Προς το περιεχόμενο

Forthnet - Nova Christmas offer 2012


vixos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπον νεωτερα εγω το συνδεσα κιολας γιατι ειχα καλο πιατο μεγαλο συνδεδεμενο απο αλλο δεκτη και το συνδεσα στο δεκτη της nova σου δινουν χαρτι με αναλυτικες οδηγειες πως συνδεεται . συνδεσα τον δεκτη και την tv μεσω HDMI θελει κατα την συνδεση αυτη (δεκτη-tv) να μην ειναι στο ρευμα και τα δυο μετα δεινεις ρευμα . στην αρχη δεν το εβλεπε η tv αλλα μεσω φιλου ψαγμενου το βρηκα στεις ρυθμησεις της TV που εχετε θελει να το βαλεις στην εισοδο HDMI ετσι το ειδε τα αλλα συμφωνα με τις οδηγειες που λεει στα χαρτια που θα σας δοσουν στο καταστημα ...κατι αλλο ενω πειρα οταν ειταν ετοιμο για ενεργοποιηση στο 18345 που ειχε γραψει το καταστημα ο χρονος ανα μονης ειταν 20 λεπτα ..ενω στο τελος των οδηγειων που δεινουν στο χαρτι εχει και σταθερο τηλ.. 210-6602000 χρονος αναμονης που βρηκα αμεσως ουτε 1 λεπτο !!! να εχετε μπροστα την συμβαση γιατι ρωταει αριθμο καρτας -ταυτοτητας-κ.λ.π τα γραφει στο χαρτι και αμεσως μου το ανοιξε!!!! ολλα καλα ... προηποθεση για αυτα που γραφω ειναι να εχετε ετοιμη εγκατασταση με πιατο στον hordit απο παλαιοτερη δορυφορικη εγκατασταση ..

edit: την καρτα να την βαλετε απο την αρχη στην υποδοχη του δεκτη γιατι θα κανει πρωτα αναβαθμηση συστηματος θα κανει περιπου 15-20 λεπτα και μετα μολις τελειωσει περιμενετε ανοιγει μονοτου και κατεβαζει καναλια ...εγω στην αρχη δεν την ειχα βαλει και δεν εβρισκε την αναβαθμηση λεω μπας και θελει και την καρτα επανω??? και το εκανα απο την αρχη παλι με την καρτα επανω στον δεκτη και την ειδε (την αναβαθμηση ) και την εκανε ...

Επεξ/σία από viotos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπον νεωτερα εγω το συνδεσα κιολας γιατι ειχα καλο πιατο μεγαλο συνδεδεμενο απο αλλο δεκτη και το συνδεσα στο δεκτη της nova σου δινουν χαρτι με αναλυτικες οδηγειες πως συνδεεται . συνδεσα τον δεκτη και την tv μεσω HDMI θελει κατα την συνδεση αυτη (δεκτη-tv) να μην ειναι στο ρευμα και τα δυο μετα δεινεις ρευμα . στην αρχη δεν το εβλεπε η tv αλλα μεσω φιλου ψαγμενου το βρηκα στεις ρυθμησεις της TV που εχετε θελει να το βαλεις στην εισοδο HDMI ετσι το ειδε τα αλλα συμφωνα με τις οδηγειες που λεει στα χαρτια που θα σας δοσουν στο καταστημα ...κατι αλλο ενω πειρα οταν ειταν ετοιμο για ενεργοποιηση στο 18345 που ειχε γραψει το καταστημα ο χρονος ανα μονης ειταν 20 λεπτα ..ενω στο τελος των οδηγειων που δεινουν στο χαρτι εχει και σταθερο τηλ.. 210-6602000 χρονος αναμονης που βρηκα αμεσως ουτε 1 λεπτο !!! να εχετε μπροστα την συμβαση γιατι ρωταει αριθμο καρτας -ταυτοτητας-κ.λ.π τα γραφει στο χαρτι και αμεσως μου το ανοιξε!!!! ολλα καλα ... προηποθεση για αυτα που γραφω ειναι να εχετε ετοιμη εγκατασταση με πιατο στον hordit απο παλαιοτερη δορυφορικη εγκατασταση ...

 

δεν ηρθε τεχνικος για την εγκατασταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηρθε τεχνικος για την εγκατασταση;

οχι οταν παρει τηλεφωνο θα του πω να ερθει για τσεκαρισμα και για να φερει το πιατο της nova για να συνδεσει το rooter και τα αλλα ... χθες το βραδυ 9 η ωρα εκανα αιτηση πηρα δεκτη -rooter tomson και τα χαρτια και σημερα μονος μου το συνδεσα ..αλλα ξαναλεω ειχα πιατο ετοιμο συνδεδεμενο απο αλλο δορυφορικο δεκτη που εχω μαλιστα μεγαλο και με 2 (ματια) επιανα hortbit και astra εβλεπα απο δυο δορυφορους πολλα καναλια το μονο που κανεις εαν εχεις ετοιμο πιατο συνδεεις το καλωδιο που κατεβαινει απο το πιατο στον δεκτη της nova .. ακολουθεις τις οδηγειες που εχει στο χαρτι που σου δεινουνε στο καταστημα .και οταν συνδεσετε tv και τον δεκτη της nova να μην ειναι κανενα στο ρευμα μετα τα βαζεις στο ρευμα .εχει οδηγειες αναλυτικες... το κανετε εαν εχετε αυτα που λεω (πιατο ετοιμο στον hotbit απο αλλη συνδεση δορυφορου που ειχατε) ΜΕ ΔΙΚΗΣΑΣ ΕΥΘΗΝΗ εαν καποιος κανει κατι λαθος δεν φταιω εγω... αλειως περιμενετε τον τεχνικο..

