Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Dev1l είπε

Link για αγορά ? Πολύ ωραίο

Ευχαριστώ, για αγορά ψάξε το λίγο ίσως να το βρεις και Ελλάδα.

https://streacom.com/products/bc1-mini-open-benchtable/

https://openbenchtable.com/mini/

https://www.caseking.de/en/streacom-bc1-mini-benchtable-silver-gesc-072.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update 1:

 Το wallmounted σκηνικο συνοδευεται απο ηχομπαρα απο ακρυλικο με ηχεια απο pc (4.1 κατελληξε). 

Αποφασισα να εχει την ιδια κουρμπα με την tv. 

 

 

IMG_20200629_001016.jpg

Επεξ/σία από deafman
  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, deafman said:

Update 1:

 Το wallmounted σκηνικο συνοδευεται απο ηχομπαρα απο ακρυλικο με ηχεια απο pc (4.1 κατελληξε). 

Αποφασισα να εχει την ιδια κουρμπα με την tv. 

IMG_20200629_001016.jpg

Και πολύ καλά έπραξες, ωραίο πράγμα η συμμετρία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ειμαι ειληκρινης απο την αρχη ειμαι offtopic γτ δεν υπαρχει καν κουτι αλλα εχω μερακλωσει με το προτζεκτ κ ηθελα να το μοιραστω με την παρεα εδω. Επομενο update θα ειναι οντως το συστημα ολο τελειωμενο. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Vertical Gpu γιατί ζήλεψα από κάποιον από εσας που το είχε κάνει πρόσφατα.

Αφού έψαξα αρκετά για να βρω ένα bracket που να κάνει στο κουτί μου χωρίς να χρειαστεί να κόψω τις γρίλιες που έχει και έφαγα πολλά άκυρα εκτός αν έπαίρνα κατι απο έξω με αναμονή τουλάχιστον 2 μήνες....
Εν τέλη απόφασησα να το εκτυπώσω και ελπίζω μέχρι το ΣΚ να το έχω έτοιμο 🤞🤞.

 



109973775_227372148306566_9086677876868683027_n.jpg.a0a8467776c2394abc6d276844b34fc7.jpg

Απλά πρέπει να πάρω ένα Riser Cable..
Αν έχετε καμιά πρόταση καλωδίου... Δεκτή..!!

Επεξ/σία από D1mm1s
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, D1mm1s είπε

Vertical Gpu γιατί ζήλεψα από κάποιον από εσας που το είχε κάνει πρόσφατα.

Αφού έψαξα αρκετά για να βρω ένα bracket που να κάνει στο κουτί μου χωρίς να χρειαστεί να κόψω τις γρίλιες που έχει και έφαγα πολλά άκυρα εκτός αν έπαίρνα κατι απο έξω με αναμονή τουλάχιστον 2 μήνες....
Εν τέλη απόφασησα να το εκτυπώσω και ελπίζω μέχρι το ΣΚ να το έχω έτοιμο 🤞🤞.



109973775_227372148306566_9086677876868683027_n.jpg.a0a8467776c2394abc6d276844b34fc7.jpg

Απλά πρέπει να πάρω ένα Riser Cable..
Αν έχετε καμιά πρόταση καλωδίου... Δεκτή..!!

Ένα thermaltake που είχα πάρει μου βγήκε στα 30 κάτι ευρώ(ακόμη δαχτυλιές έχω :P ),στο aliexpress έχουν και με 12-15 ευρώ αλλά με την όποια αναμονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Silok είπε

Ένα thermaltake που είχα πάρει μου βγήκε στα 30 κάτι ευρώ(ακόμη δαχτυλιές έχω :P ),στο aliexpress έχουν και με 12-15 ευρώ αλλά με την όποια αναμονή

Τι εννοείς ακόμα δαχτυλιές έχεις?

Το πρόβλημα μου είναι ότι με αυτά που βρίσκω από Ελλάδα θα πρέπει να κόψω τις γρίλιες που έχει το κουτί γιατί δεν υποστηρίζει καθετη τοποθέτηση της κάρτας, οπότε έψαχνα κάτι που να μου σπρώχνει την κάρτα 3-4 cm μπρστά για να υπάρχει χώρος για τα καλώδια και να μη χρειαστεί να κόψω τις γρίλιες. Τέτοιο bracket το έβρισκα μόνο από έξω αλλά θα βαρεθώ να περιμένω.

