Προς το περιεχόμενο

Low FPS σε 7950 ΟC


kanesaxo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε συ φάνη, ασε που το δικο μου κομμάτι θελει δουλειά για να παει 4.0, δε βρίσκω τον λόγο να τον εχω κλοκαρισμένο τόσο...

 

Οχι τπτ αλλο, αλλά απο ένα σημείο στο oc και μετά θελει ενα σωρό λεπτομέρειες, πυο δεν εκατσα να ασχοληθώ. Νομίζω πως τον είχα φτάσει για εγκυκλοπαιδικούς σκοπούς 3.8, κάτι τέτοιο...

 

Σαν υστατη λυση δηλ μου προτείνεται να τον κλοκάρω στο θεό για να δούμε αν φταίει αυτό που δεν δείχνει τα σάπια δόντια της ή καρτα;

Οποτε αν ειναι αυτό, να ετοιμάζω τον Ι5. Εκανα και μπακαπ τα πάντα...το βλέπω εγώ, ερχεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 207
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

To εβαλα το miasmata (ενδιαφέρον φαίνεται) κι εχω σα μέσο ορο στη περιπλάνηση μου την 20 λεπτη, 45-60fps. Στο πολύ περίπου.

 

 

Μαλιστα.Το τσεκαρα και γω λιγακι και εχω ελαχιστα γυρω τα 32-33,με μεσο ορο γυρω στα 40+.Σε πιο χαλαρα σημεια εχω 70 φευγα.Παντα με μια καρτα(το crossfire δεν δουλευει ΟΥΤΕ εδω :mad: ) και παντα ολα στο μαξιμουμ σε 1920χ1080.

 

Drivers αλλους δοκιμασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα λεγα καλά που δεν εκανα CF με 2 5870, αλλά οχι κι οτι η 7950 αποδίδει αυτά που νόμιζα...

 

Εβαλα παντως το crysis 2 με το update, το DX11, τα high res pack και είμαι στα 55fps περίπου μ.ο. και παραπάνω. Ωραία γραφικά τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε μαλλον δεν εχεις θεμα.Μια χαρα ειναι η καρτα απλα της σκαλωνει σε μερικα παιχνιδια που απλα δεν τα γουσταρει. :P.

Crysis πιστευω εισαι πολυ καλα.

 

Ερωτηση:Οταν κανεις Install νεους drivers τα κανεις ΟΛΑ με την γνωστη διαδικασια;Δηλαδη απεγκατασταση->boot σε safe mode->καθαρισμος με driver sweeper-atiman->boot κανονικα και εγκατασταση νεων drivers->restart;

 

 

Για το crossfire εχεις δικιο γιατι δεν υποστιριζεται απο πολλα παιχνιδια,αλλα σε μερικα παλι με εχει σωσει.Πχ serious sam 3 εδωσε ρεστα,ενω τωρα που παιζω cod black ops 2 με την μια ειχα αρκετα drops κατω απο 60 frames ενω μολις ανοιξα την δευτερη τα frame ανεβηκαν στα 90-100.Οποτε με vsync ανοιχτο πλεον εχω 60 καρφωτα χωρις κομπιασματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω bf 3 single με χειροτερο συστημα απο σενα και ειχα 45+ fps σε ανοιχτο χωρο με πολλους φωτισμους-κινηση κλπ...

 

άρα καταλήγουμε πως έχει πρόβλημα η κάρτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες μην τα μπλέκετε μεταξύ σας.

 

Ή θα τρέξετε τα ίδια benchmarks στην ίδια ανάλυση με ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις και θα τα τσεκάρετε με αποτελέσματα άλλων, ή άκρη δε θα βγάλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εκανα ποτέ με τη γνωστή διαδιακασία, μέχρι τωρα που εβαλα την 7950. Παντως κατ'εμέ, θεωρώ οτι ολη αυτή η στιχομυθία ειναι μια παπαριά.

Διότι απ'την 6800 που πηγα στην 8800GT εβαζα τον εναν πανω στον άλλο. Κι επειτα στη 5870 μια απ'τα ιδια. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Αλλα ετσι απο περιέργεια ειπα στην 7950 να το κανω οπως ολοι.

 

Σωστο αυτο που λεει ο φανης, πρεπει να υπάρχει ενα reference point, αλλιως άκρη δε βγαίνει. Τρεξε κι εσύ αυτά τα 2 bench που ειπαν σε μένα και ποσταρε αποτελέσματα.

 

Σας καληνυχτώ, διότι αύριο πηγαίνω φαράγγι ενιπέα και πρεπει να κοιμηθούμε και λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες μην τα μπλέκετε μεταξύ σας.

 

Ή θα τρέξετε τα ίδια benchmarks στην ίδια ανάλυση με ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις και θα τα τσεκάρετε με αποτελέσματα άλλων, ή άκρη δε θα βγάλουμε.

 

Φανουλη τι λες? Μιλαμε για καρτες με διαφορα...6800 με 7950.Λες να κανει διαφορα το benchmark? :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατι αλλο φταιει.Θελει ψαξιμο μαλλον.

 

 

η συγκεκριμένη gpu τις asus με το direct CU II Rev.1 έχει πρόβλημα...δεν πατάει η ψήκτρα στην GPU.

με αυτό στο μυαλό μου και την σταδιακή αύξηση τον θερμοκρασιών και πλέον την μείωση τον επιδόσεων χωρίς λόγο και αιτία (εννοώντας ότι δεν έχω αλλάξει drivers κτλ ) δεν ξέρω τι να κάνω... :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα μιλήσει με έναν στην asus και λέει πως δεν έχει βγει κάποια ανακοίνωση..

το ότι δηλαδή έβγαλαν το rev.2 δεν φτάνει για αλλαγή..

από δευτερα άντε πάλι στο τριπάκι....άντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια χιλια συγνωμη αν χαλαω το θεμα... ετρεξα και εγω το unigine με ιδιες ρυθμησεις που ειχε κανει ο ts στο "τσιπικο crossfire μου.. :unsure:

μπορειτε να μου πειτε γνωμη ??

 

post-228284-0-72530700-1354410349_thumb.jpg

 

και παλι συγνωμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...