Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Δεν εχεις συνδεσει κανενα βυσμα κατω στην μητρικη για να σε ενοχλει;

Εμενα μονο το χοντρο βυσμα του USB 3.0 φτανει για να μην με αφηνει να βαλω ουτε 120αρηδες καλα καλα.

Πολλα σχεδιαστικα λαθη εχει αυτο το κουτι.

Παντως πολυ ασχημο να βλεπεις το πισω μερος του ανεμιστηρα θα επρεπε να βγαλουν ανεμιστηρες με αντιθετη ροη αερα.

Στο εδωσα το like για τους reverse ανεμιστηρες αλλα θα πονεσουν τα ματια μας να βλεπουμε λαθος ροες μετα νομιζω απο λαθος στο στησιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν εχεις συνδεσει κανενα βυσμα κατω στην μητρικη για να σε ενοχλει;

Εμενα μονο το χοντρο βυσμα του USB 3.0 φτανει για να μην με αφηνει να βαλω ουτε 120αρηδες καλα καλα.

Πολλα σχεδιαστικα λαθη εχει αυτο το κουτι.

Παντως πολυ ασχημο να βλεπεις το πισω μερος του ανεμιστηρα θα επρεπε να βγαλουν ανεμιστηρες με αντιθετη ροη αερα.

Τα πάντα έχω. Audio front, 2xusb, 2x 3pin fan cha, system panel connector. Το τελευταίο πιάνει τον ποιό πολύ χώρο. Βέβαια αν είχα εκεί usb3 δεν θα έκανα δουλειά. Βάλτους να βγάζουν ρε συ αν σε χαλάνε οπτικά. Βάλε εισαγωγή από πάνω, να δροσίσει και της μνήμες σου. Έχεις πολλές επιλογές, άλλοι κλείνουν κ την εισαγωγή στην πλάτη κ αντί για ανεμιστήρες βάζουν  πάνελ, πχ plexi η φίλο αλουμινίου ματ.

Το κουτί είναι καθαρά για νερά. Για αέρα έχει άλλη έκδοση από όσο θυμάμαι 

Επεξ/σία από nikpoth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Τα πάντα έχω. Audio front, 2xusb, 2x 3pin fan cha, system panel connector. Το τελευταίο πιάνει τον ποιό πολύ χώρο. Βέβαια αν είχα εκεί usb3 δεν θα έκανα δουλειά. Βάλτους να βγάζουν ρε συ αν σε χαλάνε οπτικά. Βάλε εισαγωγή από πάνω, να δροσίσει και της μνήμες σου. Έχεις πολλές επιλογές, άλλοι κλείνουν κ την εισαγωγή στην πλάτη κ αντί για ανεμιστήρες βάζουν  πάνελ, πχ plexi η φίλο αλουμινίου ματ.

Το κουτί είναι καθαρά για νερά. Για αέρα έχει άλλη έκδοση από όσο θυμάμαι 

Επειδη η θερμοδυναμικη ειναι προς τα πανω δηλαδη ο ζεστος αερας παει πανω το σωστο ειναι απο κατω να βαζεις αερα και απο πανω να βγαζει οχι το αντιθετο.

Να σου πω αν ειχε ποιο ψηλα ποδια το κουτι θα εβαζα τους ανεμιστηρες απο κατω, κατω απο την λαμαρινα.

Φυσικα σιγουρα υπαρχει τροπος να υψωσεις λιγο το κουτι μια αλλη λυση ειναι με low profile ανεμιστηρες.

Αν τους βαλω μεσα στο πατωμα ισως να βρω κανενα φυλο αλουμινιου με τρυπες να τους κρυψω καπως σαν σιτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα να σφηνωσω κατω εναν 140αρη Phanteks απο τους τρεις που μου εμειναν απο το προηγουμενο κουτι και δεν μπορει να μπει βρισκει στο βυσμα Front Audio

@nikpoth ισως αυτα που εχεις βαλει να ειναι λιγοτερο αγκωδες απο τα Phanteks που εχω.

Τα Phanteks αν δεν βρω να τα δωσω εχω βρει τροπο να τα βαλω και τα τρια πανω να πετανε την ζεστη εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Ειμαι σε σκεψη να σουταρω την Rog Strix X370 atx και να παω σε mini itx η Micro atx

Με την atx μητρικη δεν μπορω να βαλω ανεμιστηρες στο πατωμα του κουτιου.

Επρεπε η μητρικη να ειναι λιγο ποιο πανω τι σκατα αφησανε τοσο χωρο απο πανω;

Να χεσω την Lian Li παει χαλασε και αυτη.

Το κουτί αυτό είναι για ψυγείο πάνω, γι' αυτό έχει τόσο χώρο. Micro ή mini μητρική θα δείχνει μικροσκοπική μέσα στο κουτί πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το κουτί αυτό είναι για ψυγείο πάνω, γι' αυτό έχει τόσο χώρο. Micro ή mini μητρική θα δείχνει μικροσκοπική μέσα στο κουτί πάντως..

