Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πάρει 5 φορές από το συγκεκριμένο και ποτέ δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο. Και την πρώτη φορά μου έστειλαν μια κούπα , όντως δωρεάν

Εμένα μου το έχει κάνει στις τελευταίες 4 παραγγελείες μου.και τώρα άμα βάλεις πχ.ενα ζευγάρι παπούτσια στην τσάντα και πας για checkout θα δείς οτι αφόυ διαλέξεις τρόπο πληρωμής και σου μένει το last step άμα πας πίσω θα δεις οτι σου έχει προσθέσει ένα αντικείμενο(μία κούπα μου έβαλε μόλις τώρα που κάνει 0,99 pounds).οι παραγγελείες μου ήτανε πάντα σχεδόν πάνω απο 8 με 10 αντικείμενα και δεν το έιχα προσέξει ποτέ ,χθες το είδα πρώτη φορά που είχα στο καλάθι ένα μόνο αντικείμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τώρα το κάνει. Αλλά στην παραγγελία μου προ ενός μηνός δεν το έκανε. Και έλεγξα την πρώτη μου παραγγελία που μου είχαν στείλει την κούπα και δεν υπάρχει χρέωση για αυτήν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τώρα το κάνει. Αλλά στην παραγγελία μου προ ενός μηνός δεν το έκανε. Και έλεγξα την πρώτη μου παραγγελία που μου είχαν στείλει την κούπα και δεν υπάρχει χρέωση για αυτήν

Οπότε να προσέχουμε για καλού κακού την απόδειξη μετά που έρχεται στο mail,μικρό το ποσό αλλά μας έχουνε που μας έχουνε τα πιό άδικα μεταφορικά έξοδα μην μας τρώνε και απο αλλού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα την πρώτη φορά που παράγγειλα μου έσωσαν δώρο μια κούπα χωρίς να την δω πιο πριν στο καλάθι μου, εχθές που έφτιαχνα το καλάθι  ώστε να κάνω και άλλη παραγγελία μου έβαλαν μόνοι τους την ίδια κούπα στο καλάθι με κανονική χρέωση! Φυσικά την έβγαλα, αν θέλουν ας μου την χαρίσουν αυτοί... :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα την πρώτη φορά που παράγγειλα μου έσωσαν δώρο μια κούπα χωρίς να την δω πιο πριν στο καλάθι μου, εχθές που έφτιαχνα το καλάθι  ώστε να κάνω και άλλη παραγγελία μου έβαλαν μόνοι τους την ίδια κούπα στο καλάθι με κανονική χρέωση! Φυσικά την έβγαλα, αν θέλουν ας μου την χαρίσουν αυτοί... :P

και εμένα μου την έκαναν δώρο :P

καλή είναι,μεγάλη xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου πήρε το μάτι μου ότι για ορισμένες χώρες (οι οποίες ήταν αρκετές) δίνουν την δυνατότητα των δωρεάν μεταφορικών εάν γίνει παραγγελία πάνω από 100€. Φυσικά η Ελλάδα δεν ήταν μέσα σε αυτές.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου πήρε το μάτι μου ότι για ορισμένες χώρες (οι οποίες ήταν αρκετές) δίνουν την δυνατότητα των δωρεάν μεταφορικών εάν γίνει παραγγελία πάνω από 100€. Φυσικά η Ελλάδα δεν ήταν μέσα σε αυτές.... 

σιγα μην είμασταν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικό...? Γτ να μην είμαστε? Sorry για το offtopic! 

