Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να παρω κατι πραγματακια και εχω κανει μια λιστα υπαρχει καποιο θεμα με την μεταφορα για να μην κανω το βημα και βασανιστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Θέλω να κάνω μια παραγγελία και έχω κάποιες ερωτήσεις.

1. Αν διαλέξω να έρθει η παραγγελία οδικώς, σε πόσες μέρες θα έρθει.

2. Φοράω ΧL νούμερο μπλούζας στα αθλητικά. Αν αγοράσω μπλούζες pierre cardin, lonsdale,everlast και lee couper τι νούμερο μου προτείνετε να παραγγείλω. (Πρώτη φορά θα παραγγείλω μπλούζες)

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το τσεκαρω ευχαριστω πολυ!!!

παιδια πρωτα εκανα την αγορα κ μετα ψαχτηκα κ διαβασα σχεδον ολο το νημα...!!εχετε δικιο..πρωτα διαβαζουμε κ μετα ενεργουμε!!!

Υ.Γ.καρνταση πεθαινω με τα σε κ τα με σου να ξερεις!!!

ευχαριστω παιδια..μολις βρω λιγο χρονο θα ανεβασω κ τα σχεδια κ μεγεθη...παντως se lonsdale k pierre gardin polo μπλουζακια ειμαι 1.86 98 κιλα ουτε φιτ αλλα ουτε κ λαπας..κ δεν μ εκαναν το xl...φορμες lonsdale κανονικα το xl..επισης ενα αντιανεμικο lonsdale xl ηταν μεγαλο κ πηρα large!!!!

 

 

Καλησπέρα.

Θέλω να κάνω μια παραγγελία και έχω κάποιες ερωτήσεις.

1. Αν διαλέξω να έρθει η παραγγελία οδικώς, σε πόσες μέρες θα έρθει.

2. Φοράω ΧL νούμερο μπλούζας στα αθλητικά. Αν αγοράσω μπλούζες pierre cardin, lonsdale,everlast και lee couper τι νούμερο μου προτείνετε να παραγγείλω. (Πρώτη φορά θα παραγγείλω μπλούζες)

 

Ευχαριστώ!

σε καλυψα?εγω μολις τα πηρα τα εστειλα πισω γτ ηταν μεγαλα..κοιτα τις διαστασεις μ κ υπολογισε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Θέλω να κάνω μια παραγγελία και έχω κάποιες ερωτήσεις.

1. Αν διαλέξω να έρθει η παραγγελία οδικώς, σε πόσες μέρες θα έρθει.

2. Φοράω ΧL νούμερο μπλούζας στα αθλητικά. Αν αγοράσω μπλούζες pierre cardin,

 

Ευχαριστώ!

 

 

Για αυτά τα polo http://www.sportsdirect.com/pierre-cardin-plain-polo-shirt-mens-540454?colcode=54045422 μπορώ να σε βοηθήσω.

 

1.80, 83 κιλά, χωρίς κοιλιά και με πλάτη S, ίσως και M.

1.75, 93 κιλά με κοιλιά και πλάτη L

2.00 120 κιλά XL

1.63 110 κιλά, πλάτη και μπετονιέρα κοιλιά XL (φυσικά το polo μέσα, γιατί είναι μακρύ).

 

Προσοχή: πέρισυ με την παραπάνω λογική σε νούμερα (φαρδιά γραμμή), παρήγγειλα  polo pierre cardin με ρίγα στο μανίκι και γιακά (τύπου fred perry).

Ε, το S ήταν S, λογικά θα μου έκανε το L.

 

Eν τω μεταξύ, γιατί δεν υπάρχουν σχόλια από κάτω από πελάτες για νουμερα κλπ, όπως παλιά?

 

Η παραγγελία με την οικονομική μεταφορά κάνει καμιά 10αρα μέρες να ρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέτε να έχουμε άμεσες αλλαγές σε περίπτωση brexit?(μεταφορικά, τελωνεία, κτλ)  :whistle:

άμα είναι να κοιτάξω να κάνω παραγγελία πριν το δημοψήφισμα :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακρίβυναν τα μεταφορικά ή είναι ιδέα μου?

