Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Δεινόσαυρος

 

Τελικά πήγες στο corsair ε;Είχα δει ότι κάποια στιγμή κοιτούσες για Lian Li.Πάντως και αυτό είναι όμορφο(υποκειμενικό), ευρύχωρο και και και... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ. Πιστεύω ότι σηκώνει καποιες μικροβελτιώσεις ακόμα αλλά ο κόπος θα είναι δυσανάλογος του αποτελέσματος οπότε το αφήνω ως έχει τουλάχιστον μεχρι να πάω σε αλλαγή mobo-cpu-psu-gpu οπότε στήνω από την αρχή. Το θέμα είναι ότι το cable managemnt δεν το έκανα εγώ αλλά.. το κουτί, με την έννοια ότι βοηθάει απίστευτα. Τούμπανο cable managemnt για τα δεδομένα του κουτιού του έκανε ο ssns http://www.insomnia.gr/topic/467542-%ce%b4%ce%b5%ce%af%ce%be%cf%84%ce%b5-%cf%84%ce%bf-%ce%ba%ce%bf%cf%85%cf%84%ce%af-%cf%83%ce%b1%cf%82/page__st__15#entry5116585

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να παινέψω και λίγο το σπίτι... του υπολογιστή, δύσκολα να έπαιρνα κάτι άλλο εκτός από Lian Li αν αλλάξω ποτέ κουτί!

Όπως είχε πει και ο Φάνης κάποτε (αν θυμάμαι καλά) τα κουτιά της Lian Li είναι η Rolls Royce των αυτοκινήτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ. Πιστεύω ότι σηκώνει καποιες μικροβελτιώσεις ακόμα αλλά ο κόπος θα είναι δυσανάλογος του αποτελέσματος οπότε το αφήνω ως έχει τουλάχιστον μεχρι να πάω σε αλλαγή mobo-cpu-psu-gpu οπότε στήνω από την αρχή. Το θέμα είναι ότι το cable managemnt δεν το έκανα εγώ αλλά.. το κουτί, με την έννοια ότι βοηθάει απίστευτα. Τούμπανο cable managemnt για τα δεδομένα του κουτιού του έκανε ο ssns http://www.insomnia....15#entry5116585

Μονο το sleeving πιστευω θα σε βοηθησει πια αλλα μεγαλη ταλαιπωρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να παινέψω και λίγο το σπίτι... του υπολογιστή, δύσκολα να έπαιρνα κάτι άλλο εκτός από Lian Li αν αλλάξω ποτέ κουτί!

Όπως είχε πει και ο Φάνης κάποτε (αν θυμάμαι καλά) τα κουτιά της Lian Li είναι η Rolls Royce των αυτοκινήτων.

 

O ninos30 το είχε πει. :-)

 

@arianos16: Ναι και αυτό αλλά δεν το σκέφτομαι με την καμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ssns μια χαρα "τερατακι" ηταν και ειναι.

Η ψυχτρα ειναι μια χαρα. Μονο οταν δουλευει στο 100% μπορει να ακους ενα μικρο βουητο.

Απο θερμοκρασιες τον i7 τον ειχε ριξει απο τους 40-45 της stock στους 35-38 και ο i5 ειναι γυρω στους 29-31.

Το μονο θεμα που εχω ειναι με το cpu fan error κατα την εκκινηση που απ'οσο εχω διαβασει δεν ειναι ανησυχητικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, μη νομίζεις ότι είναι η "μαγκιά της φυλής". Τα περισσότερα είναι αρκετά ακριβά οπότε συμπεριλαμβάνουν τέτοιες ευκολίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ωραια που εχετε τα κουτια σας. μεχρι τωρα μονο εγω εχω κουβαρια τα καλωδια? :P

 

Αν κατσεις και ασχοληθεις με μερακι και υπομονη ειμαι σιγουρος πως θα βρεις να τα φτιαξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...