Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Έγινε δουλίτσα σήμερα, προσθήκη H80i v2 για gpu cooler 😋

20200908-171251.jpg

Με γειες και καλορίζικο το διαμάντι bro! 

Στις 3/9/2020 στις 8:54 ΜΜ, Sheogorath είπε

Καλησπέρα παίδες.

Ετοιμο και το δικό μου pc, να μπει στο γραφείο στην σχολή. Δυστυχώς με δικά μου έξοδα, αθάνατο ελληνικό πανεπιστήμιο. Usecase να τρέχει προγράμματα machine learning όσο πιο σθορυβα και κρύα γίνεται, και να μην φαίνεται καγκουρικο εξωτερικά.

Τα σπεκ είναι i7 4770s, 16GB ram, Tesla K10, Seasonic 350W, 256GB SSD.

Μητρική και κάρτα γραφικών φάγανε γερή πατέντα στον τομέα της ψύξης.

Τα πάνελ ηχομόνωσης κάνουν καλή δουλειά, και τα συστήνω αν σας νοιαζει ο θόρυβος.

EEAA9AA3-53F5-420C-9993-51A83456037F.jpeg

2BCA0354-77DA-40CF-873E-41307B85A247.jpeg

614990AD-ACF7-43C2-A794-FEB29E876B9E.jpeg

B21DFF39-BC2C-4F25-B003-E8FE664C6959.jpeg

Δυνατή και καλή δουλειά Αντρέα... Ωραιος! 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Έγινε δουλίτσα σήμερα, προσθήκη H80i v2 για gpu cooler 😋

20200908-171251.jpg

Ωραιοοοοος!Αυτο το κουτι το αγαπω!Απλο λιτο και πανεμορφο!Το (ξανα)πηρα κ εγω σημερα και μολις το εστησα,βασικα ειμαι σε φαση δοκιμης της λουπας.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dalain είπε

Ωραιοοοοος!Αυτο το κουτι το αγαπω!Απλο λιτο και πανεμορφο!Το (ξανα)πηρα κ εγω σημερα και μολις το εστησα,βασικα ειμαι σε φαση δοκιμης της λουπας.

Πραγματικά !! Ειναι το μόνο κουτί που δεν έχω βαρεθεί στο ελάχιστο. Σε ευχαριστώ! Αναμένω φωτό από το τερατάκι ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μετά την αγορά της B450m steel legend και τον ξαφνικό χαμό του P400A, είπα να πάω σε κάτι μικρότερο και συμμαζεμενο....

Για τα λεφτά του το 311 με άφησε άφωνο....μικρό αλλά πολυυυ μεγάλο....

Ξέμεινα από P12 όμως και έχω την παραφωνία τον masterfan στο ψυγείο.....😂😂

IMG_20200909_102615_copy_1512x2016.jpg

IMG_20200909_103038_copy_1512x2016.jpg

IMG_20200909_102846_copy_1512x2016.jpg

IMG_20200909_102840_copy_1512x2016.jpg

Επεξ/σία από giorgos th.
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@radiohead να τολμήσω να πω ότι πριν ήταν λίγο πιο όμορφο; (και πριν καλό ήταν συγκεκριμένα μια περίοδο που ήμουν σε ΑΤΧ μητρική και ήθελα να πάρω το συγκεκριμένο κουτί γιατί μαρεσε τρελα τότε - όταν είχα δει τα πρώτα ποστ όπως το είχες πριν, είχα πει "α να έτσι ακριβώς θα το έφτιαχνα κ γω")  Δε ξέρω ήταν πιο ωραίο στα δικά μου μάτια. Τώρα είναι σαν τουβλο μεσα :P Έχει πανέμορφο backplate h Nitro και κρύβεται τώρα. 

κατά τα άλλα είδες διαφορές σε θερμοκρασία;

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

@radiohead να τολμήσω να πω ότι πριν ήταν λίγο πιο όμορφο; (και πριν καλό ήταν συγκεκριμένα μια περίοδο που ήμουν σε ΑΤΧ μητρική και ήθελα να πάρω το συγκεκριμένο κουτί γιατί μαρεσε τρελα τότε - όταν είχα δει τα πρώτα ποστ όπως το είχες πριν, είχα πει "α να έτσι ακριβώς θα το έφτιαχνα κ γω)  Δε ξέρω ήταν πιο ωραίο στα δικά μου μάτια. Τώρα είναι σαν τουβλο μεσα :P Έχει πανέμορφο backplate h Nitro και κρύβεται τώρα επίσης. 

κατά τα άλλα είδες διαφορές σε θερμοκρασία;

Ωραιο ήταν ρε συ αλλά ξέρεις... βαριόμαστε γρήγορα και πάλι θα βρω κάτι να αλλάξω συντομα 😆  Ίδιες θερμοκρασίες πάνω κάτω δεν άλλαξε κάτι ραγδαία ίσως κι επειδή μπήκαμε Σεπτέμβρη και είναι λίγο κάτω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2020 στις 1:18 ΜΜ, radiohead είπε

Vertical Gpu στο meshify C με μόντα και μετάβαση σε B550 Τomahawk 

Ευχαριστώ κι από εδώ τον @nikpoth για το Riser kit

 

 

 

Για το ιδιο mobo (b550 MSI) και κουτι bequiet 801 window που βρισκω βαση για vertical στηριξη της GPU????
Ποτε δεν ειχα ασχοληθει με τετοια πραγματα αλλα τωρα εχω πορωθει... πηρα και led rgb σημερα για να βαλω στο κουτι...θα βγαλω και εγω φωτο να μου πειτε

Αλλα μου αρεσει αυτη η φαση με την καθετη καρτα, αμα ξερει καποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Για το ιδιο mobo (b550 MSI) και κουτι bequiet 801 window που βρισκω βαση για vertical στηριξη της GPU????
Ποτε δεν ειχα ασχοληθει με τετοια πραγματα αλλα τωρα εχω πορωθει... πηρα και led rgb σημερα για να βαλω στο κουτι...θα βγαλω και εγω φωτο να μου πειτε

Αλλα μου αρεσει αυτη η φαση με την καθετη καρτα, αμα ξερει καποιος...

Το κουτι σου έχει υποδοχή για να μπει vertical η κάρτα δε θα χρειαστείς βάση παρά μόνο καλωδιοταινια. Πχ https://www.e-shop.gr/thermaltake-gaming-pci-e-30-x16-riser-cable-p-PER.651219

αρκει να μετρήσεις και να φτάνει στο επάνω pcie slot η έστω στο κάτω χωρίς να είναι τσίτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...