τα ίδια δεν είναι εδω και καιρό

λέτε να έχουμε άμεσες αλλαγές σε περίπτωση brexit?(μεταφορικά, τελωνεία, κτλ)  :whistle:

άμα είναι να κοιτάξω να κάνω παραγγελία πριν το δημοψήφισμα :P  

ρε παιδιά 

αυτά θέλουν μήνες για να γίνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για την επιστροφή των μεταφορικών μέσω PayPal μπορείς να δεις αυτό το post μου: http://www.insomnia.gr/topic/466957-to-topic-%CF%84%CE%BF%CF%85-sportsdirectcom/page-322?do=findComment&comment=54542590 και να ψάξεις και στο forum, έχει υλικό μπόλικο. Γενικά νομίζω είναι αργά, χρειάζεται φώτο από το πακέτο που στέλνεις+την απόδειξη, αλλά δε χάνεις κάτι να κάνεις τη διαδικασία, στην τελική τους λες ότι δε το είχες υπόψιν σου αν σε απορρίψουν.

 

Για αλλαγή μεγέθους όχι δεν κάνεις τίποτα μέσω PayPal, απλά συμπληρώνεις τον αντίστοιχο κωδικό στη φόρμα που έστειλες μαζί με το πακέτο. Απλά είναι σχετικό αν θα έχουν πάντα προιόν να στο αλλάξουν, εμένα μια φορά ενώ στο site έλεγε ότι υπήρχε με δώσανε μόνο τα χρήματα πίσω, ενώ μια άλλη φορά με στείλανε κανονικά το άλλο νούμερο, δεν ξέρω πως πάει το πράμα.

 

 

 
Εγώ φταίω αν δε κοιτάνε προηγούμενα post; :P

Order Exchange

Dear Panagiotis,

Your order SDGR400 has been has been exchanged. Please see below for the exchanged items.

 

Exchanged Items

 

 

Quantity Description Reason

1

Lonsdale S Lion Polo Sn64 Black/White Extra Lge

Product Code: 545056/03/470

Faulty Product Exchange

1

Pierre C Wvn Col Polo S63 White Extra Lge

Product Code: 548582/01/470

Exchange

1

Pierre C Stp Bk Polo Sn63 White/Blue Extra Lge

Product Code: 548954/01/470

Exchange

1

Lonsdale 2S LL Tee Snr64 Black/Charcoal Extra Lge

Product Code: 595340/03/470

Exchange

1

Lonsdale 2S WRJacket Sn62 Blk/Blue/BrBlue Extra Lge

Product Code: 605618/90/470

Exchange

2

Lonsdale Box LW Pant Sn00 Grey Marl Extra Lge

Product Code: 632246/25/470

Exchange

 

Thank you for shopping with us at Sports Direct Greece

αυτο το mailεστειλαν...τωρα θα βαλουν τα χρηματα στο μπαλανς θα τα στειλουν πισω ο θεος κ η ψυχη τους!!!

παντως τρακινγκ δεν μ εδωσαν δεν μ εστειλαν τπτ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Delivery Address

......

FARON

KALAMATA

PELOPONNISOS

GREECE

24100   Delivery Cost:  14.99 (EU

 

 

Το κόστος μεταφοράς ήταν ελαφρώς πιο φτηνό 2 χρόνια πριν που ξεκίνησα να παραγγέλνω από κει.

 

ΒREXIT δε νομίζω να γίνει...και αν γίνει θα πάρει καιρό να επιβληθούν δασμοί κλπ.

 

Μακό μπλουζάκια απλά  έχει παραγγείλει κανείς να μαθούμε μέγεθος?

 

Tέτοιου τύπου π.χ: http://www.sportsdirect.com/lee-cooper-essential-crew-t-shirt-mens-588380?colcode=58838003

 

Επίσης Εverlast μέγεθος ξέρουμε σε t-shirt, 1.80 83 κιλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Delivery Address

......

FARON

KALAMATA

PELOPONNISOS

GREECE

24100   Delivery Cost:  14.99 (EU

 

 

Το κόστος μεταφοράς ήταν ελαφρώς πιο φτηνό 2 χρόνια πριν που ξεκίνησα να παραγγέλνω από κει.

 

ΒREXIT δε νομίζω να γίνει...και αν γίνει θα πάρει καιρό να επιβληθούν δασμοί κλπ.

 

Μακό μπλουζάκια απλά  έχει παραγγείλει κανείς να μαθούμε μέγεθος?

 

Tέτοιου τύπου π.χ: http://www.sportsdirect.com/lee-cooper-essential-crew-t-shirt-mens-588380?colcode=58838003

 

Επίσης Εverlast μέγεθος ξέρουμε σε t-shirt, 1.80 83 κιλά?

 

everlast παιζεις απο medium se large εξαρτατι πως τα φορας...

