Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνοι σας δίνετε την απάντηση αλλά ούτε καν προσπαθείτε να διαβάσετε αυτά που αναρτάτε  :P

Και οι δυο σας αναφέρεστε σε κόστος αποστολής επιστολής ακανόνιστου σχήματος και ΟΧΙ δέματος ! Τώρα πως καταφέρνετε και πείθετε τον υπάλληλο στα ΕΛΤΑ να σας χρεώνει ως επιστολή ενα δέμα πχ. που περιέχει παπούτσια για αλλαγή, :shock:  ή 5-6 μπλουζάκια, παντελόνια για αλλαγή :shock: είναι μυστήριο, ή θα έλεγα παράνομα ύποπτο, :ph34r: τέλος !  Ο υπολογισμός των εξόδων για δέμα ισχύει και είναι απο τον ιστότοπο των ΕΛΤΑ (ακολουθήστε το λινκ), όλα τα υπόλοιπα κολπάκια :P που ίσως κάνετε για να μειώσετε το κόστος δεν ισχύουν και για αυτό μην επιμένετε.

Μα μέχρι 2κ πάει ως επιστολή, εκεί είναι το θέμα, δε πάει ως δέμα ;) Τουλάχιστον αυτό ξέρω εγώ και έτσι ίσχυε μέχρι πρότινος. Πέρα από αυτό έχω ποστάρει και οδηγό, όταν πρωτοέκανα τη διαδικασία (εδώ: http://www.insomnia.gr/topic/466957-to-topic-%CF%84%CE%BF%CF%85-sportsdirectcom/page-322?do=findComment&comment=54542590)όπου αναφέρω και στο τέλος να αγοραστεί φάκελος αν είναι για να είσαι σίγουρος ότι θα πάει πάλι ως *επιστολή*, ο XL ειδικά είναι και μεγάλος αρκετά για αυτά που λες, το κουτί παπουτσιών δε θα χωράει νομίζω..

 

Τώρα για την υπόνοια ότι έχω γνωστό και κάνω κολπάκια τι να πω; Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το άθλημα αυτό σε όλη μου τη ζωή (έως τα 30παρα :P). Οπότε μια χαρά θα επιμείνω, πάνε και κάνε αποστολή ως επιστολή και θα πληρώσεις τις τιμές που βλέπεις και σε λέμε, τώρα αν σε πιάνει κότσο ο υπάλληλος και στο χρεώνει δέμα είναι άλλο θέμα.

 

Από το site των ΕΛΤΑ (http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B5%CF%82/%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B1%CE%B4%CE%AD%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%AD%CF%82%CE%B1%CE%B2%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B1%CE%B9%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D.aspx): "Επιστολές Α’ & Β΄Προτεραιότητας Εξωτερικού[/link]" > " Στην κατηγορία αυτή περιλαμβάνονται όλα τα ταχυδρομικά αντικείμενα, όπως επιστολές, κάρτες (CARTES POSTALES), έντυπα και μικροδέματα". Επίσης στον υπολογισμό κόστους, αν βάλεις βάρος άνω των 2000 δε το δέχεται ως επιστολή, και αν κάνεις κλικ στο "info" κουμπάκι εκεί που λέει μέγεθος θα δεις πως είναι τα ακανόνιστα και για τι μέγεθος "φακέλου" μιλάμε.

 

Οπότε, εγώ επιμένω και όχι δεν είναι "κολπάκι" ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mην παραπληροφορείτε τον κόσμο :mad: δεν έχουν όλοι γνωστό στα ΕΛΤΑ (όπως είπες σε προηγούμενο μυνημά σου ο ίδιος) για να έχουν τόσο προνομιακές τιμές επιστροφής! Το κόστος για επιστροφή είναι για 1 κιλό δέμα για Ηνωμένο Βασίλειο (Β' προτεραιότητα) 22,76 ευρώ !!!

 

Για του λόγου το αληθές https://www.elta.gr/el-gr/υπολογίσωκόστος.aspx

 

Καλύτερα να αγοράζετε μέσω Paypal οπότε στην επιστροφή να διεκδικείτε τα έξοδα επιστροφής πίσω απο το paypal, ενημερωθείτε για την διαδικασία απο το αντίστοιχο νήμα στο φόρουμ.

Αν πληρώσω με paypal και επιστρέψω πίσω κάποια προιόντα, είναι σίγουρο ότι θα μου επιστρέψουν τα λεφτά των μεταφορικών για Αγγλία;

Μήπως μπορείς να στείλεις το λινκ που είπες για paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πληρώσω με paypal και επιστρέψω πίσω κάποια προιόντα, είναι σίγουρο ότι θα μου επιστρέψουν τα λεφτά των μεταφορικών για Αγγλία;

Μήπως μπορείς να στείλεις το λινκ που είπες για paypal;