Επίσης κάνοντας εναν πρόχειρο υπολογισμό διαπιστώνω ότι κανοντας εκτύπωση μόνος μου, μου βγαίνει πιο οικονομικά αλλά θα το υπολογίσω πιο σωστά όταν το ολοκληρώσω.

Και σαν υλικό, από διάφορα brackets που έχω βάλει μέσα στο κουτί για να κρύψω τους Σκληρούς δίσκους, δεν έχω δει κάποια αλλοίωση μέχρι τώρα λόγο θερμοκρασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D1mm1s είπε

Τι εννοείς ακόμα δαχτυλιές έχεις?

Το πρόβλημα μου είναι ότι με αυτά που βρίσκω από Ελλάδα θα πρέπει να κόψω τις γρίλιες που έχει το κουτί γιατί δεν υποστηρίζει καθετη τοποθέτηση της κάρτας, οπότε έψαχνα κάτι που να μου σπρώχνει την κάρτα 3-4 cm μπρστά για να υπάρχει χώρος για τα καλώδια και να μη χρειαστεί να κόψω τις γρίλιες. Τέτοιο bracket το έβρισκα μόνο από έξω αλλά θα βαρεθώ να περιμένω.

Επίσης κάνοντας εναν πρόχειρο υπολογισμό διαπιστώνω ότι κανοντας εκτύπωση μόνος μου, μου βγαίνει πιο οικονομικά αλλά θα το υπολογίσω πιο σωστά όταν το ολοκληρώσω.

Και σαν υλικό, από διάφορα brackets που έχω βάλει μέσα στο κουτί για να κρύψω τους Σκληρούς δίσκους, δεν έχω δει κάποια αλλοίωση μέχρι τώρα λόγο θερμοκρασίας.

Εννοούσα το κωλοπιάσιμο,30 ευρώ για ένα καλώδιο,έχει και της Lian li στα 70 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Silok είπε

Εννοούσα το κωλοπιάσιμο,30 ευρώ για ένα καλώδιο,έχει και της Lian li στα 70 ευρώ

ααααααα χαχαχαχαχα
Ναι ειναι πολλά και της coolermaster to κιτ που είναι στα 50€ μου φαινόντουσαν οριακά πολλά. Αλλά βρηκα ενα καλώδιο της Deepcool με καλές κριτικές στα 20€ και όσο μου βγουν οι εκτυπώσεις που θα κάνω αν πω ότι καθομαι να το υπολογίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα εδω ελλαδα απο νορμαλ εταιρια 25 εκανε το πιο φθηνο. Εγω πηρα της coolermaster με 30 γτ με επιασε και εψαχνα ετοιμοπαραδωτο κοντα. Μια χαρα τρεχει μια r9 390 x16 και χαλαρο overclock. 

Τωρα το θεμα του vertical αφου τυπωνεις πραγματα ισως θα μπορουσες να το πατενταρεις καπως να κανεις δικη σ βαση να κραταει την ιδια την καρτα πχ or smthg? 

Επεξ/σία από deafman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, deafman είπε

Γενικα εδω ελλαδα απο νορμαλ εταιρια 25 εκανε το πιο φθηνο. Εγω πηρα της coolermaster με 30 γτ με επιασε και εψαχνα ετοιμοπαραδωτο κοντα. Μια χαρα τρεχει μια r9 390 x16 και χαλαρο overclock. 

Τωρα το θεμα του vertical αφου τυπωνεις πραγματα ισως θα μπορουσες να το πατενταρεις καπως να κανεις δικη σ βαση να κραταει την ιδια την καρτα πχ or smthg? 

Μα ουσιαστικά αυτό εκτυπώνω. Το bracket που θα κρατάει την κάρτα όρθια.. Το βρηκα ετοιμο αρχείο προς εκτυπωση.

https://www.thingiverse.com/thing:3475590 (αν και δεν του θέματος στο στελνω για να καταλαβεις τι ακριβως είναι)
Και το συγκεκριμένο μου δίνει και τον αέρα που θέλω για να περάσω τα καλώδια απο τις γριλιες στο πίσω μέρος ώστε να μην τις κόψω και ειναι και τυφλό στο πλάι ώστε να μην φαίνονται τα καλώδια που θα περνάνε μετά μέσα στο κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...