αριστοτελους κ καναρη εμενα μεχρι κ τον σεισμο το 86...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παρω κατι πραγματακια και εχω κανει μια λιστα υπαρχει καποιο θεμα με την μεταφορα για να μην κανω το βημα και βασανιστω...

 

Δε νομίζω να υπάρχει, έκανα παραγγελία 30/5 και ήρθανε όλα χθες. Το μόνο κακό ότι καθυστερούν λίγο παραπάνω στη Βουδαπέστη από ότι είδα..

 

Καλησπέρα.

Θέλω να κάνω μια παραγγελία και έχω κάποιες ερωτήσεις.

1. Αν διαλέξω να έρθει η παραγγελία οδικώς, σε πόσες μέρες θα έρθει.

2. Φοράω ΧL νούμερο μπλούζας στα αθλητικά. Αν αγοράσω μπλούζες pierre cardin, lonsdale,everlast και lee couper τι νούμερο μου προτείνετε να παραγγείλω. (Πρώτη φορά θα παραγγείλω μπλούζες)

 

Ευχαριστώ!

 

1. Αθήνα έρχονται σε 8 μέρες συνήθως, επαρχία βάλε άλλη μια. Άρα σκέψου ένα 10ημερο για να είσαι μέσα :P

2. Δυστυχώς παίζουν τα μεγέθη, έχει να κάνει πολύ με τη φόρμα της μπλούζας, τώρα πήρα 2 μπλουζάκια Firetrap διαφορετικού σχεδίου μεν, αλλά ίδιο μέγεθος. Εε υπήρχε μεγάλη διαφορά. Μια γενική σκέψη είναι: Σε Lonsdale+Everlast ένα νούμερο μικρότερο καθώς έχουν μεγάλη φόρμα συνήθως, σε Lee Cooper και Pierre Cardin ήθελα το νούμερό μου.

 

Στην τελική τα παίρνεις και ζητάς αλλαγή :P

 

 

αυτο το mailεστειλαν...τωρα θα βαλουν τα χρηματα στο μπαλανς θα τα στειλουν πισω ο θεος κ η ψυχη τους!!!

παντως τρακινγκ δεν μ εδωσαν δεν μ εστειλαν τπτ

 

 

Αλλαγή ζήτησες, άρα λεφτά στο balance δε θα δεις εκτός και αν δεν έχουν μέγεθος. Δε στέλνουν νέο τράκινγκ δυστυχώς, θα σε ενημερώσει η DHL όταν σκάσουν..

 

Ένα tip, αν δεις ότι δεν ήρθαν μέσα σε 15 μέρες μίλα μαζί τους. Είχα στείλει 2 πράγματα πριν κάτι μήνες, ένα για επιστροφή και το άλλο για αλλαγή, έγινε το refund στο ένα, και στο άλλο απλά περίμενα, αφού δεν ήρθε ποτέ, επικοινωνώ μαζί τους και με λένε ότι δεν υπάρχει και επιτόπου refund. Είχε "ξεχαστεί".

 

***

 

Άμεσες αλλαγές σε περίπτωση Brexit αποκλείεται να έχουμε, αλλά ούτε και πιστεύω θα γίνει κάτι. Όπως και στη συνθήκη Σένγκεν δεν είναι το ΗΒ μέσα αλλά μια χαρά γίνεται η μετακίνηση των ανθρώπων, φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο θα γίνει και με τα προιόντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να παραγγείλω καμιά 15αρια μπλουζάκια και 4 παπούτσια. (όχι μόνο για εμένα). Ήθελα να ρωτήσω:

 

1. αν πέσω έξω σε 4-5 μπλουζάκια, μπορώ να στείλω μόνο αυτά για αλλαγή ή πρέπει να γυρίσω όλοκληρη την παραγγελία;

 

2. Θα κάνω παραγγελία από λογαριασμό στο εξωτερικό. Θα πρέπει να πληρώσω μεταφορικά για τα πράγματα που θελω να αλλάξω; Και πόσα μπορεί να είναι αυτα;

 

3. Η παραγγελία δεν περναει απο τελωνείο έτσι; Επειδή δεν γνωρίζω την διαδρομή που θα ακολουθήσει η μεταφορική, υπάρχει περίπτωση να έρθει από Σκόπια; Αν έρθει από εκεί θα περάσει τελωνείο; Ή θα έρθει από Ιταλία με πλοίο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να παραγγείλω καμιά 15αρια μπλουζάκια και 4 παπούτσια. (όχι μόνο για εμένα). Ήθελα να ρωτήσω:

 

