Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, billeiros είπε

Γιατί να είναι πιο ποιοτικά αυτά από το psu σου ; Απλή μόνωση έχουν και αυτά όπως όλα , άντε μερικά να είναι 0.2mm2 πάνω από το super flower σου. Η διατομή αυτών ειναι ήδη αρκετή για τα Α που τρέχουν . 

Αν δε τα καλώδια που αντικατέστησαν είχαν και πυκνωτές μέσα παίζει να έχεις χάσει και κάνα 40 - 50mv διακύμανση  😛 ίσως και λίγο παραπάνω (αναλόγως το μέγιστο φορτίο εύρος και χρόνο διακύμανσης, στις ampere είναι λίγο βαρβατα αυτά, αλλά και το superflower στην έξοδο σίγουρα είναι ήδη καθαρό  ) 

Πρακτικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα αλλά θεωρητικά παίζει να είναι χειρότερα όχι καλύτερα . Εμφανισιακά σίγουρα καλύτερα είναι ... 

Επεξ/σία από dem
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, dem είπε

Γιατί να είναι πιο ποιοτικά αυτά από το psu σου ; Απλή μόνωση έχουν και αυτά όπως όλα , άντε μερικά να είναι 0.2mm2 πάνω από το super flower σου. Η διατομή αυτών ειναι ήδη αρκετή για τα Α που τρέχουν . 

Αν δε τα καλώδια που αντικατέστησαν είχαν και πυκνωτές μέσα παίζει να έχεις χάσει και κάνα 40 - 50mv διακύμανση  😛 ίσως και λίγο παραπάνω (αναλόγως το μέγιστο φορτίο εύρος και χρόνο διακύμανσης, στις ampere είναι λίγο βαρβατα αυτά, αλλά και το superflower στην έξοδο σίγουρα είναι ήδη καθαρό  ) 

Πρακτικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα αλλά θεωρητικά παίζει να είναι χειρότερα όχι καλύτερα . Εμφανισιακά σίγουρα καλύτερα είναι ... 

Αυτά που έχω στο hxi μου είναι με capacitors και γιαυτό δεν ξέρω αν έχει νόημα να βάλω extended. Δεν είναι θέμα εμφάνισης, είναι πρακτικότητας, τα καλώδια που έχει το τροφοδοτικό είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ σε πάχος, και επειδή τρέχω με 3 διαφορετικά PCIe έχω 6 καλώδια να κρέμονται μπροστά στο tower 😜 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Dekavle είπε

Η κάρτα ποσό σου βγήκε ακριβώς; 

1500 μαζί με δώρο cod cold war κ ένα χρόνο geforce now

4 ώρες πριν, dem είπε

Γιατί να είναι πιο ποιοτικά αυτά από το psu σου ; Απλή μόνωση έχουν και αυτά όπως όλα , άντε μερικά να είναι 0.2mm2 πάνω από το super flower σου. Η διατομή αυτών ειναι ήδη αρκετή για τα Α που τρέχουν . 

Αν δε τα καλώδια που αντικατέστησαν είχαν και πυκνωτές μέσα παίζει να έχεις χάσει και κάνα 40 - 50mv διακύμανση  😛 ίσως και λίγο παραπάνω (αναλόγως το μέγιστο φορτίο εύρος και χρόνο διακύμανσης, στις ampere είναι λίγο βαρβατα αυτά, αλλά και το superflower στην έξοδο σίγουρα είναι ήδη καθαρό  ) 

Πρακτικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα αλλά θεωρητικά παίζει να είναι χειρότερα όχι καλύτερα . Εμφανισιακά σίγουρα καλύτερα είναι ... 

Τρόπος του λέγειν. Αλλά η εταιρία αυτή είναι πολύ ποιοτική και προσέχει τι βγάζει.επισης είναι 16awg.οι διαφορές που λες αυτές φαίνονται σε πολύ μεγάλα φορτία και αν.επισης παίζει ρόλο και το μήκος του καλωδιου.και πάλι οι τυχόν απώλειες είναι μηδαμινες.εγω 400 watt παίζω.πρακτικα δεν υπάρχει καμία διαφορα.Ολα αυτά που έγραψες τα έχω μελετήσει .αλλά προσωπικά δεν αντέχω  πλέον να βλέπω πισι χωρίς extension.Μου φαίνεται πολύ άσχημο.Πεφτει το μάτι μου κατευθείαν εκει.αε χάσω και 0.01 frame στη χειρότερη.who cares?

