Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, akoinonitos είπε

δεν χωραγε η tuf :lol:

Πλεον οι καρτες που βγαινουν δυσκολα χωρανε σε sff ,συν οτι οι itx  μητρικες της προκοπης πλεον ειναι απλησιαστες στην τιμη ,με αυτα και αυτα ,ειπα να ξανα γυρισω σε μεγαλο κουτι.

Προσπαθώ να κρατηθώ πάρα πολύ να μην φύγω από το itx αν και το συγκεκριμένο κουτί, μαζι με το North της Fractal με κάνουν να το σκέφτομαι πλέον, πάαααααρα πολύ σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Exorgistis είπε

Προσπαθώ να κρατηθώ πάρα πολύ να μην φύγω από το itx αν και το συγκεκριμένο κουτί, μαζι με το North της Fractal με κάνουν να το σκέφτομαι πλέον, πάαααααρα πολύ σοβαρά.

Και εγω με τα χιλια ζορια το εκανα ,ακομα αν με ρωτας οπως κοιταω το γραφειο θα προτιμουσα να εχω πανω το μικρο, αλλα δεν πηγαινε αλλο ,πολυ παιδεμα καθε φορα να προσπαθησω να χωρεσω αυτα που ηθελα. Παντως το κουτι ειναι απολαυση στο στησιμο ,μεγαλοι χωροι ,ειδικα πισω χωρανε τα παντα , ,δεν σε δυσκολευει πουθενα.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Και εγω με τα χιλια ζορια το εκανα ,ακομα αν με ρωτας οπως κοιταω το γραφειο θα προτιμουσα να εχω πανω το μικρο, αλλα δεν πηγαινε αλλο ,πολυ παιδεμα καθε φορα να προσπαθησω να χωρεσω αυτα που ηθελα. Παντως το κουτι ειναι απολαυση στο στησιμο ,μεγαλοι χωροι ,ειδικα πισω χωρανε τα παντα , ,δεν σε δυσκολευει πουθενα.

πως και δεν προτιμησες καποιο lianli απο την σειρα Ο11?

ρωταω απο περιεργεια και μονο γιατι ειναι πανω κατω ιδια φιλοσοφια και τα Lianli πιο φθηνά 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, mandragoraSCR είπε

πως και δεν προτιμησες καποιο lianli απο την σειρα Ο11?

ρωταω απο περιεργεια και μονο γιατι ειναι πανω κατω ιδια φιλοσοφια και τα Lianli πιο φθηνά 

Δεν μου αρεσει ιδιαιτερα το lianli γιατι ειναι εντελως τετραγωνο , ουτε ειχα σκοπο να αλλαξω κουτι η αληθεια ειναι. Ετυχε να δω ενα βιντεο με αυτο το κουτι και μου αρεσε, οταν πηγα να βαλω την tuf και δεν χωραγε απλα πηγα και το παρηγγειλα.  Αν βγαλεις και τα χερουλια απο πανω (ειναι λιγο δυσκολο) γινεται νομιζω πιο ομορφο.

20230111_001303.jpg.370a9c7eaffd15d6e92ca6f3121cf959.jpg

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Και εγω με τα χιλια ζορια το εκανα ,ακομα αν με ρωτας οπως κοιταω το γραφειο θα προτιμουσα να εχω πανω το μικρο, αλλα δεν πηγαινε αλλο ,πολυ παιδεμα καθε φορα να προσπαθησω να χωρεσω αυτα που ηθελα. Παντως το κουτι ειναι απολαυση στο στησιμο ,μεγαλοι χωροι ,ειδικα πισω χωρανε τα παντα , ,δεν σε δυσκολευει πουθενα.

με μπριζώνεις πολύ να ξερς να αλλαξω το Corsair 900D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να και το PC για το ιατρειο...καθαρά για αισθητικούς λόγους...

Intel DG79TO 

Intel Xeon E5-2690 8c/16t 

32GB Gskill DDR3 Quad Channel @ 1866MHz

EK Cpu block & Radiator

 

IMG_20230111_233645.jpg

IMG_20230112_015853.jpg

IMG_20230112_015932.jpg

Επεξ/σία από obijuan1983
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thetiesthatbind είπε

Κατι πάει λάθος με το περιεχομενο της οθονης και την καρτα του κουτιου :P 

Η αλήθεια ειναι οτι περιμενα πολλα μετα απο την παρουσιαση της AMD αλλα δεν σταθηκε στο υψος ολου του hype και αναγαστηκα πηγα στην 4080. Ευτυχώς δεν ειχα θεμα με το τροφοδοτικο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια φωτο ακομα μετα απο μερικες αλλαγες. Για αυτους που ειναι σε σκεψη για το κουτι αυτο εχω να πω τα εξης:

To κουτι ειναι ποιοτικως αρκετα καλο. Απο airflow ειναι τελειο μπορω να πω και μετα απο δοκιμες για αυτους που εχουν aio στη cpu το σωστο setup των fans ειναι το εξης:

3 κατω να βαζουν φρεσκο αερα για την gpu

3 καθετοι πλαϊνοί να βγαζουν τον ζεστο αερα απο gpu και aio

2 η 3 επανω να βαζουν φρεσκο αερα για το ψυγειο

1 πισω να βγαζει

και αν καποιος θελει μπορει να χρησιμοποιησει και το πισω Bracket για fans να διωχνει την ζεστη απο το πισω μερος της μητρικης.

Παρολο που ολα τα exhaust fans ειναι slim ο ζεστος αερας φευγει ευκολα απο το κουτι ,βεβαια θα αλλαχθουν με 25αρια συντομα για αισθητικους κυριως λογους

Πιστευω και για custom με 2 ψυγεια πανω και κατω θα ειναι ταμαμ

 

2145626750_IMG-369671fbb0915bc5a397e69298975bd0-Vcopy.jpg.521604a4a7f90d9d2ac37f7a07a4be2c.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2023 στις 10:16 ΠΜ, Exorgistis είπε

Προσπαθώ να κρατηθώ πάρα πολύ να μην φύγω από το itx αν και το συγκεκριμένο κουτί, μαζι με το North της Fractal με κάνουν να το σκέφτομαι πλέον, πάαααααρα πολύ σοβαρά.

παρολο που που σιχαινομαι το σκατουλι της Noctua εδω ταιριαζει ,γενικα ολο το setup ειναι τρομερο και το κουτι βεβαια

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...