δεν είπα οτι είναι λογικό και φυσικά θα ήθελα να είμαστε,οπως και στο αμαζον να ξαναμπουμε στις χωρες με free shipping αλλά απο την στάση των καταστημάτων απέναντι μας βλέπεις πόσο μας υπολογίζουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι λογικό να έχουμε ακριβά μεταφορικά, γιατί είμαστε από τις ανατολικότερες χώρες γεωγραφικά από UK. Ακόμα πιο ακριβά έχει η Κύπρος(η πιο ανατολική χώρα από UK) και η Μάλτα(η πιο νότια). Όπως και να χει αν η παραγγελία είναι ομαδική(όπως κάνω εγώ και πολλοί άλλοι που ξέρω, αλλά και από δω μέσα όπως έχω διαβάσει κατά καιρούς), τότε το ποσό είναι πραγματικά αμελητέο. Βασικά και μόνος μου να δώσω το 10ρικο δεν με ενοχλεί, πρώτον για η dhl είναι ταχύτατη και δεύτερον οι τιμές του καταστήματος είναι τόσο μα τόσο χαμηλότερες από τα δικά μας τα ξεφτέρια εδώ, που προτιμώ να δώσω εκεί τα λεφτά μου... B). Αν συγκρίνω με μία εγχώρια courier που θέλει 6€ και τα φέρνει σε 2-3 μέρες, 1000 φόρες dhl και sportsdirect...Εφόσον τα μαγαζιά μας δεν προσαρμόζονται στις καταστάσεις, τότε θα προσαρμοστούμε εμείς...Δεν εξηγούνται τέτοιες αποκλίσεις στις τιμές...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,σήμερα έκανα την πρώτη μου παραγγελία στο "sportsdirect" και στην κατάσταση μου δείχνει "processing" επειδή είμαι λίγο άσχετος θα αργήσει πολύ να μου αποσταλλεί? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!!(Σήμερα τα μεταφορικά ήταν 6,90 από 10 :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα, θέλω να πάρω αθλητικά Nike αλλα δυσκολεύομαι λίγο με τα νούμερα. Στο sportsdirect.com επιλέγω σύμφωνα με το US sizing ή το UK???

 

Γιατί στο αμερικάνικο φοράω 11άρι και στο αγγλικό 12, σύμφωνα με τα nike που έχω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,σήμερα έκανα την πρώτη μου παραγγελία στο "sportsdirect" και στην κατάσταση μου δείχνει "processing" επειδή είμαι λίγο άσχετος θα αργήσει πολύ να μου αποσταλλεί? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!!(Σήμερα τα μεταφορικά ήταν 6,90 από 10 :) )

Αν παραγγειλες Δευτερα , μαλλον Πεμπτη θα τα εχεις.

Μεταφορικα 6.90 ? παραξενο μου φαινεται , ειναι στανταρ νομιζω οι τιμες , εμενα μου λεει 10 τωρα που δοκιμασα...

 

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα, θέλω να πάρω αθλητικά Nike αλλα δυσκολεύομαι λίγο με τα νούμερα. Στο sportsdirect.com επιλέγω σύμφωνα με το US sizing ή το UK???

 

Γιατί στο αμερικάνικο φοράω 11άρι και στο αγγλικό 12, σύμφωνα με τα nike που έχω τώρα.

Τα νουμερα στο sportsdirect ειναι UK size .  2 ζευγαρια πηρα προσφατα.

Το 12αρι το Αμερικανικο ειναι το 11αρι το UK , μαλλον αναποδα τα λες.

http://www.nikerepository.com/nike-links/shoe-size-conversion

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παραγγειλες Δευτερα , μαλλον Πεμπτη θα τα εχεις.

Μεταφορικα 6.90 ? παραξενο μου φαινεται , ειναι στανταρ νομιζω οι τιμες , εμενα μου λεει 10 τωρα που δοκιμασα...

 

Τα νουμερα στο sportsdirect ειναι UK size .  2 ζευγαρια πηρα προσφατα.

Το 12αρι το Αμερικανικο ειναι το 11αρι το UK , μαλλον αναποδα τα λες.

http://www.nikerepository.com/nike-links/shoe-size-conversion

Και εμένα μου έκανε μεγάλη εντύπωση,ίσως να είναι η διαφορετική ισοτιμία ευρώ-λίρας...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...