edit: την καρτα να την βαλετε απο την αρχη στην υποδοχη του δεκτη γιατι θα κανει πρωτα αναβαθμηση συστηματος θα κανει περιπου 15-20 λεπτα και μετα μολις τελειωσει περιμενετε ανοιγει μονοτου και κατεβαζει καναλια ...εγω στην αρχη δεν την ειχα βαλει και δεν εβρισκε την αναβαθμηση λεω μπας και θελει και την καρτα επανω??? και το εκανα απο την αρχη παλι με την καρτα επανω στον δεκτη και την ειδε (την αναβαθμηση ) και την εκανε ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τοση αγ...μια κυκλοφορει :blink: .... αφηστε το νοβα και ασχοληθείτε με τις γκομενες λεμε :-D

και ναι ακομα ενας χρονος εφτασε στο τελος του, και μερικοι αντρες συνεχιζουν να πιστευουν οτι πορνο βλεπουν μονο οσοι εχουν ελλειψη (το ειπα κοσμια).

ειναι σαν να μου λες "γιατι να παω στο μουσειο, αφου υπαρχει το deviantart?". τσκ τσκ θα χαραμιστουν οι 2 βδομαδουλες δωρο.

 

οχι οταν παρει τηλεφωνο θα του πω να ερθει για τσεκαρισμα

 

αμα δεν θες να πας στο τελος της ουρας αναμονης, μην πεις τιποτα. κανε την παπια. οταν ερθουν πες το απλα. και αυτοι θα χαρουν γιατι = λιγοτερη δουλεια, και εσυ θα κανεις την δουλεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ναι ακομα ενας χρονος εφτασε στο τελος του, και μερικοι αντρες συνεχιζουν να πιστευουν οτι πορνο βλεπουν μονο οσοι εχουν ελλειψη (το ειπα κοσμια).

ειναι σαν να μου λες "γιατι να παω στο μουσειο, αφου υπαρχει το deviantart?". τσκ τσκ θα χαραμιστουν οι 2 βδομαδουλες δωρο.

 

 

 

αμα δεν θες να πας στο τελος της ουρας αναμονης, μην πεις τιποτα. κανε την παπια. οταν ερθουν πες το απλα. και αυτοι θα χαρουν γιατι = λιγοτερη δουλεια, και εσυ θα κανεις την δουλεια σου.

σωστος ++++ ετσι θα γεινει !!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά τι γίνεται με τους τεχνικούς σε Πειραιά??/

Απο 1/12 εχω κανει την αίτηση κ ενω μου ειπαν απο το καταστημα οτι τα ραντεβου οριζονται σε 2-3 εργασιμες - ακομα τπτ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντου ρε παιδια. φανταστειτε για να τους τελειωσαν τα πακετα τι εχει γινει.. τι να κανουν και οι τεχνικοι. πανε 4 μαζι σε καθε σπιτι για να ξεμπερδευουν σε μιση ωρα ολοι μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση σήμερα στην νεάπολη σε πολύ φιλο.δεκτές ιανουάριο χλωμό νωρίτερα αν και είπε ίσως αλλά χλωμό. Πάγιο από τότε μετράει.η διπλή tv ,δεν ξέρω τι θα γίνει θα θέλω κανα 20 μέτρα καλώδιο θα διαλυθεί το σήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περίμενα ότι θα έχει τέτοια απήχηση η προσφορά ειδικά στην Αθήνα που έχει ψηφιακό σήμα.

 

με το προγραμμα που έχουν τα ελληνικά κανάλια κ με κόστος +5ε σε σχέση με τηλεφωνο κ ιντερνετ γιατι να μην το προτιμήσιε καποιος ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εισαι συνδρομητης 4νετ πληρωνης μονο 49 € τον δεκτη . Εγω που η 32 αρα δεν εχει mpeg4 απο μονη της θα ηθελα 40 ευρω για να παρω δεκτη με HDMI δεν θελω να το συνδεσω με scart αφου HD δεν μπορω να δω απο εκει ( οχι οτι θα παιξει ποτε mega , ant1 κτλπ ) αλλα ας υπαρχει. Εδωσα αλλα 9 λοιπον και πηρα nova και δορυφορικα καναλια . Γιατι να μην εχει αποιχηση . Λογικο ειναι ολοι οι συνδρομητες forthnet να το εκαναν . Εστω και μετα απο 2 μηνες να ερθουν οι δεκτες . Δεν σε χαλαει . Εξαλου απο τοτε θα ξεκινησει το επιπλεον 5 ευρω . Γιατι να σε ενοχλησει να κανεις προκρατηση σημερα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...