1. αν πέσω έξω σε 4-5 μπλουζάκια, μπορώ να στείλω μόνο αυτά για αλλαγή ή πρέπει να γυρίσω όλοκληρη την παραγγελία;

 

2. Θα κάνω παραγγελία από λογαριασμό στο εξωτερικό. Θα πρέπει να πληρώσω μεταφορικά για τα πράγματα που θελω να αλλάξω; Και πόσα μπορεί να είναι αυτα;

 

3. Η παραγγελία δεν περναει απο τελωνείο έτσι; Επειδή δεν γνωρίζω την διαδρομή που θα ακολουθήσει η μεταφορική, υπάρχει περίπτωση να έρθει από Σκόπια; Αν έρθει από εκεί θα περάσει τελωνείο; Ή θα έρθει από Ιταλία με πλοίο;

 

1. Στέλνεις μόνο αυτά που θες να αλλάξεις.

 

2. Ναι θα πληρώσεις γι αυτά που θα στείλεις πίσω(αν είναι μόνο μπλουζάκια 7-8€ πιστεύω) και δεν ξέρω αν πληρώνεις και για τα καινούργια..

 

3. Όχι δεν περνάει πουθενά τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να υπάρχει, έκανα παραγγελία 30/5 και ήρθανε όλα χθες. Το μόνο κακό ότι καθυστερούν λίγο παραπάνω στη Βουδαπέστη από ότι είδα..

 

Οδικως διαλεξες η αερο βγαζει μια berlin μεταφορικη αυτη το κανει εντος uk και μετα τα παιρνει η dhl για Local παραδοση ελλαντα..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να παραγγείλω καμιά 15αρια μπλουζάκια και 4 παπούτσια. (όχι μόνο για εμένα). Ήθελα να ρωτήσω:

 

1. αν πέσω έξω σε 4-5 μπλουζάκια, μπορώ να στείλω μόνο αυτά για αλλαγή ή πρέπει να γυρίσω όλοκληρη την παραγγελία;

 

2. Θα κάνω παραγγελία από λογαριασμό στο εξωτερικό. Θα πρέπει να πληρώσω μεταφορικά για τα πράγματα που θελω να αλλάξω; Και πόσα μπορεί να είναι αυτα;

 

3. Η παραγγελία δεν περναει απο τελωνείο έτσι; Επειδή δεν γνωρίζω την διαδρομή που θα ακολουθήσει η μεταφορική, υπάρχει περίπτωση να έρθει από Σκόπια; Αν έρθει από εκεί θα περάσει τελωνείο; Ή θα έρθει από Ιταλία με πλοίο;

1. Μόνο ότι θέλεις να αλλάξεις ή/και να επιστρέψεις.

 

2. Έχω ποστάρει έναν οδηγό στις προηγούμενες σελίδες. Μπορείς να δεις και εκεί, αλλιώς πάνε στο site των ΕΛΤΑ και κάνε υπολογισμό, έχουν οδηγό. Για 5 μπλουζάκια πάντως ζήτημα να ναι 12ε (μια τσάντα και ένα παντελόνι τόσο πήραν, με το βάρος πάει). Πάντως με το PayPal Returns έχεις επιστροφή μεταφορικών έως 30ε.

Για όσα σε στείλουν πίσω δεν πληρώνεις εσυ, αλλά δε θα σε δώσουν και tracking number επίσης, θα ειδοποιηθείς από δω πότε θα τα πάρεις (την ίδια μέρα που θα ναι η παράδοση :P).

 

3. Είναι εντός Ευρώπης οπότε όχι δεν περνάει με την καμία τελωνείο. Πάει οδικώς Αγγλία>Ουγγαρία>Ελλάδα (αυτά δείχνει το tracking), δεν ξέρω από που κατεβαίνει, Σκόπια ή Βουλγαρία. Αλλά δεν έχεις να φοβηθείς κάτι.

 

Οδικως διαλεξες η αερο βγαζει μια berlin μεταφορικη αυτη το κανει εντος uk και μετα τα παιρνει η dhl για Local παραδοση ελλαντα..?

Οδικώς πάντα διαλέγω, η barlin είναι για εντός UK και στο εξωτερικό τα πάει η DHL, στην Ελλάδα βέβαια όπου δεν έχει υποκατάστημα DHL εξυπηρετεί η Speedex αν δεν κάνω λάθος :P Αλλά γενικά, σε 3 παραγγελίες το τελευταίο χρόνο ζήτημα η μεγαλύτερη αναμονή να ήταν 9 μέρες για Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...