Προς το περιεχόμενο

Low FPS σε 7950 ΟC


kanesaxo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο βλέπω κι εγώ. Τα "στοκ" ρολόγια σου ειναι 925/1250, ενώ εμένα 900/1250.

Επίσης εγώ έχω και Χ1200 την ανάλυση, οπότε είναι θαρρώ λογικό να είμαι ελαχιστα κάτω απο σένα.

 

Τα λέω σωστά, ή καπου χάνω κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 207
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και απο μένα AvsP. Συγκρίνοντας με τον prospector , oi διαφορές νομίζω πως οφείλονται στην 7970 παρα στον cpu.

 

1) 1920x1200 (900/1250)

 

predatorn.jpg

 

2)1920x1080 prospector clocks (1150/1650)

 

alien1150.jpg

 

 

 

 

Kanesaxo οκ σε κόβω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εντάξει είναι ρε παιδιά η 7950 του.

 

Το θέμα είναι αν είναι και στο Far Cry 3 (και στα παιχνίδια γενικότερα) εντάξει.

 

Δεν είμαι και 100% σίγουρος αν τα game benchmarks αντιπροσωπεύουν την πραγματική εικόνα in game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα benches των: crysis,crysis2,metro 2033,avp δε θα δείτε διαφορές λόγω επεξεργαστή.Σε αυτά κανονικά οι κάρτες πρέπει να αποδίδουν το ίδιο, με διαφορές στα όρια του στατιστικού λάθους.Σε άλλα παιχνίδια κάνει διαφορά ο επεξεργαστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι και 100% σίγουρος αν τα game benchmarks αντιπροσωπεύουν την πραγματική εικόνα in game.

 

+1

 

Θυμάμαι crysis 1 bench 4870x2 vs 5850 ,η 4870χ2 της έριχνε στα αυτιά στο bench αλλά στο gameplay η 5850 ήταν απείρως καλύτερη.

 

 

edit : Νεοι beta και caps που αφορούν βελτιώσεις στο far cry 3. 'Oσοι πιστοί στο site της amd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια πειτε ενα game που ειναι cpu dependant και εχει benchmark,να το κατεβασουμε για να συγκρινουμε. Bασικα θυμηθηκα αυτο που εστειλα. Ολοι τωρα "αγοραστε" το HITMAN ABSOLUTION και ποσταρετε photo, εχει επιλογη benchmark στα options. Settings ολα ultra,msaa x2.

 

hitmansy.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δεν τα πολυεμπιστεύομαι να σου πώ την αλήθεια...

 

Δηλαδή, 2-3-4 με την ιδια καρτα (ή εστω με 7970 στα ρολόγια της 7950) βγάζουμε πάνω κατω τα ίδια. Ετσι λοιπόν μπορούμε να πούμε πως δεν έχω κανένα πρόβλημα στο πισι. Εχουμε κοινό σημείο αναφοράς.

Τώρα 2 τα τινά. Η κάτι αλλο συμβαίνει και τα παιχνίδια δεν πηγαίνουν νερό οπως λένε οι υπόλοιποι, ή οι υπόλοιποι λίγο τα παραφουσκώνουν.

Οχι πως γίνεται επίτηδες, αλλά δε μπορεί να παίζει κανείς 5 λεπτά απ'τη Χ πίστα σε ενα παιχνιδι και να εχει καρφωμένο το βλέμμα στο fraps.

Γι'αυτο υποτίθετα βγήκαν τα benches.

 

Τεσπα. Εχω δρομολογήσει ψυχολογικά (οικονομικά...) την αγορά ενός νέου σετ, οπου θα κανω κι ενα φορματ. Ελπίζω μετά ολα να πηγαίνουν ρολόϊ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό ακριβώς λεω κι εγώ. Δεν μπορείς να είσαι αντικειμενικός βλέποντας τα fps in game. 10 φορές πχ να παίξω το ιντρο του farcry , 10 φορές θα "δώ" διαφορετικά fps.

Γι'αυτό δε μπορώ να είμαι σίγουρος οτι τα δικά μου ειναι "50", του αλλουνού "70" και πάει λέγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη τελικη παυεις να ασχολεισαι , αν καλυπτεσαι ομως απο αυτο που σου δινει το συστημα ετσι?Ενταξει ξερω ειναι ασχημο να αγοραζει κανεις κατι καινουριο και να μην ανταποκρινεται στις προσδοκιες του η να νομιζει πως δεν ανταποκρινεται και να νιωθει ριγμενος.Εγω δεν πιστευω πως εχεις σοβαρο θεμα.Η 5870 ηταν δυνατη μη ξεχναμε ενταξει αν και παλιωσε,σε dx11 θα εχεις διαφορα σε καινουρια παιχνιδια με την 79.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...