πρωτο λογαριασμο...

Τα 35 στον πρωτο λογαριασμο? Οσοι εχουμε ηδη φορθνετ τα γλυτωνουμε?

Ο δεκτης πιανει και dvb-t, οταν ληξει η συνδρομη θα πιανει δωρεαν digea?

 

Οποιος ξερει ας απαντησει αλλιως καποια στιγμη θα παρω στην εξυπηρετιση πελατων...

 

Τα 50 τα πληρώνεις με την υπογραφή συμβολαίου και σου δίνουν το ρούτερ και τον αποκωδικοποιητή.

Ο τεχνικός θα φέρει το πιάτο με την εγκατάσταση.

 

Τα 35 ευρώ τα πληρώνεις με τον πρώτο λογαριασμό. Αν είσαι ήδη 4νετ τα γλιτώνεις.

 

Για το τρίτο ερώτημα δυστυχώς δεν γνωρίζω, ας απαντήσει κάποιος ειδικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο οτι βλεπω εχει φτιαξει το πακετο start pack' date=' ουσιαστικα ειναι πλεον ολα τα καναλια νοβα (εκτος απο τα novacinema και novasports) παλια δεν ηταν ετσι, απλα σου εδινε τα ελληνικα και κανα 3ρι απο τα αλλα του "μπουκετου"

 

Επειδη ακομα μερικοι δεν εχουν καταλαβει τι προσφερει αν και για μενα ειναι ολοκαθαρο προσφερει...

 

Start pack

Novasports 1 και μονο (To Novasports highilights ειναι ηδη απο το start pack)

Απεριοριστα σταθερα (ολα τα δικτυα)

24ρι Ιντερνετ

 

Στα 29,90 το μηνα, συν κοστος ενεργοποιησης, συν 50 ευρω αποδικοποιητη, εγκατασταση δωρεαν...

 

Τιποτα παρανω τιποτα λιγοτερο, ουτε 30' κινητα, ουτε μονο σταθερα φορθνετ, ουτε τιποτα αλλο...

 

Αντικειμενικα το μονο που μπορει να το χτυπησει ειναι ενα πακετο connex double play με ΟΤΕ TV, αλλα δεν δειχνει τετοια προθεση ο ΟΤΕ να την κανει...[/quote']

 

Τον ΟΤΕ δεν τον αφήνουν να το κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...