Ναι σε περιπτωση push pull οπως στην φωτογραφια ποιο κατω, αλλα κανε το λιγο ποιο μεγαλο να χωραει σε ολες τις μεριες 140αρηδες.

Αν και αυτο το κουτι ειναι για ψυγειο στο πλαι πανω ειναι ασχημο.

Στο δικο μου και 120αρηδες να βαλω κατω βρισκουν στο σκατοκαλωδιο USB 3.0

 

20180526_223929.thumb.jpg.922a7538b31196

 

Ασχετο αυτη η ξεκαρφωτη τετραγωνη τρυπα πανω αριστερα τι ειναι;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάρε ρε συ έναν αντάπτορα 90 μοίρες για το usb3 και βάλτο για επιστροφή του καλωδίου πίσω,  στην πλάτη του κουτιού. #Aliexpress € 2,49  10%OFF | FormulaMod Fm-PCI/ATX/USB, Interface Direction Changer, Converter, For GPU Power Interface/Motherboard ATX24pin USB3.0
https://a.aliexpress.com/_sITKY7

Ποια τρύπα λες; Της γρίλιες ;

Επεξ/σία από nikpoth
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Πάρε ρε συ έναν αντάπτορα 90 μοίρες για το usb3 και βάλτο για επιστροφή του καλωδίου πίσω,  στην πλάτη του κουτιού. #Aliexpress € 2,49  10%OFF | FormulaMod Fm-PCI/ATX/USB, Interface Direction Changer, Converter, For GPU Power Interface/Motherboard ATX24pin USB3.0
https://a.aliexpress.com/_sITKY7

Ποια τρύπα λες; Της γρίλιες ;

Δεν κανει κανενα απο αυτα γιατι στελνουν το καλωδιο κατω δηλαδη στον πατο του κουτιου.

Εχω βρει αυτο. https://www.e-shop.gr/akasa-ak-cbub45-15bk-usb-30-19-pin-extension-cable-low-profile-connector-p-PER.819164

IMG_20200128_184705.jpg

IMG_20200128_184639.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Ναι σε περιπτωση push pull οπως στην φωτογραφια ποιο κατω, αλλα κανε το λιγο ποιο μεγαλο να χωραει σε ολες τις μεριες 140αρηδες.

Αν και αυτο το κουτι ειναι για ψυγειο στο πλαι πανω ειναι ασχημο.

Στο δικο μου και 120αρηδες να βαλω κατω βρισκουν στο σκατοκαλωδιο USB 3.0

20180526_223929.thumb.jpg.922a7538b31196

Ασχετο αυτη η ξεκαρφωτη τετραγωνη τρυπα πανω αριστερα τι ειναι;

Πολύ ωραίο! Οι ανεμιστήρες ποιοι είναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Duck Dodgers είπε

Πολύ ωραίο! Οι ανεμιστήρες ποιοι είναι? 

Δεν ξερω δεν ειναι δικο μου το ιδιο εχω αλλα χωρις ανεμιστηρες, εγω δυο 140αρηδες εχω βαλει που μου εμειναν απο το προηγουμενο κουτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vikonia είπε

Ποιό case είναι αυτό? Πάαααρα πολυ όμορφο! Επίσης, λεντοταινία απλή είναι ο φωτισμός? 

To case ειναι αυτο

Το φέρνει το visionstudio ,η λεντοταινια ειναι απλη rgb των 8 ευρω με τηλεχειρισμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα με πατεντα εβαλα πανω τους τρεις 140αρηδες που μου περισσεψαν .

 

 

 

DSC01033.JPG

Επειδη η μητρικη εχει μονο τρια βυσματα για case fan και επειδη θα μπουν τουλαχιστον 6 και θελω να τα ρυθμιζει η μητρικη τι κανω σε αυτη την περιπτωση fan splitter ???

Αν ναι τι ποιο;

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Ναι σε περιπτωση push pull οπως στην φωτογραφια ποιο κατω, αλλα κανε το λιγο ποιο μεγαλο να χωραει σε ολες τις μεριες 140αρηδες.

Αν και αυτο το κουτι ειναι για ψυγειο στο πλαι πανω ειναι ασχημο.

Στο δικο μου και 120αρηδες να βαλω κατω βρισκουν στο σκατοκαλωδιο USB 3.0

20180526_223929.thumb.jpg.922a7538b31196

Ασχετο αυτη η ξεκαρφωτη τετραγωνη τρυπα πανω αριστερα τι ειναι;

Κούκλα το έχεις φτιάξει Λευτέρη! 

Θαρρώ πως είναι ώρα μου να αναβαθμίσω σε Ryzen, όλοι διαβάζω είστε ευχαριστημένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, nick0lis είπε

Κούκλα το έχεις φτιάξει Λευτέρη! 

Θαρρώ πως είναι ώρα μου να αναβαθμίσω σε Ryzen, όλοι διαβάζω είστε ευχαριστημένοι.

Δεν ειναι το δικο μου αυτο. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...