Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και να θέλουν δε μπορουν καθώς δε πρόκειται με την καμία να χρεωθεί η κάρτα σου. Στο my account στο sportsdirect φαίνεται διπλή η παραγγελία;

Οχι, μια παραγγελια. Μαλιστα ειναι ετοιμη για αποστολη στην Ελλαδα.

 

Απλα με παραξενευει οτι στι paypal ειναι σε κατασταση pending και οχι ακυρωμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερίζω το φόρουμ,

 

Έκανα μια αγορά από sportdirect και στις 9 Φεβρουαρίου είχε παραλάβει η DHL. Ακόμα περιμένω να παραλάβω το δέμα μου και η επίσημη δικαιολογία της DHL στην Ελλάδα (μιας και πήρα τηλ) ήταν ότι οφείλονται τα μπλόκα των αγροτών...
Απλά έχω ξενερώσει γιατί πληρώνεις και κούριερ δήθεν. Αναμενόμενη ημερομηνία παραλαβής ήταν 19/02 και το δέμα ακόμα δεν έχει μπει Αθήνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθησατε να στειλετε μια πληρωμη στο sportsdirect.com.ωστοσο η πληρωμη αυτη δεν ολοκληρωθηκε.για περισσοτερες πληροφοριες επικοινωνηστε με sportsdirect.com.

μπορει καποιος να με βοηθησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το express (πριν απο μια βδομαδα) που το πληρωσα 3 ευρώ περίπου παραπάνω έκανε 6 μέρες να έρθει.Μεσολάβησε και ΣΚ μέσα.Γενικά άργησε να φύγει από ότι κατάλαβα.Από τη στιγμή που μου ήρθε το tracking όμως ήρθε πολύ γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το express όταν φεύγει κάνει 1 ημέρα για παραλαβή.

Κανονικά λογαριάζουμε από την ημέρα που έχουμε tracking και αποστολή από SD. Σε μερικές παραγγελίες που έκανα το SD έκανε μέχρι και μερικές ημέρες για την αποστολή (4-5 αν δεν κάνω λάθος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 1 παραγγελία που έχει κολλήσει από τις 16 στην Βουδαπέστη. Κανονικά έπρεπε να έχει μπει σήμερα Ελλάδα και να παραλάβω αύριο το αργότερο.

 

Περιμένει κάποιος παραγγελία και να έχει φρακάρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 1 παραγγελία που έχει κολλήσει από τις 16 στην Βουδαπέστη. Κανονικά έπρεπε να έχει μπει σήμερα Ελλάδα και να παραλάβω αύριο το αργότερο.

 

Περιμένει κάποιος παραγγελία και να έχει φρακάρει;

 

Nαι φίλε μου εγώ και συγκεκριμένα περιμένω από τις 15..Και η επίσημη δικαιολογία της  DHL (μιας και τους πήρα τηλ) είναι ότι κόλλησαν στο δρόμο εξαιτίας των μπλόκων των αγροτών   :-( 

 

Καταρχήν δεν είναι όλη μέρα κλειστοί οι δρόμοι.. Μιας και ταξίδεψα μέσα στην βδομάδα που μας πέρασε απλά σκεφτείτε ότι τα ΚΤΕΛ είτε πηγαίνουνε από παραδρόμους για να αποφύγουνε τα μπλόκα, είτε αναβάλουνε δρομολογία και τα βάζουνε άλλες ώρες. Αλλά γενικά θέλω να πω ότι υπάρχει μεταφορά. 

 

Τώρα φοβάμαι μην τυχόν το πρόβλημα βρίσκεται στα σύνορα στην Ειδομένη μιας και χαζεύοντας τις ειδήσεις διαπίστωσα ότι γίνεται πάλι ένας ψιλοπανικός. Αλλά και πάλι δεν μπορούνε να πάνε μέσω Βουλγαρίας?? Και να έρθουνε Ελλάδα με διαφορετικό τρόπο??

 

Εν πάσει περιπτώση πληρώνεις κούριερ και πρέπει να στα φέρνουνε στην ώρα τους, και όταν καθυστερούνε είτε πρέπει να σ δώσουν πίσω τα λεφτά σου είτε να κάνουν το παν για να μην σε καθυστερήσουν παραπάνω. Λογικά προς την πρώτη περίπτωση θα κινηθώ μιας και έμαθα ότι εφόσον καθυστερήσουν αρκετά να έρθουν τα πράγματα δικαιούσαι να πάρεις πίσω τα χρήματα από τα μεταφορικά. 

 

Η DHL ισχυρίζεται πάντως ότι φταίνε οι αγρότες.... Απαράδεκτοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως υπάρχει θέμα στο τελωνείο; Ξέρω ότι δεν εκτελωνίζονται αλλά μήπως τα κλείνουν ανα διαστήματα και περνάνε αργοπορημένα;

Τέσπα. Δεν περιμένω φάρμακα απλά είπα να ρωτήσω. 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τίθεται ζήτημα εκτελωνισμού. Η Αγγλία τουλάχιστον μέχρι να γίνει το δημοψήφισμα παραμένει στην ΕΕ επομενως δεν τίθεται τέτοιο ζήτημα...

Δεν ξέρω τί διαδρομή ακολουθούνε απλά αν πηγαίνουνε μέσω Σκοπίων τότε σίγουρα έχουνε κολλήσει στα σύνορα..Στις 19 που πήρα τηλ μιας γιατί τότε περίμενα την παραλαβή, μου είπαν ότι τα περίμεναν 2 μέρες τώρα στην Αθήνα αλλά λόγω των μπλόκων έχουνε καθυστερήσει και δεν ξέρουνε πότε θα φτάσουνε. Απλά ευελπιστώ αύριο τουλάχιστον να φτάσουνε Αθήνα. Γενικά απ'ότι κατάλαβα ούτε οι ίδιοι ξέρουνε γιατι...

 

Επομένως έχουνε καθυστερήσει να φτάσουνε Ελλάδα ήδη 3 μερες + Σ/Κ.

 

Αναμένουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έρχονται μέσω Σκοπίων.

Οι οδικές μεταφορές κάνουν το δρομολόγιο

Βουδαπέστη-Βουκουρεστι-Σοφια

 

Υπάρχουν αστερισκοί που εξαιρούν τις μεταφορικές απο ευθύνες για συνθήκες που δεν μπορούν να ελέγξουν

πχ απεργίες, καιρικές συνθήκες κλπ

 

Δες τους όρους της barlin για να δεις αν έχεις δικαίωμα να ζητήσεις αποζημίωση των μεταφορικών και μετά απο πόσες μέρες, και ας βρει την άκρη με τη DHL μετά μόνη της. άλλωστε εσύ τη barlin πλήρωσες και με αυτούς έχει συμφωνία, για τη DHL δεν έχεις τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα να κανω αγορα απο το sportsdirect χωρις paypal απλα βαζοντας τα στοιχεια της καρτας visa enter.προχωρησε κανονικα και μετα μου ζητησε να κανω εγγραφη σενα περιβαλλον ασφαλειας για καρτες.πατησα θα το κανω αργοτερα.στο mail δεν ελλαδα τιποτα.γνωριζει καποιος αν σταλθηκε η παραγγελια με τα στοιχεια της καρτας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...