Μέχρι στιγμής (4-5 φορές) με έχουν επιστραφεί εμένα, είναι έως 30ε και μέχρι 12 φορές έως το τέλος του 2016. Εδώ πέρα κάνεις τη διαδικασία: https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα μέχρι 2κ πάει ως επιστολή, εκεί είναι το θέμα, δε πάει ως δέμα ;) Τουλάχιστον αυτό ξέρω εγώ και έτσι ίσχυε μέχρι πρότινος. Πέρα από αυτό έχω ποστάρει και οδηγό, όταν πρωτοέκανα τη διαδικασία (εδώ: http://www.insomnia.gr/topic/466957-to-topic-%CF%84%CE%BF%CF%85-sportsdirectcom/page-322?do=findComment&comment=54542590)όπου αναφέρω και στο τέλος να αγοραστεί φάκελος αν είναι για να είσαι σίγουρος ότι θα πάει πάλι ως *επιστολή*, ο XL ειδικά είναι και μεγάλος αρκετά για αυτά που λες, το κουτί παπουτσιών δε θα χωράει νομίζω..

 

Τώρα για την υπόνοια ότι έχω γνωστό και κάνω κολπάκια τι να πω; Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το άθλημα αυτό σε όλη μου τη ζωή (έως τα 30παρα :P). Οπότε μια χαρά θα επιμείνω, πάνε και κάνε αποστολή ως επιστολή και θα πληρώσεις τις τιμές που βλέπεις και σε λέμε, τώρα αν σε πιάνει κότσο ο υπάλληλος και στο χρεώνει δέμα είναι άλλο θέμα.

 

Από το site των ΕΛΤΑ (http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B5%CF%82/%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B1%CE%B4%CE%AD%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%AD%CF%82%CE%B1%CE%B2%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B1%CE%B9%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D.aspx): "Επιστολές Α’ & Β΄Προτεραιότητας Εξωτερικού[/link]" > " Στην κατηγορία αυτή περιλαμβάνονται όλα τα ταχυδρομικά αντικείμενα, όπως επιστολές, κάρτες (CARTES POSTALES), έντυπα και μικροδέματα". Επίσης στον υπολογισμό κόστους, αν βάλεις βάρος άνω των 2000 δε το δέχεται ως επιστολή, και αν κάνεις κλικ στο "info" κουμπάκι εκεί που λέει μέγεθος θα δεις πως είναι τα ακανόνιστα και για τι μέγεθος "φακέλου" μιλάμε.

 

Οπότε, εγώ επιμένω και όχι δεν είναι "κολπάκι" ;)

ας το αφησουμε το θεμα αυτο γτ δε βγαζει πουθενα...απλα καλο θα ηταν να μην κατηγορουμε καποιον αν δε ξερουμε η αν δεν ακουμε την γνωμη τ αλλου...αδερφε δε ξυπνησα μια μερα κ ειπα τι εχω να κανω θα παω να το παιξω παραπληροφορηση στο νημα!!!κ ουτε κτ μεπτο ειναι να εχεις καποια εκπτωση...κ το ξαναλεω γτ με επιασες επι προσωπικου..δεν κλεψαμε το ταχυδρομειο..υπηρχε εκτπτωση λογω οτι ειναι εργαζομενος εκει μεσα..οπως τις ιδιες εκτπωσεις απολαμβανουν κ αλλοι δημοσιοι υπαλληλοι!!!τωρα αν θες να πας με το σταυρο στο χερι κανενα προβλημα!!!εμεις δεν ειπαμε κτ διαφορετικο απλα προσθεσαμε κ με στοιχεια πως αλλιως μπορεις να αποφυγεις καποια περιτα εξοδα...ΟΧΙ ομως αδερφε οτι ειμαστε παραπληροφορηση...κ αντι να ζητησεις κ συγνωμη κανεις επιθεση κ σε αλλο μελος!!!τεσπα!!!λαθος παραθεση κειμενο!!καταλαβες για ποιον παει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα!! πηγα να αγορασω απ το σπορτς χτες μεταφορικα μου εβγαζε 10,99 και σημερα που πηγα να πληρωσω γτ εβαλα λεφτα στην καρτα μου βγαζει 14,99!!!! οχι τιποτα αλλο τα αγοραζω με αλλον να μοιραστουμε τα μεταφορικα και χτες ηταν 11 ευρω κ σημερα 15 !! γιατι ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα!! πηγα να αγορασω απ το σπορτς χτες μεταφορικα μου εβγαζε 10,99 και σημερα που πηγα να πληρωσω γτ εβαλα λεφτα στην καρτα μου βγαζει 14,99!!!! οχι τιποτα αλλο τα αγοραζω με αλλον να μοιραστουμε τα μεταφορικα και χτες ηταν 11 ευρω κ σημερα 15 !! γιατι ετσι;

Το μεσημερι εκανα παραγγελια και ηταν 11... Με λιγοτερα προιοντα ειναι 10... Οποτε μηπως εχεις ξεπερασει καποιο οριο, οπως κομματια, βαρος ή καποιο ποσο; Αλλαζουν αυτα συνεχεια... Αλλιως εχεις πατησει Express Delivery...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεσημερι εκανα παραγγελια και ηταν 11... Με λιγοτερα προιοντα ειναι 10... Οποτε μηπως εχεις ξεπερασει καποιο οριο, οπως κομματια, βαρος ή καποιο ποσο; Αλλαζουν αυτα συνεχεια... Αλλιως εχεις πατησει Express Delivery...