 

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο 5700χτ σε 3070 gainward. Στο αμεσο μελλον να παρω αλλα 3 noctya a12x25. Ανεβηκαν κανα 5αρι τωρα τελευταια (τα αλλα 3 τα ειχα παρει 26 ευρω το καθενα)

DSC_8121.jpg

DSC_8122.jpg

DSC_8123.jpg

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Απο 5700χτ σε 3070 gainward. Στο αμεσο μελλον να παρω αλλα 3 noctya a12x25. Ανεβηκαν κανα 5αρι τωρα τελευταια (τα αλλα 3 τα ειχα παρει 26 ευρω το καθενα)

DSC_8121.jpg

DSC_8122.jpg

DSC_8123.jpg

Mε γειες ,ρε συ με αγχωνει η φωτο νομιζω ετσι οπως την βλεπω οτι θα πεσουν τα πραγματα απο μεσα απο το κουτι :lol:

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Mε γειες ,ρε συ με αγχωνει η φωτο νομιζω ετσι οπβως ειναι οτι θα πεσουν τα πραγματα απο μεσα απο το κουτι :lol:

Ίσα ίσα πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο, η gpu έχει καλύτερη στήριξη αφού δεν γέρνει, και άρα να δέχεται μεγαλύτερη πίεση η pcie θύρα. 

Όλα τα άλλα απλά βιώνουν όπως σε οποιοδήποτε κουτί 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Ίσα ίσα πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο, η gpu έχει καλύτερη στήριξη αφού δεν γέρνει, και άρα να δέχεται μεγαλύτερη πίεση η pcie θύρα. 

Όλα τα άλλα απλά βιώνουν όπως σε οποιοδήποτε κουτί 😛

 

ναι ρε ,απλα ετσι οπως μου σκαει στο ματι που φαινεται περιεργο ,δεν εχω ξαναδει τετοιο στησιμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, akoinonitos είπε

ναι ρε ,απλα ετσι οπως μου σκαει στο ματι που φαινεται περιεργο ,δεν εχω ξαναδει τετοιο στησιμο

Μερικα απο το silverstone rv02 (δεν είναι δικές μου, το 03 έχω. Απλά να δείξω κάθετα builds) 

Spoiler

162371.3d8ce978f01e2c7eded0810201e64399.1183970e0c24329051fced7ac5f22462.1600.jpg122292.ff9e8c0e40b23b4553d4da267bd2e507.720cd5f4a1b9ed126078aa468098e20b.1600.jpgFortress FT02 & Raven RV02 Liquid Cooled Club - Page 4

Το καλο με αυτο το κουτι (το 03), παρολο που ειναι mid tower, ειναι οτι επειδη εχει χωρους για 3.5" δισκους στο δεξια panel, εχει απειρο χωρο για τα καλωδια. Επιπλεον, με τις βασεις των 3.5 κρυβεις και αρκετα απο αυτα 

Spoiler

SilverStone SST-RV03, контейнеры для дисков450x397  45 KB. Big one: 1020x900  252 KB450x399  31 KB. Big one: 1500x1330  369 KB

 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να σπασω το ροδι για το καινουργιο ετος με τα builds.. Υγεια πανω απο ολα να εχουμε ολοι κ αν γινει κ κανα θαυμα να πηξουμε στο hardware τη νεα χρονια δεν θα πω οχι.. 😁.. Pc αναγκη, για να σταματησουν να σκαλιζουν το δικο μου στο σπιτι. Coolermaster nr200 (b550, 3700x, 5600xt, 16gb 3600).

IMG_20210101_162852_compress42.jpg

IMG_20210101_201428_compress77.jpg

IMG_20210102_023155_compress49.jpg

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Και το δικό μου ετοιμαζεται σιγά σιγά!

https://youtu.be/FsF8j_L6eZE

😆😆😆😆😆

Έπρεπε να αφήσεις τα ημισκούμπρια να ακουστούν λίγο παραπάνω. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, gaspari είπε

Βe Quiet Pure Base 500DX

Κάθε usb3.0 header υποστηρίζει δύο θύρες. Αυτό που συμβαίνει στην περίπτωσή σου. Δηλ. έχεις 1 header usb 3.0 και 2 θύρες στο κουτί σου άσχετα αν είναι το ένα type C. Επομένως κάνεις δουλειά και με ένα splitter
https://www.frozencpu.com/products/22397/ele-1275/USB_30_20-Pin_Female_to_2x_USB_30_20-Pin_Male_Y_Adapter.html
Το λινκ είναι ενδεικτικό. Δες και στην ελληνική αγορά ποιος έχει.

Επεξ/σία από BlueBlood7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...