Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος αυτό για τις RAM? https://www.skroutz.gr/s/24425956/Thermaltake-S100-Memory-Lighting-Kit.html

Yπάρχει κάποια άλλη moda να βάλω led στις ραμ μου (χωρίς να βγάλω heatsink).

Έχω g-skill ripjaws

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, gorilas13 είπε

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος αυτό για τις RAM? https://www.skroutz.gr/s/24425956/Thermaltake-S100-Memory-Lighting-Kit.html

Yπάρχει κάποια άλλη moda να βάλω led στις ραμ μου (χωρίς να βγάλω heatsink).

Έχω g-skill ripjaws

Τους κοβει την ψυξη κατα την αποψη μου ,πουλα τες και παρε ενα κιτ Rgb αν καιγεσαι ουτως η αλλως εχουν πεσει αρκετα οι τιμες

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, CometRyzen είπε

Ελα ρε, πως σου φανηκε το ο11?

Αισθητικά σαφώς καλύτερο από το 740 Air που είχα πριν, αλλά από airflow πάσχει λόγω διάταξης, θέλει custom loop για να το αξιοποιήσεις πλήρως...

Ίσως προσωρινά να μπορώ να το βελτιώσω βάζοντας ανεμιστήρια κάτω και μεταφέροντας τους SSD πίσω, όπως το 'χεις και συ δλδ.

Επεξ/σία από Zaknafein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zaknafein είπε

Αισθητικά σαφώς καλύτερο από το 740 Air που είχα πριν, αλλά από airflow πάσχει λόγω διάταξης, θέλει custom loop για να το αξιοποιήσεις πλήρως...

Ίσως προσωρινά να μπορώ να το βελτιώσω βάζοντας ανεμιστήρια κάτω και μεταφέροντας τους SSD πίσω, όπως το 'χεις και συ δλδ.

H φτιαχνεις custom loop full rgb :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Zaknafein είπε

Αισθητικά σαφώς καλύτερο από το 740 Air που είχα πριν, αλλά από airflow πάσχει λόγω διάταξης, θέλει custom loop για να το αξιοποιήσεις πλήρως...

Ίσως προσωρινά να μπορώ να το βελτιώσω βάζοντας ανεμιστήρια κάτω και μεταφέροντας τους SSD πίσω, όπως το 'χεις και συ δλδ.

Εγω προσωρινά το ειχα έτσι, μετά εβαλα την κάρτα σε νερό. Radiator πάνω και στο πλάι για exhaust του cpu και της κάρτας, και τα 2 140αρια κάτω να βάζουν αέρα. 

Ναι τους ssd βάλτους πισω, οι 2 intake κάτω κάνουν καλη δουλειά στη κάρτα. Νόμιζω μπορείς να χωρέσεις και 3 120αρια.

43 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

H φτιαχνεις custom loop full rgb :lol:

8000 ευρώ 😋

Εγώ το ψήνω αλλά φοβάμαι συντηρήσεις κλπα, θα κάνω μαλάκια σίγουρα και θα πάει όλο το pc στην κόλαση. 

Επεξ/σία από CometRyzen
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, akoinonitos είπε

H φτιαχνεις custom loop full rgb :lol:

Το 'χω σκεφτεί το ενδεχόμενο (full rgb φυσικά :P), δεν έχει νόημα να το κάνω τώρα, αλλά αφού αναβαθμίσω CPU (τουλάχιστον) + GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Το 'χω σκεφτεί το ενδεχόμενο (full rgb φυσικά :P), δεν έχει νόημα να το κάνω τώρα, αλλά αφού αναβαθμίσω CPU (τουλάχιστον) + GPU.

Για μετα την αναβαθμιση λεω ,ο 10900K την θελει την καστομια του :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update 2: καπως ετσι λοιπον εφτασε το wallmounted pc/xbox/nas. 

Ναι λειπει το pcie extension για τη δευτερη καρτα. Οταν περισεψει budget θα παρει κ αυτη σειρα. 

Εχει συμβει ηδη cable management αλλα δεν εχει τελειωσει για να παρουσιασω επισημα. Ο αισιοδοξος εγω πιστευα οτι θα εχω χωρο για δυο πολυμπριζα πισω απο την κατασκευη. Τελικα απο λαθος υπολογισμο δε χωρανε και δεν υπαρχει και τοσος χωρος απο τα καλωδια και τις βασεις στηριξης που ειναι ηδη πισω απο την κατασκευη. Οποτε πηγαν απο κατω και θα καλυφθουν με καποια φοβερη κατασκευη που ακομα δεν εχω ιδεα τι θα ειναι. 

Και δε χανω την ευκαιρια να αφησω χωρο για περισσοτερα update στη συνεχεια. 

IMG_20200712_174325.jpg

Επεξ/σία από deafman
  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στρέψε το πολύμπριζο κατά 90 μοίρες να έρθει όρθιο, και άλλες τόσες στον επιμήκη άξονα να γυρίσει στο πλάι να κάτσουν όλα νοικυρεμένα.

Πρέπει να χωράνε και 2 και τρία έτσι πίσω από τη "βάση" σου, εκτός κι αν είναι πολύ στενός ο χώρος και δεν υπολογίζω σωστά.

Αλλιώς, κάνε μια πραγματικά υπεραμάουα κατασκευή να το κρύψεις, να μην αδικείς την ωραία σου δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια τα πολυμπριζα χωρανε. Οταν αρχισεις και βαζεις μετασχηματιστες και καλωδια ρευματος που το καθε ενα παει οπου ναναι εκει δεν υπαρχει ελπιδα. Σκεφτηκα να βαλω προεκτασεις σε ολα αλλα με λυπηθηκα και το εκανα ετσι. Θα βρω καπως να τα κρυψω και θα ειναι οκ.  Επισης καλο ειναι να ειναι και προσβασημα γιατι το nas αναβει ολο απο το πολυμπριζο. Και κλεινει απο εκει επισης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επόμενη φωτογραφία θα είναι με το modded haf x όσο θα φτιάχνετε 🤭 μπορώ να πω ότι είναι αρκετά αξιόλογο το phanteks eclipse p400a τελικά χώρεσε 8 φαν x120mm και είναι ήσυχα και όμορφα 😊

Screenshot_20200828-032608_Φωτογραφίες~2.png

κρίμα πάντως που δεν υποστηρίζει η μητρική το d rgb ούτε η νίτρο με το a rgb για να κάνει sync όλο μαζί και να δείχνει πιο ωραίο.. 

 

Screenshot_20200828-032603_Φωτογραφίες~2.png

γενικά όλα τα καλώδια κρύφτηκαν άψογα @leros2004 ευχαριστώ για την πρόταση για το κουτί 

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχει κανείς να προτείνει κανένα κουτί το οποίο να παίρνει 360 ψυγείο, κ να έχει καλό airflow, σημαντικό να έχει καλά φίλτρα ώστε να κόβει την σκόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...