 οχι δεν εχω την εξπρες! δε ψωνισα πρωτη φορα... τα προιοντα ειναι ιδια δεν αλλαξε κατι απλα χτες πηαγ να πληρωσω αλλα δεν εφτανε η καρτα εβαλα λεφτα σημερα μπηκα να πληρωσω και απο 11 εγιναν 15 τα μεταφορικα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 οχι δεν εχω την εξπρες! δε ψωνισα πρωτη φορα... τα προιοντα ειναι ιδια δεν αλλαξε κατι απλα χτες πηαγ να πληρωσω αλλα δεν εφτανε η καρτα εβαλα λεφτα σημερα μπηκα να πληρωσω και απο 11 εγιναν 15 τα μεταφορικα !!!

δοκιμασε απο αλλον browser τοτε... και βαλ' τα ενα-ενα τα προιοντα στο καλαθι και τσεκαρε καθε φορα τα μεταφορικα, μηπως εχεις τιποτα περιεργο που το χρεωνουν παραπανω... Μου ειχε τυχει φαντασου να βαζω δοκιμαστικα καμια 50ρια μποξερακια, να δω ποσα μεταφορικα θα μου βαλει, και δεν αλλαζε τιποτα... και αν εβαζα μετα κατι αλλο ασχετο, τα ανεβαζε χωρις λογο...

 

επισης κοιτα να εχεις το ελληνικο site... παντως σου ειπα για το express γιατι πριν λιγες εβδομαδες πηγα να κανω μια παραγγελια και παραλιγο να την πατησω... ειχαν αλλαξει τη σειρα και ειχαν το εξπρες πρωτη επιλογη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε απο αλλον browser τοτε... και βαλ' τα ενα-ενα τα προιοντα στο καλαθι και τσεκαρε καθε φορα τα μεταφορικα, μηπως εχεις τιποτα περιεργο που το χρεωνουν παραπανω... Μου ειχε τυχει φαντασου να βαζω δοκιμαστικα καμια 50ρια μποξερακια, να δω ποσα μεταφορικα θα μου βαλει, και δεν αλλαζε τιποτα... και αν εβαζα μετα κατι αλλο ασχετο, τα ανεβαζε χωρις λογο...

 

επισης κοιτα να εχεις το ελληνικο site... παντως σου ειπα για το express γιατι πριν λιγες εβδομαδες πηγα να κανω μια παραγγελια και παραλιγο να την πατησω... ειχαν αλλαξει τη σειρα και ειχαν το εξπρες πρωτη επιλογη!

 

 

τελικα εκανα ενα καθαρισμο το ιστορικο κ κουκις το ξαναανοιξα το καλαθι κ οκ 10 99!!! ειχα τρελλαθει! εβαζα προιοντα εβγαζα κ μαι 14 99 την αλλη 1899 εγκεφαλικο επαθα!!! τελικα με τον καθαρισμο κ με τα προιοντα που ηθελα επεστρεψε στο 10 99 εκανα την αγορα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως για αλλαγη μεγεθους(exchange)αλλα κ για ελατωματικο προιον (faulty product)κατα την επιστροφη αν δε θες τα χρηματα σου πισω μολις τα μαζεψο6ν σ στελνουν κανονικα τρακινγκ αριθμο γτ καπου πηρε το ματι μ οτι δν στελνουν τπτ...ισως επειδη ειχα γυρω στα 7 κομματια τι να πω;απλα καθυστερει...σκεφτειτε οτι 3 μερες ηταν στο leeds σμρ κινηθηκε το πραγμα καπως..ακομα στο leeds ειναι βασικα

 

ΥΓ.ευχαριστω το παλικαρι C23 που μ προτεινε να κανω την φορμα με την επιστροφη των μεταφορικων μεσω paypal..αδερφε το δεχτηκαν κ μ εκαναν επιστροφη τα μεταφορικα π εστειλα για αγγλια!!!δε μου ζητησαν τπτ παραμονο μια αποδειξη σε φωτο να στειλω!!!ευχαριστω κ παλι!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια ερώτηση, σε newbalance παπούτσια ποιο είναι το σωστό νούμερο (σε nike - puma φοράω 44,5)?

Έχασα εχθές κάτι ωραία παπουτσάκια γιατί είχα ενδοιασμούς για το νούμερο!!

Εχω πάρει σε Αγγλικά uk 9,5 και είναι λίγο πανω απο 44.5 se nike

 

Σε 10uk ειναι 28.5 ποντους adidas και NB

 

Πολλα νικε γράφουν το Ευρωπαϊκό δίπλα

Τσέκαρε το Πριν πάρεις σε κάποιο nike

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μία παραγγελία 24 Μαϊου και ακόμα στο status γράφει ready to ship.

¨Εστειλα δύο μηνύματα και μου απάντησε η εταιρεία μεταφορών και τις δύο φορέςμε ένα μηνυμα τυποποιημένο που λέει οτι περιμένουμε να το παραλάβουν κτλ.

Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο με τόσο μεγάλη καθυστέρηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...